Sayfa 182/852 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Seçimden seçime vatandaşa hesabını verecek olan seçilendir. Atananlarda bağımsızlık aramak abesle iştigaldir.

bugün bir çerçeveletilip duvara asılacak gönderim daha oldu.
    .................................................. ......

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şu an piyasaya baktım. MB başganı sebebi ile BIST de ciddiye alınacak bir düşüş olmamış. Ancak USD biraz yükselmiş.
    Asıl olay MB başganının değişmesi değilde, önümüzdeki toplantıda kaç puan ineceğinde.!

Eğer beklenenin çok üzerinde -6 veya daha yüksek indirim TEK SEFERDE olursa, piyasa KISA VADEDE olumsuz yanıt verecektir. Sonrasını kestirmek güç çünki daha buğusu tüten s400 ümüz var.

MB faiz kararına kadar, Eğer başka iyi veya kötü, sıradışı bir gelişme olmazsa, BIST ve USD den bişey beklemek zor. 5 yukarı 5 aşağı bu civarlarda dolanırlar herhalde. Faiz inişine ilişkin, olumlu veya olumsuz söylenti olursada, aşağı veya yukarı doğru biraz hareketlenebilir.

tayyip, problem üretmekte çok yetenekli.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Akdenizde AB de işin içinde, tekrar açıklama yapmışlar. Kendilerini ilgilendirmeyen bir kıta sahanlığında, sırf petrol şirketleri orada diye, saldırgan tutum izliyorlar.

İsrail oradaki petrol ve gaz yatakları sebebi ile, her ülkeye abd vasıtası ve suudi parası ile saldırmış ve arap baharları ile yönetimleri değiştirmiş, bir tek suriyede başarılı olamamış.

Suriye kuzeyinden bu sefer barzani yi kullanarak akdenize inmek ve akdenizi tam kuşatmak istemiş. Rusya ve İran karşı gelmiş, tayyip ve davutoğlu abd nin askerliğini Suriye'de yapıyorken, arkadaşı fetullahın darbe girişimi ile, fetullahın sahibi abd ye destekten vazgeçmiş.

O tarihten bu yana sürekli abd ve rusyaya kazık atmış bizim tayyip. Tamamen kendi kişisel çıkarları için ülkeyi oyuncak etmiş.

Şu an Akdenizde ne Rusya yanımızda Ne Çin, ne ABD... herkes karşımızda.

tayyip, Çin'dede abd nin, Çin i karıştırmak için kullandığı Uygur ayrılıkçılara destek vermiş.

İnanılmaz şekilde tayyip ve ailesi herkesle bir düşman bir dost olmuş, kendisinin güvenilirliğini sıfırlamış. Servetinide abd ve ingiltereye taşımış. Artık ne kadarsa, herkes bir tahmin yürütüyor. Götürsene katar a. Yok, tüm dinCİ kesim servetini abd ve ingiltereye taşıyor. Küçükken kendisini eğitip destekleyen ülkelere. suudi selefi vahabi katillerde aynı. Kraliyet servetleri hep batıda ya kasalarda ya yatırım yapmışlar.

bizim dnCilerinde abd de bir sürü apartmanları var ingilterede var. arabistanda yok.

Netçede akdenizde yapayanlızız. Yanına rus yada abd lileri çekmek istiyorsa uçak alacak yine. İşe yaramadı yaramazda. Ülkeyi teslim etmesi gerekiyor bu vatandaşın. Büyük ihtimalla kapalı kapılar ardında ona göre anlaşma bana göre teslim pazarlıkları yapıyor. Pazarlıkta tek şartıda kendisine ellenmeyecektir.
    Son padişah ve aileside aynı pazarlıkları yaptı ingiltere ve abd ile.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu akdeniz işi, suriye işinden çok daha rezil ilerliyor. Bize s400 den çok daha fazla zarar verme potansiyeli var. (tayyip arka odada abd ye teslim olduysa BIST de sorun olmaz, sadece akdenizi vermiş oluruz, zaten verdikte, her neyse yaw sinirlerim kaldırmıyor....)

Uluslararası kanunlarla ilerlemek yerine, tayyipin her zaman yaptığı gibi zorbalıkla iş yapmaya çalışıyoruz. Adamların içinde olduğu kültür o, başka şey görmüyor.

İstanbul da 20 yıldır kupon arazi peşinde koştu. Adam zenginleşirken, Akdenizde parça parça israil ve rumlar ilerlediler. İş bu hale geldi, şimdi bizim servet düşkünleri savaş gemisi gönderiyor. Karşında zavallı suriye yok, fransa var, israil var, abd var. Arkanda rusya yok çünki son 5 yılda 3 kazık attın, Çin yok çünki kazık attın.

Rusya bekliyor, tayyip Akdeniz de iyice boka batsın, sonra kendisinden yardım istesin. Oda çok ağır şartlarla sana yardım ederim diyecek ve Akdenizde TRnin hakkı olan petrolun gazın fazlasını isteyecek.

Kim olsa öyle yapar. Rusya nın suçu yok. suriyenin terörist dediği gruplara hala maaş veriyorsun, besliyorsun, silah veriyorsun.

akp nin son 20 yılda bu ülkeye verdiği zararı tarif etmek mümkün değil. korkunç.

En önemlisi, zaten çok iyi olmayan ama idare eden eğitim sistemini rezil etti.
    Yargıyı rezil etti, ortalık adaleti sağlayan değil güçlüye boyun eğen savcı ve hakimlere kaldı.
    orduyu rezil etti, polis zaten rezildi, devlet kurumları zaten rezildi zor idare ediyordu.
    120 milyar dolarken, dış borcumuzu 450 milyar dolara çıkardı.
    Ülkenin maden haklarını verdi, kamu şirketlerini arazilerini sattı.
    Akdenizi rumlar ve israillilere VERDİ.
    Tüm dünyayı Türkiyeye düşman etti.
    Barışçı bir ülke iken, terörist gruplara destek veren, başka ülkelere saldıran bir ülke haline getirdi.
    Onuru ile çalışıp kazanan pek çok aileyi İşsiz hale getirdi. İş yaratmak iş sahibi yapmak yerine, sadaka gibi yardım dağıtarak ülkeyi dilenci hale getirdi.
    TVlerde yöneticilerini servet sahibi yapan yardım kuruluşlarının reklamları dönmeye başladı, hapishaneler hırsızlarla doldu taştı, hapishane sayısı 2 katına çıktı yetmedi.

Kültür, petrolu olmayan fakir arap ülkeleri kültürüne doğru döndü, hızla ilerliyoruz.

sadece 20 senede.
    Son düzenleme : alicemal; 09-07-2019 saat: 10:17. Sebep: ek ek ek
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç bir rakam,

akp en çok, düşmanı gibi görünen yahudi koç holdinge yaramış. koç holding son 10 yılda 11 kat büyümüş.
    van minüt dediği israil akdenizdeki gaz petrol yataklarına konmuş, suriyeyi akp desteği ile parçalamış.

https://businessht.bloomberght.com/g...-nasil-degisti

trump da abd nin yahudi derin devletine karşı savaşıyor gibi görünüyor ama trump, önceki hiç bir başkanın imzalamaya cesaret edemediği israil e yarayan kanunları onayladı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    MB faiz kararına kadar BIST den bişey beklemiyorum demiştim. Bi fıkra ile şenlenelim, sinirlerimiz yatışsın.

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu. Seçtiği adam sağır ve dilsizdi. Çünkü baba, bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey anlatması mümkün olamaz diye düşünüyordu. Baba, bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına aldırttı, bir de işaret dilini bilen tercüman buldular. Tercüman işaretle sordu:

"Para nerede?"

Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:

"Ne parası? Benim paradan maradan haberim yok. Neden bahsettiğinizi anlamıyorum."

Tercüman tercüme etti:

"Neden bahsettiğinizi anlamıyormuş."

Baba 38'liği koltuk altından çekip sağır dilsizin beynine dayadı:

"Şimdi sor bakalım, para nerede."

Tercüman işaretle sordu:

"Para nerede?"

Sağır-dilsiz kan ter içinde, işaretle yanıt verdi:

"Şehir merkezindeki parkta, büyük heykelin olduğu kapıdan girince soldan 3. ağacın kovuğunda iki yüz bin dolar var."

"Ne söyledi?" dedi baba.

Tercüman yanıtladı:

"Dedi ki, hala neden bahsettiğinizi anlamıyormuş, ayrıca o tetiği çekmek de biraz g.t istermiş."

@NeAcaipDunya

7. Soydum ektim soyuna çekti, soyundum ektim yine soyuna çekti. Ali Cemal kardeşimiz de biraz o hesap... Düşünde "şah-ı düldül süvar" misali zülfikarını kuşanmış. Sonra yine bu gazla şevke gelip düldül'üne atlamış, yel değirmenlerine karşı dörtnala nal tepmekte. Fakat memleketi kurtarmak öyle kolay değil. Hoca hocalığını, dede dedeliğini bilecek. Keçi ağılının dışına çıkıp, kurda kuşa yem olmayacak. Cervantes üstadın kulakları çınlasın; ağzı yımbıldayanın sırtı gümbürdermiş. Temettün kadar konuş ki, sonra laf işitmeyesin:

İdrâk-i maâlî bu küçük akla gerekmez. Zira bu terazi o kadar sıkleti çekmez.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    red listemdeki 2 kişi topiğe uğramış. Yazılarını okumadım tabi ki. görmemezlikten geliyorum. zaten birinin yazısı silinmiş. Site kurallarına uymayan bişey yazmış olmalı. Yakışmıştır kendisine. demek hisse net bu yüzden bu kadar kalıcı oldu.

chp nin kötü yanlarını yazınca akp li sanıyorlar, akpliler hemen doluşuyorlar. chp liler saldırmıyorlar çünki onlarda chp nin kötü yanlarını görüyorlar.
    akp nin kötü yanını yazınca akpliler deliriyorlar. chp liler gibi olgun davranamıyorlar. Zaten o yüzden akp liler.

chp nin suçu, onları geçmişte sahiplenip eğitmemeleri.

Yukarıdaki maddelere eklemeyi unuttuğum bişey var. YİD ler yolu ile ortalama 25 yıl geleceğimizide harcadılar. Çocuklarımızı borçlandırdılar. Artık borçlu doğuyorlar. geçen yıl YİD müteahhitlerine 32 milyar TL ödemiş. Sadece 1 yılda. Birde o yolun köprünün tünelin üzerinden geçince para ödüyorsunuz. katlamalı geçirme.

Her neyse. hafta sonu olsa fizik yazısına girecektim, 2 gece önce Morgan Freeman ın sunduğu teorik fizik programını seyrettim, hayretler içinde kaldım.
    12 yıl önce benim yazıp TUBITAK a gönderdiğim teoriyi, batılı bir fizikçi sahiplenmiş. İnanamıyorum.
    google çeviri geliştiğinden beri, her dili okuyabiliyorsunuz. mesela ben 2 ay önce bi kaç hintçe yazılmış, hint sitesini okudum.

Neyse kara deliklerin doğası hakkındaki teorimi hafta sonu unutmazsam yazayım.

Bugün biraz haber okuyup, etkin ekonomi haberi bulursam paylaşayım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 182/852 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •