Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 18 madde; 1 - 8 arası.

Konu: arsa yatırımı yapmak mantıklı mı?

arsa yatırımı yapmak mantıklı mı?

herkese iyi forumlar, merhabalar,
    150bin-TL kadar bir arsa yatırımı yapmayı düşünüyorum, konut piyasası ve mevcut ekonomi gözönüne alındığında arsa yatırımı yapmak mantıklı mı?
    eğer mantıklı ise önerdiğiniz şehir var mı ?
    benim tercihim kıyı kesimleri istanbuldan-mersine kadar herhangi bir deniz kenarında arsa almayı düşünüyorum ama bütçem dahilinde henüz bulamadım önerdiğiniz ilçe var mı ?

2. Ben arsa yatırımcısıyım o fiyata zor Deniz kenarında arsa bulmak. Mersin de belki bulunur. Size tavsiyem Şirincede zeytinlik alın o paraya. Dönümü 20 bine bulunuyor.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ben arsa yatırımcısıyım o fiyata zor Deniz kenarında arsa bulmak. Mersin de belki bulunur. Size tavsiyem Şirincede zeytinlik alın o paraya. Dönümü 20 bine bulunuyor.
    zeytinlikleri gördüm sahibinden.com'da o konu aklımda henüz araştırmadım , zeytin ağaçlarını kesmek bildiğim kadarıyla yasak, ben aldığım arsanın içine prafabrik bir yapıda koymayı düşünüyorum,

tarla alıyorsun ileride imar geliyor arsa oluyor yatırım kendini katlıyor ama zeytinliklerde böyle bir durum varmı onu bilmiyorum, öyle bir durum varsa bile yetişmiş zeytin ağacını kesmek doğaya ihanet olur

4.  Alıntı Originally Posted by offline Yazıyı Oku
    zeytinlikleri gördüm sahibinden.com'da o konu aklımda henüz araştırmadım , zeytin ağaçlarını kesmek bildiğim kadarıyla yasak, ben aldığım arsanın içine prafabrik bir yapıda koymayı düşünüyorum,

tarla alıyorsun ileride imar geliyor arsa oluyor yatırım kendini katlıyor ama zeytinliklerde böyle bir durum varmı onu bilmiyorum, öyle bir durum varsa bile yetişmiş zeytin ağacını kesmek doğaya ihanet olur
    Ev yapacaksanız tabiki olmaz. Ama zeytini için zeytinlik alınır. 150 bin tl yatırıp 20 bin liralık yağ alsanız fena mı? Ev için köy yerleşik yakını tarla bakın. %5 imarla bir şeyler yaparsınız.

5. mantıklı olmaz mı .?
    ben arsa olayında pahalı da alsam hiçbir zaman zarar etmedim.
    özellikle bursa mudanya halitpaşadan 6 dönüm bir yer almıştım 4 sene önce
    çok değerlendi.
    eskilerin dediği gibi toprak topraktır. hiçbir zaman zarar etmez..
    borsa yatırımından daha karlıdır ..
    Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

6. İsim yapmamış bölgeler (Ayvalık, Foça, Urla, Alaçatı, Fethiye, Kaş, Kemer, Belek vb.) hariç bulabilirsiniz. Antalya'da oturduğum için, oradan örnek vereyim, Kaş - Kemer arası, Demre, Kumluca, Finike bölgelerinde, Antalya-Alanya arası Aksu, Serik, Kadriye Manavgat bölgelerinde rahat bulursunuz, gelişme potansiyeli olan bölgeler. Bunların birçoğunda bu fiyata imarlı bulabilirsiniz. Bu örnekler Muğla, İzmir, Balıkesir şehirlerindeki az gelişmiş bölgeler ile çoğaltılabilir. Tabi aradığınız arazi 1000 - 1500 m2 den fazla olacaksa deniz kıyısından uzaklaşın derim

Alıntı Originally Posted by analizz Yazıyı Oku
    mantıklı olmaz mı .?
    ben arsa olayında pahalı da alsam hiçbir zaman zarar etmedim.
    özellikle bursa mudanya halitpaşadan 6 dönüm bir yer almıştım 4 sene önce
    çok değerlendi.
    eskilerin dediği gibi toprak topraktır. hiçbir zaman zarar etmez..
    borsa yatırımından daha karlıdır ..
    borsayı kişisel merakımdan takip ediyorum yatırım yapmıyorum, öğrenmek amaçlı küçük rakamlarda al-sat yapıyorum

Alıntı Originally Posted by maroz Yazıyı Oku
    İsim yapmamış bölgeler (Ayvalık, Foça, Urla, Alaçatı, Fethiye, Kaş, Kemer, Belek vb.) hariç bulabilirsiniz. Antalya'da oturduğum için, oradan örnek vereyim, Kaş - Kemer arası, Demre, Kumluca, Finike bölgelerinde, Antalya-Alanya arası Aksu, Serik, Kadriye Manavgat bölgelerinde rahat bulursunuz, gelişme potansiyeli olan bölgeler. Bunların birçoğunda bu fiyata imarlı bulabilirsiniz. Bu örnekler Muğla, İzmir, Balıkesir şehirlerindeki az gelişmiş bölgeler ile çoğaltılabilir. Tabi aradığınız arazi 1000 - 1500 m2 den fazla olacaksa deniz kıyısından uzaklaşın derim
    çok teşekürler aslında bende böyle ilçeleri arıyorum, adı duyulmamış gelişmeye müsait dediğiniz yerleri inceleyeceğim.
    deniz kenarından arama sebebim en kötü ihtimal değerlenmezse ileride kendim kullanırım mantığı ile kıyıdan arıyorum

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •