Sayfa 132/852 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232632 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. MB iyi tokatladı ama, bu işten en çok parayı götüren Katarlı fonlardır muhtemelen. Fetö ekibiyle iş tutanlar cortladı aldıklarının kat kat fazlasını geri verdiler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Geçen haftaki döviz hareketini yapan kel yahudi ve ekibi pozisyonları kapamak için TL bulamıyor hisse satıyorlar. Şayet kaldıraçları yüksektiyse bu düşüş epey sürer. Seçim sonrasında sayın Erdoğan çiğ çiğ yiyecek bunları demedi deme dayı.
    erdoğanın karakteri, zengine bişey yapmaya uygun değil. Hep zengin ve güçlülerin önünde el pençe divan durmuş. evrim ve 3 maymuna girmem lazım ama hevesim yok.
    USD düşşsede çıksada zenginlerle beraber yürür. Onun için zenginin türüde fark etmez. İşine yarayacaksa abd li musevi siyonistle yürür, işine yarayacaksa hristiyanla yada müslümanla. Hangisi kendi cebine yarayacaksa onla yürür, sonra bahanesini düşünmeye başlar. ne söylesemde haklı göstersem.

En çok usd yide yine akp lilerin aldığından emin olabilirsin. Bundan adım gibi eminim. Cahil in her yaptığı cahilcedir.

Epey geçmişte mhp li prof. bakanın cebinde TL çıkmaMAsı gibi. Sadece dolar çıkmıştı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bugün analiz yapmam lazım, cuma ne olduğuna dair.

Ama daha önce, birde ne kadar efsane ve süperman süperkeş olduğuma dair efsanevi bir gerçek hikaye anlatayım.

15 yıl kadar önce, bir sonbahar sabahı. Ankara yüksel caddesindeki dev palamut ağaçları, sokağın tepesine abanmış, sararmış yapraklarını döküyorlar.

Bunun anlatacağım konuyla alakası yok. Bizide ilgilendirmiyor, geçelim.

Şindi asıl olaya geleyim.
    Yıl 1980, İzmirde soğuk bi şubat akşamı. Uzaktan buharlı Bornova treninin sesi geliyor. "Çuf çuf çuf çuf". 2 koyun ve koyunların sahibini ezmiş, farkında değil, Basmane'den aldığı yolcularını bornovaya taşımakta. O dönem bornova köy, İzmir kasaba, arası incir tarlaları ile dolu. Tren gider "Çuf çuf çuf çuf". Çoban ölmüş koyunlar sağa sola dağılmış. Toplamda kaç koyun vardı kim bilir?

Şimdi asıl konuya gelelim. Buda asıl olay değildi ve bizi ilgilendirmiyor kaç koyun vardı ama insanın aort damarını titretmiyormu?

Yıl kaçdı yaw, yılı hatırlayamadım o sebeple eskilere uğradık. 20 yıl desemmi.? O kadar yoktur, 12 de anlaşalım.

Yıl 2007, Ankara Dikmen tepesi. O zamanlar da Dikmen tepesi, şimdiki gibi bina dolu ve ne çoban var ne koyunlar nede "Çuf çuf çuf". Niye yok diye araştırıyorum, koyunlar nerede.? palamutlar yaprak döktümü.? Hay allah kafa hala daha eski anılarımda. Araya karışıyor.

İmdi yılda anlaştık. Bilgisayar başındayım, mail döşeniyorum. Olay gerçek.
    O aralar henzü sıtkım sıyrılmamış, CHP yi kurtarıcı, başındakileride iyi insan sandığım dönem. Bunlarında aynı diğer partiler gibi CIA ürünü olduğunu anlamam, kılıçdaroğlunun Ankaradan İstanbula yürümesi ile başlar. O zaman aydınlandım. "Lan nooluyor" dedim.
    Orduyu hapse attılar, kimse yürümedi, eğitim sisteminin anna koydular kimse yürümedi, yargıyı hapse attılar kimse yürümedi, yahudi sermayenin temsilcisi hapse atıldı, kılıçdaroğlu ayaklandı.

Bildiğim kadarı ile kılıçdaroğlu eşcinsel de değilki, aşkı için dağları delsin.

O zaman bişeyler döndüğünü düşündüm, geriye doğru taaa 1938 e kadar chp yi araştırdım. Hiç yapmamıştım.

Netçede, bunlar CIA dan emir alıyorlardır sonucuna vardım. O zaman hem kılıçdaroğlunun davranışları yerine oturdu, hemde baykal ın erdoğan gibi "camilerimiz süngü" diyen bir adamı hapisten neden çıkarmak ve siyasete sokmak için o kadar kanunları çiğnediğinide anlamış oldum. Her şey cuk oturdu.

Ama 2007 de bir mail atmıştım kılıçdaroğluna. Seçim yakındı ve kendisi henüz vekildi, baykal baştaydı. O zamanlar chp konusunda at gözlüğüm vardı.

3 veya 5 tane proje yazmıştım. Bakın bunları yaparsanız AB ye bağımlılığımız kalmaz, hızla kalkınırız filan diye. Bunları seçimlerde kullanın dedim. kılıçdaroğluda, "ekonomi kuruluna verdim" diye cevap yazdı.

Kullanmadılar. Koca projeler içeren makaleden bi kaç cümle alıp reklam cümleleri olarak TV de kullandılar. Hepsi o.

Şimdi o projelerin birini başka ülke gerçekleştirmeye çalışıyor. Diğer 2 taneside gazetelerde ve TV de plan olarak sunuluyor.

En önemli proje, Trakya kapıkule'den İstanbul dan yer altından geçen, Çin e kadar dümdüz, kıvrılmayan dev bir demiryolu projesi. Konteyner taşıyacak ve en geç 1 haftada pasifik okyanusu kıyısına ulaşacak. Hindistan İran filan güzergah üzerinde Türki cumhuriyetlerde dik hatlarla ana hatta dümdüz bağlanıyor. Dünya nüfusunun yarısı hat üzerinde. Anlaşmalarda öyle yapılacakki, ne kadar ihraç edersen o kadar ithal edeceksin, hiç bir ülke mağdur olmayacak.
    Korkunç bir gelir ve kalkınma planı. AB ye batıya bağımlılığımız azalacak. Bunu kullanmadılar. Sebebini CIA dan emir almaları diye düşünüyorum. Cuk oturuyor.
    Bu projenin amatörünü Çin şu ara "kuşak ve yol" diye yapıyor.

İkinci proje Çanakkale ve İstanbul boğazlarındaki akıntılardan elektrik üretilmesi. Korkunç bir dip akıntısı var, koskoca 2 deniz birbirine akıyor. Acaip bir elektrik potansiyeli, yapmasıda kolay.
    Bunuda kullanmadılar, şimdi aynı projenin reklamı TV lerde dönüyor, BTP projesi olarak.

3. proje, Ege açıklarında deniz doldurulup ada yapılsın. Bunu yapan bi sürü ülke var. Ben İzmir koyunu düşündüm. koyun içi atıklarla leş gibi pis. Denizin rengi gri. İç kısmı doldur, iş şehri yap.
    Urla açıklarına kara ile bağlantılı dev bir ada. Türkler giremiyor ve devlet işletiyor, MAFYA GİRMEYECEK. Kumar adası.
    Türkiyenin her yıl milyarlarca doları sırf kumar yüzünden dışa akıyor. Bulgaristan, galler, abd ve internetten tüm dünya kumarhaneleri. hepsine milyarlar akıtıyoruz.
    O parayı yurt içinde tutmak ve ilaveten komşu ülkelerin gemi ile gelenlerin parasını çekmek. Devlete her yıl milyarlarca dolar kaynak. Türkler internetten oynar, yabancılar adaya cruise gemilerle uçaklarla taşınır.

Bunu da İzmir adını kullanmadan fatih altaylı yazdı. Ancak o devleti işe karıştırmadı çünki akp var başta. O dönem de başta akp yok ama İzmir, chp belediyesi.

Bunu kabul etmemelerini anlarım çünki akp çok pis kullanırdı. Milletda cahi sürü. Hemen devlet kumarmı oynatır derlerdi. halbuki gelecek milyarlarla tüm fakirlerin çocuklarını bedava üniversite bitene kadar okutursun, düyanın en iyi eğitimini alırlar. Ama anlatamazsın, kumar parası ile çocuğum akumasın der. İnançtır bişey diyemezsin. Senin çocuklarının parası kumar parası olarak yurt dışına çıkar. binali nin oğlu macau da kumar masasında. Onu anlamaz.

Her neyse. Bu konuya neden girdim.
    BTP nin boğaz akıntılarından elektrik üretelim reklamlarını görünce mazi canlandı...

vay be, ne muhteşem bir keçi yim yaw... Yaşlandık kuyruğu titretme vakti geldi, bebelerin oyuncağı oluyoruz. Ulvi bir yaşlı keçi ye
    yapılırmı bu.? Yapılmaz.
    Astral seyahat çalışmalarına tekrar başlayayım. Dünya yaşanacak yer değil.
    Palamut ağacı da ne allahaşkına?!
    Hele projeler tam bir harika, zihni sinir sizi kıskanacak. Tren hattını anladık da yer altına yapılmasının bedelini ve süresini hesapladınız mı? Ama İzmir körfeziyle ilgili projenizi hükümet çok beğenip uygulayabilir, malum denizi doldurma işi var tam onlara göre.Yine de en mantıklısı dip akıntıdan enerji üretme işi, ama o da imam kafasını çok aşar.
    Çok yaşa alicemal neşelendirdiğin için
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    (gırgırdır ha)
    Bugün söke starbaks günümdü, iyi geçmedi. Kavga edecek bahane arıyorum, maydanozdan iş çıkmadı.

yaw kusura bakma maydanoz, gırgır geçtiğimi sanıyorum ama karşımdaki ne anlıyor onu bilmiyorum. Şu an yazacaklarım gırgır. En iyisi gırgır yazılarımın en başına (gırgırdır) diye yazayım.

Dün vergi yatırmaya kuşadasına gidince ordaki merkez starbaksa gitmiştim. Gelişmiş kasaba başka oluyor. Beldede hep şişman köylü kızları görmekten bıkmıştım. Kuşadasında endamına bakılır bi kaç hatun gördüm içim açıldı.

Bugün söke hayal kırıklığıydı. Söke bildiğin ova kenarı tarım kasabasının hormonlusu. Para bulmuş köylüler ve bebeleri var. bebeleri altlarında güzel arabalar, ama köt yerde, göbek marsda. Tabi hepsi iyi çocuklar, hoş para bulmuş köylü epey kurnazlaşmış oluyor, o saflık kayboluyor. Tabi suçluda kendileri değil, şehirli gelince saf köylüyü paraya alıştırıyor. Yaşlılar bozulmuyor ama hayata küsüp köşeye çekiliyorlar, çocuklar arada kaldığından ilk nesil alamancı bebesi gibi oluyor. her neyse, analizi betimlemeyi geçelim.

Betimleme dedim ama umarım doğru kelimedir, anlamını tam bilmiyorum, hava olsun diye ekledim.

Nerde kalmıştım. Kavelerimi içdim, gazetemi okudum. Hoş hatun günü değilmiş, kimse yoktu. Bodrumdan gelipte söke AVM de mola verip kave içenlerde yoktu. yaza doğru transitçiler doluşuyorlar, starbaksta yer bulmak zorlaşıyor.

Sora big migrosta alışveriş edecem. İçinde ilginç bir lokanta-restoran-cafe vardı, artık her neyse.
    Migrosun sanıyordum değilmiş. Anlaşmışlar.

seçTat diye bir firma. Açık büfe. İstediğini alıyorsun, KASADA TABAĞI TARTIYORLAR, ona göre para ödüyorsun.

3 yarım porsiyon yemek aldım 22.5 TL ödedim. İçecek ve ekmek yok. Ekmeği ve su-ayran hariç asitli içeceği bırakalı 10 yıllar oldu.

Yemekler güzel görünüyordu ama vasat dı, bir daha yemem. Aşçı çok önemli. Yakında BU ŞUBE batar. Başka illerdede şubeleri varmış. Bu şubenin aşçısı kötü. Bu şubenin müdürü neden battıklarınıda anlayamaz. Lan bi tat yemekleri Gidip dönercide yeme, kendi yemeğini ye.!!! Yada tat alma duyunu kontrol ettir. Belki ben ettirmeliyim.? Aşçı değiştirmeden 2 yıla kapanmazlarsa, problem bendedir.

Neyse hala moralim düzgün.
    Migrosta kasaya gidince sinirlerim tepeye çıktı. Yine kasalar bomboş müşteri yok. 3 kasiyer bir yerde birleşmiş muhabbetteler. Kıçlarını müşteriye dönmüşler.

Tabi ben arıza olduğumdan, kasayla muhabbet derdinde değilim, ödiyeceğim gideceğim. ne kasiyer beni ilgilendirir, nede muhabbet. Yıkama yağlamayı bilmem beceremem. Bi kez denedim olmadı elime yüzüme bulaştırdım. 2 hafta uyuyamadım.

Her neyse, lütfetti yüzünü döndü ama kafa diğer tarafta, kıçı bana dönük, eller kasada. Nasıl oluyor bilemiyorum bu şekli becerebiliyor kasiyerler. 10 yıl daha genç olsam üste para vereceğim bi manzara ama genç değilim. Dönsede burnunu kırsam diye içimden geçiriyorum, türlü türlü hayaller kuruyorum. Poşet isteyeceğim, kafa diğer tarafta car car konuşuyor.

Neyseki bağırmadan çağırmadan kafa göz yarmadan kendimi tutmayı başardım ve ayrıldım.
    Son 5 yıl içinde bir hemşire, 2 doktorla kavga etmişliğim var.

Eğitimsize bulaşmıyorum, sanırım onlara doğal görüyorumda, aynı şeyi eğitimli yapınca kafa gidiyor.

Her neyse, yazınca sinirim geçti...

Ekonomiyemi baksam, iş mi yapsam.?

Endeks 98 binde görünüyor.
    USD geri aşağı düştüğü halde BISTi düşüren siyonist bankalar senetleri geri almamış.
    Sürüde, tekrar atak gelir diye korkuyordur, almazlar. Bizim (baş çobanlar) siyonistlerin vereceği kararı bekliyorlardır...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    (yarı gırgır)
    dingil kumral, sadece istanbul boğazı yer altından. Birde belki sıradağların bazıları.

Sen ingiltere ile fransayı birbirine deniz altından bağlayan yer altı tünelleri projesi belgeselini seyrettinmi. Demek karar verici sen olsan o iş olmayacak. Belgeseli 2 kez seyrettim.
    gerekirse Çin e kadar yer altından yaparım. Yine kâr ederim. benim Ülke çapında uluslararası ismi bilinen DEV firmalarla yaptığım 3 adet preoje var. Birinde proje lideriydim, diğer ikisinde ekip elemanı.

Sen yapamazsın, ben yaparım.

Yaw bu konuşmayı bi kaç ay önce biri ile yapmıştım...!!!kumral değildi...

devrim arabası niye kızağa cekildi, işte bu yapamayız edemeyiz şartlanması yüzünden. Memleket nasılda ithalata bağımlı köleler hale gelmiş yuh yaw.

Sinirim geçmişti yine tepem attı... en iyisi bu günnük forumu kapatayım..
    yaw yine bebelerle sidik yarışına girdik..

Kendi topikimde, başkasının yazmasına nasıl engel koyabilirim acaba.???

Kendim bi forum satın alayım. Topik açanlar, kendi topiklerinde yazabilecekleri, kendileri belirlesinler... Bak güzel fikir de kim uğraşacak.?
    Son düzenleme : alicemal; 26-03-2019 saat: 16:12. Sebep: zopa
    @NeAcaipDunya

6. https://twitter.com/Dragonomi/status...52881577041920

Central banks as a whole bought 651.5 tonnes of gold last year, the biggest buying spree for almost half a century, led by Russia, Turkey and Kazakhstan. Russia bought 274 tonnes of gold, its largest net purchase on record, according to the World Gold Council.
    Senin yazını bulamadım dayı, bir ara yazmıştın sanki. Altın rezervlerini artıranlarla ilgili haber.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Altın demişken. akp den biri, bizden önce Türkiyede altın üretilmiyordu demiş. Bende merak ettim araştırdım. Çünki başganlarını biliyorsunuz, "dünyada arabayı biz icad ettik bizden önce yoktu" gibi bi sürü cümle kurabilen bi kimse. Hakkatende doğruymuş altın akp den önce üretilmiyormuş. Keşkede hiç üretilmeseymiş.

Tarihe not düşelim. İşte altın üreten süper firmalarımız. Dedim ben, "adam kötü karakterli ise, yemek yapması için verilen bıçakla herkesi doğrar" diye. Tam böyle dememiştimde her neyse. işte kısa sürede bulduğum altın bilgileri. Türkiyenin altın macerası.

Türkiyede Altın üreten başlıca firmalar.
    -----------------------------------------
    - Koza altın(akın ipek) pay %35 2001 - fetö nündü, TMSF el koydu 2016. fetönün olduğuna göre, 2001 den 2015 darbesine kadar devletten aldığı teşvik ve desteğin haddi olmaması lazım. Parsel parsel ebemizi bellediler.

- Tüprag Madencilik 2006 - Kanadalı. Kanadalı madencilik firması olan Eldorado Gold Corporation‘ın Türkiye’de 100% katılımıyla oluşturulmuş olan uzantısının ismi Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş.’dir. Köylülerin satmak istemediği belirtilen 35 parsel arazi , akp Bakanlar Kurulu tarafından "acilen" kamulaştırıldı. Kamulaştırma kararında arazinin, Kanadalı Eldorado Gold’un Türkiye şirketi Tüprag Metal Madencilik’e verileceği yer aldı.(2008)

- Çukurdere Madencilik 2010 - ABD-Avustralya.(Alacer Gold Corp.) ANAGOLD Madencilik San. ve Tic. A.Ş., Çukurdere Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti adıyla 2000 yılında Ankara'da kurulmuştur. Şirket ilk olarak merkezi ABD'nin Denver şehrinde bulunan ve Kanada borsasında işlem gören Anatolia Minerals Development Limited'in Türkiye'de faaliyet gösteren bir alt şirketi olarak madencilik alanında çalışmaya başlamıştır. 18 Şubat 2011'de Anatolia Minerals Development ile Avustralya Menkul Kıymetler Borsasına kayıtlı ve Avustralya'nın en büyük üçüncü altın üreticisi konumunda olan Avoca Resources Limited'in birleşmesi sonucu Alacer Gold Corp. kurulmuştur. Böylece Alacer Gold, Türkiye ve Avustralya başta olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde sahip olduğu varlık portföyü ile orta ölçekli lider bir uluslararası altın üreticisi ve arama şirketi olmuştur. Anagold Madencilik şu an Erzincan ili İliç ilçesine 8 kilometre mesafedeki Çöpler Altın Madeni'ni işletmektedir.

- Pomza export 2001 - Manisa'nın Salihli İlçesi yakınlarındaki Sart beldesinde altın madeni var. Erzincan da 1969 yılında perlit madeni işletmesiyle başladığı endüstriyel hammadde üretimini bugün ; İzmir-Menderes, Manisa-Salihli-Sart, Hatay-Merkez, Erzincan Refahiye olmak üzere sürdürmektedir. Perlit üretimine; Kuvars, arsit, Pomza, Mikronize pomza, Hematit, Rutil, Barit, Kurşun, Çinko, Manyezit ve Altın maden üretimlerini de ilave ederek madencilik sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yerini almıştır.
    Pomza Export Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu İkinci Başkanı ve Murahhas Üye Hakan Ürün.
    pomza nın sahibini bulamadım. Kendi sitelerinde bile yazmamışlar gizlenmişler. Arasam bulurumda, şimdilik gerek görmedim zaten altın işinde payı küçük.

Dünyada yılda yaklaşık 2 bin 500 ton altın üretiliyor. En büyük üreticiler her yıl 250 ton dolayında altın üreten Çin, ABD, Güney Afrika ve Avustralya.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu ayki gelirden artan nakiti ne yapacağım diyordum.

Hiç bişey almasammı.?
    Altın ONS fiyatı uygun değil.
    Hissede siyonist baskı var. Muhalifler yerelde fark atarsa, sonrasında siyonistler muhaliflere destek için borsada ve USD de baskı kurarlarmı.?

Az önce hisse FON alış emri verdim. Yarın sabah gerçekleşir. Portfoyu etkileyecek bir miktar değil.

Neden hissede karar kıldım. Faize koyamam o kadar küçük paraya %8 verirler. Altında kısa vadede bişey beklemiyorum.
    DOVIZ almam doğru olmadığını düşünüyorum.

Dün bir haber okudum, chp eğer farklı kazanırsa, erken seçim istemeyecekmiş. Anlaşılan akp yi seçenler 20 TL lik biber fiyatları ile üç beş yıl daha boğuşsunlarda akp nin ne mal olduğunu görsünler istiyor olmalı. Nasıl olsa kendi çevresinin tuzu kuru, sırtımızdan kan emen siyasetçiler olarak.

Şimdi bunlar erken seçim istemeyeceklerse, 100 bin altından hisseye girmek mantıklı görünüyor. Şu an 96 binde.

Bizim hükümetler yolsuzluğa batmış olmasalar, gerçek bir yargı ve hukuk sistemimiz olsa, BIST teki hisselerin fiyatı ucuz. Ama bu yargı sistemi ve bu siyasetçilerle ucuz değil... O sebeple millet almakta çekiniyor haklı olarak...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 132/852 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •