Sayfa 102/852 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ey özgürlük topiğin bağımlısı oldu. yaw sen ya çok kazanıyorsundur, yada çok kaybediyorsundur.
    Arası yoktur.

yılmaz özdil, Atatürk ü kullanarak malı götürmeye devam ediyor. Toplamda kazancı en az 10 milyonu geçmiştir. DinCİ yobazlar ellerinde kuran milleti soymaya çalışıyorlar. Tabi onlar cahil olduklarından yöntemleride cahilce ama başarılı. Kaç tane holding kurdular.

yılmaz özdil in içinde bulunduğu eğitimli sınıf ise, nitelikli. Uzmanca soyma yöntemi buluyorlar. Kaz gönüllü soyuluyor.
    %10 nunu bağış yaptım diyor. Bağış yaptığı kurumun zaten paraya ihtiyacı yok, her yıl milyonlarca doları basketbol takımına harcayan darüşşafaka. Yöneticisi arkadaşı olmalı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ermeni odaTV.com sitesi ve habertürk sitesinde haber okuyunca bazen dayanamayıp yorum yazıyorum.
    odaTV de, ermenilere ve yahudilere dokunmayan bazı yazılarım onay alıyor. Çoğu onay almıyor.

habertürk sitesinde ise hiç bir yazım onay almıyor. Sadece tek kelime "meraba" yazsam bile onay almıyor. Ama yinede yazma hastalığı var yazıyorum, rahatlatıyor.
    Az önce habertürk sitesinde delikanlı yazılar yazan fatih altaylı nın, yılmaz özdil i kitap konusunda koruduğu yazısının altına bi kaç cümle yazdım. Orada onay almayacak, burayada asayım.

"yılmaz özdil'in kitabına fiyat koyması önemli değil. İsterse 10bin TL fiyat koysun. Problem, ezilen bir kesimin koruyucusu gibi ortaya çıkıp, sonra çevresine topladığı kalabalıkları paraya çevirmesi. Millet kitabı değil kurtuluşu satın aldığını sanıyor."
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yazmadan edemicem.

hükümetin damadı, devletin USD hedefini 5in üzerinde koymasa, iddia ediyorum, şu an USD nin fiyatı 5 in altındaydı. Şu an inmese bile bi kaç ay içinde inerdi. Ekonomi iyi olduğundan değil. USD kısa sürede anormal yükseldiğinden. dört-altı yılda çıkması gereken yere zart diye çıktığından.

Ama hükümetin tepesindekilerin tek derdi, kendi cepleri olunca, sadece onda başarı gösteriyorlar. Ben ne kadar çok koyun gütme heveslisi isem, bu hükümetde o kadar devleti yönetme heveslisi. Tek odaklandıkları konu kendileri. Geri kalan herşey angarya ve vızıltı.

Halkın işleri ise rasgele gelişiyor. oyuncak oluyor millet.
    @NeAcaipDunya

4. Post

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    "yılmaz özdil'in kitabına fiyat koyması önemli değil. İsterse 10bin TL fiyat koysun. Problem, ezilen bir kesimin koruyucusu gibi ortaya çıkıp, sonra çevresine topladığı kalabalıkları paraya çevirmesi. Millet kitabı değil kurtuluşu satın aldığını sanıyor."

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Zabah biraz bizim padişahların resimlerine baktım. İlk bikaç padişah hariç, hiç birinde Türk tipi yok. Anlaşılan Kuzey İran, Kuzey Irak ve Anadoluda, melezleşmişler.

Fakat detaya girmedim. Normalde hangi padişahta ve neden Türk soyundan uzaklaştılar anlamak istiyordum. Zamanla Türkleri katledecek dereceye kadar geliyorlar.

Bir kaç haftadır hiç keyif yok. Nedenini tam olarak bilemiyorum. Vitamin eksikliğindendir. Hastane ve doktora gitmekten nefret ettiğimden, çok mecbur kalmazsam işlerimi hep eczane ve aktarlardan hallediyorum.

1 yıldır aile hekimine gidip ilaç bile yazdırmıyorum. Eczaneden para ile alıyorum.
    Bizim Aile hekimi Hakan bey, 30lu yaşlarda iyi biriydi. 2 yıl kadar önce kısa devre yaptı, kısa yoldan para kazanma yoluna girdi.

Önceden hastanede bana hangi ilacı yazmışlarsa aynı markayı yazardı. Son 2 yılda başka markalar yazmaya başladı. O zaman ilaç firmaları ile komisyon karşılığı anlaştığını ve anlaştığı ilaç firmalarının markalarını yazdığını anladım. Bir müddet katlanmaya çalıştım. İnsanların %80 i böyle, kaçamazsın, kabullenmek ve hazmetmek zorundasın, yoksa dağlarda gezen yanlız keçi olursun. Zamanla efsaneleşirsin, ve genç kızlar hallaya dururken, yaşlı erkekler hikayelerini anlatmaya başlarlar. "bir tos vururdu, 3 deniz öteden toklaması duyulurdu"

Dur yaw, efsane keçi olmakta fena değilmiş... en iyisi dağlarda yannız gezmeye devam ediyim. Hangi kızlar halaya durdu acaba.?

Doktorların ilaç firmaları ile komisyon karşılığı anlaşmalarının ne kadar kötü bişey olduğunu yazmıştım diye hatırlıyorum. Ama buradamı yazdım başka yerdemi bilemiyorum.

Yinede kısaca hatırlatayım.
    Şimdi sen isviçreli ilaç firmasısın. Bilim adamlarına yüksek maaşlar verdin çalıştırıyorsun. 2 yılda bir merhem ürettiler, senin bu arada milyonlarca dolar masrafın oldu. merheme İS markasını koydun, fabrikada seri üretmeye başladın satışa geçeceksin. FİYAT belirlemen lazım.
    Patenti sana ait, milyonlarca dolarlık AR_GE masrafın var. fabrikada üretim maliyetin her bir merhem için 10 TL ama AR-GE maliyetlerini ve rakipsiz olduğunu düşünerek fiyatı 35TL karşılığı isviçre frangı olarak belirliyorsun. Buradan elde edeceğin yüksek kâr ile yeni araştırmalar yapıl çok yüksek maaşlı AR_GE bilim adamlarına yıllarca para ödeyeceksin.

Buna orjinal ilaç deniyor.

Orjinal ilaç patentleri 10 yıl geçerli, senden izinsiz kimse bu ilacı üretip satamaz. Aslında bu yıl olayı değişiyorda net bilmiyorum diyelimki 10 yıl.
    10 yıl dolunca diğer firmalarda aynı formülle bu kremi üretip farklı marka ile satabiliyorlar.

Urfalı bir Türk ilaç firması olduğunu düşün.? İsviçrede üretilip ithal edilen İS markalı merhemin formülünü aldın ve üretmeye başladın. AR-GE maliyetin yok. Hammadde Türkiyeden. Merhem üretsin diye bi kaç uzman çalıştırıyorsun, maaşları isviçreli AR-GE uzmanlarından en az 6 kat daha düşük.

Sana bir kutu merhemin maliyeti 2 TL. Vergiydi taşımaydı %33 daha koy, kutu başına 3TL maliyetin var.
    İsviçreden ithal edileni 35 TL. Sen şimdi eşdeğer ilaç diye kendi merhemine fiyat koyacaksın kaç TL koyarsın.?

Şimdi orjinali ile aynı fiyatı koysan maliyetin 3 TL, satış 35 TL korkunç kâr edersin. AMA SATAMAZSIN.
    orjinali varken kimse senden eşdeğerini istemez.

O zaman fiyatını daha düşük tutmalısın zaten maliyeti 3 TL. 30 TL desen yine olmaz. Millet orjinalini 35 e almayı tercih eder. 25 de riskli. Normalde 10 TL ye satsan ihya oluyorsun 7 TL temiz kâr kalıyor, çok güzel para.

Fiyatını 17-20TL filan belirlersin. Biraz reklama pazarlamaya para ödersin o zaman merhem başına maliyetin 6-7 TL ye filan çıkar, reklamına göre çok değişir.

Yani 20 TL ye çok güzel para kazanırsın. Çokda satarsın. O zaman ne olur. orjinali ilaç satışı düşer. orjinal ilacın satışı düşünce sahipleri fiyat kırar. 30TL ye veya daha aşağı çeker.

Ne olur.?
    Ülkede fiyatlar düşer, çalışanın cebinden daha az para çıkar, YİNEDE ÜRETEN FİRMALAR GÜZEL PARA KAZANIR.
    orjinali ucuzlayınca sen 20TL fiyatı 17 ye çekersin, orjinali de çeker sen çekersin netçede biyerde dengelenir. orjinali 20 TL olur sen artık tanınmışsındır 14 TL ye bolca satarsın ve maliyetin 7 TL ve %100 kârla satış yapıyorsun.

Halk kazançlı, ucuza ilaç alıyor.
    Üreten kazançlı %100 kâr ediyor.
    Devlet kazançlı vergisini alıyor ve SGK olarak ilaç firmalarına az para ödüyor.

Şimdi buraya kadar olanı, devletin hırsızlığa batmamış sa geçerli.

Bizim ülkede Urfalı firmanın merhemide 35 TL. Ben alıyorum, orjinalide 35, Urfalısıda 35.

Ama o zaman Urfalının satamaması lazım.?
    Gidip doktorlarla anlaşırsan satıyor. Reklamada gerek yok. 3 TL maliyetle fabrikadan çıkıyor 1 TL pazarlamacı parası 4TL. Satış 35TL. kâr 31 TL ve sen bu parayı ilacı yazan doktorlarla paylaşıyorsun.

SONUÇ.
    Halkın cebinden 2 kat para çıkıyor. Halk fakirleşirken, doktorlarla ilaç firmaları haksız kazanç elde ediyorlar.

15TL ye alacağın ilaca 35TL veriyorsun.
    Sadece ilaçta değil TÜM PİYASA BÖYLE. Rekabet ortamı, kapitalist yada liberal sistemlerde YASAK OLAN anlaşmalarla delinince. ÇALIŞANLAR KAYBEDİYOR, HIRSIZLAR ZENGİNLEŞİYORLAR.

Maaş yetiştiremiyorsun. 20 yıl sonra bakmışsın, ucuz gıda ürünleri almak zorunda bırakılmışsın. Ucuz gıda ürünleride kanserojen katkılarla yapılıyorlar. Sürekli ailecek hastasın. Doktora git, yine soysunlar...

Bunu her yerde yazdım. Sağlık bakanlığına yazdım... tek bir RESMİ kişi çıkıpta, bu sistem soygun sistemi demedi.

İşin acı yanı, o doktorlar halkı soyup fakirleştiren kesimdeler. Ama fakirleşen halk dilenci durumuna düşüncede onları makarnacı kömürcü diye aşağılıyorlar... Bu durum keçiye çok koyuyor. Acı çekiyorum abicim. Size bişey olmaz keçi değilsiniz. Çok şanslısınız.

Bu durum tamamen insanların maymun doğasından kaynaklanıyor. yani bu soygun doğal bir durum. Sakın doktorlara saldırmayın. Sakince cüzdanınızı masada bırakıp uzaklaşın. Bu sizin doğanızda var... adamı sinir etmeyin.

Bakın kızdım yine... biraz nefes alayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Maalesef para piyasasında paran varsa haber takip etmen gerekiyor.

Az önce Türkiyede ÖNDE GELEN 2 ekonomistin yazılarını okudum. İkiside ülkenin 2 farklı sorununa çözüm yazmışlar.

Ege Cansen abim her zaman olduğu gibi patronları rahatlatacak çözüm üretmiş. Pazarcıların vergisini artırın demiş. Kötü niyetmi, doğasındamı var, yoksa körlüğündenmi bilemiyorum. Aptal olmadığı açık.

Diğeri Murat Muratoğlu, oda Türkiyedeki ilaç sorununu zam yapılmamasına bağlamış. Zam yaparsak herşey düzelecek.

Bu ikisini gebertsen, verdiğin maaşı kurtarırsın. Ülke kayıp değil kazanç yaşar. Ama yerlerine yine bu ikisi benzeri kişi gelir. uzun vadede kazanç ve kayıp birbirini götürür.

Maalesef bizim ekonomist diye AYDIN olarak halkın önüne sürdüğümüz ekonomistlerin genel durumu bu. Ki bu ikisini yahudi uşağı yada beslemesi olarakta görmüyorum ama detay bilmiyorum tabi. Birde direk yahudi veya yahudi uşağı kanal ve ekonomistler var. Her gün TVlerde seyrediyorsunuz. Onlar görevini yapıyor, onlara laf söyleyemem. Direk yargılayıp vatana ihanetten asacaksında, bu 2 ekonomist farklı...

her neyse yaw... işime döneyim.

Yarın, aylık kazancımdan artan kısımla altına takviye yapacağım.
    Aslında tamda senetler yükseliyor ve ons altınla TR USD düşüyorken altın almak size mantıklı gelmeyebilir.
    Yazınca banada mantıklı gelmedi...

Neyse yaw, yarına vakit var, zaten küçük bi para... yarın karar vereyim...
    Elimdeki portfoy eskisi gibi %34 TR altın, kalanı BIST senet.
    Son düzenleme : alicemal; 24-01-2019 saat: 14:09.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    samsung cep teline 4 kamera koydu satıyor. baktı millet kamera delisi. başkası 8 kamera koyar satar. En son biri çıkar, 12 kamerayı tek kamerada birleştirdik diye, yine tek kameraya dönülür. Sora başkası çıkar, kamera sayısı değil zoom önemli, 60x optik zoom bizde der, hoppalaaa zoom olayına gider.
    Aslında ayna ile telefonu uzunlamasına kamera için kullansan, zoom miktarı çok artırılabilir.

Neyse ana konu fiyat. Elektronik mağazalarda 3000 TL fiyat koymuşlar.
    Ama 99 TL ye bu telefonu alabiliyorsunuz.

Çanakla TV seyrediyorsanız, uydu kanallarında bu telefonu 99 TL ye satıyorlar.
    samsung galaxy A9 diye reklamı var ve görüntüde bu telefon.

Dolandırıcıdan alırsanız 99 TL.

Bu dolandırıcılar 10 yıldır kanallarda ben görüyorum.

BAŞLANGIÇTA tedbirliydiler.
    OT'ları kutulara koyup, kutusunu 60 TL ye her derde deva diye satıyorlardı. DEVLET SEYRETTİ.
    Sora alıcılar bitince kutu oldu 30 TL. DEVLET SEYRETTİ.
    Alıcı bitince bedava diye satmaya başladılar. Ama kargo 20 TL. 10TL maliyet olsa 10 TL kargo parasından yine karlı iş.
    Sonra telefona geçtiler. Marka kullanmadılar ama marka izlenimi ve sagte görüntü kullandılar. S5 129 TL. DEVLET SEYRETTİ.
    Alıcı azalınca markada daha cesur oldular. Galaxy S5 129 TL. DEVLET SEYRETTİ.

Baktılar yıllardır ceza alan yok. Artık azdılar, direk markayı toptan kullanıyorlar.

Samsung galaxy A9 99 TL... Süper değilmi.?

Aptallar alıyor diye düşünüyorsunuz. hayır hepimize giriyor.

akp nasıl başa geçebildi sanıyorsunuz. Devlet ezileni korumadığı için. peki akp nasıl başa geçebildi.? Siz seyrettiğiniz için halk ezildi. Kurtuluşu akp de aradılar, tarikatta aradılar.
    Ne oldu. akp hepimize geçiriyor.

Yani 99 TL ye mal satanı seyrettik. Hepimize geçti. Aptallar almadı, hepimiz aldık yani hepimiz aptalız.
    Kim hariç. Her ne kadar biz desemde efsane keçi hariç.

Ben 10 yere şikayet ettim ama polis ne dedi. Önce soysunlar seni sonra gel...

Adam TV den bağıra bağıra ben dolandırıcıyım diyor. Polis önce soysun ...

her neyse...

Suçlunun ceza almadığı toplumlarda, uzun vadede herkes hırsız olmak zorunda kalır. Hırsızlık doğal, dürüstlük anormal olur...

AAAAA biz zaten öyle değilmiyiz...? Bak ya...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu ayki gelirden artan nakiti ne yapacağım konusunda karar veremedim. BIST endeks ve Tr altın fiyatları seviye olarak orta da.
    2 tarafada biraz yolları var. Bekleyip fırsat kollamayı düşünüyorum.

Günlük repoya koyayım dedim, benim bankanın internet işlem sitesinde repo seçeneği bulamadım. Tüm seçenekler banka soygunu üzerine. Repoyu bi şekilde gizlemişler. Eskiden bu seçenek olurdu. Belki devlet bankalarının sitesinde vardır.
    repoyada koyamayınca para nakit olarak bekleyecek demektir. Ama bankayada faydası olsun istemiyorum, benim gözümde hırsızlar sürüsü hepsi.
    Her neyse..

Durum eskisi gibi. %34 TR altın, kalanı BIST hisse. Çok azda nakit.
    Geçen yılı enflasyon hariç %4 artı kapadım ve bilançoyu sıfırladım. Yılbaşını maliyet olarak aldım.
    2019, yılbaşından buyana Son durum %8 artı.

Senetde gelecek beklemediğimden, bu seneki planım, yıl içinde bi yerde senetleri satıp, senet parası ile faize geçmek.. Altın büyük ihtimalle kalır.

Tabi imam hükümetle bu plan çok değişir o ayrı konu. geçen seneki planda değişmek zorunda kalmıştı. Yıl sonu senetleri satıp... her neyse yaw... durum bu işte...

herkese bol şans...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 102/852 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •