Sayfa 125/852 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    bakin burasi onemli, hatta cokomelli yalniz, internette yayiliyor dediginiz yerlere referans verebilseniz, hani olurda icinde durduk yere merak uyanan olur falan

Hayrettin bir durum sayın seyiciler. Bir kişi merak etti.!

Fakat çok zorda bi soru sordu. İmdi nasıl cevaplayayım işin yoksa düşün dur. Yazma pişman olursun demiştim.

...

Bilgileri yayınlama olayı çok yaygın.

Önce felsefe ile bilimin bağını kuralım. Bu konuda bilim adamları 10 yıllardır tartışıyorlar. ne zaman başladı bu tartışma.

Foton deneyi sonrası.
    Foton deneyi nedir ve ne sonuçlar doğurdu.?

Girdin bu konuya şimdi çık işin içinden.

Atomlardan sonra atom altı parçacıklar deneylerle bulundu ve o dönem son deneyi Niels Bohr isimli vatandaş, foton üzerinde yaptı.

Allaaam yarabbim nereye gidiyorum...

Bohr foton deneyi sonuçlarını hayretler içinde görünce, tasını tarağını topladı ve batı hindistana gitti. Çünki Bilimin geldiği SON NOKTA, batı hindistandaki bir keçinin söylediği şeyden başka bişey değildi.

Üstelik o keçinin söylediğide ilk değildi, batı hindistan kültürü bu bilgi üzerine kurulu. Bilinen ilk söyleyen 3bin yıl kadar önce söylemiş. Yani mağara devrinde, kuantum fiziğinde gelinen son nokta söylenmiş. Bohr da bunu bildiğinden atlayıp hindistana gitmiş.
    Aslında tam bu bilgi değil, hint kültürü ilede harmanlanmış.

O zaman bilim adamları şu tartışmaya başladı.
    Acaba felsefede öğrenmelimiyiz.

Kuantum fiziği tamamen keçilerin anlattığı felsefe temeline dayanıyor.

Shröderin kedisi deney tasarımıda tam bu kültür üzerine kurgulanmış.

Kuantum fiziği ve keçi kültürü, kuantum felsefesini paraya çeviren soytarıları doğurdu.

Ferrarisine göbek attıran adam, osho kitapları, kuantum düşüncesi gibi bi sürü şey uydurmuşlar batıda. Kamplar kurup seni sadece düşünerek ne kadar çok para kazanacağına inandıranlar, düşünerek işinde ilerleyeceğine inandıranlar, evrenin sana herşeyi vereceğine inandıranlar, hastalıklarını yeneceğine inandıranlar filan.. TAM OLARAK BİR SEKTÖR OLUŞTU.

İşte bundan bahsediyorum. İnternette her yerdeler, tüm kitapçılarda kitapları satılıyor... kuantumla felsefeyi harmanladığını iddia eden batılılardan bahsediyorum. En önde gidenleri bildiğim kadarı ile osho denen kişi.

Bilmiyorum işin içinden çıkabildimmi.?

Batı hindistan ve keçi göçleri ile olay dağılınca taaa Anadoluya kadar bu kültürün parçaları var. her yerde görebilirsin. Tüm dinlerin temelinde var.(büyük dinler, ilki Zerdüşt dini ve budizm sonra bu kültür sonraki 3 dinin temelini oluşturdu) Kuantum fiziği ilede batıya yayıldı ancak şu varki batıda anlatılanlar, özden çok uzak. Doğuda madde çok uzaktır, batıda ise tamamen maddeye ulaşma odaklı. Dinler, içinde bulundukları maymun türüne uygun olarak ÇEVRİLİR ve yayılır. Doğuda mürüd el üstünde tutulur, batıda sütünden etinden faydalanılıp badeleme kuyruğuna sokulur.

Kestim... baktıkça ekleyesim geliyor...

Şunu yazmam şart. Son 400 yılda ortadoğu ve hindiztan, avrupalı işgaline uğradığından, dinleri ve kültürleri kötüye kullanan batılılarca kendi çıkarları doğrultusunda değiştirilip harmanlandı. Bunu ayırmak gerekir. tabi ayırabilmek içinde derin keçi bilgisi gerekir.
    Kalkıpta el-kaideye bakıp, işide bakıp, sunni selefi-vahabi imamlara bakıp, bumu doğu dini demek yanlıştır, onlar ingiltere ve sonrası ABD nin ürünleri. Daha geçmiştekilerde melez şempanzelerin ürünleri...

Aha bu sefer hakkaten kestim... işime bakayım...
    Son düzenleme : alicemal; 17-03-2019 saat: 14:08.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Fakat çok zorda bi soru sordu. İmdi nasıl cevaplayayım işin yoksa düşün dur. Yazma pişman olursun demiştim.

...

Önce felsefe ile bilimin bağını kuralım. Bu konuda bilim adamları 10 yıllardır tartışıyorlar. ne zaman başladı bu tartışma.

Foton deneyi sonrası.

Atomlardan sonra atom altı parçacıklar deneylerle bulundu ve o dönem son deneyi Niels Bohr isimli vatandaş, foton üzerinde yaptı.

Bohr foton deneyi sonuçlarını hayretler içinde görünce, tasını tarağını topladı ve batı hindistana gitti. Çünki Bilimin geldiği SON NOKTA, batı hindistandaki bir keçinin söylediği şeyden başka bişey değildi.

Üstelik o keçinin söylediğide ilk değildi, batı hindistan kültürü bu bilgi üzerine kurulu. Bilinen ilk söyleyen 3bin yıl kadar önce söylemiş. Yani mağara devrinde, kuantum fiziğinde gelinen son nokta söylenmiş. Bohr da bunu bildiğinden atlayıp hindistana gitmiş.

Kuantum fiziği ve keçi kültürü, kuantum felsefesini paraya çeviren soytarıları doğurdu.

Ferrarisine göbek attıran adam, osho kitapları, kuantum düşüncesi gibi bi sürü şey uydurmuşlar batıda. Kamplar kurup seni sadece düşünerek ne kadar çok para kazanacağına inandıranlar, düşünerek işinde ilerleyeceğine inandıranlar, evrenin sana herşeyi vereceğine inandıranlar, hastalıklarını yeneceğine inandıranlar filan.. TAM OLARAK BİR SEKTÖR OLUŞTU.

İşte bundan bahsediyorum. İnternette her yerdeler, tüm kitapçılarda kitapları satılıyor... kuantumla felsefeyi harmanladığını iddia eden batılılardan bahsediyorum. En önde gidenleri bildiğim kadarı ile osho denen kişi.

Batı hindistan ve keçi göçleri ile olay dağılınca taaa Anadoluya kadar bu kültürün parçaları var. her yerde görebilirsin. Tüm dinlerin temelinde var.(büyük dinler, ilki Zerdüşt dini ve budizm sonra bu kültür sonraki 3 dinin temelini oluşturdu) Kuantum fiziği ilede batıya yayıldı ancak şu varki batıda anlatılanlar, özden çok uzak. Doğuda madde çok uzaktır, batıda ise tamamen maddeye ulaşma odaklı. Dinler, içinde bulundukları maymun türüne uygun olarak ÇEVRİLİR ve yayılır. Doğuda mürüd el üstünde tutulur, batıda sütünden etinden faydalanılıp badeleme kuyruğuna sokulur.

Şunu yazmam şart. Son 400 yılda ortadoğu ve hindiztan, avrupalı işgaline uğradığından, dinleri ve kültürleri kötüye kullanan batılılarca kendi çıkarları doğrultusunda değiştirilip harmanlandı. Bunu ayırmak gerekir. tabi ayırabilmek içinde derin keçi bilgisi gerekir.
    Kalkıpta el-kaideye bakıp, işide bakıp, sunni selefi-vahabi imamlara bakıp, bumu doğu dini demek yanlıştır, onlar ingiltere ve sonrası ABD nin ürünleri. Daha geçmiştekilerde melez şempanzelerin ürünleri...

cevaba tesekkurler, elbette ilgilencek daha cok kisiler cikar ve farkli kafalardaki bilgiler bir ortamda toplanip bir araya gelip, netleserek daha da berrak ve olgun forma donecektir, cumle cok agir durdu ama olsun.
    Demem o ki, kil tabletlerden tutunda kadim medeniyetlerin ezoterik bilgilerinin dediginiz talan, isgal vs. yontemleri ile baska maymun turlerinin eline gecmesi falan konusunda az biraz okudum ama sizin anlattiklarinizla benim anladiklarim ne kadar paralel, ne kadar teget gecer( ima!) onu netlestirebilmem icin daha fazla aydinlanmaliyim...

3.  Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    cevaba tesekkurler, elbette ilgilencek daha cok kisiler cikar ve farkli kafalardaki bilgiler bir ortamda toplanip bir araya gelip, netleserek daha da berrak ve olgun forma donecektir, cumle cok agir durdu ama olsun.
    Demem o ki, kil tabletlerden tutunda kadim medeniyetlerin ezoterik bilgilerinin dediginiz talan, isgal vs. yontemleri ile baska maymun turlerinin eline gecmesi falan konusunda az biraz okudum ama sizin anlattiklarinizla benim anladiklarim ne kadar paralel, ne kadar teget gecer( ima!) onu netlestirebilmem icin daha fazla aydinlanmaliyim...
    not: dinlerin temeli ve gerceklikleri hususunda kadim bilgilerin bugunden farkli olduklari suphesinin dayanilmaz hafifligini yasiyorum...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Delirecem ya.

Ankaradan Anket şirketi aradı. vay efendim aydında oy verenleri araştırıyoruz...

Sinirim anket şirketine değil, telefon numaramı para veren herkese satan .... telefon şirketine. noktalar yerine en ağır lafları sıraladım burda...

Nasıl telefon numaramı satabilirler arkadaş, haydut ülkedemi yaşıyoruz.???

Doğru yaw, haydut ülkede yaşıyoruz...

şimdi sinirim geçti.. kızı boşa hırpalamışım...

Hattı alırken, "satabilirsiniz, reklam" filan gibi konulara özellikle dikkat etmiştim yapamasınlar diye.? Neyi atladım acaba. O karınca yazısı gibi olan kısımda olmalı. Hoş aradan çok zamanda geçti, net hatırlamıyorum...

tel nomu değiştirsem yine satacaklar... kurtulamazsın...

Kafa gitti, işde yapamam artık... Bu kafayla torwaisin yazısıda güme gitti.. tek iyi tarafıda o oldu sanırım...
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

...

Foton deneyi sonrası.

(Aryai) Maymunların, tevhidi kendilerine mal etmek için ZERDÜŞT'ün yaşını büyüttüklerini iddia eder adaşınız ve geçen yüzyılın bir İran keçisi Sayın alicemal.

Akıl ve zekası keçi seviyesinde olan ancak bedeni oğlak seviyesinde kesimhaneye gönderilen bu keçi anlaşılan maymunlara fena toslamış.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Kafa gitti, işde yapamam artık... Bu kafayla torwaisin yazısıda güme gitti.. tek iyi tarafıda o oldu sanırım...
    bilgi paylastikca buyumuyor muydu baskanim daha ne kadar pisecegiz bu sirlara nail olmak icun

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haftaya başladık.
    Dün bir dindar arkadaşımız uğramış. Onun, ingilizler ve abd lilerin, tarikatları kullanarak öğrettiği, ezbere dayanan kısır dünyasına girmeyip teğet geçelim. Bunlardan dünyada her dinden milyarlarca var, hangi biriyle uğraşacaksın.

Maymun teorimizde ne demiştik. Ne dediysek dedik... şimdi o modda değilim... ekonomiden bahsedeceğim.

torwaise ne desek?. Hakaret de etmiyor.. Hakaret etsede, hakaret etti onu teğet geçiyorum diyerek işimize baksak. Abicim benim bildiğim herşeyi sende biliyorsun, herkes biliyor. Tek yapman gereken, beyin diye taşıdığın o 100 milyar hücreye emir vermek.

Gelelim ekonomiye... netçede forum ekonomi forumu ve haftasonu bilim kuşağı bitti...
    Son düzenleme : alicemal; 18-03-2019 saat: 10:09.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ekonomiye gelelimde, keyfim hala yok.

En iyisi işime bakayım... piyasada kontrolum altında olmayan hiç bir şey yok. Söylediğim ihtimaller dahilinde ilerliyoruz. Portfoyum uygun ve biliniyor. Tek sorun zamanlamayı tutturamıyoruz, o sebeplede enflasyonun altında kazançla gidiyoruz.

Zamanlama çok önemli. Kısa vade için olmazsa olmaz, orta vade içinde çok yüksek önemi var, uzun vade için olmazsa olmaz değil ama görüldüğü üzere kazancın çok düşebiliyor. Netçede ömrümüz kısa. Bekle bekle nereye kadar.

Bu seneki planıma sorun teşkil edebilecek tek şey, yine hükümeti yönetenin sıra dışı karakteri. Geçen yıl papaz olayı canıma okudu, bu senede S400 aynı tahribatı yapacakmı bakalım. yada başka bişey icad edilecekmi.? Adamı odaya kilitleseler, odada ses geçirmez olsa, iddia ediyorum bu ülke daha kötü olmaz, bazı şeyler daha iyiye gider.

Hatta daha iddialı olayım, meclisteki 550 parazit yerine 550 eşek bağlasalar, yemin ediyorum ülke daha iyi olur. Devlet kurumları zaten yürür.Bide bunların talanını yaşamayız. Tabi belediye başkanları var, onları naapacaz... her neyse artık..

Haydi bol şans...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 125/852 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •