Sayfa 13/852 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Daha önce yazdığım gibi, bu kriz bir FIRSAT.

İthalatla üretim yapan firmalardan kurtulma fırsatı.

Özellikle İthalatla montaj yapan araba firmaları. Kes şu araba firmalarına devlet desteğini ek vergi koy. Yurt içinde üretimi teşvik edecek paketler çıkar.
    Bu ülkede üretim yapıyorum diyenlerin hepsi yahudi. İthalatla montaj yapıyorlar. Bu krizde bunlardan kurtul işte.

Tam tersine diğer yahudilere yerli araba yapma görevi verildi. 5 babayiğit dendi, 4 tanesi yahudi... bundan daha kötü seçim yapılabilirmiydi bilmiyorum.???

Yine yazdığım gibi, doviz fiyatını yükselten bankaların aldım verdim işlemleri. kendi aralarında alıp verip dövizi yükseltiyorlar. Tüm veriler elinde, belirle bu bankaları, kes ağır bir ceza. Olay bitsin. Hepside yahudi bankaları.

Tabi asıl işlemler londra ve new yorkta yapılıyor. Ama işin içinde TL olduğundan, yine belirleyebilirsin hangi bankaların işlem yaptığını...

Sonrada o bankaların bu ülkede hayatını karartırsın. Bu kadar kolay.

Tabi birde doların 7 TL yi geçtiği gece NTV sürekli dolar yayını yapıyordu. Yahudi haber kanallarınıda bi şekilde susturman lazım...
    NTV, bloombergHT... bu ikisi en çok...

Tabi bunlar geçici çözümler...

Asıl çözüm, devlet ahlaklı ve temiz olacak... devlet ahlaklı ve temiz değilse, ne yaparsan yap fark etmez. Hepsi geçici olur... Devletteki tüm pisliği temizlemeleri lazım... Başka yolu yok... bir hükümet gider, diğer hükümet gelir, değişen bişey olmaz...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hisse senedi portfoyum tamamlandığına göre. Artık BIST yükselsin, USD ve altın düşsün.

Hadi bakiiim... önce yüz, sonra iki yüz... desem fazla olur. 110 a razıyım... kasıma kadar 110 olması muhtemel bir durum...

Altın ONS, 1200 USD ninde altına indi. Bizde doviz düşmeye başlarsa, altın gramda epey düşecek.
    Son düzenleme : alicemal; 14-08-2018 saat: 15:08.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    dolar yukarı gidecek para çekiliyor faiz ve dolar sarmalına girecek gelişmekte olan ülkeler. Bizde gireceğiz.

Ekonomi kötüye gidecek enflasyon yukselecek faizler artacak dolarda aynı sekılde, kıtlık işsizlik nakit sıkıntısı çekeceğiz.

BU devirde hisse senedi almak hatta ev araba vesaire hele hele kredi çekmek çok büyük risk almak demek.

Ev araba vesaire alanların elinde patlayacak mallar. Nakit yani "kıtlık" sıkıntısı yüzünden herkes elinde ne var ne yok ucuza satmaya calısacak bu da ne demek eger ev araba birşey alırsan fiyatlar aşağı çekileceğinden hemen nakit almak isteyeceğinden insanlar, bütün fiyatlar tabana vuracak kimsede para olmayacak.

zaten borç içinde yüzüyoruz. Ekonomık kriz şiddetli geçecektir. doların anlık olarak 9 lıraları gorebılecegını düşünüyorum.

"BANA KALIRSA"
     Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    Ne yaptın bea memleketin anasını aglattın 5 satırda
    Erhan üstad dön dolaş dedi eline sağlık. Borsa çalışa çalışa borsacı içgüdülerin gerçekten çok gelişmiş umarım kar etmeyi de başarmışsındır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vallahi bu ülkede kafayı üşütmemek işten değil. Hoş sanki üşütmüş gibiyim gibide bir his var içimde.

Şimdi biliyorsunuz, hükümet kendi işi ve mesleği olmadığı halde ekonomiye karışıyor. Hükümetin mesleği imam.

Geçen yıl bizim hükümet "her ailede 1 kişi ceset yıkamayı öğrenmeli" dedi. Ses çıkardıkmı.? Çıkarmadık. Niye? Çünki adam imam. Mesleği bu, kendi mesleğinde bi konuda fikir belirttimi ses çıkaramazsın.? Sende imamsan fikir yürütebilirsin. İmam değilim ses çıkarmadım, bi bildiği vardır dedim.

Şimdi bizim imam hükümet demişki, "kendi öz milli malımızı kullanalım" gibi bişey demiş. Örnek olarakta vestel telefonu göstermiş.

Al işte. Kendi mesleğin değil ne karışırsın. Hiç olmazsa sor ekonomi bakanına, bu vestel telefonlar yerlimi.? diye. Oda söylesin, yerlilikle alakası yok. Ne üreten yerli, ne mal yerli. Bizzat ülkenin dibine dinamit koymakla eşdeğer bu vestel holding. ? Niye.? Çünki herşeyleri ithalat montajı. Ne kadar yurt içinde üretiyorsa, o kadarda teknoloji ithal ediyor.

Geçen yıl telefon alacaktım o sebeple yerli malı alayım dedim vestel i araştırdım.
    "Baktım bizim vestel telefon, koreden ithal edilen LG telefonla aynı fiyat."

Lan dedim o zaman özellikleri çok üstündür.
    Baktım özellikler LG ile birebir aynı hatta biraz geri bile kalır.

Yaw o zaman nasıl aynı fiyat olur. Biri HESAPTA ülke içinde üretiliyor, diğeri toptan ithal. Kore bizden çok daha zengin ülke, hem işçilik hem hammadde daha pahalı, ithalat ve gümrük maliyetinide ekle. Hemde LG nin yüzmilyonlarca dolarlık AR-GE harcamasınıda maliyete ekleyeceksin.

O zaman dedimki, bizim vestel aynı fiyat olduğuna göre yerli ama YERSEN.

Arçelik çamaşır makinelerine bakıyorsun, yerli ama YERSEN. Yabancı ithal makine ile aynı fiyat...

- Ya bunlar gerçekten yerli üretiyor ama çok büyük kâr marjı koyuyorlar. O zaman nasıl satabiliyorlar.? Ülke bu yahudi grupların çiftliği olmuş, sistemi oturtmuşlar geçiriyorlar.

Yada yüksek teknoloji ve kalite isteyen kısımlarını ithal ediyorlar.?
    Başka açıklaması yok.!!!

Bizim hükümet vestel e yerli demiş... işi bilenler vermişler cevabı, YERSEN yerli.?

Komik yan ise yerli motor üretsinler diye ayar çekilen 5 babayiğitten 4 tanesi yahudi, biride vestel. Ülkeyi bu hale getiren grup.

TEI 2 çeşit motor üretiyor. Biri pistonlu dizel, diğeri jet motoru. Hükümet onu babayiğitten saymıyor. Devlet kurumu TEI ye para yok. 5 babayiğit diye seçilen adamlara motor üretsin diye kimbilir ne teşvikler verilecek.

Sonrada doviz uçtu kaçtı, suçlu benim, elinde döner bıçağıyla erol gibiler takılsın peşime... iyi iş....
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni yapılan istanbul havalimanı.

Liman Türkiyede yapılıyor, yapan inşaat firmaları Türk, hammadde yerli.?

Anlaşma ne ile.USD.
    Anlaşmayı yapan kim.?
    6.3 MİLYAR AVRO gelir garantisi veren kim.? HÜKÜMET
    USD diyeni vururum diyen kim? HÜKÜMET.

Yol, köprü, Yurt içinde. Yapan firma hem Türk hem Yabancı.
    Kullanılan malzeme yurt içinden.
    Anlaşmayı yapam kim.? Hükümet.
    Her yıl 100 milyon USD gelir garantisi veren kim.? Hükümet.
    USD diyeni vururum diyen kim? HÜKÜMET.

Kendisi her anlaşmayı USD ile yapıyor, kira kontratları USD ile, kızı kurduğu vakfa ev kiralamış ayda 50 bin USD

Ama USD yükselince suçlu kim.???

Hükümet hariç herkes... döner bıçaklı erol lar iş başına.

imam devleti böyle yönetir. herkes ceset yıkamayı öğrenmeli.
    Hoş olayın imam mesleği ilede alakası yok, doğru aile ve okul eğitimi ile alakası varda.?

her neyse...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD yükselirken yazdığım gibi, bizim hükümet trump ile kavgaya başlamışsa, Çin devlet başkanı ile kucaklaşmalı, hatta eli ile tavuk yedirmeli demiştim.

Hükümet, orman çiftliğinde bizzat meyve sebze yetiştiriyor ve tavuk besliyor. Sanırım zehirlenme korkusu ve organik beslenme hevesi. Ülkeye herşeyi GDO lu sokma izni verdiklerinden, kendileri Atatürk ün kurduğu çiftlikte hayvan ve sebze besliyor.

Her neyse...

Dedimki Çin devlet başkanı ile kucaklaşmalı, yetmez eli ile tavuk yedirmeli. Yoksa USD alır başını gider. O zaman USD 5 TL yi geçmemiş, ama geçmeye hevesli.

Kucaklaştımı.? Hayır.
    Çin devlet başkanı yerine çinli bi yetkiliyle bizim devlet yetkilisi masa başına geçip fotoğraf verdiler.
    Masada sadece su vardı.
    Evet, sadece su.

Kucaklaşma var ama Tavuk yok.

Hali ile USD oldu 6 TL, oldu 7TL.

Çin devlet başkanı ile, Rus devlet başkanı bizim hükümeti kucaklamaya çok hevesli. Her gün kokulu haber gönderiyorlar kucağımız hazır diye.
    Tabi adamların niyeti bozuk, hükümeti kucaklarken, tüm milleti kucağa oturtacaklar. Tabi espri yapmaya çalışıyorum ama haksızlıkta etmeyeyim, dost dediğimiz batı, terör örgütleri yaratıp üzerimize salarken, düşman dediğimiz Rusya bize teknoloji verdi. Tüpraş, petkim, ereğli demir çelik bu ülkenin ilk büyük sanayi tesisleri ve hepside Rus sermayesi, teknoloji ve eğitimi ile oldu. Böylede doğruyu ortaya koyalım.

Her neyse...

Bizim millette birlikte oturma kültürü yok. İlle biri öbürünü kucağına oturtacak.
    Suriyeyi kucağa alalım dedi bizim hükümet, alamadı.
    Trump bizim hükümeti kucağa GERİ almak istiyor.
    Putin, Çin bizim hükümeti kucağa almak istiyor.

Yanyana oturalım diyen yok.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Herkes satarken senet portfoyunu doldurduk.

Artık bekleme zamanı. USD hafiften sakinleşmiş görünüyor ama sorun netlik kazanmadı kavga devam ediyor.?
    USD yeniden hararet yapabilir, o sebeple artık kazanacağım diyemiyorum.

Endeks biraz yükselir, ama gelişmelere bağlı olarak aşağı yada yukarı doğru hız yapabilir...

Artık bekleyip göreceğiz.
    Şimdi biraz haber kovalayalım, soğumasının gerçek sebebi ne.?

En baştada dediğim gibi. Ülkenin tüm büyük şirketleri yahudinin yani batı uşaklarının elinde. Tüm bankaların yabancının elinde.
    Madenlerin, maden hakların yabancının elinde.

USD nin HIZLA çok yükselmesi ve uzun süre kalması, bu ülkedeki yanabcıları zarara uğratır. Uzun süre yüksek kalamazlar. Ama kendilerini batırma uğruna yaparlarmı.?

yahudi bu para kaybetmek istemez. Horoz gelecekse tavuk verir. Ama tavuk gidecek bişey gelmeyecekse vermez.

USD dünyadada değer kazanıyor. Altın fiyatlarıda aşağıya...

papaz kavgası biter, bizim hükümet, bizide alır hep beraber trumpın kucağına oturursa, iyi para kazanacağım.
    Portfoyum uygun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç, USD %5 düşmüş, BIST de düşürmüşler.

Belli bir kurummu yapıyorki satışları.?

Durum normal görünmüyor. herkesin bilmediği bir habermi var.?
    ABD ile zaten ticaret hacmimiz düşük. %100 vergi koysan gerçekte sorun olmaz yada onlar koysa. Yıllık 8-10 milyar mal satıyosun, 12-15 milyar mal alıyorsun. hepsi bu. yapsan ne olur yapmasan ne olur. En çok yahudi ford fabrikasından araba ithal eden yahudi koç holding üzülür.

Bi numara var bu işte.
    Hani bilançolar dense, ama bilançolar haftalardır açıklanıyor.?
    Bugün böyle agresif davranacak ne var.?

Hareketi başlatan tek kurumsa, o kurumun işlemleri durdurulup gidip sormalı. Kardeşim nedir.? diye. Mantıklı açıklama yaparsa işlemleri açılmalı. Açıklama yapmazsa, ağır bir ceza ile kafası çotlatılmalı.

1 haftadır risk almışız, stres içindeyiz, Tam rahat edicez derken birileri yine çıktı...
    Pozisyonmu düzeltiyorlar acaba.? Ortalığı bi çorba yapalım, arada pozisyonu doğrultalım.???

Mecbur sonunu beklicez...

Sanırım faizlerle ilgili bir olay.
    Tahvil faizlerini CDS lere bağlı olarak yükseltmişler. Sabah 10 da biraz yükseltip mesaj vermişler.

Tavşanın ışığa odaklanması gibi yada öküzün trene odaklanması gibi, 2 hafta boyunca bu milleti USD ye odakladılar.
    USD nin beli kırılınca bu seferde faize odaklayacaklar anlaşılan.

Sabah borsadaki agresif hareketide, millet noluyo lan deyip çevreye baksın, sorada faizi fark etsin diye yapmış olabilirler...

Herkesi faize odaklayacaklar ve USD nin yerini faiz alacak gibi görünüyor...

Bence tekrar diyorum, agresif hareket eden sabahki işlemlerin sahiplerinin yanına gidip neden? diye sorsunlar. Faiz diyeceklerse, faiz haftalardır böyle, söyle neden? desinler...
    Son düzenleme : alicemal; 15-08-2018 saat: 11:29.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 13/852 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •