Sayfa 118/852 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 937 - 944 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Merhum Erbakan hocamız, yatırımını alaman markına, altına, arsa ve gayrımenkule yapardı hep. Biz de merhumdan öyle öğrendik.

Geçmişte üçe beşe ucuza kapattığımız arsalar zamanla değerlenince, bir kısmını bozdurup (hemen hemen yarısını) gayrımenkule yatırdık. Aldığımız gayrımenkuller, getirdikleri kira getirisiyle kendi kendilerini 15-20 senede amorti edip, nihayet üstüne koymaya başladılar. Bugün emlak fiyatları ister yarı fiyatına düşsün, isterse dörtte bir fiyatına, bu saatten sonra pek de birşey farketmiyor. Her halükarda maliyetlerini çıkartıp haneye kar yazdılar çünkü.

Bu arada elde kalan arsaların bir kısmı (1/4) kadarı kamulaştırmaya gitti. Oradan aldığımız istimlak paralarını da (merhum Erbakan hocamız sağolsun) sepet yapıp faizsiz katılım bankalarına yatırdık. 1/3'ü altında, 1/3'ü dövizde, 1/3'ü ise TL mevduatında.

Anlayacağınız bu sayede kafamız rahat. Faizle maizle, hisseyle misseyle işimiz yok. Dolar inmiş, avro çıkmış; altın fırlamış, türk lirası değer kaybetmiş; borsa göçmüş, bitcoin coşmuş, falan filan... Vız gelir tırıs gider. Ne bankaya uğrarız, ne de bir mevduatı bozdurur, ötekine takviye yaparız. Üçbeş günlük dünya hayatında bu strese girmeye değmez.

Ali Cemal kardeşimize de bunu tavsiye ederiz. Akıl akıldan üstündür... Merhum Profesör Necmettin Erbakan Hocamızdan böyle öğrendik biz. Akıntıya karşı kürek çekmeye hiç gerek yok.

Akılda kalmayan satırda kalır... Bu entry de burada dursun şimdilik. Vesselam.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hey allahım ya.? İnsanı zorla çileden çıkarıyorlar.
    Önce bi tüm yazıları oku, karşındaki koyunmu keçimi anla.

erbakan hocan halkın 10 trilyonunu çalmaktan hapse girmedimi.? Halkın 10 trilyonu fakir fukaranın 10 trilyonu demek, o para zenginden çıkmaz kendini savunamayandan çıkar.

Kalkmış bildiğin adi hırsızlıktan hapse girmiş adamı anlatıyor. Üstelik tonla yalanda dizmiş. Utanmada yok.?

İnternet böyle bişey, bu tür adamlarla da muhatap olmak zorunda kalıyorsun.

yarın tayyiple fetö barışsın, onuda öve öve bitiremez bu ABD nin nakşibendi tarikatını kullanarak yetiştirdiği ar yoksunu kara cahil fanatik sürüsü. ABD tarikatler ve dinciler vasıtası ile ülkelerde halkları parçalayıp bölmeye çalışır, kardeşi kardeşe düşman eder.

bunun için herkesten özür dilerim, yazarken kendimi kontrol etmeye çalıştım, bu kadar oldu.

Normalde bu tür adamları görmezden gelirim, muhatab almam ama bu sefer klavyeden kaçtı.

Üye olmuş, ilk yazısı siyaset, ve o yazıyıda siyasetçilerin ne mal olduğunu ayrıntılarıyla bilen, hepsini kıtır kıtır kesmeyi isteyen bir adamın sayfasında yazmış.
    Son düzenleme : alicemal; 07-03-2019 saat: 08:56.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünlerde analiz yapabileceğim hiç bir haber bulamıyorum.

Bahar rehaveti olabilir. Buralarda hava sıcak 20 derece. Güneşli havalarda kısa kolluyla gezenler filan, bildiğin ilk bahar gibi.

geçen kış daha sıcaktı. Sadece 1 hafta soğuk oldu, sonra tüm kış ılık geçti.

Bu kış için küçük bir buzul çağı olacak haberleri çıkmıştı ama buzul çağı yaşamadık. 4-5 hafta kadar soğuk oldu hepsi o.

Bahar rehaveti sardı. kahve ye yüklenip durumu atlatayım.

Bulaşabileceğim bir köşe yazısıda kaç gündür bulamıyorum.
    Son düzenleme : alicemal; 07-03-2019 saat: 10:10.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu günlerde, ne zaman altın azaltacağım kararı vermem lazım.

Sanırım bir miktar bugünlerde azaltırım. Sonra USD 5.60 ı geçerse biraz daha azaltırım. USD yükseldikçe azaltırım. 4 parçaya böleyim.

Geçen yıl altın ve EMTIA kağıtlarından durumu kurtardık. Bu senede hisse senedinden kurtaracağız gibi görünüyor.

Herkes DOVİZE KOŞARKEN, ben dovize bağlı varlıklarımdan kurtulmalıyım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir miktar altın satış emri verdim. FON olduğu için yarın sabah gerçekleşecek. Portfoydeki son durumda yarın netleşecek.
    @NeAcaipDunya

6. Ölmüşlerimizi hayırla yadedelim Ali Cemal kardeşim. Varsa bir günahı, öbür tarafta karşılığını görecektir zaten. Fakat bu süfli dünyanın çarpık adalet sistemiyle, muhterem hocamızı töhmet altında bırakmanın vebali olur.

Hukuk başka, adalet başka şeydir. Mahz-ı adalet ise hepsinden başkadır. Napolyon, bana bir cümle söyle, seni onunla idam edeyim diyor... Kimler hapislere girip çıkmadı ki bu ülkede? Sonradan masum oldukları anlaşılmadı mı? İade-i itibarları yapılmadı mı? Darağacındaki başbakanın dili olsa da konuşsa...

Söylentilere, çamur atmalara kulak asmayınız. Din alimlerinin bahçesine uyuşturucu madde gömüp de, ardından narkotik baskını yapılan o karanlık dönemler geride kaldı. Çok şükür.

Hem söyleyene değil, söylenene bakınız siz. Bizim için rahmetlinin maddi şahsından çok, sözleri ve icraatları önemli. Bu ülkeye onun kadar hizmet etmiş, emperyalizme karşı direnmiş bir başka babayiğit daha var mı?

Partisi siyasete girmiyor ki reklamını yapalım. Hadis-i şerifle sabittir: "İnsanların en hayırlısı, insanlığa faydası olandır."

Biz hocamızdan görüp de faydalandığımız bilgileri, niçin diğer kullardan da esirgeyelim? Hatamız olursa bir kardeşimiz uyarır, biz de gurur yapmaz, düzeltiriz.

Yerinizde olsam siyaseti bu kadar hor görmezdim zaten. Neden derseniz: "Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç; cahiller tarafından yönetilmeye mahkum olmaktır."

Her ne ise... Rahmeti Altınoluk'ta yazlığındayken, cumaları camilere gelir, çıkışta cemaatle hoşbeş ederdi. Bize de dünya gözüyle merhumun elini öpmek nasib oldu. Bunun hatırası ve gururu yeter. Vesselam.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Abicim git bunları cami bahçesinde anlat, burayı kirletme.

Hırsızlar ve onların günahlarını taşımaya hevesli menfaat ortaklarıylada işim olmaz.

Hepiniz cehennemliksiniz.

HIRSIZIN DİNDARI OLMAZ.

Üstelik çalmak için kuran ı kullanan, halkın parasını çalan çok daha adi hırsızdır.
    Yöneticilerinizi yargılayıp suçlu olanları asmak lazım. Sizinde çocuklarınızı alıp doğru dürüst eğitip, akıllandırıp, başkalarının kanını emmeye alışmış örümcek kafanızdan kurtarmak lazım.

Yeni nesiller hırsız olmasın.

Kalkmış yalanlarınıda sıralamış. erbakan bize şöyle dedi çok kazandık diye.
    bitcoin alın zengin olun diyen dolandırıcılarla aynı yöntem, buda para değil oy çalacak, o oylarlada kral olmayı hedeflemiş.

ekonomistlerin olduğu yerde ekonomi dersi vermeye kalkıyor. ne utanma var, ne de başka bişey. tüm hedef dünyalık.

Seni engelliyorum ve görmemezlikten geliyorum.
    Son düzenleme : alicemal; 08-03-2019 saat: 10:07.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bir miktar altın satış emri verdim. FON olduğu için yarın sabah gerçekleşecek. Portfoydeki son durumda yarın netleşecek.
    Trumpla gerginlik yaratılıyor, demekki buna göre pozisyon açmışlar. Acele ettin sanki dayı

Sayfa 118/852 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •