Sayfa 10/852 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Altaylı yı haftada 3-4 kez okurum. Orda bi kaç daha yazar okuyup, bazen altlarına yorum yazarım.

Yalak yorumlar yayınlanıyor ama benim gibi eleştiri yazanların çoğu onaydan geçmiyor. 50 yorum yazdıysam 3 tanesi onaydan geçmiştir. Yinede dayanamayıp yazıyorum ama sivri kısımları keserek. Ne kadar yumuşatırsam yumuşatayım yinede sivri oluyor. yayınlanmıyor.

Netçede turgay ciner isimli yahudinin gazete ve TV si. New yorklu siyonist yahudi bloombergle ortaklar.

Turgay ciner'in(park holdin) Kısa sürede bu ülkede zenginleşmesinin sebebide bu. siyonist desteği. Bu ülkenin tapusu ellerinde.

Altaylının yazısına dayanamayıp bi yorum ekledim. Onaylanmayacak, o sebeple burayada asayım. Konusu ABD ilemi dost olacağız, Çin ve Rusya ilemi.?

"İllede birileri ile ortaklık kuracaksak, bu orangutan kuşağından olursa, geleceği kurtarmış oluruz.

Şimdi yanlış anlamasın kimse konu evrim. Hakeret filan algılamayın.
    BAtı hindistan ile mezopotamya arası, ağırlıklı olarak orangutan kuşağıdır. Dostluk ve bağ kurulacaksa burası ile kurulmalıdır.

Batı, şempanze kuşağıydı. Şempanzeden dost olmaz, en vahşi hominid türüdür. Rusya ve çin ise makak kuşağıdır. Şempanzeden daha iyidir ama orangutanın yerini tutmaz. tarihe bakarsanız makak kuşağından gelen Moğollarla Türklerin nasıl dünyaya kan kusturduğunu görürsünüz. Şempanze kuşağıda tüm dünyaya, makak kuşağından çok daha acı tecrübeler yaşatmışlar.

Orangutan kuşağının yerini ne makak tutar, ne şempanze.

Tarihin GERÇEKLErine bakarsanız. Bugünki medeniyet ve felsefe(dinler) nin tamamen orangutan kuşağının eseri olduğunu görürsünüz."

Sonunda yazıyı renklendirmenin yolunu buldum. Yönetimin yazı renklendirme kısmının hatalı çalıştığından haberi varmı bilmiyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Umur Talu'nun yazısı aklıma bir fikir getirdi.

Bizim hükümet, damadınıda yanına alıp avrupaya şöyle söyleyebilir. Çokda etkili olur.

"Eğer USD/TL ve AVRO/TL ile oynamaya devam ederseniz, güney ve batı sınırlarımızı açarız. Ortadoğunun, afrikanın ve Türkiyenin yüzmilyonlarca eğitimsiz cahil ve fakir halkı, avrupayı istila eder. Hiç bir şey yapamazsınız. Hiç bir sınır yüzmilyonlarca sivili durduramaz. Tarihinize en kara lekeyi sürersiniz. Ortadoğuyu karıştıran sizsiniz, zaten bunu hak ediyorsunuz."

Zaten anlamadığım avrupaya gitmesinler diye bu ülkede 4 milyon kişiyi tutan zekâ. Hangi normal zekâ böyle bir şey yapar.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    çok iyi çok.....
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hepsi çok doğru söylüyoda olay çok karışık.
    Neresini anlatacaksın nasıl anlatacaksın bilemiyorsun.

3 grup kavgalı gibi görünüyor.
    1.fetullah, 2.akp ve 3.eğitimli sol grup chp halkTV tele1 filan.

Aslında üçüde 100 yıldır abd nin yetiştirdiği, beslediği ve kendilerine hizmet etsin diye devlette ve siyasette örgütlendirdiği gruplar.
    Mesela fetullah. emirleri direk CIA dan alır, bunu çevresindeki bi kaç kişi bilir ama fetullaha hizmet eden ve ortak çalışan 100binlerce kişi bilmez. Dine hizmet ediyorlar sanırlar ama aslında direk CIA ya hizmet ediyorlardır. chp'si akp'si, mhp'si, dp'si hepsi aynı. Sadece tepedekiler bilir fikirler nerden çıkıyor, aşağısı bilmez. Bu ülkeye hizmet ediyoruz sanırlar.

Aralarında paylaşım kavgası çıkıyor bazen. Netçede bunlar aç gözlü bencil egoist insanlar. Cahillerde.
    Altını bulunca, sen çok aldın, bana kötü yeri geldi gibi kavgaya girip babalarına karşı gelebiliyorlar.

TV ve gazetelerde 1000 yorumcu yazar varsa, 990 tanesi abd ye hizmet ediyor.

Kalan 10 taneyi nasıl bulacaksın.? Zaten barındırmıyorlar, anında karalama kampanyası ile yok ediyorlar. Mesela Ahmet Necdet Sezer, karambolda cumhurbaşkanı oldu. Temiz, dürüst, iyi bir insandı. Siyasette bulamazsın, temizini dürüstünü. Hemen gazete ve TV lerde karalama kampanyası başlattılar. Şu an adı anılıyormu.? Ama hırsızlar her ölüm yıldönümlerinde mezarları başında anılıyorlar, TV lerde çelenk koyanları görüyorsun, koca anıt mezar yapmışlar. Hepsi kahraman olmuş...

Laflarına bakarak bulamazsın. Yaptıklarına bakman lazım.

Çıkardıkları kanunlara bakman lazım. Kimlerle yemek yiyor ona bakman lazım. Hangi okullarda kimin parası ile okumuş ona bakman lazım. İş ortaklarına bakman lazım. Hammaddeyi, ara malı kimden alıyor, genel müdürleri kim onlara bakman lazım. Tiplerine kafa yapılarına bakman lazım. Yahudilerin bir kısmı kendi aralarında evlenip melezleşmemeye çalışmışlar. Bu grubu tiplerinden hemen anlıyorsun. Birbirlerinin kopyası gibiler. TV de ekonomist mahfi eğilmez. Onun kafa yapısını al, su katılmamış yahudi tipi odur. Benzerlerinin hepsi yahudi. Adı Ahmet de olsa yahudi, Jons da olsa yahudi, Hans da olsa, Abdulcaffar da olsa yahudi. Pek çok ülkede o ülke vatandaşı gibi yaşıyorlar. 3000 yılda pek çok ülkeye yayılıp azınlığı oluşturmuşlar. Çoğunluk isimlerini kimliklerini gizlemiş. bir kısmı gizlememiş. Bugün abd, ingiltere, fransa direk kontrollerinde. 2. dünya savaşında kendilerine yenilen almanya, japonya, güney kore ve eski sömürgeleri güney asya(singapur, hindistan, taiwan, afganistan vb.) etkileri altında... Osmanlaıdan alıp verdikleri topraklarda kral yaptıkları aileler ise direk emirleri altında. Arap görünürler ama mesela suudi kral yahudidir. Tipine bakarak direk yahudi diyebilirsin.

Laflarına bakarsan, her halukarda abd nin yetiştirdiği gruplardan birinin kucağına oturursun. Kurtuluşun yok.
    Bu ülke öyle ellerine geçmişki, detayı bilseniz hayret edersiniz.

Anlamanın çok kolay bir yolu var.

Bugün, bu ülkedeki dev holdinglere bakın. Sahipleri kimler. Size dış güç yok diyen TV ve gazetelere bakın, sahipleri kimler.?(son 5 yıl hariç)

Anlamak bu kadar basit. Onların kim olduğunu bilirseniz, zaten olay çözülüyor. Başka bişey anlatmaya gerek kalmıyor.

Sonraki soru.
    Bu iş buraya nasıl geldi.?

O zamanda 1500 yılına kadar inmeniz gerekiyor. Hatta 3000 yıl geri, hz. Yusuf(yuya) a kadar gitmeniz gerekiyor. o zaman olayların tarihi gelişiminide görüyorsunuz.
    Tabi internet yalan haber dolu. Yalanı ayırd edebilecek tecrübe ve bol bilgiye sahip olmanız gerekir.

İşin doğasını anlamak isterseniz, yani bu insanlar neden böyle kötüler.

O zaman evrimi incelemeniz gerekiyor. İnsanların evrildikleri hayvanları incelerseniz, insanların neden kötü olduklarını, bazı insanlarında neden daha kötü olduklarını anlıyorsunuz.

Yani çok şey bilmek gerekiyor, doğruyu bulabilmek için.
    Yoksa koyunuz demektir, çoban nederse doğru ya(meee) diyoruz demektir.

Son cümle: İnsanların ne söylediklerine bakmayın. Doğru görünen şeyleri söylemeseler taraftar toplayamazlar. Ne yaptıklarına bakın. Hele hele siyasetçi yada medya çalışanı ise(gazete tv).
    Gerisi boş.
    Son düzenleme : alicemal; 12-08-2018 saat: 10:41.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ana konuyu ıskalamışım.

Evet, bu ülkenin dışa bağımlı yapısı yüzünden doviz yerinde durmuyor.

Ama bu durumu yaratanlar yukarda anlattıklarım.
    Şimdi ülkeyi dışa bağımlı sömürge ülkesi haline getirenler, Dovizi kullanarak hükümeti kendi istediklerini yapmaya zorluyorlar.

Söyledikleri doğru. Bence doviz 20 TL olmalı ülkenin ekonomik yapısı yüzünden. Ama adım adım 1938 den bu yana gelirseniz, ülkenin dışa bağımlı hale adım adım getirildiğini görürsünüz. Dedimya detay bilseniz, çok şaşırırsınız.

Yapı bozuk o sebepten doviz yükseliyor diyenler, yapıyı bozan insanlar. Onlara hizmet ediyorlar. Bozuk yapıyı kullanarak devleti kendi yollarında tutmaya çalışıyorlar.
    Aynı bozuk yapı 10 yıl öncede vardı, o zaman neden dolar 1,2 TL idi.?5 yıl öncede vardı dolar neden 2Tl idi.?

ABD nin yada batının istediğini yaparsan yapı düzgün. yapmazsan yapının bozukluğunu sana hatırlatırlar. "Uşaklarıda suçlu dış güç değil" der. tabi uşak olmayıpta fırsatçı olanlarda çok.

Olay çetrefilli.
    Şimdi suçlu dış güç dedim diye bazı siyasetçileri savunuyorum sanmayın. Ceza vermeseler yemin ediyorum şu ankiler dahil tüm siyasetçi ve gazetecilerin kafalarına birer kurşun sıkarım. şaka yapmıyorum hakkaten yaparım.
    yani parti tuttuğumu sanmayın.
    Sadece doğru bildiğim şeyleri yapıyorum. Tüm partiler abd uşağı. Şu an kavgalı olsalarda fark etmiyor. Geçmişlerine bakın.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 10/852 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •