Sayfa 153/852 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Marsa gitmek bana çok aptalca geliyordu fekat bunu dillendirmiyordum, hazin bir öykü olarak ciğerimde taşıyordum.

Neden aptalca geliyordu.?
    Yaw marsa gittin. Altın buldun, uranyum buldun, elmas buldun, su buldun falan filan. Sonra.?

Marstan faydalanmana yetecek teknolojilere daha çok var.? Ama o teknolojileri hızla geliştirebilirsin.

Nasıl.?
    Burnunun dibinde ay var. Gitmesi Mars'a nazaran kolay ve yük götürebilirsin.

Ay'a tesis kur, orada kendi kendine yeten sistemi geliştir.
    O esnada uzun yolculuklar yapmanın teknolojisinide bulursun. Her şey hazır olur.

Mars niye.?
    Ay burnunun dibinde.

Bildiğim kadarı ile en az 4 ülke Mars'a cihaz gönderdi. Kafaları bizim tayyibin kafası gibi çalışıyor olmalı. Soğanı 12 TL den aşağı indiremedi ama Antarktika'ya, (soğana 12 TL vermek zorunda kalan çalışanların parası ile) tesis kurdu.

ÇİN ne yaptı, aya iniş yaptı. Anladığım kadarı ile orada tesis kuracaklar.
    DAHA ÖNEMLİSİ, füzyon reaktörü geliştirmede herkesten öndeler.

füzyon reaktörü neden önemli.?
    Sınırsız denen güç kaynağı elde ediyorsun. Bu sayede uzay yolculuklarında bolca yük taşıyabileceksin, aya değil Mars ada tesis kurma yolun açılacak.

Uzun yolculuklardaki ana sorun yakıt diye biliyorum.
    Dünyanın yerçekiminden kurtulabilmek için uzay gemisinin, atıyorum 50 katı hacminde yakıt tankı taşıyorsun. Sonra o tanklar Dünya yörüngesinden çıktığında boşalmış oluyor, atıyorsun.
    Geriye Mars'a gidip dönecek yakıt kalmıyor. Belki bi 500 yakıt tankı daha taşıman gerekir, marsa gidip oraya tesis taşımak ve geri gelmek için. Marsında yer çekimi var, inmesi kolay kalkması çok yakıt gerekli.

Şu anki uzay yolculuğu yapan cihazların, uzaya çıktıktan sonra yol almalarını sağlayan yakıtlarından bahsetmişmiydim.? Biyerde yazmıştım.

Huni şeklindeki egzosa çerpan atomlarla ilerletiyorlar uzay aracını. Başlangıçta milim milim ilerlerken, uzay boşluğunda sürtünme olmadığından, o milim ilerleme zamanla hıza dönüşüyor filan. Yıllar sonra Marsa gidiyorsun ancak motorun güçlü olmadığından Güneş sistemindeki gezegenlerin dönüşlerinide saliselik zamanlarla hesaplayıp bazılarından faydalanıyorsun, merkezkaç elde edip aracı fırlattırıyorsun filan. Çok ince hesap gerekiyor ve pek çok uydu Mars yolunda kayboldu. Bitek Hint liler ilk fırlatışta Mars a ulaştı.

Yai bana ÇİN in yaptığı çok daha mantıklı geliyor.
    Uzay teknolojini en yakın gök cisminde yani AY da geliştir. Sonrada hedefin Mars ise oraya git.

trump, putin ayrıca japon ve Hint başganlarına esef ediyorum.
    Son düzenleme : alicemal; 11-05-2019 saat: 10:04.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Boston üniversitesi ABD de.
    Sesi yok eden bir ürünleri var. Bu ürünü kullan, ses geçmiyor, ışık ve hava geçebiliyor. Önce matematiksel tasarım yapılmış, sonra üretmişler. Başarı.

Olay burada değil. Olay üretimi yapan ekipte.
    Haberde 3 kişinin açıklamaları yazılmış.
    1. Xin Zhang -> Çinli olmalı.
    2. Jacob Nikolajczyk -> adı yahudi soyadı rus. Rus yahudisi olmalı orada çok var.
    3. Reza Ghaffarivardavagh -> orta doğudan bir ülke olmalı.

Hep ne diyordum, teknolojiyi batıda üretiyorlar ancak üretenler ağırlıklı olarak batılı değil. Ekiplerde elemenlara bakıyorsun, isimleri hep böyle. Çin, Hint, İran vb.

Batılı vahşidir hep demiştim, sebebinide yazmıştım, en vahşi humanid maymundan evrilmişler.
    Ama en vahşi onlarsa bu zenginlik nerden? Bunuda 50 kere yazmıştım... yaw nereye girdik yine... Şimdiden yoruldum...
    Kısaca 500 küsür yıl önce amerika kıtası işgali, katliamlar soykırımlar, altınların gemilerle taşınması. Vebadan kırılmakta olan, kendi pisliklerinde yüzen avrupa kıtasının altına boğulması.
    Altın yani para olan yerede bilim adamları ve ustaların ortadoğudan yağması...

500 yılda denizi bitirdiler. Amerika kıtası, afrika kıtası ve emeği, güney asya kıtası. yediler, sömürdüler, katlettiler... ama denizi bitirdiler.

Her neyse, bugünki son yazım olsun.

Bu haftalarda keyfim yerinde, özel hayattaki işler iyi gidiyor.
    Harika bir yıl geçiriyorum.
    Keyfimi fazla bozmayayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BISTin en değerli 10 şirketi açıklanmış.
    5 tanesi direk yahudilerin.
    3 tanesi ise yahudilerle aşırı içli dışlı, mesela pek çok yöneticileri yahudi, ortaklıkları yahudi, ithal ürünleri yahudi ve şaşırtıcı ama bunlar arasında OYAK denen ordu kurumunun şirketi de var.
    1 tanede BIM var.
    Yahudilerle bağı yok gibi görüne bir tek Aselsan var, orayıda yine batılı gizli servislerin beslediği tarikatlar dolduruyorlar. Oradaki temiz mühendislerden fırsatını bulan kaçıyor. Son yıllarda 200 mühendis kaçmış.

Benzer durumdan bende kaçmıştım, hemde ilk fırsatta.

BIM in Eski sahibi akp kurucusu cüneyd zapsu denen vatandaş, bu adam ve sülalesi çok karanlık. Dedeleri İngilizler-batılılar ve orta doğudaki arkasında İngilizlerin CIA nın olduğu aşiretlerle içli dışlılar. Ne olduğu açık belli ama bu konuları bilen için, GÖREBİLEN için.
    BİM'i sonra akp li başkaları sahipleniyor, çoğu halka açık. BİM in gerçek sahibinin tayyip ailesi olduğu da söylentiler arasında. İnanıyorum diyemem ama olası. Zamanla anlaşılır. Zaman herşeyi ortaya çıkarıyorda, millete faydası yok. Soyulan soyulduğu ile kalıyor.

---------

Otomotiv deki İhracatın düşmesine şaşırdım. Bu parazitler dışarı kaça satıyorlarki.?
    İçeriyi biliyoruz, USD yi 7 nin üzerinde hesaplayıp satıyorlar. Korkunç kazık. Pazarlıkla epey düşürüyorlar ama pazarlık yapmayı beceremeyen, durumun farkında olmayan yada benim gibi pazarlıklı satışlardan kaçan tipler kazık yemiş oluyor.
    Haber şu:
    Yılın ilk 4 ayında üretim yüzde 13, ihracat yüzde 8 azaldı.
    İç satışı anladım, dünyanında krizini hepimiz biliyoruz. Yinede TR de üretilen bir malın dışarıda şansının çok olduğunu düşünüyorum çünki USD 6TL avro bilmem kaç TL. Avantajın var.
    Ancak şuda var, adamlar ithal edip montaj yapıp ihraç ediyorlar. hali ile avantajın büyük kısmı ortadan kalkıyor. Yinede içerde ürettiğin parçalarda avantajın var. Üretim maliyetin, batıya göre ortalama 5 kat daha ucuz.

egea dünyada kapış kapış giderdi ama yahudi sahip ve yöneticileri o kadar aptallarki. Hala inanamıyorum.
    Fabrikaya araba başına maliyeti 2bin TL yi geçmeyecek bi kaç ürünü arabaya koymadıkları için arabayı satamıyorlar. En iyi dizel motorlar uzun yıllar onlara aitti halbuki.?

Arabaya LED ampul koymadılar inanamıyorum. Firmaya maliyeti 20TL yi geçmez. Yani hakkaten gerizekalı olmak gerekir.
    Yıllar sonra sadece en top modele lütfettiler uyduruk bi led gündüz farı koydular.
    Ayrıca yazılıma dayalı sensörleride eksik. halada koymadılar. 10 TL ye ışık sensörlü lamba alıp bahçeye koyuyorsun, ama bu salaklar sensöre alerjileri var.
    yaya şerit algılama, park asist, kartsız çalıştırma, yok.
    Bunlara patent ver al yada üreten yazılım şirketini al. Sen FIAt firmasısın almaman abes. Hoş ferraride vardır kesin yaya algılama filan. Orta sınıf arabalara koyan koyana, egeada yok.
    İnanılır değil ama katlanan ayna bile en top modelinde yok. İleri teknolojide değil, 2 tane küçük elektrik motoruna bakıyor.

egea ve renault un, TR de bazı parçalarını ürettikleri arabalarla ihracat satış rekorları kırmalıydılar. egeada çok eksik var, reno megan ve clio larda ise yazılımlar konusunda eksik çok. O sebeple yeterince satamıyor olmalılar. Doviz kurlarından kaynaklanan fiyat avantajlarına rağmen.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bakalım nereye kadar düşecek. Dibi haziran sonuna doğru gösterirler gibi hesaplıyorum.

O tarihte tüm altını sat ve hisseye geç. Eğer ons altında yükselirse, senet düşüşünden çok fazla eksiye geçmem. Eksideyken portfoye bakmıyorum. Keyfim kaçmasın. Şimdi eksiye geçmişimdir herhalde, çünki endeks in düşüşü kadar USD(yani altın) çıkmadı.Tabi bendeki ağırlıklarına göre hesabı yapıyorum.

Millet korkudan da alamaz. Yani büyükler fazla mal kaptırmazlar, kaptıracakları miktarıda hesaplamışlardır mutlaka. Kaptırsalarda adamların hedefleri var.
    Sömürgelerinin burnunu sürtüyorlar. Tavuk veriyorlar, kaz sürüsü hedefliyorlar.
    Bu ilk değil son da olmayacak.

Geçmişte;
    Sağ sol kavgaları hep bunların eseri.
    Eli silahlı parti mensupları hep bunların paralı uşakları.
    Geçmişte öldürülen aydınlar hep bunların işi.
    TR deki aktif yobaz sunni tarikatlar hep bunların beslemesi.(suudi arabistanın parasını kullanıyorlar bu iş için.)
    Darbeleri meşrulaştıran kaos ortamına sokan hep bunlar ve elemanları.
    Ambargolar hep bunların planı.
    1950 den beri meclisteki partiler hep bunların planı ve üretimi.
    Planın uygulamaya geçişi Atatürk ölür ölmez başlıyor. İnönü, ya destek oluyor ki epey delil var, ya ne döndüğünü anlayacak kapasitesi yoktu, yada engel olmaya gücü yetmedi. Ben ilk şıkkı daha yüksek ihtimal görüyorum.

Derken bu günlere geldik.
    Yeni bir burun sürtme ve kıvılcım çıkarma operasyonu. As oğulları arıza çıkardı. Burnu sürtülmesi lazım.
    Onun burnundan kıvılcımlar çıkarken, bizdende kan ve et alınıyor.

CIA bu tür işleri hep uyuşturucu parası ile finanse ediyor.
    Dünyanın 4 bir yanında devletleri kendi istedikleri doğrultuda tutmaya çalışıyorlar.
    Çinde, Türkiyede, Venezuela'da, Fransa'da, afrika, ortadoğu, Pakistan, İran, Afganistan, Suriye, Irak, Ukrayna, Çeçenistan hep aktifler.

CIA Yılda 560 milyar dolarlık uyuşturucu parasını kontrol ediyor diyorlar. Bu paranın tamamı ile bizim gibi ülkelerde eylem yapıyorlar.

Tabi uşak satın alıp onlara yaptırıyorlar. Gazete TV ve internet siteleri ilede olayları meşrulaştırıyorlar. fetö ve akp kardeşlerken "Yetmez ama evet" çileri hatırlayın. TVler gazeteler bunlarla doluydu.
    Bu tür insanları kullanıyorlar, milletde ağzı açık aydın-lider niyetine bunları dinliyorlardı.
    Son düzenleme : alicemal; 13-05-2019 saat: 16:29. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada bizim fırıldak hükümet, suriye konusunda yine manevra yapmış diyorlar.

Rusyaya tekrar madik atıp, abd ile anlaşmış. Artık fıratın doğusuna girilmeyecek. Kuzey Suriye dede, abd politikalarına boyun eğilecek. Yani pyd ve ypg ye ellenmeyecek.

Bu yüzden İdlib'e Rusya desteğinde Suriye ordusu harekete geçmiş deniyor. tayyip ile işlerin yürümediği görmüşler deniyor.

her türlü fırıldaklık gani de, bi imf ile anlaşmadı ayak diriyor. Onlada anlaşıp saray ın tapusunu imf ye(dolayısı ile abd ye) verde, bende biraz borsada nefes alayım.

Benim bu yıl başındaki, bu yıla ilişkin planımda, imf veya benzeri kuruluşla anlaşır bu ibibik diye varsayımım vardı. Plan birazda bu varsayıma dayalı idi...

Henüz geç değil, hadi fırıldak... apo ile yanak yanağa gelmene az kaldı, bide imf ye oturt bizi tam olsun.

TR bankalarını birer birer yabancıya satarken gülüp eğleniyordun, avrupa bize gupta(*) ediyor diyordun. Şimdi o hurmalar yani bankalar seni(bizi) maymuna çevirdi... Birden avrupa düşmanın oldu. Dün kardeşindi.

tayyip'in kardeşliği, yusuf'la atakan'ın kardeşliği gibi. İşin içine para yada dişi(kişisel çıkar) girince, 2 ayda boğaz boğaza geldiler.

* gupta: halk arasında gıpta, india da gupta diyorlar. Gıp gıp kuşunun diğer adı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yahudi-abd kontrolundeki bitcoin de, yine dolaplar dönüyor.

yahudi ekonomi kanalı, USD veya petrol fiyatı verir gibi her gün bitcoin fiyatını, diğer EMTIA fiyatları yanında vererek, bitcoin i NORMALLEŞTİRİYOR.

Bakın bu çok önemli. Avro, USD, petrol, altın gibi fiyatların arasında bitcoin ide karıştırarak veriyorlar. Bu bitcoin i normalleştirme operasyonu.
    Seyredenler, bir zaman sonra bitcoin i hiç yadırgamadan sorgulamadan altın doviz gibi kabullenecekler. bitcoin kötü diyenlerinde neden kötü dediklerini anlayamayacaklar, hatta kızacaklar, kes artık filan diyecekler.

Tamamen sürüyü ağıla sokma operasyonu.

yıllardır yahudi ekonomistler önderliğinde bitcoini anlatıyorlar. bu ekonomistler öğrencide yetiştiriyorlar. Yeni kuşak bitcoinle yetişiyor.

bitcoin nedir. Basitçe İnternet parasıdır. Yani netWork, ağ sistemi parası.

Dünyadaki tüm finans internete kaydığı, kağıt para ortadan kalktığı için. Kağıt para olan USD nin yerine geçecek internet parası çok önemlidir.

USD abd kontrolunde sınırsız basıp krallık yaşıyor.
    İnternet parasıda abd kontrolunde olmalıki, kağıt para ortadan kalktığında krallığını sürdürebilsin.

bitcoin çok önemli bir konu. Gelecekte abd sömürgesi, uşağı olmaya devam etme yada etmeme kadar önemli.

detay bilenler diyecekki, madencilikle herkes bitcoin üretebilir, üretim şu kontrollerle sınırlı filan diye.
    Bunların hepsi şu an için öyle. Dünya kabul edene kadarda öyle gidecek. Bitcoin sadece bir bilgisayar programı. Programı yazan ne istiyorsa öyle davranır.
    Yazan istediği gibi ilerde ekleme yapar, eksiltme yapar, değiştirir.
    Tüm kontrol o bilgisayar programını yazanların elinde.

Onlarda yahudilerin kurduğu princeton üniversitesinde yani abd deler.
    bitcoin bir abd-CIA projesi.

her neyse... ne yazarsak yazalım, yine aynı şeyler olacak, değişen bir şey olmayacak.

Yanlız TV de ve internette, bitcoin güzellemesi yapan ünlü ekonomist görürseniz, bilinki size değil abd ye çalışıyor.

Bu arada ben cebime bakarım diyenler. Bitcoin orta vadede iyi kazandıracak gibi görünüyor. Ama herkes girdiğinde yine bir dibi gösterirler. Henüz yeni başlıyorlar gibi, trene atlayan ve satmasını becerebilen, ürüne aşık olmayanlar iyi para kazanabilirler.
    Kısa vadede kaybedersin çünki yukarı aşağı çok sallarlar. Orta vadede 12bini filan geçince o zaman düşünmeye başlamak lazım. Herkes girdimi ? diye. Herkes girdiyse atlayacaksın trenden. Herkesin girmesi 15binide bulabilir, 30 binide. O artık senin tepeyi bulma yeteneğine bağlı.
    100bin olacak dedilerse bile atla kaç.

Ben almam, trilyon kazanacağımı bilsem almam. Alanada karışmam. uyarırım ama karışmam, sadece ne halt yediğini, gelecek kuşakları doğradığını bilsin.
    Torunu hergün mezarına gelip işediğinde, yaktın bizi dede dediğinde, neye destek verdiğini bilsin. Benden ışıldatması. Gerisi size kalmış.
    Son düzenleme : alicemal; 14-05-2019 saat: 10:25. Sebep: colored-torun
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ...
    bitcoin çok önemli bir konu. Gelecekte abd sömürgesi, uşağı olmaya devam etme yada etmeme kadar önemli.

Bunu anlatabilsek yeter...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim TR de üretildiği söylenen en azından %40 parçası TR de üretilen arabalar, Avrupada mesela İsveç tede TR deki fiyatın aynısına satılıyor.

Bunda şaşılacak ne var.? Ne güzel kazık yemiyormuşuz. Aslında ben araştırdığımda daha ucuza satılmasını bekliyordum, ama aynı fiyat. bazı modeller daha ucuz ama ortalama aynı diyelim.

problem şurdaki, İsveçlinin, araba üreten fabrikada çalışan teknisyenin maaşı 5bin TL ise, bizim araba üreten fabrikada çalışan teknisyenin maaşı 1000 TL. Rakamlar sallama ancak fark gerçek. AB ortalaması 3 kat.

İsveçli teknisyen bizim arabayı atıyorum 2 yıl para biriktirse alabilecekken, bizim teknisyenin 10 yıl para biriktirmesi gerekiyor.

Ya bu nasıl olur.?
    Mesela bizimkin maaşı bin TL ama domatiste 4 TL isveçte 20 TL.(dir)
    Bizimkinin maaşı TR de kendine yeter.
    Çoğu malda öyle maaşlar kendi ülkene göre. Arabadada aynı olmalı. Ama bizim araba fabrikaları ve devlet öyle sistem kurmuşlarki, teknoloji ürünleri ve otomotiv, bankacılık, sağlık sektörü gibi KARTEL oluşturulmuş sektörlerde bizim millet korkunç kazık yiyor.
    Kartel ne demek, yanlış hatırlamıyorsam, aynı ürünü mesela otomobil fabrikalarının birleşip ortak kararlar alması. Mesela şu fiyattan aşağı satmayalım, TR de teknoloji parça üretmeyelim ithal edelim gibi. Birlik oluşturmaları.
    Serbest piyasada bu yasadışıdır.
    Çimento ve bankacılık oyuncuları çok kez yakalandılar, ama ceza almadılar. Göstermelik fıstık parasına kurtuldular.

Sömürgeysen öyledir, sömürgeciler ceza almaz.

Araba işinde devletin kazık vergileri, fabrikaların parçaları ithal etmesi. Fiyatlarıda ortak belirlemeleri sonucu, güzel bir kazık yiyor bu millet.
    Fiyatların ortak belirlenmesi görüşü benim tahminim. pek çok kararı ortak alıyor olmalılar. Sahipleri yahudi. İthal ettikleri parçalar dışardaki yahudilerin fabrikalarından.

Niye otomobile odaklandım. Araba değiştirme niyetim var, fiyat araştırıyorumda, korkunç yaw. Ev fiyatına araba satılıyor ve kaliteli uygun fiyat alternatifin yok. Halbuki yapması o kadar kolayki şaşarsınız.
    Zevzeğin biri çıkıp yapamazsın der şimdi. tayyip 10 yıldır yapamadı diyecek. Bu işten benim kârım ne olacak diye işe girersen yapamazsın. Ancak mevcudu talan edersin, yeni hiç bir şey üretemezsin. Üretenleri hafifletirsin.
    Zaten tayyipin araba yapın diye beşer milyon verdiği 5 kişinin dördü yahudi. yapmazlar. 5 milyonu cebe indirmiş, az aldık deyip bekliyorlar. milyar istiyorlar.
    vestel dünyanın en ileri yürüyen ve uçan sistemi, otonom IHA yapmış. 100 yıllık teknoloji arabayı yapamıyor. YERSEN. O 5 kişiden biri yahudi zorlu grubu vestel.
    Arabanın dizel motoruda hazır. TEI yapmış. 220 beygir süper bir motor. Küçült uyarlattır. yaparlar, iste yeter.
    Elektrik motorunu herhangi üniversiteye ürettir.
    Yazılımlar zaten sende var, yaya algılama, şerit takip, park assist. O teknolojiler sende var ototnom IHA yapmışsın. uyarla kullan.
    Devlet para vereceğne, araba alım garantisi versin. Zaten herkese veriyor. Olay biter. Ama fabrika yahudi ise bitmez. vestel yine arabayı uçuk fiyata satar.
    yahudi ve yahudilerin kullandığı azınlıklardan olmamalı. vestel yerli telefon üretiyorum diyor, özelliklerin eksikliğini hesaba katarsan, ithal telefondan daha pahalı satıyor. İnanılır gibi değil.
    her neyse...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 153/852 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •