Sayfa 122/852 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tengri reklamını yapmış kaçmıştır. Ona cevap vermeye gerek yok. Zaten seçeneklerde benim oy vereceğim parti yok ve neden yok diye sorduğumda, cevap vermeye bile tenezzül etmedi.
    Buda dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan ergenlerden biri olduğunu düşündürdü doğrusu.
    Halbuki dünya benim çevremde dönüyor.
    Efsane keçinin.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Portfoyun son durumu netleşti.

Banka hisse FON %19
    Şirket hisse FON %58
    Altın FON %23
    Nakit sıfır. Bu ay maaştan portfoye ekleme yapamadım, para cep tele gitti.

K/Z +%8

USD 6.0 ya doğru seyirtirse, 1 parti daha altın satıp, şirket hisse fon alırım. Plan bu. 5.60 damı alırım, 5.80 demi alırım emin değilim. Çıkış sebebine bağlı olarak değişebilir.
    Yanlız 5.60 ı geçeceğini sanmıyorum. Tabi 5.60 derken, o civarlardaki teknik seviye neyse o rakamı baz alın. Şu an tekniğe bakma ihtiyacı hissetmiyorum. hassas bir durum yok. her şey NET.
    @NeAcaipDunya

3. Kotmontlar var 80—90₺ devasa iç cepleri var fablet bile alır
    Yaşadığım yer şavşat yavuzköy (ahıska adı mamalenis erkenöten horoz demekmş)hozamat mevkii yani ormanın altındayım rakım1650m hala kar yağıyor burası hiçbirşekilde karadenize benzemez!
    Gelirsen yatacak barınağın ekip dikecek toprağın bol suyun tırmanacak kayaların ağaçlarda meyvelerin sobada kaynayan sıcak çayın hazır
    Pek fazla kirlenmemişizdir o yüzden sakın konfor bekleme keçilerin aradığı herşey var hayata burdan devam edebilirsin sonsuza dek...
    Etrafta gerçek boz ayılar yaşar yiyeceği kadarı yer gider öyle talan etmez satmaz kaçırmaz yalan riya sahtekarlık yapmaz cana kıymaz ayı gibi yaşar saf temiz doğal..
    Bilgiye ulaş aklını kullan tavsiyelere uyma

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Kartalmrx Yazıyı Oku
    Kotmontlar var 80â€â€90₺ devasa iç cepleri var fablet bile alır
    Yaşadığım yer şavşat yavuzköy (ahıska adı mamalenis erkenöten horoz demekmş)hozamat mevkii yani ormanın altındayım rakım1650m hala kar yağıyor burası hiçbirşekilde karadenize benzemez!
    Gelirsen yatacak barınağın ekip dikecek toprağın bol suyun tırmanacak kayaların ağaçlarda meyvelerin sobada kaynayan sıcak çayın hazır
    Pek fazla kirlenmemişizdir o yüzden sakın konfor bekleme keçilerin aradığı herşey var hayata burdan devam edebilirsin sonsuza dek...
    Etrafta gerçek boz ayılar yaşar yiyeceği kadarı yer gider öyle talan etmez satmaz kaçırmaz yalan riya sahtekarlık yapmaz cana kıymaz ayı gibi yaşar saf temiz doğal..

Banada Artvin insanı diğer karadenize göre daha medeni demişlerdi.

üç beş ay önce, sel vurmadan önce hopa yı bayağı bi incelemiştim. İyi ye benziyor dedim. İlerde belki taşınabilirim diye hesapladım.
    Sonra Hopa'yı çok korkunç bi şekilde sel vurunca vazgeçmiştim.

Yanlız olduğum için kalabalık bi kasaba yada şehirde yerleşme planım var.

Bakalım. Şu an bitirmeye çalıştığım proje bitince. Eşyalarımı arabama koyacağım. Buradan, Mersin'e kadar bi kaç kıyı kasabasında birer hafta kalacağım.

Hangisini beğenirsem, orada bi ev alıp yerleşeceğim. Boş durmamak içinde bi küçük dükkan açarım.

Bakalım. Plan bu ama planlarımın tuttuğu pek görülmemiştir. Belki yerimde kalırım. Aslında aklımda Eskişehir vardıda, orada su problemi var ve gittikçe derinleşecek.
    20 yıl sonra büyük su problemi çekecek bölgeler var.

Her neyse... Daha çok vakit var...

Çok sağol. Belki bi gün çayını içmeye gelirim. Tabi o zamana kadar fikrin değişmezse.
    Her konuda ağır yazdığımdan, hassas olduğun bi konuda, hoşuna gitmeyen bi yazıma denk gelebilirsin.

Neyse beni pek kafaya takmayın. Fazla okumayın, canınız sıkılmasın. kendi kendime eğleniyorum işte...
    @NeAcaipDunya

5. Burda otla beslenen tosunlar azınca insana saldırmaz birbirleriyle güreşir
    Oysa haddinden fazla parayla beslenen tosuncuklar tehlikelidir uzak durmak lazımdır hele keçiyle aynı ortamda olmaz olamaz!
    Ayıdan korkma tosuncuklardan kork

6. Hopa iyi seçim aydın yürekli sıcak insanları var
    İklim ve doğa ne kadar sert ve acımasız olsada insanı insanı uysal insancıl ve merhamtlidir
    Su sorunu deniz kurumadıkça bitmez buhar kaçkarlara çarpar sis yağmur olur.
    Fikirlerini kitaplaştırıp geniş kitlelere ulaştırmamız lazım umutlar çoğalsın..
    Bencede bir yere sabitlenme hele hele bu beyni küçük bir dükkana hapsetme insanlığa haksızlık olur gez dolaş izin yol olsun..
    Burda finansal yorumlardan çok daha fazlası var anlayana değerini bilene..
    Uçakla Kars’a gelirsen ordan kestirme ve kolay olur torosla seni karşılarım.
    Sayfanı işgal ettiğim için tekrar özür dilerim

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    evet, kartal la muhabbet güzeldi. Tabi hep beni övdüğünden güzeldi, yoksa kovalamıştım.

Övgüyüde sevmem aslında. Kendini bilen insan ne övgüden etkilenir, ne yergiden.
    Bi kaç kişi yazdıklarımdan hiç bişey anlamadıklarını belli edince, bayağı bi moral sıfır altına inmişti.

Dün bi şekilde gaz gelmiş, epey yazmışım. Verimli geçmiş. Herkesin anlayacağı şekilde, ekonomik sistemin temellerini titretmişim.
    Anlayana koskoca kitabı, bir kaç sayfaya indirmişim.

Ancak devletler fakire çalışmaz. Devleti yönetenleri sermaye grupları yetiştirir, besler ve üzerimize salar. O sebeple hep sermaye sahiplerine çalışır, arada ceplerini doldururlar. Arada halka sesini kes payı dağıttıkları olur. Halk, kendi emeği kendine azcık verilince, para bulmuş gibi sevinir. Hükümetler daha çok kendini denetleyip hapse atacak gruplara para dağıtır. Polis, müfettişler, yargı sistemi, asker gibi gruplara.

TV lerde ekonomist olarak dinlediklerinizde, hep sermayedar adına konuşur. O TV nin sahibi sermayedardır, ekonomistlere işlerine yarasın diye yüksek maaşlar verir, ekonomistlerinde bankalar ve firmalarla direk bağları vardır. Ya danışmandırlar, ya ürün satarlar, yada TV den ayrılınca bankaya, şirkete kapağı atma planları vardır, ilişkileri iyi tutarlar.

Bazıları direk halkı sermayedarın ağılına sürmek için ekstra maaş alır. Beslemedirler.

Her neyse...

Gazı fazla yemişiz.

Biraz haber okuyalım.

Portfoy biraz riskli hale geldi. Hisse ağırlıklı oldu... Zerre korkum yok, kendimden eminim ancak, olaylar o kadar hızlı gelişiyorki.? Düşünmeden de edemiyorsun.

Papaz olayı, geçen yıl portfoyumu allak bullak etmişti.? +%4 gibi çok düşük bir kazançla kapadım.

Bu sene öyle olmasa diyeceğim ama önümüzde S400 krizi var. Temmuzda olmasına rağmen, trumpın tek tivit'i ile her an patlayabilirde.
    @NeAcaipDunya

8. temelin bu kadar sarsıldığı bir tarih ben hatırlamıyorum. inanılmaz konuşmalar oluyor. %4 ü bile arayacaksınız diye düşünüyorum.

Sayfa 122/852 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •