Sayfa 154/852 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Evettt
    Anketimiz açıldı...
    31 Mart seçimlerini pek çok ilde doğru tahmin etmişdi Hisse.Net anketimiz...
    Sizlerin katkıları ile gene aynı başarıyı elde edeceğimizi düşünüyorum...
    Anketimiz de oy kullanmanız için İstanbul da yaşıyor olmanıza gerek yok
    Oy kullanmadan ve sonuçlara bakmadan geçmeyin derim...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...53#post3459253

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2. https://www.aa.com.tr/tr/bilim-tekno...ikacak/1467807

proje KEMAL
    pensilvanyalı MERAL
    ingiliz TEMEL
    anlamaz bu işleri veya anlarda işlerine gelmez
    Herşey çok güzel olacak; çünkü bu seferçalamıyacaklar...

3. Dolara 1000 de 1 stopaj gelmesi iyi olmadı,vatandaş, o, binde biri vermemek için dolar almaz ama bu seferde yabancı ucuzdan dolar alacak,....

4.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Dolara 1000 de 1 stopaj gelmesi iyi olmadı,vatandaş, o, binde biri vermemek için dolar almaz ama bu seferde yabancı ucuzdan dolar alacak,....
    yok artik daha neler
    arti yuzde on un
    Eksi binde bir in
    yuz Kati oldugunu hesaplayamayacak olan da , tek bi yerli kaldiydi
    tabe tabe

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    "Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor"

Bu laf tayyip e ait.
    Kendini padişah, ülkenin sahibi sanıyor.
    Kimin parası ile kimi doyuruyorsun.? Parayı ağaçtanmı topluyorsun.?
    para zaten milletin parası, emeği çabası.

Milleti işsiz bırakıp dilenci haline düşürmüş, el açar hale düşürmüş. Çalışanın parası ile sadaka dağıtıyor. Birde hesabını soruyor.

Sen, siyasete atılmadan önce garibanın biriyken, şu an sahip olduğun servetin hesabını ver.? O para nereden.?
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Screenshot_20190517-174631_Twitter.jpg

Ne güzel görünüm.. sende var mi..
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bi kaç ay önce aldığım çarşaf telefon başıma dert oldu.

Bi kere taşıma yöntemini hala bulamadım. Çoğunlukla arabada bırakıyorum. Tabi telefon yüzünden camı kırmasınlar diyede sesi kısıyorum.
    Küçük bir el çantası alayım diyorum son karar bu.
    Normalde üzerimde elbiseden başka hiç bir şey taşımam. Elbiseyide hafif seçerim. Saat taşımayalı 10-15 yıl olmuştur. cep tel taşıdığımdan beridir saat taşımıyorum. Saatimde çok hafif bir elementdendi ve eve gelir gelmez çıkarıyordum.
    Kolye hayatta takmadım, bir kez takmıştım, deri ipli ahşap bir kolyeydi. Bir kaç ayda çıkardım.

Yani böyle bir huyum var. O sebeple cep telefonun nasıl dert olduğunu biraz anlatabilmişimdir belki.
    Bi kezde küçük omuz çantalarından almıştım, ama askı kısmı omzumda durmadığından, bir kaç haftada onuda bi kenara atmıştım.

telefonun hacmi ayrı dert, programları ayrı dert.

Resmen nikah istiyorlar.
    İstedikleri yetkinin haddi hesabı yok.? Çok alakasız programların, telefonu dinleme, ağ bağlantılarını açma kapama, dosyalara, mesajlara, kameraya, ses sistemine erişim gibi yetkileri var.!!!

Hele google tam olarak diktatör gibi davranıyor. Konum hariç tüm yetkileri kaldırdım, ekstra her hareketimde yetki istiyor. Yetki vermezsen pek çok konuda kısıtlamaya gidiyor. Telefona öyle bir yerleşmişki.(biliyorum, google ve androidin sahibide google(alphabet) Sahip olmak ayrı, nikah istemek ayrı.) )
    Avrupa neden bunu kabul etmiş anlamış değilim.? bizde olan onlardada aşağı yukarı aynıdır herhalde.

Bilgisayara girerken, windows bi kaç şey çıkarıp ortalığı bulandırıyor. Bazı onaylardan geçiyorsun. Bir bakmışsın, senin posta hesaplarına her yerden erişim hakkı almış. Cep telle bilgisayarı birbirine bağlamış filan, her yerden karşıma çıkmaya başladı.

Tabi bunlara hiç biriniz takmıyorsunuzdur. Ben takıyorum.

Olabildiğince yetkileri kaldırıyorum. Sadece önemsiz yerlere erişime izin veriyorum.

yarın öbürgün toplu bir bilgi çaldırma olayı olsa.? Benim bilgilerimin çalınmamasını istiyorum.

Telefonda parmak izi ve yüz tanıma var.
    Olmasını istemiyordum ama tüm telefonlara koymuşlar, mecburen alıyorsun.

Ne parmak izini, nede yüz tanımayı aktif ettim. Aktif edersem, parmak izimi ve yüz tanıma bilgimi, hem Çin'lilere, Hem ABD ye hemde israil e vermiş olacağım. Noolur verirsen diye düşünebilirsiniz.
    Normalde bişey olmazda, rahatsız oluyorum ne yapayım. Niye biyometrik bilgimi vereyim.? Kontrol altına girmek beni gerer.

Son işimde çalışırken, kartlarımız vardı. Benim çalışma katıma çıkana kadar kartlı 2 güvenlik kapısı, birde güvenlik görevlisinden geçiyorsunuz. Boyna kart takmak mecburiydi. takmadım. Ceza riskini göze alıp cepte taşıdım. Bu yıllarda düşününce, kartı boyna taksaydım diyorum, problem yapmak gereksiz geldi ama o zaman kafayı takmıştım.

Huyumu anlatabildimmi bilmem. Kontrol altına alınıyor hissi bende korkunç bir gerginlik yaratıyor.

Tabi içinizde EQ ve IQ su tavan yapmış bir genç varsa sebebini sorgulayacaktır, yaşlı ise sebep oluşturabilecek ihtimalleri zaten biliyordur. Bu konuda kitap yazabilecek kadar bilgi sahibi oldum.

Kendini keşfedersen, evrenin işleyişinide keşfedersin. Bu benim özlü sözüm, ama anlamdaşları çok.

Binlerce yılda benzer cümle kuranlar olmuş.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına.!

Labaratuvarda "Canlı Bakteri" üretmişler.

Bakteri: Tek hücreli, kendi kendine çoğalabilen, DNA sı olan canlı.
    Doğuyor, hayatı boyunca yaşamasını sağlayacak faaliyetlerde bulunuyor, aynen bizim gibi. Çoğalıyor. Eceli gelince ölüyor. Aynen bizim gibi.

Bizde 2 hücreden başlayıp tek hücreye dönüşüyoruz. Sonra çoğalıp bu hale geliyoruz. Tek hücreden trilyonlarca hücreye.

Bakteri tek hücre olarak ölüyor.

10 yıldan daha eskiden okumuştum, kimyasal maddelerden, canlı davranışı sergileyen hücre yaptılar diye. Ama o çoğalmıyordu. tam canlı değildi.

Bu çoğalıyor.

DNA sını bilim adamları yazmış. Oluşturdukları hücreye koymuşlar. O hücre, normal hücre gibi çoğalmaya başlamış.

Bu ne demek.
    Binanın nasıl olacağına kim karar verir. yaptıranlar ve tasarlayanlar.

Hücrede tasarım hücre. İstediğin işi yapacak hücre üretiyorsun. Önü çok açık.
    Kök hücrelerden, organ üretiyorlar. Epey oldu. Ama insanın işine yarayacak kadar geliştiremediler henüz diye biliyorum.

Mikrobiyoloji, korkunç bir hızla ilerliyor.

Tabi canlı nedir diye bir hafta sonu olayı açmam lazım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 154/852 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •