Sayfa 147/852 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Meditasyona başlamak için gerekli malzemeler;
    1 tutam sessiz sakin loş bir oda,
    1 adet meditasyona istekli vatandaş,
    2 diş vakit.

Önce hazırlık aşamasını anlatalım.

Perdeleri kapa, dışarda gürültü edenleri tüfenkle vur, içerdeki gürültücüleri gönder yada sen komuşuya geç. Komşuyu sizin eve gönder. Hanımın komşuyu istemezse, komşuları camdan at, evleri 2 saat senin.

Fakat camdan attınmı gürültü olur, bide bedenleri bulunduklarında, meditasyonun bölünür.

Meditasyona girmeden çıkmaza girdik. Sessiz oda işi bayağı zormuş.

Hanıma ve çocuklara uyku ilacı versen.? Aileye yapılmaz.

Komşuya daya ilacı.

Peki nasıl vereceksin ilacı.? daya ilacı demekle olmuyo.

Odunla evlerine dalsanız. Hayır, yani sessiz oda problemi sizin probleminiz ben kafa yoruyorum.

Benim ev harika orman manzaralı, doğa ve ağaçlar içinde, son derece sessiz sakin. Geçende bahçede yeşil bukalemun gördüm. Kaplumbağalar, meyve ağaçlarım filan. Öyle bir huzur evi.
    Yumurta yemeyi kesmesem, tavuklarımda vardı. Bide tilki vardı, tavukları ve horozu yedi. Horoz korkunç kahraman çıktı.

İlk gün horoz eve darmadağın geldi. Kafa göz yarılmış. ne olduğunu anlamadım, tilkiden haberim yok.
    Horozu damlalıkla bi kaç gün besledim, ilacıda damlalıkla verdim, evde tuttum bi kaç gün. Toparlayınca bahçeye koydum. Akşama horoz yoktu. O hafta 3 tavuğumdan 2 tanesi kayboldu. Son tavuğu kaçarken gördüm, baktım arkasında kocaman sarı bir tilki. Katille o zaman tanıştık. Son tavuğu kurtardım, tilkiye karışmadım, doğası bu. Son tavuğuda beslemedim, komşuya götürdüm.

Bi dahada tavuk beslemedim çünki yumurtanın bana zararını farketmiştim.

Tilkiyi unutursanız, böyle bir huzur diyarı.

Bu huzur diyarına insanı sokunca, herşey berbat oluyor.

Neyse, meditasyona dönelim.

Daha komşuyu halledecez, dişli çıktı.
    Son düzenleme : alicemal; 27-04-2019 saat: 11:36. Sebep: tiny adjust - syntax
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Derlerki krizlerde sermaye el degistirir. Birileri fakirlesirken birileri zenginlesir. Krizler ayni zamanda firsatlari doguruyor. Mesala arkasasin bi mekani vardi. Normal piyasa sartlsrinda burasi 150 binden assagi yapmaz. Borclarindan dolayi 40 bine verdi. Dukkanda sadece kapiyi acip otursan aksama kadar net gunluk 600 lira kar yaziyor. Reklam yok, servis yok, urun cesitliligi yok. 2-3 urunle. Bon bon baktim. Sermaye yokki
    Yani demem o ki sermaye el degistirecek bunun farkindayiz da durumlar vahim. Nassi etmeli de firsata cevirmeli

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet krizler çok fırsatlarda yaratıyor. Olayın 2 tarafı oluyor. Batan ve ucuza alabilen.
    Normal bir ülkede ikiside olmamalı.

İnanmayacağınızdan eminim. Devlet hırsız olmasa, kimse geçim sıkıntısı çekmez.

İş adamıda, çalışanıda iş yapar ve ailelerini rahat geçindirir, çocuklarını iyi okutur.

İşsiz kalan, iş beğenmeyen mutlaka olacaktır ama gelecek ay karnım doyacakmı diye korkmaz. İşsizler içinde, devlet tarafından
    sistem kurulmuştur. Yeni iş ayarlanır yada meslek eğitimi ile yeni alana sokulur, yada faizsiz kredi ile iş kurması sağlanır filan 10 tane yolunu bulursunuz.

Atalarımızın bize bıraktığı o kadar çok zenginlikler varki. Fakir aile kalmasına imkan yok. 80 yıldır bu zenginliklerimiz hırsız ve sömürgeciler tarafından toplanıp, yurt dışına aktarılıyor. 80 yıldır her yıl. yahudilerin elindeki gazete ve TV lerde bize aferim diyerek doğru budur diye öğretip duruyorlar.

İyi bir ülke olmak, iyi bir insan olmak bu kadar kolay. Ailenizi soyan hırsızlara ve sömürgecilere oy verip suç ortağı olmayacaksınız. Hem kendinizi hemde ülkeyi kurtaracaksınız. Torunlarınızda her gün gelip mezarınıza işemeyecek.

Zengin, ferah bi ülke olmak o kadar kolay. Bir o kadarda imkansız. Çok güçlü sürü iç güdülerimiz, maymun doğamız, doğruyu yapmamıza engel oluyor.

Tek sorun, hırsız olmayan ve sömürgecilere hizmet etmeyen parti nereden bulacaksın. Nauruda geçen kış bir tane görmüşler. Ama ormanda kaçıp izini kaybettirmiş.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haaarika bir gün geçiriyorum. 3 yıldır ilk defa sabah sporu yaptım. Harika bir hava, harika bir sahil, embesil ilçe yöneticileri.
    Yürüyüş parkuruna 10 mt. genişliğinde 30 cm yüksekliğinde asfalt döküyorlardı.

Temmuz Ağustos buraları gölgede bile cayır cayır yanar, saklanacak serin gölge ararsın. Üstüne sıcaklığı dahada artıracak asfalt döküyorlar.
    Asfaltın özelliği, sıcaklığı emmesi ve sonra gece geri vermesi. En az 3 derece daha artırır yaz sıcaklığını. Milletin parası ile millete işkence yap.

Neyse meditasyon işe yaradı. Görmek istemiyorum, zeka seviyemi 70 e düşürerek maymun olayım. Tabi yazlıkçılar gelince, isyan büyük olacak. belki hemen değiştirecekler belki bi kaç yıl eskimesini bekleyecekler. Paralarda çöpe. Eğer asfaltı dışarıya yaptırıyorlarsa durum değişir. Hırsızlık olup olmadığına bakmak gerekir. Dur yaw bugün maymunum, hazmet kabullen "yetmez ama evet".

Her neyse...

Şimdi bide BIST 90 bine düşsün de nakitle hisse alayım, dahada altın satayım. hadi rasgele.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Göründüğü kadarı ile yeni dip 94 bin civarı. Ekistra bi kriz çıkarılmazsa, 90 bini beklemem doğru olmayacak gibi görünüyor.

Fekat bu hükümetten ümit kesilmez. Kriz fabrikası gibi, doğal bi yetenek.

Neyseki başımızdalarda, yetenekleri boşa gitmiyor.

Bi kaç büyük şirketin bilançosuna yüzeysel baktım.
    Bu kadar karamsarlığı kesinlikle göstermiyorlar. Ki şu aylar kötü olması gereken aylar. İkinci yarı baz etkisiyle, her şey iyi gidiyormuş gibi görünecek.

Tabi her tahmine ne ekliyorum. Normalin dışında kriz üretilmeyecekse. Yani yahudiye teslim olursak, aferim anlamında piyasaları düzeltecekler. Bunu, akp başa geçince yaptılar ve ülkede halka ait madenleri, şirketleri, arazileri, dağları, ormanları, limanları .... aldılar.

her neyse... sinirimi bozmayayım, yine meditasyon lazım olur.
    Son düzenleme : alicemal; 30-04-2019 saat: 11:44.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni aya geçtik. Yılbaşından bu yana.
    Portfoy ve K/Z

BIST banka %17 _ k/z: %3.5
    BIST şirket %57 _ k/z: %5.1
    Altın TR %14 _ k/z: %15.9
    Nakit %12

Portfoy K/Z %6.54

Toplam Kâr/Zarar oranı, hem ağırlıklı ortalama ile alınıyor, hemde yıl içi satışlardan doğan K/Z lerde ekleniyor.
    Basit hesap değil. Yani portfoy kalemlerini topla üçe böl olayı değil. Hoş yaklaşık aynı rakam çıkıyor ya. Her neyse artık.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tüm, en az harcadığı kadar üretenlerin 1 mayıs bayramı kutlu olsun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Madem bugün tatil, piyasalardan uzaklaşalım ve henüz üzerinde çalıştığım, benim için ham bir konuya dalalım.

Asya kung fu ve dövüş sanatları filmlerinde görmüşsünüzdür. Usta yani Sensei, çırak yani çekirgeye(sempai) sık sık şöyle der.

"beynini boşalt" Yada "zihnini boşalt"

Asya kültüründe, neyin ezberlendiğini, neyin gerçek anlamda öğrenildiğini bilmediğimden, bunu Türk çekirgesine uyarlarsak, çekirgenin cevabı şu olur.

"yaw hocam, boşaltayımda, neyi nasıl boşaltacam. Bardakdaki sumu ki boşaltayım."

Zaten Türk hocalardanda böyle derin anlamlı bi laf duymadım. Genelde "hayt huyt" diye geçer dersler.
    Niye Türk hocalar, öğrencilerine "zihnini boşalt" gibi derin anlamlı laflar etmiyorlar.? Aymaz bi çekirge, "sen bi boşaltda bi görelim" diyebileceği için.

Uzak doğu filminde, zihnini boşaltan çekirge, karşısındaki orduyu tek başına darma dağın eder. Boşaltmazsa edemez.
    Zihnini boşaltamayan çekirge, 7 kişiyi zar zor dövebilirken, zihnini boşaltan çekirge, 284 kişiye kadar ufalayabiliyor.

Yoga ve meditasyondada geçer "zihnini boşalt" kelimeleri.

Zihin nasıl boşalıyor ve boşaltınca hakkaten deli gücünemi sahip oluyoruz.?

Şimdi bu soruların yanıtlarını, yufka gibi masaya yayacağız.

Zihin boşaltma olayı gerçekten var ve eğer boşaltabilirseniz, boş olduğu süre boyunca, yapamadığınız hareketleri ÇOK RAHATLIKLA yapabilirsiniz.

Zihnin, boşluk felsefi gerçekliğini 24 yıldır biliyordum, ancak bunu uygulamaya dökme ihtiyacı duymamıştım. Son 1 senedir ilgimi çekti.

Bu felsefi gerçeklik gibi teknik görünen kelimeleri kullandım ancak, nasıl anlatacam bilemedim. Bunuda kimse anlamadı, anladım sananda yannış anladı. Peki nasıl basit anlatabilirim.

Neyse artık, o kısmı geçelim..
    Gerçektende zihninizi boşalttığınızda, 3 metre zıplayabilir, 8 saniyede 100 mt koşabilir, yeterince boşaltırsan 100 metreye ışınlanabilirsin bile.

Yapabilen oldumu bilmem ancak şunu denedim. Söylediğim gibi hayatım son 3 sene hariç sporla geçti ve kimsenin olmadığı yerlerde depar atmayıda çok severim.
    50 metre depar atıyorum, tamam kesildim durayım derken, zihni boşaltıyorum ve 1 50 metre daha, daha hızlı koşabiliyorum.

Zihni boş tutmak çok çok zor, çünki tüm duyu organlarınızdan sürekli veri geliyor. Yine tekniğemi kaçtım.
    Kulaktan ses geliyor, sıkıyosa duyma, gözden görüntü geliyor, sıkıyosa görme, vücuttan sızılar, ağrılar sesler geliyor, sıkıyosa yok say...

İşte bu sürekli gelen veriler, zihni boş tutmayı engelliyor.
    Ancak üzerine düşersem, sürekli boş tutmayı başarabileceğimi biliyorum.

Nerden biliyorum.

Hayatın sırrını 30 yaşımda keşfettiğimde, zihin boşaltma konusunda deneme yaptım. Bilgiler çok taze olduğundan çok hızlı gelişti ve beden den uzaklaşmaya başladım.

Bu bende korku yarattı. Bu korku sonucu bedene zihinsel anlamda geri döndüm ve çok uzun yıllar bir dahada aklıma gelmedi.
    Son 1 yıldır, bedeni düzene sokmak için bi kaç deneme yaptım.

Keşişler, yani tamaaamen kendini bu işlere adamışlar için, zihni boşaltmak gibi şeyler, bedenden ayrılmak gibi şeyler kolay olabilir. Keşişlik deneyimi yaşamadığımdan bilmiyorum.
    Yani herşey mümkünde, hangi keşiş yalancı, hangisi gerçek bir usta onu bilemezsin.

Gerçek ustadan duyduklarını pazarlayanlar çoğunlukta. Bu tipler geri zekalı olduğundan, çevrelerine kalabalıkta topluyorlar. Gerçek bir usta, kalabalık toplamaz, tersine kaçar. Ancak değerli birini görürde, hak ettiğini düşünürse, belki çaba sarf etmeyi göze alır.

Ancak piyasayıda gerçek usta olmayıpta, kitaplardan bişeyleri ezberlemiş olanlar doldurur ve çevrelerine topladıkları insanlardan, her türlü sonuna kadar faydalanırlar.
    Bunlar, kalabalıkları ödül olarak görür. Gerçek usta ise yük olarak görür çünki faydalanmayı düşünmez ve öğretmek gerçekten çok zordur.

Gerçek ustalar belkide milyarda birdir. Tabi bu alanın uzmanları batı hindistan ve mezopotamya arasında... o bölgeyide bilmediğimden, belkide oralar gerçek usta kaynıyordur.

Yazı uzadı.

Zihin nasıl boşaltılır, boşaltılınca hangi süper hareketleri yapabiliriz... bi dahaki tatillerden birinde artık...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 147/852 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •