Sayfa 185/852 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ne zaman yazdığımı, ne düşünerek yazdığımı hiç hatırlamasamda, son 2 yazıda güzel sinirlenmişim.!

Eski şaşaalı günlerime geri dönüyorum sanırım.

"bende seni adam sanıyodum" deyip çakıp kaçanlar uğramaz olmuştu, yine gelmeye başlarlar. Fazla ara verdiler.

ukc abicim kredi kartı faizinde geçiriyorlar. Ona yapacak bişey yok. Kendini kontrol etmen lazım.
    Her ay harcadığının tamamını kapatacaksın. Yoksa geçiriyorlar.
    Üyelik aidatı olmayan, taksit yapmayan karttan al. Her ay kapat.
    Şu an kapatamayacak duruma gelmişsin, iş işten geçmiş. Artık helvanı yemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Piyango desek, onuda kendilerine çıkarıyorlar. Ordanda ihtimal yok.
    Bazıları, tüketici kredisi çekiyor, kart borcunu kapıyor, kartdanda bi daha borç yapmıyor. Tüketici kredini ödemen gerekiyor. Kart faizi, tüketici kredi faizinden çok daha fazla diye biliyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bi kaç haftadır VOB tarafından verim alamıyorum. Arada beleş bilgilere konuyordum.

Şimdi işin yoksa haber oku.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Microsoft kullanım şartlarını kendi çıkarına değiştirmiş.
    Sesli yardımcısı olan cortana(yapay zeka), size zarar verirse, sorumluluk kabul etmiyorlar.
    windows, hotmail, skype gibi Microsoft yazılımları ile mahkemelik olursanız, microsoftun yerleşik olduğu abd değil, irlanda ve belçika mahkemelerinde dava görülecek filan.

Normal kullanıcıların umursamadığı şeyler. İstisnai durumlarda tamamen microsoftun lehine çalışacak şeyler.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün akşamda BISTi ilgilendiren haberler var.

En önemlisi, hoşuma giden hatun Özlem, dün gece yine bluumberg deydi. Bir deri bir kemik hala. Ne olduda öyle oldu bilemiyorum. Yanında geçen günkü narin adam ile karşısında her geçen gün dahada yağlanan oturum yöneticisi vardı.
    Adamın mesleğinde çok başarılı olduğunu söylemiştim, bence gelmiş geçmiş en iyi oturum yöneticisi ama Özlem hanımın yemeklerini yemeyi bırakmalı. Günahtır yaw.
    Narin adamda daha yeni bi şeyleri çalmışta arkasında saklıyormuş gibi, utangaç ve heyecanlıydı. Özlem hanıma karşı epey bi erkeklik tasladı. Geçen gün ısırgan yarma ile programa katılmışken, sinmişti, sesi soluğu çıkmıyordu. Kadını görünce dişime göre deyip biraz kabalaştı. Abicim o kadını koruyanlar var, yedirmezleeer.

FED başganı faiz indirecez sinyaline devam etmiş hatta zorlarsanız "yetmez parada dağıtırız" anlamına gelebilecek şeyler söylemiş. "Fed büyümeyi desteklemek için harekete geçecek"

trump gözyaşları içinde tayyip e çok ayıp ettik konuşmaları yapmış. Yada tivit atmışta olabilir. f35 gelmeyecek, caatsada en düşük yaptırımlar yada yaptırımlar trump ın yetkisi doğrultusunda ertelenecek zamanlada tamamen gündemden kalkacak.

Eğer herkes böyle anladı ise, BIST in bugün, yarın 100 ü kolay devirmesi lazım.

Herkes böyle anlamamışki USD de aşağı gıpırdama yok. BIST de, düşecem der gibi hafif artı açtı...

Biraz haber okuyayımda, herkes nasıl anlamış onu inceleyeyim.
    Son düzenleme : alicemal; 17-07-2019 saat: 11:00.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bütçe açığı 6 aylık 78 milyar. Çok yüksek, har vurup harman savrulmuş.

Yine teşvik paketi açıkladılar.
    Teşvikle Dağıtılan paralar direk faize ve DOVIZ'e gidiyor olmalı. Bunu bulmak çok kolay. Teşvikler dağıtıldıktan sonra banka mevduatlarına bakmak yeterli. Ben şimdi uğraşamam o kadar ağır işle.

Teşvikler paket paket yıllardır dağıtılıyor.
    Ekonomi kıpırdanmıyor ama milyoner milyarder sayılarımız artıyor. Buda ne anlama geliyor açık. Yasal şekilde soyuluyoruz. Halkın %60 ı hızla fakirleşiyor.

Neydi.?
    Birilerinin cebine üretmediği halde para giriyorsa, o para diğerlerinden çıkar. Halkın çalışan %60 ından çıkıyor.
    Son düzenleme : alicemal; 17-07-2019 saat: 11:01.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hesapta gölcükte yerli denizaltı üretiyoruz. Ama son 2 yılda almanyadan 500 millyon dolara yakın denizaltı parçası satın almışız. Lam makine yerli ise 500 milyon dolar neyin nesi. Üçü beşi anlarımda her yıl 200 milyon doları anlamam.

Bizim siyasetçinin yerli üretimide böyle oluyor. Besleme medya desteği ile tüm TR ye YEDİRİYORLAR. Bi ben yemiyorum. yemem. Yediremezler. Dolaylı verilerden gerçeğe ulaşma ustasıyım, çiroz Özlem'in hastasıyım. Keçi genlerimde var.
    Aslında gençliğimde yediğimde çok olmuş fakat o konuyu açmanın alemide yok. O dönemler internet yaygın ve ucuz değildi, benim gibi gerçeği anlatma bilgi ve yüreğine sahip olanlara ulaşamıyorduk.

YERLİ helikopter ATAK'ı Pakistan a sattık. Hemde 30 tane.
    İtalya ile ortak yaptığımızı zannettiğimiz Helikopterler gitti, motorları olmadığından uçamıyorlar. Motorları abd-ingiliz ortak yapımı imiş. abd vermemiş.

Herşeyi ile süper YERLİ fiat EGEA arabamız, tamamen %100 İTHAL, çin, hindistan değil en pahalı alman ve fransız arabaları ile aynı fiyat.
    Lan oooooluum, onlar bizden 3 ila 5 kat daha yüksek maliyetlerle üretim yapıyorlar. üzerine birde ithalat masrafları. Nasıl oluyorda süper yerli egea ile aynı fiyata satılabiliyorlar. Üstelik malzeme kaliteside aynı değil. Daha düşük.
    Görünen oki, ya yahudi koç holding egea ile bize korkunç bir kazık atıyor, yada egea dedikleri YERSEN YERLİ. Tüm teknolojik parçaları ithal ediliyor olmalı ve içerde üretilen kısmı varsada patent ödüyor olmalılar.
    yahudi embesiller diyeceklerki, satın alan varsa 5 katda 10 katda pahalıya satılır, kural budur. O kuralı sen kullan.... fiat nerdeyse battı batacak yıllardır çözüm arıyor, ortaklıklara gidiyor.
    egea uygun fiyat olsa, tüm dünyaya kapış kapış satar, fiat da kurtulur, uçar gider.

Ne ülke ama.
    Son düzenleme : alicemal; 17-07-2019 saat: 10:58. Sebep: colored yaw, her seferinde sorma, bide syntax ve punctuation
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Faizleri hızla düşürmek için bir sebep daha.

Banka kredisi ile satılan konutların satış oranı Haziran da %84 düşmüş.
    En çok konut alan yabancılar hala orta doğulular.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Elimde kalan son nakit için geçen günlerde etkileyici bir yazı yazmıştım.

"s400 paniğinin en hararetli gününde bu nakit ile senet alacağım" demiştim. Yada buna benzer bi şeydi.

Maalesef, trumpın aşırı yavşaması sebebi ile s400 olayı fazla hararetli geçmedi. BIST de düşmedi.

Nakitle alacak alternatif te yok. Altın ons yeterince düşmedi zaten muhtemel USD düşüşü ile gram altın gümleme ihtimali var, altın FON(gramdan hesaplanıyor) riskine şu durumda girmem.

Yukardaki "Eğer herkes böyle anladı ise, BIST in bugün, yarın 100 ü kolay devirmesi lazım." yazımdanda fazla etkilendim. Çok etkileyici yazıyormuşum.

Ekonomi yazarlarını şöyle bir taradım. Dün akşamdan bahseden yok. ne powell ne trump. En azından benim okuduğum yazarlarda yok.

Hali ile son kalan nakitlede hisse FON alım emri verdim.
    Yarın hesaba geçer.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 185/852 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •