Sayfa 155/852 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Rusya ve Çin.
    USD, dolayısı ile zorba abd den kurtulabilmek için, USD ye dayalı para sisteminin etkisini azaltmaya çalışıyorlar. Kendi paralarıda dünyada diğer güçlü ülkelerce kabul görmediğinden, tüm dünyada kabul gören altın a yöneldiler.

2018 in başından beridir durmadan altın alıyorlar.

Geçen yılbaşı altın ons 1300 ün üzerinde iken, bu 2 dev ülkenin alımlarına rağmen şu an 1300 ün altında.

Dahada önemlisi, altına dayalı ticarete yönelme niyetlerini açıklayan bu 2 dev ülke, altın almayada devam edecek. Hemde yıllar boyu.

Ama yinede altın yükselmiyor.

Aynı miktarda altın ı, ingiltere yada abd alsaydı(yahudiler alsaydı) şu an altının fiyatı 2000 USD yi çoktaaan geçmişti.

Neden yükselmediğini bir kaç kez anlatmıştım. Altın petrol gibi EMTIA fiyatları, aslında finans piyasasına dahil herşeyin fiyatı, Londra ve new yorkta 5-10 tane dev banka tarafından belirleniyor. O finans kurumlarının tamamıda yahudilere ait. Geçen gün dünya finans devlerinin listesini asmış, sahiplerinide yazmıştım.

Altını 300 USD den 2000 e çıkarıp, malı dünyaya kaktırdıktan sonra aşağı indirende onlar. Rusya ve Çin alımları olmasa, şu an 1000 USD nin altındaydı altın fiyatları.
    Petrolu 120 USD den 40 USD ye indirende onlardı. 120 USD ye çıkaranda onlardı. Kendi çıkarlarına göre karar veriyorlar. Tamamen petrol ve gaz parası ile yaşayan Rusya ve İran ı yola getirmeye, batırmaya çalışıyorlar. 40 USD ye inme sebebi buydu.

Altın da Anladğım kadarı ile, Rusya ve Çin alımları bitene kadar bu civarlarda tutup, sonra 1000 USD nin altına indirecekler. Hesapta bu 2 ülkeye ceza verecekler.

Ancak obez beyinlerinin unuttukları şeyse, eğer Rusya ve Çin, istediklerini başarırlarsa. yani londra ve newyork yerine kendi para piyasaları merkezlerini asyada kurarlarsa, dünyada fiyatları artık asyada belirleyecekler.
    londra ve newyork yavaş yavaş etkisizleşecek. Batı ülkelerinin Kafalarına göre Belirledikleri EMTIA fiyatlarının bir anlamı kalmayacak. tayyib in, bizim ülkeye, bizim bankalara kredi derecesini ben veririm demesi gibi. Para piyasalarında Batının etkisi azalacak.

Tabi başarabilirlerse.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Çok ilginç.
    haberturk de gökhan şen, "TR deki doviz bi kaç bin kişinin elinde. Üstüne devletde dovizle her işi yapmaya başlayınca" diye gerçeklere dokunmaya çalışan bi yazı yazmış.

gökhan beyin kendisininde haberi belki yoktur ama tipi yahudi tipi ve yahudi medyasında çalışıyor.
    Biraz daha derine girerse, kendi patronlarınında içinde olduğu "seçkin" yahudi zümreye dokundurması gerekecek.
    Abartırsa burnunu sürterler.

Yüzeyde dolaş gökhan, diğerleri gibi. Yoksa o üst konumdan aşağı alırlar seni.

yahudi deyince aklıma geldi. Dün gecemiydi, o ses Türkiyeye arada baktım. Çok şaşırdığım bir olay gerçekleşti.

acun ılıcalı yı bilirsiniz. Hızla yükseldi. Yükselişi temiz görünsede, adamın sülalesi medya dünyasından. Adam 10 kere düşmüş, 10 kere kaldırıp yine iyi iş vermişler. En sonunda magazin işinde tutturmayı başarmış. devamı malum.
    Biz bir kere düşsek, alkışlayan çok olur ama kaldıran olmaz.

Bu herifi araştırdım yahudimi? diye. Medyada bu hızı ancak yahudi yapabilir.
    Bişey bulamamıştım. Erzurum Ilıca kasabasından gelmiş. Orası hakkındada güvenebileceğim bilgi yoktu. Bu tür bilgileri google engelleyebilir diye yandex dende araştırırım.

robert kolej'lere değdirmiştim. Gerçekte misyoner okullarıdırlar. Aynı fetullahın okulları gibi. Amaç içinde olduğu ülkeyi ele geçirmek ve sömürgeleştirmektir.
    Okuldaki öğretmenler, öğrencilerden gelecek vadedenleri belirlerler. Kafa yapısı uygun olanlarıda ele alır eğitir ve yahudilerce destekleyerek devlette yükselmesini sağlarlar. Medyada yahudi medyası olduğundan, gencin önü sürekli açılır ve hem para hem medya ile desteklenir.
    Bu tür bir sürü öğrenci, devlette kilit noktalarda, partilerde desteklenir yükselir. Sürekli para ve medya arkalarındadır. Yahudi şirketler arkalarındadır.

İşte dün gece o ses Türkiye yarışmasında, birden bire acun ılıcalı robert kolleji çok anlamsız ve abartılı bir şekilde övmeye başladı.???
    Bir kaç cümlede, robert koleji, bu ülkedeki tüm okulların çok üstüne yerleştirdi.!

İlginçti.? Buna bakarak acun yahudidir diyemem. Ancak bu olay not edildi. Gelecekte vereceği ip uçları ile yahudidir veya değildir diye mutlaka ortaya çıkar.

Peki bu ne işe yarayacak.? Adam diyelimki yahudi. Niye beynini bunlara yoruyorsun.?

Abicim elimde değil, yapım bu.! İstesemde beyin başka türlü çalışmıyor. Hem insanların beynini bilirseniz, söyledikleri ve yaptıklarının sebebini hemen anlayabiliyorsunuz. Yani analiz kolaylaşıyor.

Mesela spor programları.
    Yorumcuların önüne, hangi takımı tuttuklarını, fanatiklik derecelerini yazan bir tabela koysalar. Anlattıklarının sebebi hemen anlaşılabilir. Çok daha kolay neler döndüğünü anlarsınız.
    Bazı yorumcular resmen takım amigosu. onlarıda seyreden var diye ekranlara çıkarıyorlar.

her neyse.. gereksiz yazı oldu... haftasonunuda böyle kapayayım... haber sitelerinde dişe dokunur, gidişatı etkileyecek bir haber yoktu.

Birde İran kuşatılıyor. O olay dikkat çekici.? İranda agresif cevaplar vererek ortalığı kızıştırıyor. "sıkıyosa gel döv" der gibi.

O iş çok önemli. trump deli olduğundan İran a kısa sürede saldırırmı.? yahudilerin böyle bir planı varmı? trump ı konuda desteklerlermi.? Bizim BIST açısından takip edilmesi gereken bir konu.
    Bir FED, bir IMF anlaşması, birde İran kuşatması. Siyasi sorunumuz hariç, dış etkenli olarak, şu aralar BIST i en çok etkileyebilecek konular. İran olayı biraz daha uzun vadeli, ama kısalma potansiyeli var.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Vay canına. Banka sitesine girince portfoyede bakayım dedim. Ekside olduğumu sanıyordum.
    Hala %2,5 artı dayım.

Portfoydeki %15 civarı altın ve yıl içi kazançlı altın satışlarım etkili olmuş.
    Eğer 23 haziranda akp kaybederse ve üzerine imf benzeri bi anlaşma filan çıkarsa. Benim portfoy uçar gider.
    kendim bile güldüm şu an. bizim hükümet en az 2 yeni kriz daha üretir. adamın serveti dolarda sanırsam.
    @NeAcaipDunya

4. 1-Yahudilik ve masonluk ayrı şeyler,masonların Yahudi olması şart değildir.2-İran'a saldırının ne zaman olacağını bilmek için İran'ın iç dinamiklerini iyi bilmek gerekir,bunu bilmek çok zor ama genelde savaşlar ABD'de cumhuriyetçi partiler baştayken çıkar,cumhuriyetçiler silah gücünü kullanırken demokratlar soft power kullanırlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    cumartesi, masonluğu yahudiliği filan fıstık, o kadarını biliyorum, ama bilmeyene açtığın için faydalı olabilir. Tabi ona açmak denirse, çünki söylediğin şeklide bi anlam ifade etmiyor.
    Önemli olan kime hizmet ettiği. Kimin kurduğu filan. Kimin kurduğu, kime hizmet ettiği konusundada ip uçları verir.
    Ülkeye faydasımı var zararımı.? yazınca bunları yazmak lazım. Ben yazmam, çünki detay o iş. Detayla uğraşmayı sevmem. Tabi bazen mecbur kalıyoruz, o ayrı.

her neyse hafta sonu bilim günü, benim kafamı başka şeye yönlendirmeyin.
    Bi kaç gündür iyi uyuduğum halde uykulu geziyorum. Hava sıcaklıkları 30 dereceye yaklaştı sanırım sebep budur.

Bugün hangi konuya dalsam. yada biraz haber okuyayım, köşe yazarlarına dalayım. Bakalım bilgi veren bişey yazan olmuşmu.? Çok nadiren bana doğru gelen bilgiye denk geliyorum. Kalanı hava civa gibi. Boş yazılar ama iyi götürüyo namissizlar.
    Hoş 60 IQ lu ülkeye, 145 IQ lu yazarlar koysan, kimse bişey okumaz. Yine 60 IQ lu yazarlar lazım. En fazla 80 diyelim. Ara açıldımı okuyan, ilgi duyan sayısı azalır gibime geliyor.

Fizik nobeli almış bilim adamımız Aziz Sancar konuşsa, 100 bin kişi dinler ama eski tayyip yada bugünki cübbeli konuşsa milyonlar dinler ve seyreder diye düşünüyorum. O hikaye.
    Kesin konuşmadım çünki rating verileri elimde yok. Kesin konuşsam, haddimi aşmış olurum. Aslında epey aşıyorda olabilirimde, terazi olabilecek kimse yok. bende yazıp duruyorum. Arada biri burnumu sürtüyordu kimdi o ya, sonra cıvıttı ama burunsürten bilgili insanlar her zaman lazım. Banada lazımki seviyemi bileyim. Yoksa uçar giderim, farkında olmam.

Böyle yazıncada kendini bilmezleri çekiyorum... her neyse yaw.
    Haber okuyayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    abd gitgide daha despotlaşıyor.

Aslında tam olarak öylede değil. İletişim hızı çok yükseldiği ve herkese ulaştığından, anında 10 farklı kaynaktan haberleri alabiliyorsun. Gerçeklere dokunan yazılar okuyabiliyorsun.

Hala dünyadaki haber kaynaklarının %85 i yahudilere ait. Hala masallarla milleti uyutuyorlar. Ancak benim gibilerde çok. İnsanların akıllarında "acaba" duygusunu uyandırabiliyoruz.

Eskidende abd despottu, katildi, soykırımcıydı. Daha öncede ingiltere, daha önce hollanda, ispanya, portekiz, daha geri gidersen asya ülkelerine sıra geliyyor filan.

Şimdi internet sayesinde anında gerçeğe ulaşabiliyoruz.

abd, huawei ye ambargo koyunca. google da koymuş.
    google koydumu, bayağı bi koyuyor çünki gençlerin kullandığı pek çok ürün, google ile geliyor. Bi kere android, google ın.

Ancak ÇİN liler bizim gibi maraba kafalı, sömürge değiller. İşletim sistemlerini hazırlamışlar bile. Maps e karşılık gelecek, uydu sistemleri çoktandır var. Navigasyon eksikleri yok. Sosyal medya zaten batılılarınki, Çin de az kullanılıyor.

Biz tamamen batı esiriyiz. Bunun tek sebebide yahudi sömürgesi olmamız. Herşeyimiz batıdan. Vermeyiz deseler hemen teslim oluyoruz, çinki medya yahudi. Anında yaygarayı koparıyorlar.

Bizde pardus işletim sistemi yapıldı, devlet bile kullanmadı. Devletin yahudi uşağı. Bütün partilerini yahudiler kurdurmuş. her başkan gidip el etek öpüp geliyor. Öyle lider olabiliyor.

Her neyse... meditasyona başlamalı yine. 1 kez yaptık, arkası gelmedi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Portfoyde değişiklik yok. Haziran sonunu beklemece. Plan belli. Çok düşerse altın sat senede takviye.

Plan, hükümetin imf veya benzer kurumla yapacağı anlaşmaya dayanıyor. Tabi maliyetler çok düşük olduğundan, anlaşma yapmasada zarar etmem. Sadece kazancım enflasyonun altında kalır.

Suriye de abd ile anlaştı. imf ile anlaşmıyor. Sebebinide tahmin edebiliyorum. imf, anlaşma şartları olarak, hükümetin elini kolunu bağlıyor. Talan yaptırmıyor. tayyipin muslukları kapanacak, ondan korkuyordur. Yoksa bu milleti zerre düşünen siyasetçi yok. Düşünen olsa, partilerde barındırmazlar. Bizzat şahit oldum. Temiz, dürüst, namuslu, çalışkanı barındırmıyorlar.

Hali ile beklemedeyim. Ekonomiyede fazla bakmıyorum. Sadece endeks çok düşerse, altın satacağım, senetlere takviye yapacağım.

Yahudi medyası kamu bankaları ve MB nin peşinde. Sürekli açık yakalayıp ilan ediyorlar. chp de körükle gidiyor. Sanki batan başka ülke. Acıyı çeken vatandaş. Siyasetçi ve medya nın tuzu kuru. Hepsi parazit, bolluk içinde yaşıyorlar. Onlar etkilenmiyor.

Bu arada şampiyon olan GS dei ilk 11 de tek Türk futbolcu yokmuş gibi görünüyor. Soradan 2 Türk oyuncu girmiş. Rezilliğin daniskası.
    UEFA kupasını ve süper kupayı sadece 2-4 yabancı oyuncu varken aldılar. Geldiğimiz yere bak. Sürekli geri gidiyoruz. Milyoner ve milyarder sayımızda artıyor.

Geri giderken Milyoner ve milyarder sayımızızn artması, devletteki ve ülkedeki rezilliğin açık göstergesi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Murat Muratoğlu, gazetecilik konusunda gittikçe ustalaşıyor.

Anlaşılan yılmaz özdil gibi bilgi tasnif ediyor. Hemde iyi anlatıyor. Edebi yönüde gelişmiş.
    Tek sorun batıya hizmet ediyor olması. "Mevcut hırsızlar gitsinde, bizim sömürgecilerimiz gelsin" diyen grubun içerisinde. tersine davranışda görmedim. Belki sürü içindedir, yani güden değilde, ne olduğunu bilmeden sürü içinde giden, güdülen, kullanılan kesim.
    Sürüler içindeki kalabalığın %99 u, kime hizmet ettiğini bilmez. Süslü laflarla, ihtiyacı olan vaadlerle toplanıp ağıla sokulmuştur. Kullanıldığını bilmez, doğruya hizmet ettiğini sanır.

https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarl...radan-4870586/

ege hoca ise ilk defa hükümete karşı sivri yazı yazdığını gördüm. Daha doğrusu sivri kelimeler diyelim.
    Okuduğum tüm yazıları, yüzeyde dolaşan, kimseye dokunmayan, doğa kanunu anlatır gibi anlatırdı. İlk defa akp ye palavracı filan demiş ve cânâna hafiften dokundurmuş. canan: akp nin bünyesi oluyor.

Benim 10 yıldır gazetecilerin ciğerine soktuğum konuya yeni değinmiş. Yabancıya satışı serbest bıraktın. Köylünün arsası 10bin ederken şimdi 500bin ediyor. Ama köylü aldığı parayı gidip ithalata yatırıyor. Bu şekilde Yabancıya serbesti bizi batırır. Diye yazıp dururdum. Çünki arsanı sattın yabancıya, arsa orada bin yılda olsa yabancının. Ama aldığın para ile gittin volkwagen SUV ve audi otomobil aldın. Arabaların 20 yıl sonra hurda. tarlan gitti. Cebinde parada yok.? Emeklisin belki ama çocukarının işi yok, okulu imam hatipte okumuş işsiz. Ülkenin geleceğini, yeni nesilleri kararttın, ama tarlalar, şirketler artık yabancının elinde. Üstüne 450 milyar dolar dış borç, üstüne yap işlet devretlerle gelecek yılların vergilerinide ipotek ettirdin yani gelecek nesilleri borçlandırdın.

Bunları yazdım durdum. para girdi bolluk oldu, ama o para da dışarı gitti... hepsini yazdım.
    Bu arada chp li akademisyen ekonomistler bile kalkındıklarına inanıyorlardı. Özellikle asaf savaş hocaya çok sinirlenip bi kaç mail atmıştım. ege hoca durumun farkındaydı ama yüzeyde dolaştı durdu hep.

her neyse... Yeni nesli ailelerinden alıp 30 yıl eğitmeden düzeltemezsin bu ülkeyi. Bununda imkanı yok.
    Son düzenleme : alicemal; 21-05-2019 saat: 11:35. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Sayfa 155/852 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •