Sayfa 162/852 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen ay sonu benim aylık bilançoyu asmayı unutmuştum, asayım.

Banka hisse fon %17,29
    Şirket hisse fon %67,38
    Altın fon(gram) %14,43
    Nakit %1 in altında.
    Yılbaşından bu yana K/Z +%5,23
    Son düzenleme : alicemal; 08-06-2019 saat: 13:55.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Geçen ay sonu benim aylık bilançoyu asmayı unutmuştum, asayım.

Banka hisse fon %17,29
    Şirket hisse fon %67,38
    Altın fon(gram) %14,43
    Nakit %1 in altında.
    Yılbaşından bu yana K/Z +%5,23
    İyi güzel de madem riski minimize edip fona para yatıracaktınız neden faize yatırmadınız ki parayı! Kazancınız çok daha fazla olurdu!
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

pars bunu açıklamıştım.
    Birincisi, geçen yıl başı faizler düşük olduğu için borsaya girdim. Şimdi yükseldi ama çıkması zor, olay hormonal ve psikolojik. Yenilgiyi kabul etmek gerekir.
    İkincisi. %kaç kazanacağını önceden bilen varmı.?
    Mesela geçen yıl, papaz krizi çıkmasaydı faizin en az 2 kat üzerinde kazanacaktım. Senetle değil, karma yatırımla. Planları önceki sayfalarda.
    Bu yıl seçim iptal edilmese şu an en az %30 artıdaydım. Endeks 106 bindeyken %20 yi geçmiştim.

Sonuç: Medyum değilim.

Bi dahada bu tür soru sormayın yaw. Cautionary nin borsa genel de, beyaz yaka topiğini tavsiye ettim. O topik süper.
    Son düzenleme : alicemal; 09-06-2019 saat: 09:19. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Milli takımı ve ekibini tebrik ederim.
    Pek seyretmedim arada sırada baktım, ama çok gayretli oynuyorlardı.

Şenol Güneş te artık kendisini tam olarak ispatladı. Bence bu ülkenin züper ligdeki en iyi teknik direktörü.

Biliyorum fatih terim in kupaları çok daha fazla ancak bence Şenol hoca daha iyi. Tek maçla söylemedim, geçmişinide yeterince biliyorum.
    Şu ara Altınordu takımı bu ülkeye faydalı. Onun destekçisi ve taraftarıyım.
    Son düzenleme : alicemal; 09-06-2019 saat: 10:09.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Milli takımı ve ekibini tebrik ederim.
    Pek seyretmedim arada sırada baktım, ama çok gayretli oynuyorlardı.

Şenol Güneş te artık kendisini tam olarak ispatladı. Bence bu ülkenin züper ligdeki en iyi teknik direktörü.

Biliyorum fatih terim in kupaları çok daha fazla ancak bence Şenol hoca daha iyi. Tek maçla söylemedim, geçmişinide yeterince biliyorum.
    Şu ara Altınordu takımı bu ülkeye faydalı. Onun destekçisi ve taraftarıyım.
    Alicemal abi sende normallesme emareleri görüyorum ...Hiç hoşuma gitmedi.Biz seni farklısın diye seviyoruz ya

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw sahaf, herkesi kovaladım diye biraz sakinleşmiştim.
    Ama hala buralarda gezinen bi kaç zibidi kalmış.

Sabah sahilde çok koştum, bitkinim, o sebeple fazla sinirlenemiyorum. Akşama işallah.

Sahilde ve trafikte gördüğüm onlarca arızayı ve sebeplerini yazmadım bak. Niye. Bitkinim.
    Yoksa anlatmaya başlar, sebeplerine iner, yahudilere kadar yol alırdım.

İşkembe çorbamı içtim, midem şiş. Biraz soft haber okuyup gevşeyeyim.

Bu arada chp seçmeni sahili doldurmuş. Bir sağa, bir sola göbek gezdirip duruyorlar.
    İstanbul Seçimlerini ne kadar etkiler acaba.? Görecez.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen eylül de abd hakkında ne yazdıysam gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye devam edecek.
    İlk yazdığımda FEDi hesaba katmamıştım. abd ve FEDi ayrı tutmak, piyasa ile ilgilenen birinin yapmaması gerken bi şey ancak benim aklıma o an gelmedi. Tabi ana işim piyasa takibi olmadığı için olsa gerek.

KISACA Ne demiştim.
    abd uçurumdan aşağı gidiyor. %40 obez insan var. İnsanları tembel ve hantal. Üretimleri pahalı ve hantal. Bu pahalı hantallığın ana sebebi, paralarını altına dayamaktan vazgeçmeleri. bedava para basmaya başlamaları. para bolluğu. 1973 müydü o karar alındığında...
    Her neyse.

Sadece dünyada kabul gören usd ve sömürgeleri sayesinde ayakta duruyorlar. Dünyada hakim medyanın %85 inin siyonist yahudilere ait olduğu söyleniyor. Bir yandan dünyada yapılan bedava abd şirketleri reklamları, diğer yandan tonla basılan USD ve bedava para sebebi ile hantallaşan, yüksek maliyetlerle çalışan bir abd sanayisi.

trump ın yaptıklarının ise kısa vadede işe yarıyormuş gibi görüneceğini ama uzun vadede abd nin çöküşünü hızlandıracağını söylemiştim. Tüm dünyayı tehdit ve zorbalıkla kendi mallarını almaya, ülkeye para sokmaya zorluyor. Sınırlarını kapamaya çalışıyor.
    Bu hantallıkla sınırlarını kapaması, hantallaşmayı hızlandıracaktır. bedava basılan paralarla, pahalı ve teknolojisi gitgide geride kalmaya başlayan abd ürünlerini al bakalım.

trumpın tehditleri sonucuda Avrupa ve asyada kendi çüzümlerini üretmeye başladılar. abd yi dışlamaya başladılar.

Son bir kaç aydır, iyi verilerden daha çok kötü veriler geliyor.

dow için ne demiştim. Yıllarca aşağı. Ama son bir omuz daha yapabilir. FED güvercine dönmese o son omuzuda yapmayacaktı, yıllarca aşağı gidecekti. Ama FED güvercine dönünce işler değişti.

Şimdide faiz indirme ihtimali belirdi. Yıllar sonra belki tekrar para dağıtmaya başlayacak ve obez finans kurumlarına FED hortumu yenideb bağlayacak.

Ama neyi biliyoruz.
    Aynı şeyler tekrarlayınca, etkisi her seferinde biraz daha azalır. Her seferinde daha az zıplayan top gibi. Sonunda etkisi kalmaz.

Üstelik dünyada değişiyor ve abd haricinde bir finans sistemi kurulmaya başlıyor. USD nin dünyadaki kabulü gitgide azalıyor.

abd duraklama dönemindeydi, bir müddettir düşüş dönemine geçti. Beraberinde kankaları ingiltere ve fransayıda götürecek. belki kanada ve avustralyayıda. İngiltere kesinde, diğerleri kendilerini belki kurtarabilir. abd sandalından inmeleri gerekiyor.

fransa durumu görmüş ve sandaldan inmeye çalışıyor gibi davranıyor, ancak fransaya her zaman şüphe ile bakmışımdır. rusyaya da, almanya ve hollandayada, yaw şüpheyle bakmadıklarımımı yazsaydım...

her neyse...

batı egemenliğinin çöküşü devam ediyor. yahudilerin yönettiği katliamcı batı, kendini kurtarmaya çalışıyor. Ancak birileri sandalın deliklerini tıkamaya çalışırken, trump ve ensesindeki yahudiler elinde balta sürekli yeni delikler açıyor.

Önümüzdeki yıl yada sonraki yıl, FED para dağıtmaya başlar, yine dow uçar kaçar.. ama artık sanal dır dow daki fiyatlar... abd ve kankalarından başka, kimse abd şirketlerine UZUN VADELİ para koymaz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    pars dün çomak sokunca, tabi takıntı haline geldi. beyin sağlıklı değil.
    Madem ağlıyosun, Niye faize koymadın anlamına gelecek şeyleri resmen yazdı.

Evet hiç düşünmeden ve teklemeden, çatır çatır yazdı ve yukarda buğusu tüten yazısınıda görebilirsiniz.

Peki nooldu. Parayı kafaya takan biri olmadığımdan, parsa yaw sen ne diyosun diyememiştim. Suçlu psikolojisi ile ezilmiştim. Ancak bugün doğru hesaplamayı yaptım ve parsın burnunu sürtme fırsatı doğdu.
    Bunu kaçıracak değilim.

Normalde hesap adamıyım. 1987 yılından beri hayatım matematik oldu.
    Fakat yukarda yazdığım bilançoda bir hesap eksik. pars da ordan vurdu, bende savunma ihtiyacı hissetmediğimden, yaw öyle değil şöyle hesaplayacaksın diyemedim.

Aslında tam şu an, bankaların verdiği yıllık faizden daha fazla kazanmış durumdayım.

Benim yukarda verdiğim %5küsürlük oran, basit oran. Yıl sonuna uyarlanmış oran değil. Bankanın verdiği %23 lük brüt faiz yıllık faiz.

Bugün üşenmedim, olanakları zorladım ve banka sitesine tekrar girdim. Gizlice bilançomun yüzdesini aldım. Aldığım yüzde dünki kapanış. Bugünki yükseliş değil.
    geçen gün yadığım %5 küsür rakamıda, 90 bin civarı endeksin rakamıydı. 93bib endeksin rakamı değil.

Bugünki oran %9,17. Yıllığa uyarlarsan %22,52 ediyor. Bu rakam ağırlıklı bileşik rakam. Her şey bugünki gibi giderse yılsonu kazanacağım net rakam.
    Peki banka net ne veriyor. Benim banka Brüt %23 verdi, netide herhalde %20 filan eder. vergilerini bilmiyorum. %20 yi salladım.

Yani 93bin endekste bile, yıllık banka faizinden fazla kazanmışım. Buda pars a kapak olsun.

Dicem ama yazdıklarım gırgır tabi.

Rakamlar doğruda, pars a olan laflarım gırgır.

Para ile işim olmaz. %5 kaybetsem ne olur, %bin kazansam ne olur. Ben aşmışım abicim. Eğer afrika taraflarına giderseniz beni sorun, hikayemi destansı bi şekilde anlatacaklardır. Kabile bakireleri adımı söyleyerek şarkılarına başlayacak ve meydanda ayak vurmaya başlayacaklardır. Nepalde beni sorun, saatlerce anlatsınlar.

öhö.

hakkatende sinirim biraz alınmış gibi.
    sahafa ayıp olmasın diye sinirlenmeye çalışıyorum, olmuyor.

Sıcaklardanmıdır.?

Sıtkımın sıyrıldığı tarih, sevgili moruk'un "Türkiyenin neden uçak gemisine ihtiyacı var" diyerek yazısına başlaması ve Türk uçak gemisinin özelliklerini anlatmaya başlamasıyla aynı dakkaya denk geliyor.
    O anda hayattan vazgeçtim ve çiçek böceğe odaklanayım dedim. Toprakla kucaklaşmamın vakti gelmiş olmalı diye düşündüm.

Sanırım diğer dünyaya olan yolculuğumun başlangıç evresine girdim. Melekler sinirlenmeme izin vermiyorlar tabiki. Kimbilir çevremde kaç bin melek kanat çırpıyor. Sizde 60 ar tane standard takım var.
    Çalışın sizdede daha fazlası olsun, benimkilere nazar değdirmeyin.
    Son düzenleme : alicemal; 10-06-2019 saat: 17:00. Sebep: Moruk tabiki.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 162/852 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •