Sayfa 119/852 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 945 - 952 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Trumpla gerginlik yaratılıyor, demekki buna göre pozisyon açmışlar. Acele ettin sanki dayı
    Maydonoz, ben uzun vadeciyim, çok çok emin değilsem, tek hamlede iş yapmam.

4 parçaya böldüm dedim ya.!
    İlk parçayı sattık. 11:00 de hesaba yatacak, onlada senet alım emri vereceğim.

Geriye 3 parça daha var. USD yükseldikce satış emri vereceğim. Planı yazmıştım.

5.50 den yada 5.60 dan MB nin ağır shortlara başlama ihtimali var. O ihtimali hesaba katmak gerekir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Senet seçimin ne olur dayı, sektör versen de yeterli. Birde niye tabiki

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Senet seçimin ne olur dayı, sektör versen de yeterli. Birde niye tabiki
    Tek tek senet seçmeye vaktimde isteğimde yok. Eskiden yapardım.
    Şimdi bankanın hisse FON undan alıyorum. Onlar seçiyorlar, ben kafa yormuyorum.

Hisse seçseydim, IMKB100 dışına çıkmazdım.
    İthal etmeden ihrac eden şirketler önem kazandı.

Alman gereken sektör yada şirket ismi verebileceğim bilgim yok, üzgünüm. Bu konuya hiç kafa yormadım, önerirsem haddimi aşmış olurum.

Şuna da dikkat etmelisin.
    Ülke zora girince, hükümet kanun çıkardı. "Şirketler kur farkını bilançolara dahil etmeyebilir" dendi.
    Bu sayede kur farkından büyük zararlar yazanlar, bilançolarında kâr etmiş gibi görünüyorlar.

Bu sebeple direk bilanço inceleyip, satışları ne kadar artmış, maliyetler ne kadar artmış, faiz borçları, toplam borçlar filan incelemen gerekir. Böylece kur farkı seni etkilemez, hata yapmamış olursun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    1/4 Altın satışı, yaklaşık %2 kazançla gerçekleşti. Ons altının düşmesi, kazancın az olmasında etkin oldu.

Gelen nakitin 1/3 ü ile senet FON alışı yazdım. Pazarteside kalanı ile alış yazacağım. İkiye böldüm alış işlemini.

Portfoyun son durumu salı günü kesinleşecek. Oranlar belli olacak.

USD yükseldikçe altın satmaya devam edeceğim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    dow için 7-8 ay önce ne demiştim.?

Ya direk aşağı gidecek, yada 6 ay kadar sürecek bir son omuza başlayacak, sonrada iflah olmayacak, yıllarca aşağı.

Sebeplerinide yazmıştım. Uzun zaman geçti, kısaca hatırlatayım.

ABD 40 yıl önce karşılıksız para basmaya başladı. Şu an sanırım 22 trilyon USD kadar karşılıksız para basmış durumda.
    Sömürgelerden her yıl gelen milyarlar ve son 40 yılda basılan bedava paralar, abd halkını tembelleştirdi ve obez yaptı.
    Bunun geri dönüşü imkansız. batacaklar. Hemde çok kanlı olacak.(bununda sebebini yazmıştım.)

İçerde yavaş ve pahalı üretim yapıyorlar.
    İçerdeki üretimi pahalı olduğu için dışarı yeterince satamıyorlar. bastıkları paralarla, dışarıdan ithal edip duruyorlar.

Hem vücutlarını hemde beyinlerini obez hale getiren ülkenin geleceği yok.

Çin güçlendiği ve rusya ile ortak hareket ettiği için, abd, eskisi gibi asarım keserim diyerek dünyayı soyamıyor. Soydukları artık yeterli gelmiyor. Dünyadaki paylarını Çin e kaptırıyorlar. her yıl sürekli geri çekilmek zorunda kalıyorlar. Boş alanları ÇİN dolduruyor.

Son omuzu yapmasının sebebide trumpın ticari tehditlerine karşı avrupa ve Çin in bi ölçüde kuyruk indirmesi. Geçici birsüre verileri iyiye gider gibi oldu ancak sanayi ve finans kesimine bakarsanız, dev şirketler 10binlerce işçi çıkarıyorlar.

Ford: 25bin.
    GM:15bin.
    WF: 26.500
    Hepside son 1 yılda.

ABD yi ayakta tutan sektörler var ancak hepsine karşıda dünyada tepki oluşmaya başladı. Alternatif arayışlarına girdiler.

Her neyse yaw...

Son omuz ve düşüşü ne engeller demiştim. FED in tekrar para dağıtmaya başlaması.

FED para dağıtmaya başlarsa, bu tüm dünyayı ve dolayısı ile bizide etkiler. Yeniden üç beş yıl herşey güllük gülistanlıkmış havasına gireriz.

dow 26 binde tekledi. Ya son omuzla aşağı, yada FED tekrar çizgiyi yukarı döndürecek.

FEDin çizgiyi yukarı döndürmesi ihtimali çok yüksek.

Nasıl olsa bedava basıp duruyorlar. tekrar basar şirketlere dağıtırlar, halk dahada obez olur filan...

Evet FED in dağıtıma başlayacağı ihmali çok yüksek.

Peki bu ne zaman olur.?
    Tabi dağıtım işlemi önümüzdeki yılı veya daha sonrayı bulabilir, ancak dağıtabilirim sinyali vermesi bile, dowu çıkışa başlatır.

Ancak önünde fazla yol olmaz. Yükselen çizginin sebebi ÜRETİM ise devamlılığı olur. Ama para basıp üretmeyen finans şirketlerine verirsen, sedece yağları artırır.

Her neyse... anladınız siz onu...

Netçe: Bu yıl içinde FED para çekmeyi bırakacak. Bizim borsa ve dünya borsaları sevinecek. Önümüzdeki yıllardada para dağıtmaya başlayabilir... BORSALAR bi kaç yıl coşabilir... Arkasında sanayi desteklemediği için, coşku batıda uzun sürmez ama doğuda devamlı olabilir. Üretiyorlar çünki.

Şunuda eklemem şart. Şu an abd de çok kazanan sektörlerin arkasında tamamen, dünyaya hakim olan yahudi medyası var. O medyada abd şirketlerinin her gün milyonlarca reklamı BEDAVA yapılıp duruyor. Mesela bizim TV kanallarında günde bin defa facebook, twitter, apple, iphone filan deyip duruyorlar. Bu reklam onların çok satış yapmasında ana etken.
    Bu medya olmasaydı, abd nin şu anki çok kazançlı görünen şirketleri olmazdı...

Diğer kazançlı sektörleri.
    Silah sanayii... geriliyor.
    kimyasal sanayiii. Buna karşı dünyada tepki oluşuyor. GDO, tarım kimyasalları hep bunlarda.
    İlaç sanayii. Buna karşıda tepki var. yeni hastalıklar icad edip yayıp, mevcut hastalıklarıda kesin tedavi eden ilaçlar üretmiyorlar.
    Petrol sanayii. abd ordusu sayesinde aşırı kazanlı durumda. Ordu geriliyor, petrol şirketleride gerileyecek.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,296
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    dow için 7-8 ay önce ne demiştim.?

Ya direk aşağı gidecek, yada 6 ay kadar sürecek bir son omuza başlayacak, sonrada iflah olmayacak, yıllarca aşağı.

Sebeplerinide yazmıştım. Uzun zaman geçti, kısaca hatırlatayım.

ABD 40 yıl önce karşılıksız para basmaya başladı. Şu an sanırım 22 trilyon USD kadar karşılıksız para basmış durumda.
    Sömürgelerden her yıl gelen milyarlar ve son 40 yılda basılan bedava paralar, abd halkını tembelleştirdi ve obez yaptı.
    Bunun geri dönüşü imkansız. batacaklar. Hemde çok kanlı olacak.(bununda sebebini yazmıştım.)

İçerde yavaş ve pahalı üretim yapıyorlar.
    İçerdeki üretimi pahalı olduğu için dışarı yeterince satamıyorlar. bastıkları paralarla, dışarıdan ithal edip duruyorlar.

Hem vücutlarını hemde beyinlerini obez hale getiren ülkenin geleceği yok.

Çin güçlendiği ve rusya ile ortak hareket ettiği için, abd, eskisi gibi asarım keserim diyerek dünyayı soyamıyor. Soydukları artık yeterli gelmiyor. Dünyadaki paylarını Çin e kaptırıyorlar. her yıl sürekli geri çekilmek zorunda kalıyorlar. Boş alanları ÇİN dolduruyor.

Son omuzu yapmasının sebebide trumpın ticari tehditlerine karşı avrupa ve Çin in bi ölçüde kuyruk indirmesi. Geçici birsüre verileri iyiye gider gibi oldu ancak sanayi ve finans kesimine bakarsanız, dev şirketler 10binlerce işçi çıkarıyorlar.

Ford: 25bin.
    GM:15bin.
    WF: 26.500
    Hepside son 1 yılda.

ABD yi ayakta tutan sektörler var ancak hepsine karşıda dünyada tepki oluşmaya başladı. Alternatif arayışlarına girdiler.

Her neyse yaw...

Son omuz ve düşüşü ne engeller demiştim. FED in tekrar para dağıtmaya başlaması.

FED para dağıtmaya başlarsa, bu tüm dünyayı ve dolayısı ile bizide etkiler. Yeniden üç beş yıl herşey güllük gülistanlıkmış havasına gireriz.

dow 26 binde tekledi. Ya son omuzla aşağı, yada FED tekrar çizgiyi yukarı döndürecek.

FEDin çizgiyi yukarı döndürmesi ihtimali çok yüksek.

Nasıl olsa bedava basıp duruyorlar. tekrar basar şirketlere dağıtırlar, halk dahada obez olur filan...

Evet FED in dağıtıma başlayacağı ihmali çok yüksek.

Peki bu ne zaman olur.?
    Tabi dağıtım işlemi önümüzdeki yılı veya daha sonrayı bulabilir, ancak dağıtabilirim sinyali vermesi bile, dowu çıkışa başlatır.

Ancak önünde fazla yol olmaz. Yükselen çizginin sebebi ÜRETİM ise devamlılığı olur. Ama para basıp üretmeyen finans şirketlerine verirsen, sedece yağları artırır.

Her neyse... anladınız siz onu...

Netçe: Bu yıl içinde FED para çekmeyi bırakacak. Bizim borsa ve dünya borsaları sevinecek. Önümüzdeki yıllardada para dağıtmaya başlayabilir... BORSALAR bi kaç yıl coşabilir... Arkasında sanayi desteklemediği için, coşku batıda uzun sürmez ama doğuda devamlı olabilir. Üretiyorlar çünki.

Şunuda eklemem şart. Şu an abd de çok kazanan sektörlerin arkasında tamamen, dünyaya hakim olan yahudi medyası var. O medyada abd şirketlerinin her gün milyonlarca reklamı BEDAVA yapılıp duruyor. Mesela bizim TV kanallarında günde bin defa facebook, twitter, apple, iphone filan deyip duruyorlar. Bu reklam onların çok satış yapmasında ana etken.
    Bu medya olmasaydı, abd nin şu anki çok kazançlı görünen şirketleri olmazdı...

Diğer kazançlı sektörleri.
    Silah sanayii... geriliyor.
    kimyasal sanayiii. Buna karşı dünyada tepki oluşuyor. GDO, tarım kimyasalları hep bunlarda.
    İlaç sanayii. Buna karşıda tepki var. yeni hastalıklar icad edip yayıp, mevcut hastalıklarıda kesin tedavi eden ilaçlar üretmiyorlar.
    Petrol sanayii. abd ordusu sayesinde aşırı kazanlı durumda. Ordu geriliyor, petrol şirketleride gerileyecek.
    Ali Cemal abi bu alamanlar hakkında ne düşünüyorsun?onlarda da sence çöküş mümkün mü ?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    human alamanları yazmıştım. Not edin abicim 10 kere yazdırmayın.

Alaman şöyle fransız böyle hutularla tutsilerde böyle diye not almanız lazım ve buzdolabının üstüne, pencere camına doışarıdan, apartman kapısına içeriden, asmanız lazım. İlla Karatay ablamızmı söylemeli not edin asın diye.

Batıda ilk gidecek olanlar ingiltere ve abd, çünki ağır sanayileri hantal ve pahalı, tamamen ordu, kara para temelli finans ve medya desteği ile ayaktalar. Dünyanın tüm kara parası nerdeyse ingiltere ve abd de. %50 dünya parası orada deniyor. Ülkelerini soyanlar hep oralara taşıyorlar.

Sonra fransa ispanya gidecek. Sadece büyükleri yazıyorum. Fransadaki sanayii(yahudi azınlığın elinde) ve uluslararası şirketleri onları bir müddet daha götürür ama abd olmayınca direk sömürgelerini kaybedecekler ve uluslararası şirketleri, arkalarında ordu ve dünyaya hakim medyaları olmayınca çok kan kaybedecek..

İtalyada 2bin yıllık roma geleneği var, saf şempanzede değiller, biraz makak(Türk Etrüskler) ve çeyrek orangutan(kuzey afrikalı melezi arap) karışımıda var. İtalyanlardan emin değilim. Şu an en kötü gibi görünselerde, ne yapacakları belli olmaz.

Ağırlıklı Şempanze ve birazda makak melezi Almanlarda ağır sanayii var. Halada yeterince göçmen alıp ağır işlerde çalıştırıyorlar. Onlar tökezleyecek ama ayakta kalacaklar. Yahudi medyası desteği olmadan dünyada sanayileri ile ayaktalar.

Almanların Ayakta kalmaları iyimi kötümü.??? Orası çok su götürür. İlk 2 dünya savaşının merkezindeydiler, son 40 yıldırda her türlü pisliğin içinde parmakları var. Ülkeleri parçalamak için uğraşıyorlar. Yugozlavyayı, ukraynayı parçalama girişiminde önemli roldeler. Ayrıca halaa etkin bir yahudi azınlıkları var. Önemli dev şirketleri yahudilerin elinde. Onlarla yeniden kapışırlarmı bilmiyorum ama en sağlamları Almanya.
    @NeAcaipDunya

Human kutuna bak.

Sayfa 119/852 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •