Sayfa 173/852 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dünki hisse fon alış emri gerçekleşmiş. Portfoydeki yeni durum.

Hisse banka fon %16,57
    Hisse şirket fon %76,52
    Altın fon TR %%6,92
    Nakit sıfır.
    Yılbaşından bu yana K/Z %12,72

herkese bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son kalan altın'ıda satışa koydum. %17,3 artıdaydı.

Madem en azından 1 ay için BISTin çıkıp USD nin düşmesini bekliyorum, son kalan altınada satış emri girdim. Yarın hesaba geçer.

Satış kararımda altın aşağı döner gibi bir beklentim yok. Tamamen kısa vade BIST ve USD ile ilgili beklentimden dolayı.

Cuma günü trump-tayyip görüşmesinden iyi şeyler çıkacağını umut ediyorum. Bu sadece umut, temeli yok. Kimseyi etkilemek istemem. tayyip seçimde yenilince, trumpa karşıda kuyruğu indirebilir.

Zaten İran ambargosuna katıldı, kuzey suriyede abd politikalarını kabul etti. Geriye s400 kaldı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın dün akşam hızla düştü, ilginç. Yükselme sebebi olarak Çin le abd nin uzlaşamaması gösterildi. Dün akşam uzlaşma sinyalimi geldiki.? Ben henüz göremedim.

Önemlide değil, son kalan altınıda dün sattım. Hatta düşerse, bir kaç ay sonra düşükten alabilirim, ama sanmıyorum düşeceğini. Bu yıl içinde 1.500 ü zorlayacaktır, geçme ihtimalde var.

Çin le abd restleşirse, 1500 ü rahat bile geçebilir. Tabi çok önemli bir alım satım yapmayacaksam teknik seviyelere bakmıyorum, yuvarlak rakamlar veriyorum, siz onu o civardaki teknik engel olarak algılayın.

Bizi şu an, cuma yada cumartesi yapılacak tayyip - trump görüşmesi ilgilendiriyor. Ailecek tatile çıkarlarsa, benim açımdan işler iyi demektir. Hoş bu 2 çocuk kafalı birlikte tatile gitse, ikisininde cesedi döner.

tayyip elinde godiva çukulata kutusu ile gidiyor. abd Konsolosluk elemanını serbest bıraktı.

Bu demektirki tayyip sinmiş olarak gidiyor. Aslında sinen Türkiye cumhuriyeti ya her neyse acımızı deşmeyelim.
    Son düzenleme : alicemal; 26-06-2019 saat: 10:28.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşin acı yanı, bankalarımız ve dev şirketlerimiz yahudi elinde olmasa, abd ye destek çıkıp kriz yaratmasalar. abd ambargosu bizim çok işimize yarar. Sevinmemiz gerekir.

Zaten 20 milyar dolar civarı bir ticaret hacmimiz var. Ambargo koysan ne olur koymasan ne olur.
    F35 i isteyen kim.? Ambargo, kendi uçağımıza odaklanmamızı sağlar. tabi dinCİlerle değil.

Sorun para piyasalarında. Bankalar batıdan borçlanıyor, oranın pazarına gidiyorlar. Hali ile birden sunni bir krizle karşı karşıya kalıyoruz. bankalar batı güdümünde olduğundan, yönlerini başka tarafa dönmedikleri için, arayışa girmedikleri için. abd isteyince medya ile beraber bir yaygara koparıyorlar, al sana taze kriz. Zaten doviz seviyesi londrada belirleniyor. yaygara başlayınza londrada zak yukarı USD. Niye.? TR de yaygara var.

Her neyse. Önemli olan siyasetçilerimizin semirmesi. Onlarda maşallah hepsinin ense ivedik in bacağı kalınlığında. Tek sevinebileceğimiz kısım o. Ölene kadarda sırtımızdan bir eli yağda bir eli balda besliyoruz. Avrupa hastahanelerinde sırtımızdan bedava tedavi ettiriyoruz. Kaplıcaları dahil. Ölüncede karısını sonra kızını ölünceye kadar sırtımızda taşıyoruz. 2 sene vekillik yapanın ailesini, 70 sene yağlı ballı besliyoruz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Altından gelen para hesaba yattı. Bu ayki gelirden artanda eklenecek.

Bu parayı ŞİMDİLİK nakit olarak tutmaya karar verdim.

Olası G20 zirvesinden kötü sonuç çıkarsa, yada s400 le ilgili bişeyler abartılırsa, nakiti kullanabilirim. Yani BIST düşerse nakiti kullanabilirim. Belki altın bir fırsat verir bilmiyorum.

Şu anki BIST seviye, önümüzdeki riskleri hesaba katarsak benim için ucuz değil. Pahalıda değil.

Bekleyelim bakalım.

EK: Bu arada ons altının düşüş sebebi haber sitelerinde yeni gördüm. "ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, "Çin ile %90 anlaştık" gibi bişey demiş.
    Son düzenleme : alicemal; 26-06-2019 saat: 13:52. Sebep: ek
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kitapçı emeklinin ölümü olayını bilmiyor anladığım kadarı ile.
    Emekli vekil ölünce vekil emekli maaşı, belli şartlara bağlı olarak karısına ve kızına kalır. Ölene kadar alırlar o maaşı. Benim akraba 30 yıldır alıyor, bir 40 yıl daha yaşar.

Vekil emeklisi hariç diğer emeklilerdede var benzer durum ama 2bin TL nin kalması ayrı, 15bin TLnin kalması ayrı. Biri 30 yıl çalışmış en az 2bin TL emekli maaşı hak etmiş, diğer 2 yılda meclis koltuğunda hiç bir iş yapmadan oturmuş vermişler 2bin yerine 15 bin TL artı kıyak sağlık hakları ve diğer haklar.
    @NeAcaipDunya

Sen de mi eski 70'likcilerden miSin muhterem..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sensor 70 likten ne kast edildiğini anlamadım.

her neyse...

Dünyanın zengin ülkeleri son 2 yıldır birer birer, sıvı yakıtlı motora sahip araçları ne zaman yasaklayacakları ile ilgili haberleri yayınlayıp duruyorlar.

Tamamen elektrikli araçlara geçecekler.

En erken yasaklayacak olan Norveç. 2025 de geçmeyi planlıyor.

Sonra 2030 da sıvı yakıtlı motor ÜRETİMİNİ yasaklayacak olan ülkeler geliyor, biride ALMANYA,

Sonrada 2040 a kadar yasaklayacak olan ülkeler var.

Bazıları, ülkede fosil yani sıvı yakıtlı araba hiç kullanılmasın istiyor.
    Bazıları ise, mevcut sıvı yakıtlı araçlar kalsın ancak bu motora sahip araç üretmeyelim, ithal etmeyelim diyorlar. Sonrada tamamen yasaklayacaklar.

Peki Almanyada kurulu bir otomotiv şirketi iseniz. Mesela volkswagen, Mercedes, BMW gibi. ne karar alırsınız.?
    Ülkeniz kısa süre içinde tamamen elektrikli araçlara geçecek ve siz sıvı yakıtlı milyonlarca otomobil üretip hem almanyada hem dünyada satıyorsunuz.

Tabiki sıvı yakıtlı fabrikalarınızı az gelişmiş ülkelere taşırsınız, çünki dünyaya belki bir 40 yıl daha sıvı yakıtlı otomobil satacaksınız. Fabrikayı tamamen kapatamazsınız.
    Elektrikli otomobil üreten son teknoloji fabrikalarınızıda Almanyada kurmaya başlarsınız.

Fransada yasaklama kararı çıktı. 2040 da tamamen elektrikliye geçecek. Bunun üzerine o ülkenin fabrikası renault, sıvı yakıt enjektörü fabrikasını Türkiyeye taşıdı.
    Alman volkswagen, sıvı yakıt fabrikasını taşıyacak ülke arıyor. Sıvı yakıt motora sahip araçları Almanyada ve avrupada üretemeyecek hale geliyorlar. Avrupa dışına taşımaları lazım. pazara yakın olmaları lazım.

Bizim millette bayram yapıyor.

tamam, iş olanağı yaratacak sevindirici bir haber, ancak fabrikanın bize NEDEN geldiğinide unutmamamız gerekir.
    Kör olmayalım abilerim ablalarım. Astigmat yada katarakt, belki miyopi kabul edilebilir, ancak ...

her neyse... kim anlayacaksa, yazdık işte..

Bu arada G20 toplantısına bizim tayyip elinde bir kutu godiva çukulata ile giderken, trump da elinde bir demet papatya ile gelecekmiş.

Dünki haber, bize yarar bir iş yapmışlar ama unuttum hatırlamıyorum. biz konsolosluk görevlisini bırakmıştık, ha hatırladım halkbank GM yardımcısını serbest bırakma kararı almışlar... tayyip kucakta gibi... Bulanık bi şekilde görünüyor. Tüm veriler bunu işaret ediyor.
    Fakat net görüntü alınamıyor. tayyip yani biz abd nin kucağına tekrar oturursak, yaşadık abicim...

yaw delirmemek elde değil... nasıl bir ülkeyiz böyle.. kucağa oturursan borsadan para kazanacaksın ama çoluğunun torununun geleceğini abd li çocuklara vermiş olacaksın... torunun abd li veledin sömürgesi olmaya devam edecek ve bunu sen yapıyorsun...

her neyse artık. Kısa süre içinde, abd nin sıcak kucağına dönmenin rahatlığını yaşayacağız gibi.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 173/852 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •