Special Days Image
Sayfa 106/852 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol sensor.

Haftasonundayız, bugün 80 lik sarışın afetin son görüldüğü markete çelenk bıraktık.

Onu gördüğümüzde orada olan 100 kişinin hepsi gelmişti. Ayak altında ezilen 3 kişinin ise aileleri oradaydı.

Belediye başkanıda gelmişti.
    Yanıma geldi ve "haftasonları yazılarınızı iple çekiyoruz, bilimin kılcal damarlarına indiniz. Belediye olarak size kuşadasının anahtarını vermek istiyoruz" dedi.

Başkanı tanımam ama arkasındaki etek öpen 10 yalama ve 5 adet, sahte 1 er dolarları havaya saçan müteahhiti görünce, bu yağlı herifin bi yerin başı olabileceğini tahmin ettim.

Yanındaki sekretere benzeyen kadına "yaz kızım" dedim. "başkanın, yağlı ensesini de alıp yanımdan gitmezse, 3 dakka içinde kuşadasının anahtarını kendisine yedireceğim.".

Yağlı enseli "hem hım" diye gülerek geri geri giderken, arkasındaki 10 yalama ve 5 müteahhit hırlayarak üzerime yürüdü.
    Neyseki hala hızlı koşabiliyorum. Canımı zor kurtardım. Ama paramı kurtaramıyorum, her ay gelirimin %60 ı devlete gidiyor, bir kısmını bu sürü, çeşitli yöntemlerle cebine indiriyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de hesaplanmayan bişey olmadı. Sadece IMF olayı biraz heyecan yarattı o kadar.

FED in faiz artırmaması ile 105 geçildi ama yeni para girmiş olmalıki realizasyona geçtiler.

Her ne kadar IMF ile işimiz olmaz deselerde, adamların doğru dan çok yalan söylediklerini bildiğimizden, IMF olayını kimsenin dışlamadığından eminim.

Ocak ayı gelirimi altın takviyesine yatırmıştım ancak çok az bir nakit kalmıştı. Onuda önümüzdeki hafta senete takviye için kullanayım. IMF olayı seçimlerden sonra gerçekleşirse, altından zarar senetten kazanç göreceğimden, seneti ihmal etmeyeyim.

Rezillik yaw... Altın çıkarsa senet iniyor, senet çıkarsa altın... Bu tarz oyundan hiç memnun değilim ama geçen yılki al papazı ver papazı olayı ile USD nin fırlaması sonucu bu tür oyuna mecbur kaldım...

IMF olursa çok değişik oluyor, olmazsa çok daha değişik.

Benim gibi IMF ya olur ya olmaz her iki ihtimalede yatırım yaparsan, ölmeden yaşarsın.

IMF anlaşması olur senet çıkar altın düşer, yada IMF ile anlaşma olmaz, senet düşer altın çıkar diye yatırım yaparsan, ancak iyi kazabilirsin. Ama tutmazsa büyük zarar yazarsın.
    Bu kumar değilde nedir.?

Her neyse, hafta sonu bilime odaklanmalıyım, başgan yazı bekler.

Keyfim de yok, yarınmı yazsam...

Bu arada, IMF söylentisi ile 100bin geçildi ise, önümüzdeki hafta 100 bini aşağı geçme ihtimalimiz var demekti. 90 binden 105 bine kadar gelen endekse yapılan ciddi alışlar şaşırtıcıydı...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Türkiyedeki dev şirketlerin ne kadar kötü yönetildiklerini arada sırada yazıyorum. Buna rağmen batmıyorlar ve büyümeye devam ediyorlar.

Sebebinide 50 kere yazdım ama bilen zaten biliyor, bilmeyenede anlatmanın imkanı yok. Bunu fark ettiğimden beridir kimseye bişey öğretmeye çalışmıyorum. Burada yazıyorsam, tamamen rahatlamak amaçlı.. Mahallemde bu konuları konuşabileceğim kimse yok o sebeple yazıyorum.. cevap verenide dövüyorum... yani hakkaten sadece rahatlamak amaçlı...

her neyse, bu şirketler çok kötü yönetildikleri halde neden batmıyorlar.

Batmayanlar hep yahudi. Diğerleri, işbirliği yaptığı parti gidince batıyor. Ama yahudiler baki...
    Yahudi şirketler mal satamazlarsa devlet para veriyor.
    Satabilmeleri için gazeteler TVler sürekli reklamlarını yapıyor. Rakiplerinide kötülüyorlar. Bu şekilde 80 yıldır halkı sömürüp duruyorlar.

Bugün yine şahit oldum.

Yahudi özilhan ın sahip olduğu migros markette, ıspanak alacağım. Alış fiyatına 9.90 kuruş yazmış. Satış fiyatı daha yüksek.

4 gün önce pazardan, çok daha taze 1 kilo ıspanağı 6 TL ye almışım. Buda demektirki pazarcı bu Ispanağı 3 TL ye halden almışki 6 TL ye satıyor. Akşam pazarı 4 TL ye kadar satıp yinede kazanacak.

migros ta alış fiyatı 9.90. Oda 1 kilo değil. Yıkanmış ıspanak diye satıyor, 750 grammı ne. Gramajı unuttum ama 1 kg değil onu iyi hatırlıyorum. Aradaki farkı paketlemeye say. pazarcıda yıkadığı için, yıkama maliyetini katma.

Yani pazarcının 3 TL ye aldığı kaliteli ıspanağı, bunlar 9.90 TL ye almış ve batmıyor bu firma...
    Çalışanları eğitimsiz kötü, buzdolapları arızalı tamir emez ve fark etmezler, balık ve manav reyonlarında stok yönetimi çok kötü, herşey bozuluyor, süt ürünlerinde stok yönetimi rezalet, fiyatlama rezalet...

2 kez yönetimlerine şikayet ettim, birinde komik bir görüşme yaptım."kardeşim, doğal ürün satıyoruz diye reklam yapıyorsunuz, karpuz kabak aşılı, şeftali GDO lu" dedim. telefon açtılar epey tartıştık, GDO yok diyemediler, gelin çayımızı için dediler... gülermisin ağlarmısın. bana ne senin çayından, sen yalan söylüyorsun...
    diğerinde dönmediler bile. sanırım mimlendim.

Her neyse..

O kadar kötü yönetiliyorlarki. Ama batmıyorlar çünki sırtımızdalar. Ancak ülke batarsa batarlar.

Yaw hafta sonu bilim şeedecektim, fizik gümletecektim... her neyse, belki yarın...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanada selam ve saygılar guven.

---

Geçen ayki gelirden portfoye aktardığım kısmın üçte 2si altına 3te biri senete gitti.

Portfoydeki son yüzdeler şöyle.
    Altın %36
    Kalan hisse.
    Nakit sıfır.
    Yılbaşından bu yana K/Z : %10 artı.
    ---

Aslında hepsini altına yatıracaktım ancak IMF söylentisinin çıkması ve yabana atılacak bir söylenti olmaması sebebi ile, artık altına daha endişeli yaklaşıyorum.

IMF anlaşması seçim sonrası gerçekleşirse, USD çakılır, dolayısı ile ons altın yükselsede içerdeki TR gram altın USD ile beraber düşer.
    Altından zarar yazarım. Hisseden gelecek kazancın önemli kısmını götürür.
    USD düşünce faizde düşer, hali ile yıl içinde faize geçme planımda aksar.

Seçim sonrası IMF ile anlaşma ihtimaline karşı, B planı geliştirmeliyim.

Aslında IMF anlaşması olabilir diye bizim ülke düşmanı fırsatçı hırslı piyasa oyuncuları USD saldırısını durdurursa, herşey sanki düzelmiş gibi görüneceğinden, hükümet IMF ile anlaşma bu yıl yapmayabilir.
    Ama devlet hazinesinde öyle bir toz duman varki kasada para bırakmıyorlar, gelen anında toz oluyor.
    Bu bir çıkmaz.
    Bu çıkmazı bu sene idare edebilirmi, bu millete evde ceset yıkamayı öğretmeye çalışan süper imamlar.

Medyanın çoğu ellerinde olmasa idare edemezlerdi.

Geçmiş yıllarda tüm medya yahudinin elinde iken, kasa veya kitap fırlatılsa, yaygarayı koparıp, hükümete baskı kurup kendi çıkarlarına devletten parça koparıyorlardı. Yahudiler sürekli bir ihya durumundaydı. Parça kopara kopara halkın çoğu fakirleşti ve tarikatlara muhtaç hale geldi. Köy kanunu ne diyor. Birileri zenginleşiyorsa, MUTLAKA başka birileri fakirleşiyordur. Devletten koparılan parçalar aslında halkın önemli kısmından çıktı ve kalabalıklar fakirleşti. Ürün, yahudilerin ürünü.
    Bırak kasa fırlatmayı, son 3 yılda ekonomik çıkmaz sebebi ile 2 kişi kendini yaktı, SOYSUZ yahudi medyada tık yok. Ses yapamıyorlar, kendi elleri ile kendi krallıklarına taş koydular. Bugünki halimiz yahudinin üretimi.
    Diğer medya zaten harıl harıl hazinede kalan bişey varmı derdinde.

Şimdi yahudilerin medyada ki kontrolu çok azaldı, 3 kanal ve internetten idare ediyorlar. kalan hükümetin kontrolunde.

Her neyse, daha yılın başındayız.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün, 100 bine doğru bi kırmızılık bekliyordum. Kapanış kırmızı olur gibime geliyor.

BENCE 100 bin aşağı kalıcı kırılmaz. en azından seçime kadar. Yinede çok net konuşamıyorum çünki yeni gelişmeler, seçim sonrasını dahada karartırsa, büyükler BIST'i kızartabilir.

Şimdilik öyle bişey görünmüyor. hükümet abd nin kucağında rahat görünüyor. Cilveleşmeler uygun ve yerinde. Kıvamında oynaşmalar yer yer devam ediyor.

AB ve asya ise durgunluk hakim. Gittikçede kötüleşiyor. Bu sebeptende trump zorbasına kuyruk indirmiş, göbeklerini açmış durumdalar.

Ne yapmaları gerektiğini yazmıştım.

Doğru olan, halka durumu anlatıp, küçülerek yola devam etmek ve ABD yi planlardan çıkarmak. Bunu yaparlarsa, sağlıklı büyüme yapmaya başlarlar.

Şu anki büyümelerinin bir kısmı, ABD nin matbaada basıp bunlara dağıttığı yeşil renkli kağıtlar yüzünden. Bu sahte bolluğa alıştılar, bırakamıyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün herşey "normal" görünüyor.!

Starbaks çılar starbaks taydı, börgır king ciler kendi yerinde, migrosta herşey nizamiydi, bir hafta bulduğunu diğer hafta ya bulamıyosun, yada günü geçmiş oluyor, yine günlük ürünlerden aradığım 2 şeyi bulamadan geldim.
    Şokda da kazık yedim. Genelde zincir mağazalarda kasiyer kadın sa, bazen sizden çalabiliyorlar, çok üzücü bir durum, üç beş TL lik şeyi çalmaya heves ediyorlar.
    Yakaladığımı ses etmiyorum. Çok acı gerçektende. "Almadığım ürünü geçmişsin" desem, kızdan çok ben utanacağım, o sebeple söylemiyorum. Genelde çok ürün alan erkeklerde, son üründe numara çekebiliyorlar. O esnada poşet doldurmayla meşgul oluyorsun.
    Kadın müşteri hemen fişi kontrol ederken erkek etmiyor. Halbuki ben fişi mutlaka kontrol ederim ama mağaza içinde değil. Kızlar bunu bilmiyor ve belki arkamdan gülüyorlardır, nasıl da geçirdim diye.
    Halbuki kendileri ve ülke acınacak halde ama kimse farkında değil. Masalcı çobanın masalları ile uyuyorlar.

Bugün yine işBanka el koyacağım demiş. Devlet bankalarını sıfırladı, gözü en yakın yerde. Onuda sıfırlasa, direk akşama evinizde.

İş bankasını ele geçirmesinin imkanı yok. El koyar ama AIHM den döner. Tabi AIHM den dönmesi bir kaç yıl sürer, o arada bankanın içi boşaltılır. İş bankası mahkeme ile parayı yıllar sonra geri alır ama o para, içini boşaltanlardan çıkmaz, yine hazineden yani halkın cebinden çıkar. Bize zam, düşük maaş ve az hizmet olarak yansır.

Bugün keyfim yerindeydi, ama bu yazıyı okuyunca yine keyfim kaçtı.

Yaw acaip keyfinizi kaçırıyor olmalıyım..
    İçtenlikle özür dilerim.

Okumayın abicim ya... okuyosunuz kızdırıyorsunuz.
    Son düzenleme : alicemal; 05-02-2019 saat: 14:49.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de endişeliyim ama şimdilik herşey normal görünüyor.

Neden endişeliyim.

BIST, 100bini eğer IMF söylentisi ile geçtiyse, yine 100bini aşağı geçmesi ihtimali var demektir. Çünki 2 gündür hükümetin tepesi, IMF ile işimiz olmaz diyor. Bu büyük ihtimalle yalan, ama benim ne anladığım değil büyükler yani endekse yön verenlerin ne anladığı önemli.

Normalde hem 90binlerde yeterince beklemişti, sonra MB nin faiz artırmaması tetiklenmesine sebep oldu, üzerine FED faiz artımaması ek gaz oldu.
    Bu sebeplerle 105 bine kadar gelindi ise, sorun yok. 100 bin aşağı geçilmez.

100 bin aşağı geçilirse, ozaman anlayacağızki, 90binden 105 bine yükseliş, IMF söylentisi sebebi iledir. Büyükler bizden daha önce duymuşlardır IMF pazarlıklarını.

100 bini aşağı geçilme ihtimalini hala düşük ihtimal olarak görüyorum. Belki ihlal olabilir. Şu an 103 binde yeşil görünüyor ama bunun önemi yok. Orta oyuncuların ne yapacağını bilmez bir halleri var, bunun sonucu satıştır. Tabi büyükler el atmazsa...

Uzun vadeciyim, tehlike görsemde, rüzgara göre pozisyon değiştirmem.
    Düşecek dedim diye satacağımı filan sanmayın.
    Zaten gelecek planlarımı yazıyorum ve yazdıklarım doğrultusunda işlem yaptığımı görüyorsunuz, üstelik bir gün öncedende işlemi yazıyorum.

Şu an, yılbaşından bu yana K/Z %8 artı ya düşmüş durumda. Önceki %11 artı idi.

Tabi bunlar geçici yazmamam daha doğru olur. Önemli olan yıl sonu bilançosu. yada portfoy kapadığındaki durumun önemli.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    human abimiz cami işine giriyor. Güzel seçim, beğendim.? Tabi hangi köşeye bağış cadırı kuracaksan, o bölgenin tarikatını bulman lazım. Komisyonu var bu işin. Maalesef her köşe kapılmış durumda.

Yanlız cami mutlaka yapman lazım. Diyelim 2 milyon topladın, 500bini ile camiyi mutlaka yapman lazım. Niye diceksin.? İkinci işine referans olur. 1,5 kesmez üç olsun diyebilirsin. Yada kuran kursu açar, kendine sürü yaparsın. Etinden budundan yapağısından faydalanırsın.
    Bu cenahta vaziyet kötü abi...

https://twitter.com/serkannergis/sta...11959362297856
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Sayfa 106/852 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •