Sayfa 105/852 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanada rast gelsin özgürlük.

İmdi işler karıştı.

VOB tarafında yazdığına göre, IMF ile anlaşma yolu aranıyormuş. Bizim hükümet haftalardır, kapılar arkasında aman diliyormuş.

Siyasetçi IMF yi neden istemez.?
    Çünki kısıtlamalar koyar ve devletin yani bizim paramızı har vurup harman savutturmaz. Siyasetçi parayı dilediği gibi kullanamaz. Emir eri haline gelir.

IMF koyduğu kısıtlamaları halkın iyiliği için koymaz. Sömürgeci ülkelerin iyiliği için koyar. Verdikleri paraları geri alabilmek, ve ülkeyi tam sömürge hatta köle ülke haline getirebilmek için koyar.

Siyasetçi neden IMF ye mecbur kalır. Harman savuracağı para kalmamışsa, IMFnin koyacağı, "para harcama kısıtlamaları" etkisiz kalır.

Buraya kadar ne öğrendik. Siyasetçi ülkenin parasını bitirdiyse IMF ye mecbur kalır. IMF ise sömürgecilere çalışır.

IMF para verir, karşılığında senin ülkenin tüm haklarını, sömürgeci ülke şirketleri adına almaya çalışır.

IMF ile anlaşırsan, sömürgeci ülkeler, "aferim, çok iyi şey yaptın" demek için, ülkeni rahatlatır, kısıtlamaları kaldırır. Londra piyasasında seni rahatlatacak TL fiyatlamalarına gider. Ama diğer yanda ülkenin kaynaklarının tapusunu, kendi şirketleri adına alır.

IMF yi suçlamak ise geri zekalılıktır, kötü niyettir.

Sen ailenin parasını hovardaca harcayıp bitirmişsen, tefeciye muhtaç hale gelmişsen, tefeci senin hayrına para vermez, kendi çıkarını düşünür. Hovardaya talancıya para veriyorsa, karşılığını isteyecektir. BU DOĞAL. Evinin tapusunuda ister, arabanın anahtarınıda.

Ama milletin unutmaması gereken şey ise, IMFnin aldıkları, halkın evinin tapusudur. Siyasetçi evlerine ev katmaya devam eder. Yani giren hep vatandaşa, çalışan ve savaşan kesimedir. Siyasetçi her şartta zenginleşmeye devam eder.

Suçlayacağın kişi, ülkeyi IMF ye muhtaç hale getirenlerdir. Yani hırsız soysuzlardır. Artık bunlar kim ise.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Peki işler neden karıştı.?

Eğer imf ile anlaşma olacaksa, bu yılki planlarım temelden karışır. Yeni plana ihtiyaç olur.

Bu yılki planım neydi.?

Yıl içinde bir yerde, senetlerden faize geçmek, altınları korumak.

Peki IMF ile anlaşma neyi getirir.?

USD düşer, faiz düşer borsa yükselir. USD düşeceği için TR altın fiyatıda düşer. Yani üstteki planla kalırsam bu sene hiç bişey kazanamam.

Peki IMF haberi ciddi olabilirmi.?

Olabilir.
    Zaten geçen aylarda IMF benzeri kuruluş mak kinsey ile anlaşmışlardı. Ayrıca londra piyasasında yüksek faizle devletin harıl harıl para aradığı da sık sık haber olarak çıktı.

IMF ye dünden razılar ama tükürdüğünü yalamak istemiyor. Halbuki başka konularda 10 kere tükürdüğünü yalamış yutmuş.

pkk ile anlaşmış, anlaşmadım diye TVlerde yemin etmiş, sonrada anlaştım demiş ve güllerle pkk yı sınırlarda karşılamış, Türk bayrağını her yerde yasaklamış bir adam.

Atatürk posterlerini, her sıkıştığında çıkarmış, rahatlayınca geri depoya kaldırmış, sıkışınca yine çıkarmış, bunu 3 kere yapmış bir adam.

esad ile ailecek tatil yapmış, sonra esada abd ile ortak saldırmış bir adam.

putin ile anlaşmış sonra putine sırt çevirip abd ye dönmüş ve bunu 2 kez yapmış bir adam.

fetullahla, gül ile, parsel parsel ortak yürürken, düşman olmuş bir adam.

abd ile kapışmış 2 kez yine abd ye dönmüş bir adam. falan filan. ilk dakkada akla gelenler bunlar.. düşünsen dahada çıkar.

Yani adamın fıtratında tükürmek ve yalamak var. Doğası bu.

İmdi, IMF olayının ciddiyetini bir araştırayım. Sora "IMF olacaksa" ya göre yeni bir plan geliştirmeye çalışayım.
    IMF anlaşması olursa, para kazanmak çok zor olacak.

borsa kazandırır ama yönetenler aynı olunca nereye kadar. Şirket sahipleri ülkeden kaçıyor, eğitim sistemi imam hatiplilerce dolduruluyor, ülke değerli şirketleri nin teknolojileri çalınıp çember sakallılarca paylaşılıyor, halk fakirleşiyor harcayamıyor, harcayamayınca şirketler kazanamıyor filan...

Yani borsa başta yükselir ama çok sıkıntılı olur. Bu karanlığa getiren adamların yönettiği ülke borsası ne kadar yükselebilirki. Çok çık-in yapar. Oda ancak spekülatörlere para kazandırır.

Birde kötü bir taraf var. Geçmiştede IMF ile anlaştık bişey olmadı diyenler olacaktır. Bişey olmadıysa niye bu hale geldik.

Geçmişte olanlar, bugünün yapı taşlarıdır.

Tabi suç IMF de değil, onu suçlayanlar kötü niyetli insanlar. Gerçek suçlu, bu ülkeyi IMF ye muhtaç hale getirenler. Burası çok önemli.

Ayrıca geçmişte, 450 milyar dolar borcumuz yoktu. Halk gırtlağa kadar borçlu değildi. Madenler, arsalar, ormanlar, limanlar yabancıya satılmamıştı, devlet şirketleri hala halkın malıydı yabancıya ve içimizdeki sömürgecilere satılmamıştı.

IMF anlaşmasına en çok içimizdeki sömürgeciler sevinir, çünki gelecek olan IMF parası, onlar arasında paylaştırılacak. IMF parası halka inmeyecek. ABD dede aynen böyledir. FED de basılan trilyonlar, üst tabaka yahudi şirketlerince paylaşılır, halka kırıntı iner. O sebeple enflasyona baskı olmaz.

İmdi, IMF haberinin doğruluğunu araştırıp, her ihtimale karşı IMF li plan geliştireyim.
    @NeAcaipDunya

3. Abi selam, kasanın başında 1 kişi daha fazla olması vatandaş açısından iyidir ...Hiç olmazsa aleni hırsızlık yapılamaz...Bana en çok koyan bu biliyon mu abi, görüpte sineye çekmek; stentlerimi attırıyor o derece...

4. ne kadar mehdi gelip kafanı uçuracak olsada
    2 aydır dediklerin büyük ölçüde tuttu
    düşecek ne olsa girmiyorum topa diyenler aval aval baktı küçük ralliye
    bundan sonra ne olacak varmı tahminin ?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yetkisiz, sorun IMF de değil bende. Benden daha iyilerine layık.

ukc ne olacağını yazmıştım. Seçime kadar 100 - 110 aralığında dolanır. Uzun vadeci olarak benim bu kadarını bilmem yeterli.
    100 ve altında hisse artırırım, 110 a yaklaşırsa azaltırım.

İstisna durumu var.
    IMF ile iş ciddiye binerse. hükümet ve damadından, IMF ile olabileceğine dair sinyal yada açıklama gelirse, o zaman seçimden önce 110bin geçilir, USD 5in altına gelir, yıl içinde 4.50 nin altı bile görülebilir.

seçim sonrasına bişey diyemem.. 2 ayda bizim hükümet çok kucak değiştirir. hali ile bizide yanında taşır. Tabi gerçekte kucakta olan siyasiler değil biziz, yani çalışıp üretenler. Oturacağımız kucağa karar veren siyasiler.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Tabi gerçekte kucakta olan siyasiler değil biziz, yani çalışıp üretenler. Oturacağımız kucağa karar veren siyasiler.
    Bizdeki en büyük sorun, YILLARDIR güdülen koyunların dönüp aynaya bakmadan kendisini güdenlere koyun demesi...Çok muhtemelen bu durum insanların kendi seçmediği otoriteye boyun eğmeme içgüdüsünden kaynaklanmakta...İçgüdü ise tamamen hayvanîdir...

Henüz okumamış olanlara Jose Saramago'nun "Körlük" romanını tavsiye ediyorum...Hayata bakış açınızı değiştirme potansiyeline sahip gerçek bir başyapıt...Nobel ödüllü...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

ukc ne olacağını yazmıştım. Seçime kadar 100 - 110 aralığında dolanır. Uzun vadeci olarak benim bu kadarını bilmem yeterli.
    100 ve altında hisse artırırım, 110 a yaklaşırsa azaltırım.

İstisna durumu var.
    IMF ile iş ciddiye binerse. hükümet ve damadından, IMF ile olabileceğine dair sinyal yada açıklama gelirse, o zaman seçimden önce 110bin geçilir, USD 5in altına gelir, yıl içinde 4.50 nin altı bile görülebilir.

seçim sonrasına bişey diyemem.. 2 ayda bizim hükümet çok kucak değiştirir. hali ile bizide yanında taşır. Tabi gerçekte kucakta olan siyasiler değil biziz, yani çalışıp üretenler. Oturacağımız kucağa karar veren siyasiler.
    Ne kadar güzel yazmışsınız.. Elinize sağlık..

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Abi selam, kasanın başında 1 kişi daha fazla olması vatandaş açısından iyidir ...Hiç olmazsa aleni hırsızlık yapılamaz...Bana en çok koyan bu biliyon mu abi, görüpte sineye çekmek; stentlerimi attırıyor o derece...
    3 olsun o zaman )..

Sayfa 105/852 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •