Sayfa 345/367 İlkİlk ... 245295335343344345346347355 ... SonSon
Arama sonucu : 2935 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: SAYAS - SAY Yenilenebilir Enerji Ekipmanları San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Yatirim yapmayi dusunuyorum ama karlilik rezalet durumda firmada,sebebi nedir ? Boyle genis kapsamli is yapip bu kadar kotu cirolar gelmesini anlamadim
    Rezalet mi

Brüt kar marjı ortalaması sektörün üstünde..

Net kar marjı da son çeyrek %81 di...Ondan öncesi de %20-30 arasındaydı.

Siz neye bakarak bu yorumu yaptınız gerçekten de anlayamadım...
    Selamlar.

2. Marjdan oranindan bahsetmiyorum,bundan bahsediyorum,piyasada herkese mal veren firmanin bu kadar az kar etmesi ve karini bu enflasyonda 1 senede bu kadar az arttirmasi sizce normalse siz marj oraniyla mutlu olabilirsiniz,he yatirimlarin orani cok buyuse kar tabiki dusuk gozukuyor olabilir

Net Dönem Karı
    2023/6
    166.312
    2022/6
    63.325
    Değişim
    %
    163

3.  Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Marjdan oranindan bahsetmiyorum,bundan bahsediyorum,piyasada herkese mal veren firmanin bu kadar az kar etmesi ve karini bu enflasyonda 1 senede bu kadar az arttirmasi sizce normalse siz marj oraniyla mutlu olabilirsiniz,he yatirimlarin orani cok buyuse kar tabiki dusuk gozukuyor olabilir

Net Dönem Karı
    2023/6
    166.312
    2022/6
    63.325
    Değişim
    %
    163
    Bence sen bu firmaya yatırım yapıp mutsuz olma 600 tane hisse var o söylediğin özeliklerde birini bulup mutlu ol...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

4. Bos konusma bence,rakamla konus

5. Türkiye’nin 2030 hedeflerini
    gerçekleştirmek için her yıl
    yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırıma denk gelen 1.500 ila
    1.700 MW’lık rüzgar enerjisi
    yatırımı yapması gerektiğinin
    altını çizen TÜREB Başkanı
    İbrahim Erden de ‘2023’ü ‘Yatırım Yılı’ olarak ilan ettiklerini
    ve açıklanan 3.400 MW’lık ek
    kapasite ile lisanssız projelerin hayata geçirilmesi için
    yoğun bir şekilde çalışacaklarını kaydetti. Erden, şunları söyledi: ‘Sanayi Yılı’ ilan
    ettiğimiz 2022’de 1,5 milyar
    Euro’luk bir ihracat yaptık.
    Rüzgar sanayisinin ürettiği
    ekipmanların yaklaşık yüzde 70’i ihraç edildi, Avrupa’da
    yine 5. Sırada yer alacağımızı
    öngörüyoruz. Bu başarıyı artırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Son dönemde açıklanan
    çok ciddi kapasite artırımları
    var, bu yaklaşık 3.400 MW’lık
    kapasitenin hızlıca yatırıma
    dönmesi amacıyla çalışacağız. Hedefimiz 2023’ü yatırım
    odaklı geçirmek. Bu yıl ayrıca
    lisanslanacak depolama entegre yenilenebilir projelerinin
    en hızlı şekilde yatırıma dönüşmesi konusu da gündemimizde önemli bir yer tutuyor.
    Ayrıca Çandarlı Limanı ve hinterlandında yer alan bölgenin
    rüzgar endüstrisi yatırımlarına
    tahsisi yönündeki çalışmalara
    katkı sağlayacağız. Bir diğer
    önemli gündem maddemiz
    de Türkiye olarak WindEurope
    2026 Kongre ve Fuarı’nın Türkiye’de yapılması için girişimlerimiz olacak. Bu konuyu da
    çok önemsiyoruz.
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

6. nefessiz satıyorlar. artık kar yazması ve bilanço çarpanlarını sakinleştirmesi lazım.

7. Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SAYAS.E paylarında 17/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 16/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Sayfa 345/367 İlkİlk ... 245295335343344345346347355 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •