Sayfa 190/852 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. faizsiz bir dünyayı hayal bile edemiyoruz belli ki iliklerimize kadar işlemiş meret...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    faiz i kim ortaya çıkarmış henüz bilmiyorum ancak bunu sistem haline getirip kolay yoldan zenginleşmek amaçlı kullananlar siyonist yahudiler.

Kısaca tarihine girersek. Bunlara 500 yıl kadar önce avrupada pek çok mesleği yapmama zorunluluğu getiriliyor. Bunlarda ticaret tefecilik gibi işlere girmek zorunda kalıyor. Adamlar hiç bir bin yılda rahat durmamışlar. Nasıl bir arızalarsa artk.

Tefecilikten malı götürüyorlar. Derken zenginlerin parasınıda alıp faizle başkalarına vermeye başlıyorlar. Siyonist bankacılığın temeli. Derken devletlere borç verebilecek kadar güçleniyorlar. Bunda alman bir prensin büyük payı olduğu söyleniyor. Servetini rotchild e mevduat olarak vermiş.
    Derken bir savaşta bir tarafa maddi destek olup kazandırıyorlar. Savaş sonucu çok büyük para yapıyorlar. Savaşın para kazandırdığını görünce, avrupada savaşan tarafların ikisine birden para veriyorlar, savaşı kazanandan para, kaybedenden toprak ganimet ülkede ayrıcalıklar filan alıyorlar. Derken krallardan daha zengin hale gelip çok büyüyorlar.

Savaş olmayınca savaş çıkarmaya başlıyorlar. Ülkelerdeki grupları besleyip ayaklandırma. Soylu grupları destekleyip kral yapma ve onlara savaş çıkartma gibi yollarda uzmanlaşıyorlar.

Son 500 yıldaki tüm soygun ve soykırımların, son 300 yıldaki tüm savaşların arkasında bunlar olabilir.

Avrupa yönetimlerine geçince demokrasi altında liberal sistemi kendi işlerine gelecek şekilde geliştiriyorlar. Devlet sömürme sektörleri olarak medya ve finans sistemlerini kullanıyorlar. Bazı sektörlerdede hakim rolu üstlenip dünyaya hakim olmaya çalışıyorlar. Şu an karşılarında tek engel var ÇİN. Rusyada engel gibi ama orası çok karanlık. Rusyanın tüm dev özel şirketleri yahudilerin, Her yıl batıdaki yahudilere 10milyarlarca dolar para akıyor, ama putin yahudilere düşman görünüyor. karışık bir iş...

her neyse... boşa bir yazı oldu, bilen biliyor...
    Son düzenleme : alicemal; 24-07-2019 saat: 09:57.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd ve dünya hala kapışıyor.
    abd, bu kapışmanın kendi aleyhlerine olduğunu ne zaman fark edecek acaba.?

AB alternatif finans ağı sistemi kuracağım demişti. İsmi neydi ya? instex gibi bişeydi.

Hala tam olarak devreye almamışlar.

Rusya ve Çin de takas sistemi kurmuşlardı, onlarınki çalışıyor diye biliyorum.
    AB nin sistemi de devreye girerse, abd etkinliği dünya finans sisteminde biraz daha azalacak. USD doviz rezerv miktarı olarak %62 lere kadar düşmüş. %30 lara düştüğünde abd ağlamaya başlayacak.
    Çok fazla dünya savaşı çıkarma heveslisi olacak.
    Şimdi çıkardı çıkardı. 20 sene sonra ÇİN ve Rusya'nın gücü silah sanayiinde abd yi geçmiş olacak. Şu an kazanma şansı var, yarın olmayacak.

Ekonomide batının asyayı geçme şansı yok çünki hantallaştı ve obezleştiler.
    Dünyada geçerli olan kağıt paraları sayesinde dünya şirketlerini satın aldılar. oralardan gelen paralarla krallıkları devam ediyor ve çüküşleri halı altında kalıyor. Her yıl batıya akan dünyanın emeği ve parası, hem bunlara krallık yaşatıyor, hemde hantallaştırıp obezleştiriyor.

Tarihe bakarsanız, aşırı cinselliğe ve yemeğe düşmüş olan imparatorlukların leşlerini görürsünüz.

İngilterede trumpdan daha çok, yahudi uşağı soytarı boris yeltsin kafasında bir adam başa geçti. Kendisi osmanlı paşalalrının torunu imiş. Yok vezir torunumuydu.? Osmanlıda kaymak tabakadan birinin torunuda unuttum.
    Oda ingilterenin yeltsini olabilir... bakalım görecez.
    Her yeni gelen yönetici eskisinden daha kapasitesiz oluyor. Bizdeki gibi.

Halk seçiyorsa başka şans olmuyor. Naş kanunu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    eyvah eyvah moruk yine gaza geldi.
    üstelik bana benzemeye başlamış. en iyi benim diyor... rakip çıktı.

Vay canınaaa, Alamanyada imalat PMI 44 ünde altına indi. Bi ara düzelir gibi oluyordu.
    Alamanyanın bu kadar ihracata bağımlı olduğunu, hatta abd ye yaptığı ihracata bu kadar bağımlı olduğunu bilmiyordum. Netçede detay bilgi ama önemli bilgi.
    abd, merkez bankasında odunları boyayıp yeşil kağıtlara çeviriyor. Alamanya mal üretip, bu yeşil kağıtlar karşılığı abd ye bolca mal satıyor. abd emeksiz, üretimsiz yeşil kağıtlar karşılığı, dünyadan ve Alamanya'dan bedava mala gark oluyor.
    Uyduruk bir ticaret ilişkisi.
    Derken bu ilişkiye delinin teki çomak sokuyor, Alamanya güm. Bi tarafta deli, diğer tarafta çalışkan ve zeki alamanya... ikiside tokuştu- alamanya çatladı, abd ise kırılacak ama bekleyelim.? Ülkelerin doğuşuda batışıda uzun olur.

BIST ve USD bugün gelişmelere uygun davranıyor. Dün BIST normal değildi. Belkide günlükçüleri tokatladılar.
    Bu arada mevduat faizinin %3 ü vergiye gidiyormuş. Devletin Enflasyonu %17, %3 de vergi eder %20.
    MB nin -400 puan faiz indirimi normal gibi duruyor. Devletin Enflasyonu indikçe indirsin.
    Ama dediğim gibi, ne açıklarsa açıklasın uzun vade trend değişmez. Kısa vadede çok şelaleler olabilir ama uzun vade MB sebebi ile değişmez. Garantisi yok o ayrı.

abd ilede karşılıklı iyi niyet gösterileri devam ediyor. Heyetler gelip gidiyor. halkbankın adamı serbest filan...?
    Son düzenleme : alicemal; 24-07-2019 saat: 11:30.
    @NeAcaipDunya

5. İsin sakasi o ya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw moruk, piyasa ve bizi yönetenler, bide bizim geleceğimizi etkileyen medya gibi sektörler harici yazdığım herşey benimde şaka.

Geriye bişey kaldımı.?

Her neyse...
    moruğu dolaba kaldıralım, benim gibi çenesi düşük, doldurur topiki şimdi.

VOB tarafına bakmasam iyiydi, kerem birader yarım kaşık dondurma hikayesini yazmış, gözlerim doldu...

Aklıma "sen ne yaşadınki" diyen süzme zibidi geldi... o dondurmanın kaşıkları ile kulağının arkasında 24 saat ses yapacaksın. 3 güne sıyırır benim ruh dünyama gelir. Ama kim uğraşacak şimdi.?

Neyse kaytarmayı bırakıp tükkanı kapatayım... alamanya PMI dışında ciddi bi haber göremedim.
    arada bakarım...
    @NeAcaipDunya

7. Yok abi ben cok konusmam
    Senin fikirler degerli
    Kactim ben

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    yaw moruk, piyasa ve bizi yönetenler, bide bizim geleceğimizi etkileyen medya gibi sektörler harici yazdığım herşey benimde şaka.

Geriye bişey kaldımı.?

Her neyse...
    moruğu dolaba kaldıralım, benim gibi çenesi düşük, doldurur topiki şimdi.

VOB tarafına bakmasam iyiydi, kerem birader yarım kaşık dondurma hikayesini yazmış, gözlerim doldu...

Aklıma "sen ne yaşadınki" diyen süzme zibidi geldi... o dondurmanın kaşıkları ile kulağının arkasında 24 saat ses yapacaksın. 3 güne sıyırır benim ruh dünyama gelir. Ama kim uğraşacak şimdi.?

Neyse kaytarmayı bırakıp tükkanı kapatayım... alamanya PMI dışında ciddi bi haber göremedim.
    arada bakarım...
    abi seni pek methederler seninle tanışıp bu sene kurbanda dana girmek isterim. kabul edersen çok sevinirim.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Sayfa 190/852 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •