Sayfa 19/852 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşimi yapamaz oldum ya.!!!

Keşke senet işine bulaşmasaydım dicem nerdeyse.
    Belliki bu ayıda zarar kapatacağız. Toplamda bu yılki pozitif durumum sıfırlandı.

damadın yerinde olsam, USD alıp satıp kâr edenin kârına el koyardım, devletin zor durumundan dolayı. Borç ödeyene karışmazdım ama yatırım için alan finans kurumlarının ve şirketlerin kârına el koyardım.
    Her neyse böyle bişey olmayacak, açığa satışları bile kapamıyorlar.
    Yabancı borsaların ilk yaptığı iş, açığa alım satımı kapatarak, krizin derinleşmesini önlemek.

Her neyse...
    Son düzenleme : alicemal; 29-08-2018 saat: 15:23.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanırım bu ayki ek gelirimlede senet almak zorunda kalacağım. Endeks 90bin altına inerse, tekrar senet alabilirim.

Bu kriz böyle gitmez.

Yönetim imamda olsa bile, özel kurumlar bi yerde dur diyecektir. Tabi özel kurumlar yahudi. Batacak olsalar, emir aldıkları ABD yahudileri yardım ederlermi.? Ederler. Bu teori çürüdümü.? Bilmiyorum!

Bu arada şunu hatırlatayım.

Son 30 yılda pek çok kriz oldu. Özelde çok batan zarar gören oldu, halk çok zorluk çekti ama krizden sonra maddi sıkıntı çeken milletvekili, bakan, belediye başkanı olmadı.
    Onlar hep zenginlik içinde yaşayıp ölecekler. Çoğu servetlerini yurt dışında stokluyor. Hiç servet yapamayan vekil ve bakanlarda 10bin TL emekli maaşı ile ölene kadar gül gibi yaşıyacaklar.

En sinir olduğum tipler, siyasiler için kavga edenler. Kıçında donu yok, boğazında lokma yok, kendini fakirleştiren, ele güne muhtaç hale getiren siyasetçiyi korumak için kavga eder.
    Bu tiplere dayanması çok zor oluyor ama o tipleri cahil bırakanda bu toplum. kime kızacaksın.?
    Son düzenleme : alicemal; 29-08-2018 saat: 15:22.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Türk telekom soygunu korkunç.

En az 20 milyar dolar soymuşlar.

Bu para bizim cebimizden çıktı.? Vergilerimiz neden artıyor, USD neden bu kadar oynak. Neden satın aldığımız şeylere çok zam varda, maaşlara az zam var.?

HEP BU SOYGUN DÜZENİ YÜZÜNDEN.

Türk telekom satılmasaydı, 12 yılda bu şirket, devlet hazinesine en az 20 milyar dolar koyacaktı. Hazineye yani halkın cebine girmesi gereken para, lübnan lı denen bu soyguncu ailenin cebinde yurt dışına çıktı.

2006 yılında ceplerinden tek kuruş ödemeden, hırsızlık denilen yöntemle, herkesin ve hükümetin gözü önünde bu aileye Türk telekom satıldı. Her kes bas bas bağırdı bu soygundur diye. Ama sattılar.

Şirket kasasındaki 2 milyar dolar nakiti devlete verdiler, Türkiyedeki bankalardan 4.7 milyar dolar kredi çektiler ve ceplerinden tek kuruş çıkmadan, devletten üzerlerine geçirdiler.

Bankalara olan kredi borçlarını ödemediler. yılda 2006 da 2 milyardan fazla kâr eden şirketi son yıllarda zarar ediyor hale getirdiler. tabi muhasebe oyunları ile. Çünki 2 rakibinede alt yapı hizmeti sunan Türk telekomun zarar etme ihtimali SIFIR. Satılmadan önce 4 yıl üst üste vergi rekortmeniydi, ülkede en çok kazanan şirketlerden biri. Satın aldı, işçilerin yarısını attı. Maliyet de düştü. Şirketin mallarınıda sattı. Hükümetin yakınları, yalakaları bu şirkette yönetim kurulunda. Biride 2014 de 40bin TL maaşla kurula giren jöleli yiğit bulut.

20 milyar dolardan fazla yurt dışına çıkarıldıktan sonra, bankalar şirketin çoğunluk hissesine el koydu. Şimdi bankalar ve onların satacağı yeni sahipleri halkı soymaya devam edecekler.

Aynısı IHA sürecinde oldu.
    Devletten satın alma garantisi aldıktan sonra, bayraktar ailesi TAI nin IHA mühendislerini kendi şirketine transfer ederek IHA yapmaya başladı ve her yaptıkları IHAyı devlet satın aldı. IHA mühendisleri giden TAI tökezledi. Ama şimdi toparladı.
    Artık devlet kasasına girmesi gereken milyarlarca dolar, zamanla bayraktar ailesinin cebine giriyor ve girecek.

Yap işlet devret denen garabetlerle. 123 milyar dolarlık iş yaptırıldı müteahhitlere. Hazine garantisi verildi, 25-35 yıl arası borçlandrıldık. Geleceğimiz bu müteahhitlere borçlandırıldı. Bizden sonra çocuklarımız, torunlarımız ödeyecekler. Tam 123 milyar dolar, halkın yerine üç beş yerli ve yabancı müteahhidin cebine girecek.

Devlet parası ile saraylar yapıldı, uçaklar alındı, dış ülkelerle fotoğraf çektirebilmek için her gidişte 5 milyar dolarlık devlet kasasından rüşvetler verildi, 1.6 milrara park oyuncağı alındı kullanılmadı. Devlet Parası çar çur edildi, o parayla yapılması gereken yollar, tüneller, köprülerde müteahhitlere borçlanılarak yapıldı.

Şimdi bu işleri seyreden ve yapan damatla hükümet ağlıyor. Altınlarınızı çıkarın, dolarlarınızı çıkarın.

haydi ordan. Önce sen yolsuzluk düzenini bitir. Halktan alınanları halka iade et. Sonra milletten iste.

Hakkaten bu ülkede yaşamak ölümden beter. tabi GÖREN İÇİN.
    Son düzenleme : alicemal; 30-08-2018 saat: 10:25.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Merkez bankası, BIST deki, VOB doviz işlemlerine dalacakmış.

MBnin yıllık kârı zaten çok yüksekti, VOB işlemlerine dalarsa bu kâr 2 katına çıkar herhalde.

MB kârının %20 si, yahudilerin cebine giriyor. Sistemi güzel kurmuşlar değilmi.
    Senin merkez bankan tekel konumunda. Ama sahibi kim.?

MBnin kârı sorun değil. Her ne kadar hak etmeselerde yöneticilerde kârdan pay alıyorlar, soygun düzeninin parçası ama asıl sorun hazine ihalelerinde. Hazine kâr etmiyor ve sadece faiz ödüyor. Bizim cebimizden ödüyor. Bi kere zamanında gazetelerin baskısı ile hükümetteki adamlarına başlatmışlar, artık durduramıyorsun.

MB nin VOB a girmesi, endeksin yükselmesi için olumlu sebeplerden biri olabilir. Tabi ne yapacaklarını, ne kadar yapacaklarını bilemiyoruz. Çok etkin de olabilirler, sadece seyredebilirlerde. bakalım göreceğiz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST100 şirketlerinin 2. çeyrek kârları, eski yıl aynı döneme göre %23 yükselmiş.

Resmi Enflasyonun epey üzerinde bir rakam. Endeks açısından iyi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ülke açısından kötü, kendi pozisyonum için ise iyi bir haber okudum.

Yurt içi yerleşikler(TC adresli vatandaş+TC adresli şirketler), geçen hafta 537 milyon USD almışlar.
    Yurt içi yerleşiklerin, bankalardaki Toplam doviz mevduatlarıda 153 milyar USD ye çıkmış...

Görüldüğü üzere, ABD höt deyince ŞARTLANMIŞ olan bizim millet, USD ye hücum etmiş. Tabi bunda gazete ve TV dediğimiz medyanın payı büyük.

Bugüne kadar 80 yıldır milleti şartlandıranlar medya. Bu sayede yabancıların işini kolay hale getirmişler.
    Yabancı kökenlilerin bankalarıda desteği verince, haydi ülke sallansın.

İddia ediyorum, dovizi en çokda dinci görünen gruplar almıştır... hodri meydan...
    Cahil adam, doğruyu yanlışı ayırd edemez.
    Cahilin aptalın dini imanıda paradır, uçkurdur.

Neden portfoyum için iyi...

Bu demektirki problemin kaynağı içerde. Her ne kadar dışardan tetiklense ve bizim medyada körükle gitsede, kaynak içerde olduğundan, fazla panik yapmaya gerek yok.

hükümet bizim site mensubu erol'un eline döner bıçağını verir, salar yahudinin üstüne. maaşada gerek yok, erol gönüllü gibi.

Yok bunu anca bize yapabiliyorlar.

Netçede kaynak dışarda olsa, kafan çalışsada, dışardaki sorunla boğuşması zordur. Problem içerde ise, bu sorunu imam kafalılar bile çözebilirde, çözemeyebilirde. Birazda zekâ lazım.

Derler ya.???

Aptal dostun olacağına, akıllı düşmanın olsun diye. Hakkaten doğru...

Bak yahudiler bizi 80 senedir sömürüyordu. Fazla arıza çıkarmıyorduk.

Ama bizim imamlar yahudi ile kapışınca, yahudiyi arar hale geldik.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kafamı karıştıran bir haber.

Otomotiv şirketleri, buyılın ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre kârlarını %24 artırmışlar.
    Üstelik 8 şirketin 4 tanesi kârdan zarara geçtiği halde.! Üstüne geçen yıla göre satışlar %12 düşmüşken.?

Kafam ilk anda almadı. nasıl olur dedim.? Geçen yıla göre bu yıl ikinci çeyrekte satışlar anormal düştü.?

Tabi olayı anlamak için detayı yani bilançoyu bilmek lazım.

Kasasında bol dövizmi vardı acaba bunların.? Satış düşşede, kasadaki USD sayesinde kâr artmış olabilir. USD fiyatı %50 arttı geçen yıla göre. Bilançolarda TL üzerinden açıklanıyor.

Ayrıca üretimin büyük çoğunluğu ihraç ediliyor, ihraç ettikleri araçların parçalarını eski USD fiyatından getirdiler, montaj yapıp yeni USD fiyatından, içerde ve dışarda sattılar diyede düşünebiliriz. Satış adedi düşsede, USD geliri çok artmıştır.

Otomotivin gerçek hali, önümüzdeki yıl ve sonrası anlaşılmaya başlanacak gibi çünki O kasadaki USD lerle dışardan ithal araba ve araba parçaları getirmek zorundalar.

En şaşırdığım ise Doğuş Otomotiv oldu. En çok kâr eden otomotiv firması buymuş.? İnanılmaz. Sahibi ferit şahenk bir yahudi. Garanti bankasının önceki yıllardaki sahibi.

Doğuş Otomotiv ülke içinde fiat(koç holding), ford(koç holding), reno(oyak ve fransız reno) ve hyundai-assan gibi otomobil üretmiyor. Otomobilleri olduğu gibi ithal ediyor.
    Satışlarıda ikinci çeyrekte düştü. Nasıl en çok kâr artış oranı elde etmiş olabilir.? Tabi yine bilançoyu incelemek lazım.

İncelemeyede niyetim yok. İnceleyen biri özet geçer belki.?

Tabi doğuş grubuda eski USD den alıp, stokları içerde yüksek USD den satmış olmalılar.

Hisse ağırlıklı portfoyum için iyi haber...

Üç-beş kere yazdığım gibi, abd baskısı ile doviz krizi çıkmasaydı, kasıma kadar hissede durup sonra doviz ve altına geçmeyi planlamıştım. USD krizi benim eli bozdu maalesef.

Önümüzdeki sene bu ülkeden ve BIST den bişey beklemiyorum, genelde yatay gider diye düşünüyorum. tabi büyük oyuncular yukarı aşağı orta vade dalgalar yaratıp inek sağmaya çalışırlarda...
    ülke ekonomisinin bi daha toparlanması olasılığı ufukta görünmüyor... Önümüzdeki yıl BIST de yer almayı planlamadım.. tabi planların değişme ihtimalide görünüyor çünki ABD baskısı ile tetiklenen USD krizi, bu seneki planlarımdada problem yarattı.

Siyasiler 3 dakka rahat durmuyorki.?
    Son düzenleme : alicemal; 02-09-2018 saat: 13:15.
    @NeAcaipDunya

Super Bi topik
    Dostum elektrikli elektriksiz, oto isi dunya da en bela istir
    En superi en uyguna yap. Gene kulp bulup celme takarlar
    Yani aslen iyiki direkt uretimimiz yok

Sayfa 19/852 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz