Sayfa 103/852 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün haftasonu. Biliyorum benden zihin açıcı bilim yazıları bekliyorsunuz.

Geçen hafta sonu yazdığım şahaser, bi kişi hariç herkesin beynini yufka misali açmıştır.
    Açık beyinle borsada kaybetmezsiniz. İtiraf edin, bu hafta hepiniz az yada çok kazandınız.

Beyinlerinizi açmaya devam edeyim.

Bugünki konumuz "fırtına niye oluyor kardeşim?"

Özellikle Antalya ve Karadeniz sahillerini hortumlar vurmaya başladı. Ege ve Marmara sahilleri ise ben bildim bileli fırtınalıdır.

Temel ders ile başlayalım.

Isınan hava yükselir. Örnekle açalım biraz.

Gaz çıkardığınızda ne oluyor.? Vücuttan çıktığı için sıcak. Nereye gider.?

Sıcak olduğu için yukarı.

Peki burnumuz nerde? Maalesef yukarda.

Demekki akıllı uslu canlılar değilmişsinizki, Tanrı sizi bu şekilde cezalandırmış.

Peki fırtına ne zaman kopuyor. Çevrenizde insanlar varsa.

İşte durum bu kadar açık. Akdeniz, Ege ve Karadenizdeki insanlar, tıpa ile gezseler, ne hortum olur ne fırtına.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın 25 kuruş birden opladı. 1300 ü sonunda devirdi. İlk hedefi 1350. Sorasını bilmiyorum. Normalde yukarı devam etmesi gerekir.

dow ise, son omuzumu yapıyor yoksa sadece tepki mi.? Henüz belli etmedi. Bir kaç ay içinde yataya sarmaya başlarsa, son omuz demektir.
    Tabi tüm dünya zorba trump a teslim olursa, dow yukarıda devam edebilir. İlk teslim bayrağını açan, zaten uzun süredir yahudilerce yönetilen Fransa. Sarı yeleklilerle güzel burnunu sürttüler macron un. Merkel e el vermenin cezasını çektirdiler. ispanya da trumpa eteğini kaldırdı ne varsa gösterdi. Şaşırtıcı değil, ispanya 500 yıldır yahudi kontrolunde. ingiltere malum zaten tam eğitimli kaliteli uşak.

TR USD düştüğünden TR gram altın almanın şu an için kazancı yok. O sebeple acele etmiyorum. seçimlere kadar biraz daha düşer gibi. Seçim sorası muallak. Yukarıda gidebilir, aşağıda. USD stoklayanlar zararda edebilir kazançda. Her halukarda bu ülkeye epey zarar verdiler. Tabi asıl zararı verenler siyasetçiler, usd alanlar ya CIA güdümündeki büyük şirketler yada çocuklarına verdiği zararın farkında olmayan cahil halk, siyasetçilerin ÜRÜNÜ.

Bu yıl işler iyi gidiyor gibi, ama geçici.
    BIST 104 bin üzerinde bi yerden realizasyon görür. Benim grafik 104.400 diyor ama asıl olan fon yöneticilerinin kullandığı grafik. Döndürecek olan onlar. Nerde başlarlarsa orada dönecek. Zaten hepsi aynı yazılımları kullanıyorlar.

Aynı yazılımları kullandıkları için sürü'ler, ama sürü olduklarının farkında değiller tabiki.

100ü %60 geçer, geçersede kalır demiştim. Kalacak gibi görünüyor. bence sakıncası yok.
    Hızlı bi çıkış beklemiyorum. Sanırım bir kaç ay 100 - 110bin aralığında hazmetme çalışmaları yapılır.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün starbaks günümdü, döndüğümde endeksi üçyüz beşyüz yukarda yada aşağıda bekliyordum. Endeksi yukarda buldum ama tahminimden biraz fazla.

Dünki sıradışı kırmızı hareketin sebebini bilmiyorum, uzun vade için önemlide değil, bu yılki planımı bozmaz. Ama japon kurum nomura nın adını duydum. Sanırım nomura biraz TR varlığı satınca doviz yukarı kıpraşmış. Doviz yukarı kıpraşıncada bizim SÜRÜ doviz çıkışı başladı diye hücum etmiş.

Bi türlü eğitemiyorsun bu sürü yü. Eğitemezsinde.

Genetik bir süreç, 100bin yılda belki kendi çocuklarına kurşun sıkmanın zararını öğretebilirsin, ama bu 100 bin yıldada bedeni terk etmiş ruhlar dünyasında olurum. Tabi garanti değil.

MB geçen yıl güzel kazanç sağladı. Kazancın %20 si inanılmaz ama yahudilerin cebine girdi. 35 milyarın %20 si ne eder, 7 milyar.

7 milyar, hiç çalışıp terlemeyen yahudilerin cebine girdi. 1 yılda.

Yılda 7 milyara ben bu ülkenin tüm fakir çocuklarını süper eğitir, hırsız ve tecavüzcü olmalarını engellerim. Uşak olma potansiyellerini yok ederim. hem de tüm ülke garibanlarının.

Ama şeytanın yarattığı dünyada bu para hiç bir emeği olmayan yahudilerin cebine girerken, o yahudiler, hırsızların nerden çoktığını bir türlü anlayamıyor. Lan sen soyduğun için çıkıyor ....

Acaip depresifim. Acaip hakaret etmek içimden geliyor.

Ama maalesef, ülke yahudi ürünü. gerçeği söylersen erol14 gibi kara cahiller seni şikayet ediyor ve mahkemelerde sürünüyorsun.

Anlat anlat, 40 sayfa yaz, aylarca emek ver... Sora biri çıksın "yahudileri çok büyütüyorsun" desin ve karalar bağla..

O zaman genetiği hatırlarsın. Anlatmanın hiç bir işe yaramadığını tekrar tekrar kafana vururlar ama yinede anlatmaktan vazgeçmezsin. Senin yapın bu çünki. Şeytan senide acı çekesin diye yaratmış.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Depresif yazıyı unutturabilmek için biraz fizik yazayım.

Keneviri yazayım ama kenviri yazarsam yine yahudilere girmem gerekecek yazmayayım.

Dolanıklığımı anlatsam. Ağır olur kimse anlamaz.

organ üretimine gireyim. Labaratuvarlarda, kök hücreleri kullanarak insan organı üretiyorlar iyimi.? İyi.
    Tabi uzun yaşamıyorlarmış, 3-5 ayda organ mevta. Ama üretiyorlar.
    Kök hücre nedir. Oda ilginç bir mavzu.!

Normalde insan kaç hücreden oluşuyor. Valla 50 kere okudum ama 50 kere unuttum. Diyelimki 1 trilyon.
    İşte o bir trilyon hücre, sadece 2 hücreden çoğalıyorlar.

Ann ve baba ya ait birer hücra, kadının rahminde birleşiyor ve çoğalmaya başlıyorlar. Çoğalan hücreler, organları oluşturuyor.

Yaw 2 hücre, nasıl farklı organları oluşturur.? İşte hücre bi şekilde karar veriyor, ben kalp olacağım, ben göz olacağım diye. Çoğalıp gözü kalbi oluşturuyorlar. İşte gözü oluşturacam diyen ilk hücrelere kök hücre deniyor. O hücreleri alıp, organ üretiyorlar.

Normalde 1 trilyonluk bir hücreler grubunun toplamıyız her birimiz.

Peki ben kimim kardeşim? Bu sotuyu her 10 kişiden 2 kişi yaklaşık 30 yaşlarında kendine sorar. geri kalan 8 kişi sormaz. Sormayanlar şempanze ve makaktan evrilenler.

Peki kimim olm ben. O 1 trilyon hücrenin toplamımıyım.?

Değilsin.! Her bir hücre bağımsız kaar verebilen bir canlı. senin vücudundan alıp başkasının vücuduna koyarlar oradada yaşamaya devam eder.

Peki organlardan birimiyim sadece. mesela kalp yada beyin, ne diyon.!

Onlarda değilsin. kalbi al, başkasının vücuduna koy, orada yaşamaya devam eder.

Beyin.? Beyni bütün olarak aktarmadılar henüz, ama beyni oluşturan hücrelerden bir kısmını alıp başka yere götürdüler, oradada yaşadı. Ve sen olduğun yerde kaldın. Aslında beyni daha detaylı açmak gerekir ama kim uğraşacak.

Kestime söyleyeyim.
    Beyni oluşturan hücreler değilsin. Onlarında her biri bağımsız birer canlı. Birer birer al götür, sende değişiklik olmaz. Ama toplu alırsan sende değişiklik olur.

Demekki beyinim.!

Değilsin. beyin değil, beyin hücrelerinde yüklü elektrik içindeki bilgisin. Ama bedeni sadece beyindeki elektrik yükü yönetmiyor...

Yaw kimim ben.?

Yaw ben ne yazsam bi kaç yıl sonra başka yerden duyuyorum.

3-5 yıl önce biz elektriğiz yazdım. kendi analizimdi, herhangi bi yerden okumamıştım. Ama geçen gün filmin birinde biz elektriğiz diye bi cümle geçti. Benim yazdığımmı yayılmıştı şu internet dünyasında yoksa ilk bulan ben değilmiyim.?

İşte kendi buluşlarımın çok çabuk yayılma ihtimali olduundan, pek çok buluşumu internette yazmaktan vageçtim. Mesela 3 maymun grubundan evrilmişiz hikayesini yazmaya başlayalı bi kaç yıl oldu. Bakın 5 yıl sonra pek çok yerde duyacaksınız bu 3 maymundan evrilmişiz olayını. Ama kimse analizin benden çıktığını bilmeyecek, hali ile egom tatmin olmayacak.

O sebeple pek çok şeyi yazmıyorum. bu 3 maymunuda yazmayıp, tüm analizlerimi bi kitapta toplayıp yayınlasam iyi de, uğraşması zor be anacım...

her neyse... depresif yazıyı unutturabildimmi bilmiyom. Biraz daha uzatırsam yeni bi depresif yazı ortaya çıkacak.

Bu arada fizik dedim ama biyolojiye girdik. Tamda biyoloji sayılmazda... her neyse...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Biraz robotik'e gireyim.

Dünyada bilinen en korkunç robotları üreten firma ABD li boston dynamics.

Firmanın robotlarına bakıyorsun müthiş. Dersinki bu firma korkunç kazanç sağlıyordur.

Onu bilmiyorum ama bu firma son 5 yılda 2 el değiştirdi. Şu anki sahibi eğer yanlış hatırlamıyorsam google firması.

Madem bu kadar gelişmiş bir robot firması neden durmadan satışa çıkıyor.?

İşte o pek net değil.

Gerçek olan, firmayı yabancıya satmıyorlar, hep yahudi siyonistlerin elinde sahiplik değiştiriyor. Şu anki fiyatının 100 katını ver, zannımca sana satmazlar. Ancak siyonist yahudi isen alabilirsin diye düşünüyorum.

Ama biz tank paleti fabrikamızı devletten aldık, özele bedava verdik. Üstelik o özel değimiz firmada ne idüğü belirsiz.
    Haberleşme firmamı Türk Telekomu da suudi kralın sahip olduğu, lübnanlı haririnin göstermelik yöneticisi olduğu firmaya sattık. Satın alan haririnin ilk işi, 7 ingiliz istihbaratı çalışanını Türk telekoma yerleştirmek oldu.? Peki biz öküzmüyüz.?

hayır canım, nerden çıkarıyorsunuz.

Öküz değiliz. Öküz bile değiliz abicim...

du yaw, depresife gidiyorum, bugünlük keseyim...
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Dünyada bilinen en korkunç robotları üreten firma ABD li boston dynamics.

Firmanın robotlarına bakıyorsun müthiş. Dersinki bu firma korkunç kazanç sağlıyordur.

Onu bilmiyorum ama bu firma son 5 yılda 2 el değiştirdi. Şu anki sahibi eğer yanlış hatırlamıyorsam google firması.

Madem bu kadar gelişmiş bir robot firması neden durmadan satışa çıkıyor.?

İşte o pek net değil.
    Bildigim kadari ile firma her ne kadar ucuk kacik gibi gorunen, bizim hayallerimizi zorlayan isler yapsada; amerikan ordusu urunleri asiri gurultulu buluyor ve onlarla calismiyor, urunlerini de satin almiyor. Simdi kafamda deli sorular:
    1-Amerikan ordusunun begenmedigi urunler bunlarsa ise neyi begendigi?
    2-Bizim dibimiz bunlarin robotcuklarina dusuyorsa, begenilenlerin ne seviye de olduklari?
    3-SASA yi ne zaman satmam gerektigi ))

Selametle

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Detay bilgi için çok sağol torwais.

BIST e geleyim. Dün yükseltenler, önceki gün düşürenlere, endeksi biz belirleriz sopası çekmiş görünüyorlar.

Biraz haber okuyup, ekstra bişey varmı bakayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu kenevir olayı çok ilginç. 100 yıl kadar önce(yılı biliyordum unuttum belki 80 yada 120)
    Çelik ve petrol ürünleri üreten abd deki 3 yahudi firması, abd nin askeri ve ekonomik gücü sayesinde, abd ve dünyada kenevir üretimi ve satışını yasaklatıyorlar.
    Kenevir ucuz ve çelikle petrol ürünlerinin alternatifi. Müthiş bir yem özelliğide var. Tüm dünya bizde dahil buna uymuşuz.

Bazen su ile çalışan motor ürettiler diye haberler okuruz devamı gelmez. Demekki gerçeklik payı olabilir.

Dünyanın en değerli tütünü bizim topraklarımızda üretilir ama yinede yahudi tütünü ithal ederiz bizim tütünü ekmeyiz.

Çünki gazeteler TVler seni bu yöne hazırlarlar. Yahudilere hizmet ettiğinin farkında bile olmazsın. Besleme doktorlar, gazete ve TV yorumcuları seni sabah akşam doldurur. Bi bakmışsın yahudi uşağısın ve 100 yıl geçse farkında değilsin.

Bunun gibi çok örnek var.

Keneviri 2 gün önce okudum ama detayları aklımda kalmadı. Öz doğru ama detayda hata yapmış olabilirim. 3 siyonist yahudinin yasaklattığıda doğru.

Dünyanın %85 medyası yahudilerin elinde.
    10 yıl kadar öncesi bizim tüm önde gelen gazete ve TVler yahudilerin kontrolundeydi.

Her neyse...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 103/852 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •