Sayfa 136/852 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son bi iş yapıp uzun vadeli tahminlerimi tekrar hatırlatayım.

- Bu yıl USD 6 yı geçmeyecek demiştim. Bu tahmin IMF(benzeri kuruluş) anlaşması üzerine kurulu. Tabi anlaşmaya zorlamak için USD ye 6 yı geçirebilirler. Anlaşma olunca 5in bile altına inebilir... Bu kadarını bilsem, barselonada oynardım.

- Dow 26 veya 26 500 civarında yataya sarıp son omuzu yapar yıllarca aşağı demiştim Sonra onu değiştirip yıllarca aşağı yerine FED kurtaracaka çevirdim. Biraz aşağı iner sonra çıkar. Çok zuzun vadeli tahmin olduğundan ve beni direk ilgilendirmediğinden seviye veremem. Tahmini ilk yaptığımda FED kartaldı. Sora döndü. Ama benimde madem abd ekonomisi kötüye gidecek, FED devreye girer diye düşünmem lazımdı. benim eksiğim oldu bu. Tabi piyasa asıl mesleğim değil, piyasaylada yatıp kalkmıyorum oradan yırtarım diye düşünüyorum.

- Altın ons da uzun vadede yükselmeye devam edecek demiştim. Sebep Çin ve Rusyanın paralarını altına dayaması.Mecbur altın topalyacaklar fiyatda artacak. Ama topluyorlar hemde öyle böyle değil, yiede altın yerinde sayıyor. Sebebini yazmıştım 52 kere...

- BIST de biraz yükselecek demiştim. Ekonomi berbat olduğundan ve düzelme şansı olmadığından uçup kaçma olayı olmaz. Sadece IMF rüzgarı ile üç-beş yıl daha uyuşturuluruz hepsi o. Yılsonu 110-120 aralığında bi yerde olabiliriz.
    110 bana bu yıl için yetiyor, geçen yılı kurtarabilmem için 120 lazım.

Bayağı cesur tahminler...
    USD ve BIST mecburen ihtimalli oluyor ama malum, ülke ülke değilki... Yarın ne olacağı belli değil.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tamaaamen hayvani bi sebeple USD toplamaya karar verdim.

Daha önce USD alan bu ülkenin altını oyar, kendi çocuklarının, torunlarının geleceklerini karartır diye yazıp duruyordum. USD yerine yine USD ye endeksli altın alın diyordum. Aynı kazanç yada kayıp, hiç olmazsa yurtiçindede üretiliyor.

Şimdi vazgeçtim, artık sizin gibi USD ciyim.

Kuşadası AVM starbaks günüm bugüm.
    Tükkanda 2 tane orta yaşlı turiz hatun vardı, oturmuş bişeyler içiyorlardı. Tam dişime göre. Hem atletik vücutlu, hemde orta yaşlı.

Üstelik banada pas verdiler. İlk şoku atlattıktan sonra, miyop olmalılar diye düşündüm. Önümde engel yok.

Mart ayında yannız turiz hatun bulmak imkansızdı. Hiç görmedim. Eskiden bi kaç yaşlı görürdünüz, yerleşik emekli ailelerdi. USD 2 TL nin altına düşünce hepsi evlerini satıp gitmişti. Şimdi USD 5 TL olunca hepsi geri geldi, üstüne kışın tatil için gelen tonla turiz var. Hepsi bitli turisz ama önemli değil.

Bu hatunlardan esmer olanın bitlerini kırmaya talibim. Kaş göz yaptım ama miyop olduklarından göremediler. Artık avlama olayımız bi dahaki gidişime kaldı.

Neden kışın bu 2 miyop hatun burada.? Çünki USD 5 TL. Onlara tatil bedava sayılır. Yazın çok indirimli yer bulamazlar, o sebeple kışın gelmişler. Hoş gelmişler sefa gelmişler.
    Bu olanağı biz maadur keçilere yaratan tayyip ve saz heyetine teşekkür eder, sülalesindeki hatunları hararetle kucaklar, yanaklarından öperim.
    Yada kucaklamaz ve öpmem, yazınca mideme ağrı düştü.

Her neyse... Bolca USD alın abicim. Bende alacam. Almazsanız darılırım. Alın, aldırın.
    Bende çoluk çocukta yok, sizin geleceğinizin ebesi ile dans etmiş olacam, keçilik bi yere kadar artık hepimiz hayvanız...
    Ayın 1 gününüde USD alanlar bayramı ilan edelim, o gün toplaşıp halay çekelim.

Oh be rahatladım, yük kalktı omuzlarımdan...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2 bitli turiz hatun keyfimi yerine getirdi. Biraz piyasa dışı yazayım, heves geldi.

Lan ne zaman piyasa içi yazdınki diye kesin söylenmişsiniz dir. Çok .. neydi o laf yaw... yaşlılık unutuyoruz, çokta umrumdaydının magandacası.

Evet torwais aklıma geldi, seviyesini bilmediğimden, şu an yazacaklarım onun işine yararmı bilmiyorum.

Bugün acıyı yok etme yollarından bir yada iksine girelim. USD almak birinci yolmuş bugün 2 bitli turiz hatun bunu bana öğretti. Kimden ne öğreneceğiniz belli olmuyor.

İkinci yolsa, telkin.
    Telkin ama hipnoz gibi yada kendini kandırma gibi bi telkin değil. Gerçeği kendine öğreterek bu telkini yapıyorsun. Aslında telkin de denmez ya... Gerçeği bilirsen, istersen acıyı kolayca yok edebiliyorsun. Tabi fiziksel acıtı tamamen yok etmek akıllıca değil, o sebeple ben kendi üzerimde gerçekleştirdim, sonra tadında bıraktım.

Her neyse...

Size vücudunuzla ilgili zaten embesil olmayan tıb adamlarının, okulda öğrenip bildiği şeyi anlatıp detaylandıracağım. Sonrada bu bilgi ile acıyı nasıl geçireceğinize geleceğim.
    Tabi fiziksel acıyı, ruhsal acıyı geçirmek istiyorsanız, USD alın, o cepte.

Yoruldum yaw... kestirme mi anlatsam, zaten torwais ortada yok...

İmdi abicim, şu bizim esmer turiz, bitli olan.

Unun vücudu tamamen tek başına özgür, bireysel hücrelerden oluşuyor...

Yaw çok uzun anlatmam lazım...

Vazgeçtim...

Kolay bi konu bulayım.

Yeni konumuz, komşunun tavuğu bize niye kaz görünür.

mesela bugün 2 kez, höst denen, şu arabaları yavaşlatmak için yola yapılan tümsekten geçtim.
    Bi giderken, bide gelirken aynı höstten geçtim.

İki seferdede, karşı taraf bana daha alçak geldi. Yolda boş olduğundan, kendi şeridimden değil karşı şeritten höstü geçtim.

Sorada "lang" dedim, "bu işte bi terslik var. Höst, aynı höst, her seferinde karşı taraf nasıl alçak görünür.? Olay psikolojik olmalı..." diye düşünürken dikiz aynasına bi baktım, gerçeği gördüm.

Köylünün biri gitti bi kolu çevirdi, höstün 2 tarafıda eşit hale geldi... Meğerse benim geçeceğim tarafı, elmalı köyünün muhtarı, manivelayı çevirerek yükseltiyormuş.

Muhtarla husumetimiz var.

Netçeye gelirsek, eğer sizede komşunun elindeki tavuk kaz görünüyorsa, elmalı muhtarını arayın, oralarda bi yerlerdedir, adi lavuk.
    Son düzenleme : alicemal; 30-03-2019 saat: 16:21. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Tamaaamen hayvani bi sebeple USD toplamaya karar verdim.
    Her neyse... Bolca USD alın abicim. Bende alacam. Almazsanız darılırım. Alın, aldırın.
    UStad(farketmeden US yazmisim ama vardir bunda da bir hikmeti muhakkak) buralardayiz ancak bizim ellerde hafta tatili 3 gundur oda onceki gun, dun ve bugundur

Dolarizasyon olayina gelince elinde imkani olan-ki bende de bolca var- alsin evet ama asiri firsatcilik olmaz mi? Al sonra cok degil eccuk bekle yukselsin git ver sirtini mevduata ve otur tepeden seyreyle guzel kudreti mevlam neler eyler ...

Bilemedim aslinda niyetim yillik %6 ile kredi-ki yurtdisinda yerlesik olanlardan bahsediyorum yine- alip dolarize olup, yaz sonu bir ust cumleyi tatbik etmekti ama keskin sirkelik olmaz mi bu yaa kafam karisti bak haftanin ilk is gunu sabahi

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    2 bitli turiz hatun keyfimi yerine getirdi.
    Evet torwais aklıma geldi, seviyesini bilmediğimden, şu an yazacaklarım onun işine yararmı bilmiyorum.

Bugün acıyı yok etme yollarından bir yada iksine girelim. USD almak birinci yolmuş bugün 2 bitli turiz hatun bunu bana öğretti. Kimden ne öğreneceğiniz belli olmuyor.

İkinci yolsa, telkin.
    Telkin ama hipnoz gibi yada kendini kandırma gibi bi telkin değil. Gerçeği kendine öğreterek bu telkini yapıyorsun. Aslında telkin de denmez ya... Gerçeği bilirsen, istersen acıyı kolayca yok edebiliyorsun. Tabi fiziksel acıtı tamamen yok etmek akıllıca değil, o sebeple ben kendi üzerimde gerçekleştirdim, sonra tadında bıraktım.
    Oto-hipnoz mevzularina bir ara yuzeysel bakmisligim var evvelliyatimda, komple beginner sayilmam ancak yine de ogrenmeye her zaman ac ve acigim

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    torwais bu civarda dolanıyormuş, ama sanırım TRde yaşamıyor. O sebeple muhatab almam gerekmez. Keyfime bakayım.

Bi kaç hafta önce, sırf Yunanlıları anlamak çin sörvayvır a baktığımı söylemiştim. Normalde acun programları seyretmem, çünki adam korkunç hırslı ve kazanmak için her şeyi yapabileceğini gösterdi. Tabi gören gözlere.

Yarışmalardada kendi çevresinden insanlar oluyor ve onları ön plana çıkararak oy almalarını sağlıyor. yada sevdiği birileri olursa onları öne çıkarıyor. Tarafsız olmadığı gibi anormal taraflı.

Tekrarlamış oldum da...
    Yunanlılar acaip bir profil çiziyorlar. Tabi bize acaip geliyorda belki karşı cenahta normaldir.

Bizimkiler her zaman olduğu gibi gruplaşıp birbirlerine saldırmaya başladılar, acun yönetimide rating amaçlı çanak tutuyor.
    Yarışmalarda en adiler seçildiğinden, oraya giden gençlerde ne kadar adileşirsem kameralar o kadar çok gösterir, para kapma olasılığım o kadar yüksek olur diye hesap yapıyor.

Yunan ekibi gruplaşmadı, ağa maraba sistemi onlarda hiç yokmuş gibi davranıyorlar. Bu ilginç.

Bizimkiler ise daha ilk günden ağa maraba sistemini oturttular. bora denen kötü karakterlinin çevresinde toplandılar. Diğer grup ise kick boks çu yusufun çevresinde. İkiside gücü temsil ediyor. Yusuf fiziksel gücü, bora ise avrupada yaşıyormuş, oradaki zayıf karakterlilerin gözünde avrupayı temsil ediyor olmalı. Önce acunun arkadaşı kankası filandır diye düşündüm çünki ilk günden çevresinde toplandılar. Dün avrupada yaşadığını öğrendim. Orada fırın çırağımı, şirket yöneticisimi bilmem, umrumda olmaz ama özellikle sude adamın uşağı ve askeri gibi davrandığına göre, bora dan beklentisi olmalı. melisa ne öyle ya, yarışmada kalmak için izin olsa tüm erkeklerle yatmaya hazır gibi görüntü veriyor. seda da mama sı olmaya aday gibi duruyor. Neyse amaç bu konular değildi, niye girdim bilmem.

İmdi, Ağa maraba sisteminde(sürü sistemi-psikolojisi) zayıf karakterliler gücün çevresinde yada gücü TEMSİL edenin çevresinde dönerler.

Sörvayvırda gücü kim yada ne temsil ediyor.

Tabiki orada güç acun denen patron. yarışmacılar içinde acun un arkadaşı ve çevresinden olanların çevresinde ilk günden gruplanma oluyor. Anladığım kadarı ile seda ve atakan acunun çevresinden. bora seda ve hikmet, saldırgan grubun liderleri gibi idi.

Hikmet doğuştan maraba olduğundan boraya biat etmiş, fiziksel gücü sebebi ilede direk kâhya olmuş. Netçede fiziksel yarışma temelli. bora her hareketi ile hikmet denen zibidiyi aşağılayınca, hakettiği gibi maraba muamelesi yapınca, bir müddet sonra ayrılmak elzem oldu.

Neyse olay Yunanlılarda.

Acab diyorum, bizim ekibi de yunanlı yönetici seçseydi, karaktersizler sürüsü yerine düzgün bir sürümü seçilirdi. Bizimkileri acun denen yaşam formunun seçtiği kesin.
    TYunan ekibini kim seçti. Belkide onları seçenler, düzgün insanları seçtiler, bizimkileri seçenler, rating olur diye en arızalıları seçtiler.

Bizimkilerde 2 tane düzgün adam var.
    Biri Okay, diğeri Yusuf. Yusufda yarım karakterli, kendisi hakaret etmiyor ağzı bozuk değil alt oymuyor ama başarı için kötü karakterlilerle iş birliği yapmaktan çekinmiyor.
    Bide Atakanla son giren bebe var adı neydi emremi. Atakan geride olduğu için karakteri belli değil, zaten anlamadığım bi şekilde kızlar çevresinde döndüğünden o ödülünü almış, adileşmeşmeye gerek hissetmeyebilir. O muallak, emre de yeni girdi net belli değil ne olduğu.

Neyse karakterler değilde Yunanlılara gelelim.

Acaba seçenler düzgün insanları seçtiği içinmi hepsi düzgün görünüyor.? Aylar geçti hala gruplaşıp birbirlerine saldırmadılar. Oy verirkende bağımsız hareket ettiler. tony agresif olduğundan, diğer ikisinide güçsüz olduklarından yazdılar. Mantıklı yani. Akıllı olanların yapması gerektiği gibi davrandılar. Alt oymada görmedim, bir arada toplanıyorlar.

Tabi henüz pek bişey belli değil, cevaplanması gereken sorular var. Yunan ekibi Yunanlılarımı temsil ediyor.?
    Ayrıca patron Türk. patron yunanlı olsa belki bizimkilerde gruplaşmayıp birlik olarak Yunanlılara karşı yarışacaklardı. Mucize olurdu ya.! Yinede soru işareti.

Acaba bizimkiler TR milletinimi temsil ediyor, yoksa rating için en berbatlarımı seçtiler. 2 tanede numune iyi insanmı koyalım dediler.?
    Ama olamaz, bizde 3 kişi bi araya gelse, dördüncüyü nasıl soyarız diye hesap yapar. hemen lider yaratırlar ve biat etmeye, en yakınında yer kapmaya çalışırlar.. Maaalesef, bizimkilr bizi temsil ediyor.

Suç bizdemi değil. Çünki 80 yılda bizi bu hale getirmiş olabilirlerde, yada daha öncedende böyleyizdir. Bu ağır bir soru, bilgim cevaplamaya yetmez. Bizi yahudilermi planlı olarak bu hale getirdi. Yoksa kültürümüz zaten 600 sene öncede böylemiydi. yahudi sömürgeciler, 500 sene önce ispanyadan gönderiliyorlar. 100 sene sonrada ottoman empire ın helva malzemesi hazırlanmaya başlıyor. Onlar geldikten sonraki padişah tiplerine bakarsanız, hiçbirinde Türk tipi yok. Tersine Türk düşmanı kesiliyorlar. Ülkede duraklama ve gerileme dönemine giriyor.

her neyse.. olay netleşmedi.. Yunanlıları izlemeye devam.. Lang Yunanlılar böyleyse, vay halimize... yanlarında şeytan gibi kaldık.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir seçim macerası daha bitti.

Milli piyangoda, üniversite seçme sınavlarında bile milletin umudunu emeğini çalmakta sakınca görmeyen, süper dindar hepimiz onlara göre şeytan olan parti %44 oy almayı başarmış.
    Bu kadar hile yapan birinin seçimlerde numara çekmediğini düşünmek saflık olur.

Fakat ne önemi varki, ülkenin neresine baksan elinde kalıyor. Sağı solu, ilerisi gerisi hep aynı kafa. renk değişik.

Benim seçim kararsızlığımda, seçim bitince nihayet rahata erdi..

chp ninde CIA dan emir aldığını fark etmemle beraber kime oy versem diye aramaya başlamıştım.

Önce vatan partisi dedim, baktım perinçek akp den daha çok akp şakşakçısı. İnsan çocuk zekalı olursa böyle olur, sora vazgeçtim.
    BTP li başgan Ehli Beytim diyor onamı oy versem diye baktım ama adamın konuşması duruşu erbakan ı andırıyor. Ehli Beyt olmasına imkan yok. Her önüne gelen Ehli Beytim diyor halbuki değiller, saf Ehli Beyt hem tipinden hemde duruşundan belli olur. Bu adamda tipte duruşta yarım yamalak. Demekki melez. Onada oy vermekten vazgeçtim. Saf Ehli Beyt olsa oy verecektim.

Ovacık belediye başkanının çalışmaları gazetelerde yayınlanmaya başlayınca, ona dikkat ettim. Adam gerçekten iyi şeyler yapıyor. TKP den Tunceli adayı oldu. Kazandıda. TKP yöneticilerini tanımıyorum ama bu adam yüzünden onlara oy vereceğim diye son kararımı vermiştim.

Ancak dün seçim olduğunu unuttum geç farkettim. Oy vermeyede gidemedim. Gidebilseydim TKP ye oy verecektim.

Bizi kimin soyacağını seçtiğimize göre yola devam edebiliriz. Bu demokrasi denen şey tamamen yahudilere çalışıyor.
    Yani para ve medya sahiplerine.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Seçim bitti bakalım USD ne olacak. USD ye göre BIST de yolunu tayin edecektir.

Hoş bana göre BIST dibe yakın duruyor da, USD yükselirse yinede korku panik ve sürü hareketi ile 84 binlere indirip, satanları avlayabilirler.

swap krizi ile mal boşaltmak zorunda kalan londra sırtlanları yeniden mallanacaklarmı acaba.?

Sanırım herkes bekliyor... USD yada BIST de yüklü bir alış satış görürlerse, sürü olarak hepimiz möööö diyerek oraya doğru koşacağız. Orada balinalar ağızlarını açmış, hamsileri bekliyor olacak.

haydi hayırlı olsun seçim denen garabet bitti...
    Son düzenleme : alicemal; 01-04-2019 saat: 12:02.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 136/852 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •