Sayfa 160/852 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın yükseliyor. Hedef belli değil. Çin le abd arasında diyalog başladı denir, yine aşağı çekerler. Arada bakıyorum ama hedef veremiyorum.

ABD'de ISM İmalat Sanayi Endeksi Mayıs ayında düşerek 2016'dan bu yana en düşük seviyesine geriledi. 52.1
    Yinede 50 nin üzerinde, nerdeyse tüm batınınki 50 nin altında iken iyi rakam hala. Ama yön aşağı.

Çok ilginç. Almanyada büyük çaplı çip üretildiğini hiç duymamıştım. Alman İnfineon isimli ÇİP firması geçen yıl 7 milyar dolarlık satış yapmış.? Vay canına, almanların elektronikte geride durmalarını anlayamıyorudum. Demek dünyaya hakim yahudi medyası onları haber yapmıyormuş.

Bizde dün akşam yahudi bluumberg de yine yahudi sinema sanatçılarının yarım saat bedava reklamını yaptılar. Hiç bir yeteneğini görmediğiniz, dizileri tutmayan bazı başrol erkek ve kadın oyuncular var. Yinede tüm yüksek paralı reklamlarda oynarlar. Eminim çok şaşırıyorsunuzdur, tutmayan başarısız oyuncuların bu kadar yüksek oranda reklamlarda görünmesine. İşte onlar yahudi kız ve erkekler. Ülkemizin hakimi yahudi şirketlerce destekleniyorlar. Mesela sabah akşam trivago reklamına çıkan kız.
    Hoş ben komedi hariç Türk dizisi seyretmedim. Kız çok başarılıda benmi bilmiyorum acaba.?

Vay canına Almanya da imalat PMI, hala 44 lerde geziniyor. Almanya bu hallere düşecek ülkemiydi.? Bu şekilde 3-5 yıl sürsün. Almanyada iç karışıklıklar artar. Avrupa kökenliler, göçmenlere saldırmaya artırarak devam ederler. Para bol olmadımı, süper medeni sandığınız insanların hayvana anında döndüğünü görürsünüz. İstisnası var ama çok az. Orangutandan evrilenlerde hayvanlık azdır. Parayla iş yapmazlar. Olurda çok kazanmışlarsa, parayı herkesi kalkındırmak için kullanırlar. Eğitimsizi fakiri fukarayı ezmezler. Eğitmeye ve kalkındırmaya çalışırlar. Ama bu insan grubunun sayısı çok az. Maaaalesef. Kökenleri ise, 12 bin yıl önce indus vadisi, pakistan, o bölge, sonra doğa olayları sebebi ile mezopotamyaya doğru göç ediyorlar. İndus ve mezopotamya arasındaydı kökenleri. Sonra melezleştiler.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Bayramınız mübarek olsun.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Gayet haklisin
    Bayraminda kutlu olsun
    Her ne kadar dunya adaletli bi yer olmasada
    İnsanin belkide yaradilis gayesi adaleti getirme saglama ve devam ettirme ustune kurulu ama
    Oyle bi garip duzen hep vardi ki
    Dunya ustunde eski demir para 1 frank in ustunde yazardi
    Frenk franginin ustunde
    Eternite liberte fraternite
    Diye
    Anlamina sozlukten bak
    Onu oraya yazdiranda aslinda onun olmamasi icin yazdirmisti :-)

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Herkesin bayramını kutlarım.
    Her yıl şeker alıyorum, hepsi elde kalıyor. Çocuklar gelmedi yine. Sinirli yapımdan kaynaklanıyor.

Tatlı yemeyi şekerli asitli içecek içmeyi 10 yıldan fazladır bıraktım. Pastane ürünleri yemeyi bile 2-3 yıldır bıraktım, halbuki simiti çok severim.

Şimdi bu çeşit çeşit şeker ve çukulatayı ne yapayım.?
    Mahallede her gördüğüm çocuğa şekeri dayasam, aileleri sapık var diye taşı kapıp kovalayacaklar. Bu civarda herkestede en azından av tüfeği var.

Şekerleri yememde, çukulataları yesemmi.? İçinde ne var bilemezsin, her şeyi yazmıyorlar. Yağ olarak kesin GDOlu bitki yağı kullanmışlardır.

Davulcuda para almaya gelmedi. Odamı korktuki.? Oruç tutmasamda, davulcuya para verip geleneğe uymak hoşuma gidiyor.

Mahallenin yaşlılarının ellerini öpmeye gitmediğimden, mahalleliler bayramlaşmayada gelmiyor. Bak işte bu tarafını seviyorum. Bu aralar bırak yanak yanağa dayamayı, el sıkışmak bile rahatsız ediyor.
    MHP liler bunu çözmüş. Yanak değdirmek yerine boynuz deydiriyorlar. Acaip komik bi durum ama çözüm çözümdür.

Bizim İngiliz damat vardı, 13 yıl kadar önce ziyarete gelmişti. O zamanlar el sıkışmaktan ve yanaklaşmaktan rahatsız değildim. İngiliz damat gelince el sıkışıp yanağı dayamıştım. Adam acaip rahatsız oldu.
    Halada aklımdan çıkmamış. Acaba damat yüzündenmi bendede başladı bu durum.?

Bu arada borsa genel de, Cautionary nin topiğine denk geldim, üç beş sayfa okudum.
    Adam çok efendi ve süper paylaşımlar yapmış. Çok fazla okuyup kendisi hakkında tam fikir sahibi olamadım, ancak okuduğum kadarı ile, o topiği takip etmek bu topiği takip etmekten çok daha faydalı.

Tavsiyem oraya takılın. bende rahat edeyim yaw.

Moruk, fransızcayı google ile çevirdim. "Sonsuzluk özgürlüğü kardeşliği" diye çevirdi.
    "Özgürler, sonsuza kadar kardeştirler" gibi bişey herhalde.
    Yoksa, "sonsuza özgürce gidenler kardeştir" mi ki.?
    Belki "Kardeşim, yürüyün gidin benide özgür bırakın" mı demek istedi.? Bilemiyor insan.
    @NeAcaipDunya

5. Esitlik ozgurluk kardeslik
    Kapitalis duzende olmuycak isler butunu yani

6. Kapitalis duzen guc demektir
    Guclu erkek arilar isci arilari yer kovandaki kralice ariyi dolleyebilme icin
    Guc tabi her zaman para degildir
    Cevre paradan cok daha muhim bi guctur
    Baksana tramp i bile dizinin ustune otutturdu ingiliz kralicesi
    Tabi bunun kovandaki kralice arilarla baglantisi yok
    Kendinle barisiksan alicemal hocam birak cevren sana dost olmasin hic sorun olmamali Bu sadece bi teferruat

7.  Alıntı Originally Posted by turk3458 Yazıyı Oku
    Cahil gordum gordum de zir cahiline az denk geldim. Kindarcnesilin neferi, turkiyeyi abd nin kucagina kimler oturtmus onada bi baki verseydin. Ogün bugundur pompaliyorlarda pompaliyorlar. Menderesin yolunda yellenenler ha bugun bastalar 20 senedir. Al da bi tarafina sok

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Menderes ile ilgili tarihi iyi okumak lazım ve iki ye ayırmak lazım öncesi ve sonrası diye menderes öncesi Atatürk ve İsmet İnönü dönemi idi Atatürk dönemi gayet başarılı siyasal ekonomik ve toplum olarak hızla kalkindigi bir dönem idi saymakla bitmez lakin İsmet inonuyu toplum gözünde kötü yapan öcü gibi gösteren şey bir 2.ci dünya savaşına denk gelmesi her ne kadar savaşa girmesek de teyakkuzda bekleyen bir ordunun olduğu nüfus artış hızının eksiye düştüğü bir dönem bahsediyoruz ülkeyi savaşa sokmadigi için gayet başarılı bir diplomasi örneği göstermiş olsa da içeride üretim de düşme doğum oranlarında azalma çoğu erkeğin savaş için teyakkuzda beklemesinden dolayı ordu için hazır bekletilen ve halktan alınan mahsullerin depolarda bekletilmesinin faturasını çok partili rejimin hayata geçmesi ile karşısında kolayca kandirilabilen bir halk olmusmustu bakın Adnan menderesin seçim çalışmaları hep bunun üzerinedir tabi o zamanlar Türkiye tarım toplumu olduğu için bu tarımsal üretimin ve iş gücündeki azalmanın faturası ağır oldu menderes emperyalistlerin de desteği ile başa geldi turuman doktirini ile avurapanin manavligina soyunan tr ye sen tarım toplumusun tarım toplumu olarak kal sanayileşme gerek yok gerekirse ben sana yardım edecem zeyinyagi zararlı tüketme al sana bedava margarin süt üretme al sana süt tozu gibi gibi dövizde tam konverbilte ol ki merkez bankasında kuruş döviz in kalmasın rezervlerin 1 yılda tukensin sebep iktisatta geçerli bir durum söz konusudur tarım ürünlerinin fiyatları uzun vade de düşüş gösterirken sanayi ununlerinin fiyatları uzun vadede artış gösterir bu demektir ki tarım ülkesi toplumlar uzun vade de döviz açığı ile karşı karşıya kalacaktır bunu kapatmanın yolu ise borçlanmadir ki emperyalist sistemin 1950 de ki turuman doktirini de bunu kapsaktadir yani tr yi uzun vade de borc batağına suruklemektir ve bunun sebebi ise menderestir takı Özal dönemine kadar Özal döneminde ise sanayi atılımı yapan tr de batıda teknolojik atılımların çok gerisinde idi katma değeri düşük olan ürünleri Avrupa'ya satarak ovunuyorduk halbuki katma değeri düşen bir ürüne zaman kaynak vs ayirmaktansa katma değeri yüksek ürünleri yapmak daha önemli idi ki velhasıl tr Atatürk döneminden beri hep geri kalmıştır ve kalmaya da devam etmektedir

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    turk3400 küsürün yazısını görmemiştim. Ne zaman yazmışki.? herhalde bana yazmamıştır.
    Zaten turk e yanıtda vermezdim. Kendimi 500 yaşında hissediyorum ve yorgunum, bezginim.

Tekrar hatırlatayım Cautionary 'nin borsa genel de topiki var. Beyaz yakalılar filan diye açmış.
    Adam aşmış gibi görünüyor. Benim gibi HIRT da değil. Efendi biri. Çokda bilgili ve olgun görünüyor. Benim insan halim gibi. Tavsiye ederim. Tek sorun cebinde yüzbin TL den fazla olana hitab ediyor. Önerdiği portfoy ve oyun sistemi daha az paralıya uygun değil.
    Fakat makro analizinden ve dünya bakışından ÇOK faydalanabilirsiniz. En azından trendi o belirler siz trende uygun alım satım yaparsınız. Orta uzun vade Trendi tutturamayanın işi şansa kalır. Mutlaka trend i bilmeniz gerekir. trendi bilmek içinde makro ekonomi ve büyüklerin oyun tarzını bilmeniz gerekir.

Her neyse... gidin Cautionary e kurtulun.

EK: Yanlız az önce bi daha baktım. O topikte yılbaşından bu yana %20 den aşağı kazanan yok gibi görünüyor. Endeks yılbaşı ile aynı seviyede olmasına rağmen.
    Yani sadece aklı başında yazana kulak verin, diğerlerini görmemezlikten gelin eğer yapabilirseniz.
    Son düzenleme : alicemal; 05-06-2019 saat: 10:05.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 160/852 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •