Sayfa 169/169 İlkİlk ... 69119159167168169
Arama sonucu : 1348 madde; 1,345 - 1,348 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    957
    FEDin faiz indirmeye başlayacağı ciddi ciddi konuşulmaya başlandı. Seviye verenler var.

Bu da demektirki, faiz indirimi ardında FEDin helikopterlerle para dağıtması var. trump istemiş bir göz, FED verecek 4 göz. trump ın aç gözlü saldırganlığı yüzünden, bu sefer FED daha fazla para basıp dağıtacaktır. Tabi hemen değil. Önce faizler inip sıfırlanacak sonrada para bas dağıt. Önümüzdeki yılın ortaları yada sonunu bulur. Belki geçer.

BIST adına bu ne demek.? Artık aşağı şelale hikayelerini unutun demek. Tabi tayyip bizi bir savaşa filan sokmazsa. Hoş onunda ömrü fazla değil.
    FEDin para saçmasından, üç beş TR de faydalanır...

Dur yaw.
    Para saçılırda TR ye çok ve ucuz para girerse, yeniden düşük faizler, yeniden halkın ve şirketlerin borçlanmaya devam etmesi, yeniden SAHTE bolluk dönemi. Vatndaşın zeka seviyesi ortada, tayyip yaptı sanıp yeniden oy verebilirler ve tayyipin padişahlığı, önümüzdeki cumbaba seçimindede devam edebilir.

Her neyse bunun önemi yok. tayyip giderse mayyip gelecek, bizi sevenlerin ismi değişecek, sevgi sistemi baki kalacak.
    pek çok kriz oldu. Özelde çok batan zarar gören oldu, halk çok zorluk çekti ama krizden sonra maddi sıkıntı çeken milletvekili, bakan, belediye başkanı olmadı. http://www.toyhan.net

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    957
    FED e dönersek. Aklı başında olanlar ne görüyor. FED 2008 de para saçtı ama bugüne geldik. O paraların abd konomisine kalıcı faydası olmadı. Dünyada bi kaç yüz milyarder daha yarattı hepsi o. Mevcut milyarderlerinde servetleri katladı.

BATI ülkelerine zerre faydası olmadı. İlkeller çünki. Herkez benim gibi olamaz.

Aklı başında olanlar bunu görüyordur. FED para saçsada, dağıttığı müddetçe oluşan sanal hoş luğun dışında bir şey olmayacak. Ağrı kesiciden farkı yok. Acılar unutulacak, yara dahada derinleşecek ama ağrı kesici sebebi ile hissetmeyecekler. FED para dağıtmayı kesince, eskisinden çok daha kötü bir halle baş başa kalacaklar.

Kolay paraya alışan halk ve ekonomi sebebi ile, Daha obez bir halk. Daha pahalı bir üretim, daha hantal bir yapı...

Neyse, o kadar uzun vadeye gitmeyelim.

2008 krizinde FEDin dağıttığı paraları ve dünya ekonomilerinin tepkisini görünce, bugünü yazmıştım. Hiç bir şey düzelemez, bu para dağıtımı sebebi ile tekrar krize girilecek demiştim.

2008 de bugünü yazdım.

Şimdide yarını yazdım.
    FED in para saçması, batının çöküşünü hızlandırmaktan başka bir işe yaramıyor. Çalışmadan Bol para, batıyı hantallaştırıyor.
    pek çok kriz oldu. Özelde çok batan zarar gören oldu, halk çok zorluk çekti ama krizden sonra maddi sıkıntı çeken milletvekili, bakan, belediye başkanı olmadı. http://www.toyhan.net

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    957
    Yeniden spora başladığımı yazmıştım. Bu konu herkesi ilgilendiriyordur o sebeple yazmam lazım.
    Baklavalar filan yeniden çıktı, sahil kumunda deparlarda başladı. Maşallah yani. 3 yıldır tartılmıyordum, geçen gün bi tartıldım. 74 kg çıktım.

Yuh dedim. 78 filanımdır sanıyordum. Normal kilom 78 dir, boyuma göre normal.
    Aslında güzel kilo 74, kendisini epey sevdim. Yinede 76 düşünüyorum.

Kilo alıp verme olayına girmek için bu konuyu açtım.

Çok kolaylıkla kilo alıp verebiliyorum.
    TVleri, gazeteleri, diyetisyenleri unutun. Onların geri planında hep para kazanmak vardır. Çoğu, ürün satan şirketlerden para alıp yazıyor. Bi ürün örenmişse, mesela "ahududu yeyin şunlara süper geliyor o kadar olur" demişse, ahududu ithalatçısı firmadan nakit aferim almış olabilir.
    Kendi kilo verme kampının reklamını yapıyor olabilir. Diyetisyenlede zayıflarsınız ama doktorun sopası tepenizdeyken. Doktor sopayı çektimi yine kilo almaya başlarsınız. Buda doktorların işine gelir, ömür boyu sizi haraca bağlar.
    Tabi doktor kamplarını sevgi ve ilgi görmek için kullananlar var. Onlara bişey diyemem, onlar için canız feda. Tabi benimki değil sizinki. Ama ciddi anlamda kimseye bağlı kalmadan kilo vermek almak istiyorsanız, doktorları unutun diyemem siz bilirsiniz, fazlada ileri gitmeyeyim.

Yanlız sanırım çelik gibi irade lazım.

Kilo vermek istiyorsan, yediğini azaltacaksın, hepsi o. Hala vermiyorsan, dahada azaltacaksın. Son 1 yıldır tek öğün yemek yiyorum. Ondan önceki yıl 2 öğündü. İlaveten akşam meyve ve süt olayına giriyordum.

3 yıldır masa başında oturduğumdan, sporuda bıraktığımdan, kilo almaya başlamıştım. Bunu farkedince hemen yediğimi azaltmaya başladım. Ya spora devam edecektim yada öğün azaltacaktım.
    Spora devam o an istemedim ve öğünleri azaltmak zorunda kaldım. Ekmeği sıfırlamıştım. Tatlıyı asitliyi zaten 10 yıldır sıfırlamıştım. Zararlı şeyi farkedince hemen kesebiliyorum, böyle bir irade var bende. Aynı irade sebebi ile hiç bir şeyin FANATİĞi değilim.

Olay budur. Yediğini azaltacaksın.
    Azalttığından emin olmak için, belli saatlerde belli öğün ye. Arada abur cubur sakın atıştırma. Abur cubur atıştırıyorsan, hayatta kilo veremezsin.

Pastane ürünlerini kesinlikle bırak. Kanserojen yağlardan şekerlerden sütlerden yapıyorlar.

Kilo vermeye başlayana kadar yediğini azaltaaksın.

İstediğin kiloya gelince, yeniden yemeye başlayacaksın ama hafif hafif artıracaksın.

Örneğin 74 kg a düştüğümü 3 gün önce tartılınca gördüm. Tek öğün akşam yiyordum, arada sebze ve meyveyi saymıyorum. Abartmamak şartı ile meyve ye, marul, roka filan sebze ye. Sorun yok, bol su iç.

Şimdi 76 kg a çıkmayı düşünüyorum. 75 de olur. Daha önemlisi kilo vermeyi durdurmam lazım. O sebeple hafif bir kahvaltıya başladım. Sadece peynir domates ve bir dilim esmer ekmek.
    Alıştığım için canım istemiyor ama yinede yiyorum. Bir müddet sonra canım istemeye başlayacak.

Sonuç: kg vermek için düzenli ye arada yeme ve kilo vermeye başlayana kadar yavaş yavaş yediğini azalt. Mesela 3 öğün yiyorsun ve arada abur cubur.

Önce abur cuburu kes. 2 hafta geçti baktın kilon aynı. O zaman 2 öğündeki yamaği azalt, yarım porsiyon ye. 2 öğün yarım porsiyon, bir öğün tam. Bunu 2 hafta sürdür, Baktın hala kilo vermeye başlamamdın. 1 öğünü kaldır. 2 öğün ye ve 2 hafta devam et...

İşte bu şekilde anlatabildimmi bilmiyorum.
    Kilo alırkende tersi.

Kilomu sabit tutmak istiyorum dersen. Onada çelik irade lazım.
    3 öğün ye arada sakın yeme.
    3 öğünde hamur işlerini abartmamak şartı ile İstediğini ye. Sadece şuna dikkat et. Doyduğunu hissettiğin anda yemeyi bırak. 1 kaşık bile fazla yeme. Zamanla doyacağın kadar yemek almaya alışırsın, tabakta yemek kalmaz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    957
    Erkenmi başladılar USD yi aşağı indirmeye.?
    Seçimden sonra başlamalarını bekliyordum.

Geçen seçimdede eğer yanlış hatırlamıyorsam son 3 gün çakmışlardı aşağı.

Normalde bir yaptığını bir daha yapmazlar. Çünki kalabalık aynı şeyi bekler. Bunlarda kalabalığı imbiklediklerine göre, YEDİĞİ SÜRECE bi yaptıklarını bir daha yapmamaları normal.
    Geçen sefer son günlerde aşağı çakmışlardı, bu sefer her kes ona göre pozisyon almışsa çakmayabilirler.

Ancak bu sefer durum farklı, bu sefer bir amaçları var. Durumu olduğundan çok daha karamsar gösterip, seçimlerde kendi işlerine daha çok yarayacak adamı seçtirmek. O sebeple kısa vadede zararı göze alabileceklerini haftalar önce yazmıştım. Tavuk kaz hikayesi.

Bugün yarın kafa göz dalabilirler.

Tabi kafa göz olayı beni ilgilendirmez, her ihtimali hesaplayıp ona göre pozisyon alıyorum. Benim mesleğin özü bu, her ihtimali hesaplamak.

Okkalı alanlarıda görmüyorum, siyonist bankalarsa durum farklı, diğerleri ise durum farklı olur.
    Son düzenleme : alicemal; Bugün saat: 13:02.

Sayfa 169/169 İlkİlk ... 69119159167168169

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •