Sayfa 128/852 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Medyadaki yani gazete tv ve internet gibi basın yayın kuruluşlarındaki yazar ve yorumcu takımı, elinde silahla general öldürenlerden, halka kurşun yağdırıp terör estirenlerden çok daha tehlikeli ve zararlı.

Bu yazar ve yorumcu takımı konuşarak, yazarak halkı şartlandırıp hazırlamasa. Katiller, hırsızlar bu kadar kolay cirit atamaz. mafya liderlerini, azılı hırsızları, katliamcıları, teröristleri, elimizde çiçeklerle reis diye karşılamayız.

pkk yı sınırda çiçeklerle karşıladık, mafya lideri sedat peker politikaya soyundu meydanlara halkı toplayabiliyor, pkk lıları gizli şahit yaptık generalleri hapse attık.

Hepsinide seyrettik.

Çünki yıllar boyu yazarlar, yorumcular halkı yavaş yavaş işlediler hazırladılar. Koca bir sürü yarattılar.

şimdi ege cansen in, TL yi atıp dolara geçmeliyiz demesine bu gözle bakın. ege cansen ekonomistler arasında lider. Aynı zamanda pek çok dev şirketin danışmanı. Üniversitede hoca.

Bu adam usd ye geçelim deyince bunun öğrencilerinden önemli kısım şartlanacak, büyüdüklerinde, devlete konumlandıklarında usd ye geçmek akıllarında olacak. pek çok zayıf karakterli aptal yorumcu yazar ekonomist ege canseni takip edecek, o dediyse bir bildiği vardır diyecek. Lider olarak görülen insanları tüm bilgisiz zayıf karakterliler takip ederler. para vermeniz gerekmez. Doğal askerleriniz olurlar.

Pek çok ekomist yıllar boyu aynı şeyi işleyerek halk hazırlanır.

Halk artık her türlü belayı, dolara geçmediğimiz için yaşadığımızı sanmaya başlar. Artık dolara geçelim diye bağıracak kadar kıvama gelirler.
    Hırsızlıklar, yolsuzluklar sebebi ile o halde olduklarını bilmezler. Suçluyu TL olarak görmeye başlarlar.

Benim gibi keçilerin yazdıklarını kimse okumaz. Okusada diğer tarafta koca bir kalabalık USD diye bağırmaktadır, bana kızmaya başlarlar. USD ye geçince sıkıntıları geçecek sanırlar o sebeple benim gibiler, rahata ermelerinde engel olarak görülür.

O aşamada sığır sürüsü çitleri yıkacak hale gelir ve USD ye geçmekte hiç bir engel kalmaz.

Ondan sonra tetikçiler, hırsızlar, katiller devreye girer ve halk sesini çıkarmaz. Bakmışsınız TR yi trump yönetiyor ve herkes memnun.

Yazarlar çizerler, elinde silahla gezen katiller kadar, devleti soyan azılı hırsızlar kadar tehlikelidir ve aynı derecede suçludur. Halkı sömürgecilere hazırlarlar.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İflas eden Uzel makinanın hikayesini okudum ciğerim yandı.

İflas sebepleri kendi hataları. traktör üretiyorlar ve abd traktör fabrikası patentli. Önemli parçalarıda ithal ediyorlar.
    ithal parça olunca, patent olunca, yabancıya bağlı çalışırsan, her krizde sallanırsın, yara alırsın.

Batman ise normal olur. Devlet yardım etmemiş, hisse alıp kurtarmamış.

Bende istemem zaten ithalatçı ve abd patenti ile üretim yapan bir fabrikanın kurtarılmasını.

Ama devletin para saçtığı yahudilerin renault, katar ve ne idüğü belirsiz ethem sancağın BMC si, kale makina, TR motor, baykar makina, inşaat firmaları gibi firmaları görüncede insanın ciğeri yanıyor.

Niye ciğer yanması yaşadım bi hastaneye gidip bi kaç hemşireye görünsemmi.? Belki kahveyi fazla içmişimdir.
    Dalakta şişerse kesin gidip görüneyim hemşirelere.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yukardaki uzun vadeli öngörülerimi buraya taşıyıp hafızalara kazıyayım. Birazda sadeleştireyim.

Şunuda ön şart olarak koyayım. hükümet veya abd, başımıza papaz krizi gibi yeni bir kriz çıkarmazsa.

Aşağıdaki tahmin, FED in para dağıtmayı kesip, bu yıl sonu yada önümüzdeki yıl ilk yarısı, faiz düşürürüm, para dağıtırım benzeri bir sinyal vereceği öngörüsünede dayanıyor.

%70 olasılıkla gerçekleşeceğini düşünüyorum.

2019 da.
    BIST yavaş yavaş yükselecek. Çok değil.

USD ve FAİZ düşecek. Çok değil. USD 5 altına düşme ihtimali var

ALTIN yavaş yavaş yükselmeye devam edecek. bakın yavaş diyorum. Bizim resmi enflasyondan daha fazla kazandırmaya bilir. Dediğim gibi altın manipulasyona çok açık. Sebebini açıklamıştım. Londradakiler serbest bırakırsa, çokda yükselir. Altında yanılırsam, kendimi yanılmış saymam. Yükseliş için temel var, çin ve rusya altına dayalı para sistemi kuruyor, ama düşüş için sebep yok.

Dow ise ciddi bir düşüş arefesinde iken FED kurtaracak. Tabi orta vade için. Uzun vadede ne kadar para dağıtırsa dağıtsın, dowun helvasını yiyeceğiz. Dow olayı ABD sanayisinden çok, FED e çok bağlı olduğundan, ona kesin şudur diyemiyorum.

Geçen yaz FED aklımda olmadığından, dow için belki son omuzu yapar sonra yıllarca düşer demiştim. O zaman FED kartaldı ve güvercine dönüşecekmiş gibi durmuyordu. Ama geçen yaz, abd verileri iyi giderken, trump baskısı ile FED güvercinleşti.
    Bunu tahmin edemezdim. İşim fon yöneticiliği değil, borsayla yatıp kalkmıyorum. Biraz param var onu enflasyona karşı korumaya çalışıyorum hepsi bu. FEDi öngörmemem yanılma idi. Ama benim durumumda büyütülecek bişey de değil. Günahta çıkarmış oldum.

Sonuç:
    BIST : 2019 yıl sonu şu anki seviyeden en az %20 daha yukarıda olacak.
    USD : 2019 yıl sonu 6 yı geçmemiş olacak, yıl içinde 5 in altına inme ihtimalide tahminimce %40 civarı. Belki %42 buçuk.

VATANDAŞ: soyulmaya devam edecek.

FED desteği gelirse, inşaat sektörü üç beş yıllığına yine canlanabilir. Vatan topraklarını yabancıya ucuza satmaya devam eder, sonrada bayram yaparız.

ÖN ŞART olarak koyayım. hükümet veya abd, başımıza papaz krizi gibi yeni bir kriz çıkarmazsa.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    %70 ihtimalle 2019 da bunlar gerçekleşecek.
    Sonuç:
    USD : 2019 yıl sonu 6 yı geçmemiş olacak, yıl içinde 5 in altına inme ihtimalide tahminimce %40 civarı. Belki %42 buçuk.

SANAYİ: gelişmeyecek.

FED desteği gelirse, inşaat sektörü üç beş yıllığına yine canlanabilir. Vatan topraklarını yabancıya ucuza satmaya devam eder, sonrada bayram yaparız.

ÖN ŞART Hükümet veya abd, başımıza papaz krizi gibi yeni bir kriz çıkarmayacak.

NOT: bir kaç günlüğüne, çıkıştan önce silkeleme amaçlı 98 bin belki 97bin gösterebilirler. Bunuda akılda tutalım. İhlal sayarım ona göre.
    Son düzenleme : alicemal; 22-03-2019 saat: 11:17.
    @NeAcaipDunya

5. alicemal bey mümkün değil dedikleriniz. papaz karısıyla mecburen evden çıkmama cezası verildiğinde ülke felç oldu ihracat için akreditif bulanamaz hale geldi.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    %70 ihtimalle 2019 da bunlar gerçekleşecek.
    Sonuç:

SANAYİ: gelişmeyecek.

ÖN ŞART Hükümet veya abd, başımıza papaz krizi gibi yeni bir kriz çıkarmayacak.

NOT: bir kaç günlüğüne, çıkıştan önce silkeleme amaçlı 98 bin belki 97bin gösterebilirler. Bunuda akılda tutalım. İhlal sayarım ona göre.
    alicemal kusura bakma ama sen git biraz hava al zaman zaman fırsat buldukça bu sitedeki hemen herkesin yazdıklarını okurum ama senin kadar kendisiyle çelişkiye düşen birisini daha görmedim daha önceleri yüzlerce kitap okudum binlerce makale okudum ege cansen gibi aydın birisini görmedim gerçek bir aydın çünkü sürüye katılmıyor kimsrden korkmuyor bildiklerini yazıyor diye methiyeler düzmüştün şimdi kalkıp yerden yere vuruyorsun ayrıca bilmediğin ve araştırmadan yazdığın uzel traktör olayıvar istersen onun batış hikayesi hakkında sana özel birmakale yazarım. ama sen iyisimi git biraz hava al bende seni bişiy sanmıştım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    proleter, merak etme her şey kontrolum altında. Zaten ön şart olarak papaz benzeri kriz çıkmazsa demiştim. s400 den çıkma ihtimali yüksek. Kriz çıkarırlarsa, kartlar yeniden dağıtılır, öngörülerim çöp olur.

ayne, ege hoca hakkında yazdıklarımda çelişki yok. Yarım aydın demiştim ve anlamaya çalışıyorum demiştim. Hiç bir zaman tamamdır demedim. Sürü içinde değil bu doğru, ama sürü içinde olmaması, kişinin karakterinin iyi yada kötü biri olduğu anlamına gelmiyor. Sadece sürü içinde değil. Sürüyü sağanlar arasında olabilir yada benim gibi sadece sürüyü seyrediyordur.
    Yazdıklarını kızgınlığına verdim. ege hocanın USD ye geçelim demesi benle olan olayını bitirir. Batmakta olan abd ye teslim olalım demekle aynıdır. ege hocayı yine okur ve dinlerim, ama artık abd adına konuşuyor gözü ile dinlerim.

Bu arada ayne nin ege hocayı hemen savunmaya geçmesi. ege hoca hakkında yazdığım son yazıdaki, diğerlerini etkileme seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Talebeleri, onu lider gören diğer ekonomistler....

her neyse, ne yaparsak yapalım, zaten tren gidiyor...

Bu arada BIST bana inat aşağı yönlendi... Balinaları kızdırdımmı ne.? easy boy, easy...

Biraz VOB tarafına bakayım. Düşüşü anlamlandırabilen olmuşmu.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Biraz medyaya baktım, biraz VOP tarafına baktım.

Düşüşün temele dayandırılabilecek CİDDİ tek sebebi yok. Pek çok küçük sebep var.

Uzun vadecinin ciddiye alması gereken bir durum yok. Bizim borsada kısa vadeciler zaten mazohist dir. Hareketten memnundur.

Şu haftalarda yükselme için bahane olmadığından, büyük oyuncular sineklerden yağ çıkarmaya devam ediyor gibi görünüyor. Haberleri bahane olarak kullanıyorlar sanıyorum.
    Geçen hafta ve bugünde yazdığım gibi, fırsat bu fırsat silkeleme amaçlı bi 98 bin gösterebilirler. Satan olmazsa belki 97.

İşime döneyim.

ayne özür dilerim yaw, bak üzdün şimdi beni. İlk anda üzülmemiştim, şimdi üzüldüm.

Sakinleş sonra tekrar bi düşün. USD ye aşamalı olarak geçelim ne demek.?

Herkese bol şans.
    Son düzenleme : alicemal; 22-03-2019 saat: 15:03. Sebep: tiny arranged
    @NeAcaipDunya

Sayfa 128/852 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •