Sayfa 134/852 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. BAZI YABANCI BANKALAR TL SWAP POZİSYONLARINI KAPATAMADI:YETKİLİ

YABANCI TL YÜKÜMLÜLÜKLERİ İÇİN EFT DÜN 21:00'A UZATILDI:YETKİLİ

EFT UZATMA UYGULAMASI GEREKLİ GÖRÜLÜRSE SÜRDÜRÜLEBİLİR: YETKİLİ

Son durum....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına maydonoz, arada girip endekse bakıyorum. 93 bine inmiş... seçime kadar baskıya devam anlaşılan. Silkeleme değilmiş orasıda anlaşıldı. bu arada benim bu yılki K/Z her halde sıfırlanmak üzeredir. Yarın bakarım. Nerde sıfırlıyorum ve zarara geçiyorum, onuda öğrenmiş olurum. FON olduğundan senedi şurda aldım maliyet odur diyemiyorum.

Önemli olan seçim sonrası.. Seçim sonrası belirsizlik siyasi açıdan pek yok gibi, siyonistlerin onu merak ettiğini sanmam.

Aslolan, akp denen erdoğanla bakanlar kurulu yani damadı ile bilal oğlan belki hanımı, mac kinsey veya benzeri bir kurumla anlaşacakmı.?

Siyonistler bunuda biliyorlardır, çünki hem mac kinsey onların, hemde akp nin önünde seçenek olarak duran tüm finans kurumları onların. Denetleme, not verme kurumları hepsi onların...

Her şeyi son noktasına kadar biliyorlardır.

İstediklerini almak için uyguladıkları stratejiyi izliyoruz şu an. Tarihi bir olaya tanıklık ediyor olabiliriz. Yuları nasıl taktık Türk milletine.
    mac kinsey yada benzeri kurumla anlaşsın diye sonuna kadar baskıya devamda edebilirler. burnuna halkayı takacaklar. Zaten burunda bi delik var, 2015 den beridir boştu. Doldururlar. Hoş halka onun burnuda ama adamın altındada biz varız. Yuları çektilermi bağıran biziz.

Örneği geçmişte pek çok, ilk aklıma gelen Japonyaya yaptıkları.

Geçende okumuştum, 2. dünya savaşı sonrası yenilen japonya, abd kontrolune girmişti. 1980 li yıllarda biraz toparlanınca savaş uçağı yapalım demişler. abd ekonomik baskıya bir başlıyor, uçak yapmaktan vazgeçip, abd ve batıdan uçak satın alıyorlar. Benzer hikaye bi sürü ülkede vardır mutlaka. Bizimkiler malum.

yapamayız edemeyiz... hayır herkes herşeyi yapar... sadece uşaklık yapmayı bırakalım... tabi onunda imkanı yok da, beni sinir etmeyin yaw... söylemeyin duymayayım...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. TL Swap 1.300

İnanılmaz bir şey !

4. EFT kanalları kapalıyken buradan (BİST) satılan hisseden elde edilecek nakit kullanılarak Londra'da açık olan pozisyonun kapatılacağı bilgisi yanlıştır. Olsa olsa pozisyonun büyüklüğü ile ilgili bir fikir verebilir. EFT uzatması yapmak demek bu demek. Talep ettikleri para gelmiyor TR den. Bankalar vermiyor yani. Orada % 1500 yerine çeker burdan TL kredisi kapatır pozisyonunu ama yapamıyor.

Şayet pozisyon piyasanın karşılayabileceğinden büyükse tek çareleri var Merkezle anlaşmak.

5. - 27.03.2019 18:21:53 TBB/AYDIN:TL'NİN DEĞER KAYBETMESİNE NEDEN OLABİLECEK BU TÜR SPEKÜLATİF BİR YAKLAŞIMA, DİĞER ÜLKELERDE OLDUĞU GİBİ ÜLKEMİZDE DE GEREKLİ DURUŞ GÖSTERİLMİŞTİR.

- 27.03.2019 18:19:30 TBB/AYDIN:TÜRKİYE'DE YERLEŞİK BANKALARIN YURTDIŞINDA YERLEŞİK BANKALARA LİKİDİTE VERMEDİKLERİ VEYA BU BANKALAR İLE TL-YABANCI PARA TAKAS İŞLEMİ YAPMADIKLARI DOĞRU DEĞİLDİR
    Varlık Fonuna devredilen şirketler rezervleri gizleme aracı yapılmış bana kalırsa. Döviz tevdiatların son 2 yılın en yükseğine gelmesi alım gücü sıfırlanmış yerlinin işi olmasa gerek. 2nci açıklamada likidite verilmiştir diyor, muhtemelen kamu bankaları zararlarını çıkardı bu yolla. Buradan yabancı yatırımcı kaçar bir daha gelmez diye bir şey çıkmaz. Bankaların yarıdan fazlası yabancının çünkü. Yazdıklarım tamamen senaryo ve kişisel öngörüdür.

6. Na yazmışız:

2nci açıklamada likidite verilmiştir diyor, muhtemelen kamu bankaları zararlarını çıkardı bu yolla.
    Ne olmuş:

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Halkbank'ın kredi notunu “B+â€olarak teyit ederken, bankanın finansal kapasite notunu (VR) negatif izlemeden (RWN) çıkardığını duyurdu.
    ---------
    Hadi ben kaçtım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Maydonoz harika gidiyorsun, benim eksiğimi çok kapattın. Çok yorum az copy paste. Birde en önemlisi okunmak için yazma. Boşver kimse okumasın, okunsa sana faydası ne, okunmasa ne.? Önemli olan piyasadan kazancın. o yerindeyse geri kalanı salla gitsin. Bitek bana sallama yoksa topiği sana bırakır giderim. "he abey, süpersin keçi abey" diyeceksin.

Bide ciddi haber çok olursa hayat çekilmez oluyor abicim.

İmdi cuma günki olaya gelelim. Olay tamaaamen anlaşıldı. Oranlar net değil.

Dün gece üşenmedim sömürgecilerin TR deki kanalı bloombergHT yi seyrettim. Ne olduğunu tam anlayabilmek için.

Allahtan bu sefer biraz bilgi alabildim.
    Cuma gecesi yakışıklı bi tipi koymuşlardı. Adam geveleyip duruyordu, belliki ne olduğunu anlayamamıştı. Bizim VIOP tarafındakiler az çok anlamıştı sürekli yabancı kurumların ağır işlemlerinden bahsediyorlardı, ama TV ye getirdikleri klass tip, kıvranıp duruyordu. 10 dakka adamın kıvranmasını seyrettim, baktım gündüzki olaydan hiç bişey anlamamış (yada gerçeği söylemek işine gelmemiştir, netçede sömürgecinin evinde sömürgeciye, sömürgeci diyemez, oda sömürü düzeninden pay alıyor.), seyretmeyi bıraktım.

Tabi başka ekonomist etiketli papağanda gelmemişti o gece anlaşılan herkes sorulardan korkup kaçmış. bana kalırsa para vererek çıkıyorlar TV ye. Reklamları oluyor. En azından ilk çıkanlar ve ağırlığı olmayanlar tanınmak için veya kurum reklamı için para veriyordur. ege cansen gibi ağırlığı olanlar vermiyordur, alıyor bile olabilirler. Çünki kendi değerlerinden kanala değer aktarıyorlar. yeni çıkan zibidiler ise kanal sayesinde değer kazanıyorlar. Bu konuyu açabildimmi bilmiyorum.

İlk kıvılcımı yanlış anlamadıysam yahudi mahfi eğilmez çakıyor. MBnin şu kadar dovizi ortada yok. Siyonist bankalar rapor yazıyor sonra siyonistler toplu olarak doviz alışa geçiyor. Dünya finans merkezi, para değerlerinin belirlendiği ANA merkez londra da işlemler devam ediyor. TL satıp dolar alıyorlar.

Ellerinde olmayan TL leri TR kurumlarından bir kaç gün sonra yerine koymak amacı ile alıp(kiralayıp) onlada USD alıyorlar. TL sat, USD al. Elide olmayan TL yide al sat. Tamamen kumar, kâr amacı güden ve üretime katkısı değil zararı olan hareketler. Birde kaldıraç kullan.

Derken MB olaya el koyuyor.
    londrada satmak amacıyla TR den alınan TL lerin musluğunu kapatıyor. Londradakiler, ellerinde olmayan TL leri sanal olarak satıp doviz(yada başka varlık, bu kısım kafada net değil. TL satışı açık.) almışlardı. Kiralayıp sattıkları O TL leri yerine koymaları lazım. MB musluğu kapatınca TL bulamıyorlar. Yüksek faizle kiraladıkları ama ellerinde olmayan TL hesapları el yakmaya başlıyor.

Bunlarda BIST e hücum ediyorlar, senet satıp TL yaratmaya çalışıyorlar. Kiraladıkları TL borçlarını ödeyecekler, her saat yüksek faiz işliyor.

OLAY SUNİ. En azından derinliği ve hızı SUNİ.
    Adam sana tokat atmışsa sende ona tokat atarsın bilemedin yumruk atarsın, odunla vurursun. Bıçak çıkarıp kafa kesmezsin. Bunların yaptığı kafa kesmek. Normalde ekonomimiz kötüye gidiyor, ancak o kadar bataklık ruhumuza işlemişki, zaten diplerde olduğumuzun farkında değiliz. Halkın en az %20 si afrika ülkelerinde gördüğünüz sefaleti yaşıyor. Parası olan (hırsız olmayan sektörler) öyle çalışıyorki, paranın hayrını kendisi göremiyor, çocukları görecek, köle gibi çalışıp ölecek. Çocuklarınıda çalıştırmaya alıştırmadıysa kanla kazanılan aile serveti kısa sürede buhar. Buhar olmasa bile, sen insansın, hayata gelme amacın bumu.? Küçükken tam gün ders çalışayım sonra işe girip ölene kadar çalışayım, sonra öleyim. Bumu yani.

Her neyse.

Olay abartılı suni olduğundan, 95 bin altında senet alımı, 85binlere kadar düşüşü göze alırsan son derece sağlıklı. Çok kazanmazsın belki ama kazanacağın kesin. Tabi günlükçü değilsen. Kazanman en az bir kaç haftayı bulabilir. Belki bi kaç ay yada yıl. Nalları diktikten sonra mirasçıların kazanabilir. Sonuç kesin yani.
    Son düzenleme : alicemal; 28-03-2019 saat: 10:06.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşin ilginci.

TR bankası halktan doviz toplamış.
    Diğer TR bankasıda TL toplamış.
    Biri TR den topladığı dovizi satmaya ihtiyacı var, TL ile kredi verecek.
    Diğeride elindeki TL yi satıp doviz alacak ihtiyacı var.

İkiside TR içinde, ikiside TR bankası, ikisindeki parada TR de şirketlerden halktan toplanmış.

Birbirleri ile alıp satmıyorlar, gidiyorlar londrada alıp satıp kontrolu yabancıya veriyorlar. Yabancı kendi çıkarı için bize her türlü kötülüğü yapıyor.

Bizim MB yada bakan yada başka bir kurum karşı koyarsa hemen yahudi kanallarındaki ekonomist etiketli uşaklar bağırmaya başlıyor.

"Yabancıyı küstürmeyin yoksa gelmezler. Aman canlarını acıtmayın mahvoluruz."

Aynısı TV de spor yorumcusu denen embesillerde var. "Bu kararı alırsa seyirciyi tutamazsın." diye cümle kuruyor.

Aynısı mecşiste ve kamu kurumlarında var. "vekile hesap sorarsan, vekillik yapmaya kimse gelmez" yada
    "Bu kamu görevlisini denetlemelerle çoksıkarsan, kimse müdürlük yapmaya gelmez."

gelme zaten allahın adi hırsızı, gelme diye denetleme yapıyoruz, gelme diye ceza veriyoruz. Hırsızsan gelme.

Öyle bir saçma sapan mantık kurulup millete öğretmişlerki. Hırsıza hesap sorarsan, başımıza kötü şeyler gelirmiş.
    Aynı "sen yapamazsın sen edemezsin" öğretisinde olduğu gibi öğretmişler. 80 yılda milletin kafalara kazımışlar. Öğretilmiş çaresizlik.

Asıl sormazsan başına her türlü kötülük gelir. 80 yıldır sömürgeciye hesap sormadık, uşağı hırsızlara sormadık, peki bataklıktan kurtulabildikmi.?

Her yıl en az 1 haber okuyoruz, Almanya abd li şu bankaya 3 milyar avro ceza kesti. ABD fransız bankasına 1 milyar USD ceza kesti.

Hırsıza suçluya ceza kesersen, hem TEMİZ para yağar, hem TEMİZ insan yağar... kesmezsende böyle vur kaçcı hedge fonlar gelir, Türkiye sınırlarında kaçakçılık yapmış mafya liderlerinin yurt dışındaki paraları işadamı kılığında gelir...

Her neyse artık.

Yine süper yazı oldu, hayırlı uğurlu olsun, bu yazı üstüne bişey yazılmaz, işime döneyim. Bide banka sitesine girip portfoy K/Z ye bakayım, zarara geçmişmiyim geçmemişmiyim. BIST kaçken ben K/Z yi sıfırlıyorum onu anlamaya çalışayım.
    Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 134/852 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •