Sayfa 191/852 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet abd beklenen gümlemeyi göstere göstere gerçekleştirdi.
    2018 ortalarında imalat PMI 60 larda iken, temmuz 2019 verisi 50

Aşağı yönlü sürekli azalmış.

Tamda 2018 ortalarında trump ın tehditleri ne işe yarar konusunda öngörü yapmıştım. Kısa vadede işe yarar, uzun vadede gömer diye. yanlız bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum. Ülkeler tren gibidir, kalkışıda inişide zordur.

Tabi yeni geliştirilen teknolojik trenleri hesaba katmadık.

Almanya verisi korkunç, abd verisi ise ızdırapta. abd nin bu verisi, almanları da kara kara düşündürür.

Sonuç????

PİYASALAR BAYRAM.

İşte yahudi sistemi bu.
    Halk kırılır ağlar. para piyasaları merkez bankalarında basılan paralar ile zenginliklerine zenginlik katar. Nasıl bir aşağılık dünya yarabbi.? Yattıkları yerden malı götürüyorlar. öbür tarafta onmilyonlarca işçi günde 8 saat sürekli çalış, eve ekmek götür.
    Bu sistem TR yede uyarlandığından, yahudi kanallarda sabah akşam, patronlara yardım diye dilenen kendini bilmezler var ve son derece doğal karşılanıyor.

İnanamıyorum sayın seyirciler. Bu veri 0,25 FED in faiz indirimini garantiler. Acaba dahada artırsakmı düşüncesine gark eder. 0,75 1.0 ları üfürenlerde atağa geçer.

Haydi bakalım 3 kuruşta biz götürelim bu traji komik sistemden.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

Bugün herkes endişeli. Uzun vadeci olarak zerre endişem yoktu ama VOB tarafını okuyunca tırstım biraz.

Sürü psikolojisine girdim.

Böyle anlarda son aldığım kararı, neden aldığım konusunu notlarımdan tekrar açıp okuyorum. O zaman sürü psikolojisinden çıkıyorum. Sağlıklı bakabiliyorum.

MBnin kararı atla deve değil. Kısa süreli bir bocalamadan sonra tekrar herşey rayına girer.

Aşırı bir rakam açıklasa bile 98bin altına inilmez. caatsa kararlarıda belli olmadı, ancak trump ın yaklaşımı olumlu olduğundan, MB umarım faizi çok indirebilirim gibi bir sonuç çıkarmaz.

Çok aşırı açıklarsa adam geri zekalıdır yapacak bişey yok. Piyasa adamı alaşağı etmeye çalışır bu sebeple ortalıkta uçuk seviyeler görebiliriz. Bi kaç hafta sonra işler rayına girer ama çok vakit kaybetmiş oluruz ve epey geriden başlamış oluruz ayrıca piyasa yükselmekte pekde hevesli olmaz.
    Maliyetim çok düşük olduğundan Zarar etmem ama artı kazançlar uçup gider.

Yapacak bişey olmadığından bekleyip göreceğiz. kaç açıklayacağını hakkaten bilemiyorum çünki kararı MB kendisi vermiyor. En fazla -400 bu işi kurttarır. Tabi soraki açıklamada önemli, devamında agresif olmayacağı güvencesi vermesi gerekir.

Her neyse. koyun gibi bekleyeceğiz. Şu ülkede bişeyde standard düzgün olsa şaşıracağım.
    @NeAcaipDunya

3. beyaz yakalıların standardı mı

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ermaksan isimli genç Türk firması.

Kısa sürede son teknoloji bir lazer kesim makinesi yapıp kuzey amerikaya 2 tane satıyorlar. Hemde dünyanın en ileri teknoloji çelik üreten abd firmalarına.

Devlet bankalara ve ülkemizdeki sahibi TC kimlikli olan ama yahudi olan firmalara 80 yılda yaptığı yardımları ermaksan gibi firmalara yapsa, TR bugün gelişmiş bir ülkeydi. Almanya danda daha ileriydik. Çünki bizdeki ırklar melez. Bu sebeple Almanlar'dan toplam yaratıcı aklımız daha fazla.

TR deki TC kimlikli yahudiler, Türkiyeye çalışsa canım feda. Onlara yapılan yardım helal olurdu, ancak maalesef 80 yıldır teknolojiyi dışardan ithal ediyorlar. BİLİNÇLİ olarak içerde üretmiyorlar.
    Bu yahudi firmaları TRnin ayağına bağlanmış olan yükler. Hepsi vatana ihanetle yargılanıp dişleri sökülmeli ve tokatlanmalı, ayrıca kem gözle bakılarak konusunda etkin yaşlı kadınlarımız, nazar değdirme yöntemi ile bunları ufalamaları istenmeli.

Yada paralarını verip göndereceksin. Geriden başlarız ama hızla ilerleriz.

Her neyse olması imkansızda, hayal kurması bile güzel.

Bu ermaksan gibi onlarca firmamız var. Büyüyüpte yahudiye rakip olmaya başladılarmı, ya yahudilerce satın alınıyorlar, yada yahudi medya ve yahudi nin şekillendirdiği devlet tarafından önleri kesiliyor.
    Çin hariç tüm dünyada aşağı yukarı böyle gibi görüyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aslında VOB hesabım açık olsaydı.

MB kararından önceye çok aşağılara kademeli long emirler girer beklerdim. Riskli bir işlem ama çokda riskli değil.

MB kararı piyasaların hoşuna gitmezse panikle satacaklardan çok aşağılardan long kapmaya çalışırdım. Gelir veya gelmez bilemem. Gelirse, endeks daha aşağı giderse zarar ihtimali var. O sebeple kademeli çok aşağılara yazılmalı.
    Eğer -600 veya daha büyük faiz açıklanmamışsa, o longlar zarara bile girse elimde tutardım. Bi kaç güne güzel para kazandırırdı, hatta o seviyelerden dahada aşağı inse, kontratlara üçte 1 oranında ilave yapardım ama yine çok aşağılara kademeli yazarak.

Eğer -600 den daha fazla indirim olursada zararla kapardım. Çok zarar olmazdı eğer yeterince aşağıdan alabilmişsem.

Ama yukarı dönerse güzel kazanç bırakırdı ve en az 106 bin endekse kadar tutar yarısını kapar kalanı ile daha yukarıyı hedeflerdim.

-400 veya daha aşağı indirimde, emirlerin gerçekleşmeme ihtimali yüksek. O sebeple ilk kademe longu çok çok aşağı yazmazdım..

Her neyse VOB hesabım kapalı, boşa kafa yormayayım ancak bu tür kriz anları, güzel para yapmak için güzel fırsatlar doğurur. TABİ "İYİ TEMEL ANALİSTLERE". Yani mutlaka orta vade trendi doğru bilmiş olman gerekir.

Peki kaç kontrat.? hesabımdaki her 5 bin TL için 1 kontrat.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bakalım üstte VOB hakkında yazdığım olay gerçekleşecekmi.?

Şu an BIST endeks 102600 lerde, şu an ikinci aşamada yazdığım üçte 1 oranında aşağılara kademeli olarak ilave long emri girdiğimi varsayalım.!!!

Şu an kesik başlı tavuk formasyonu var. Büyükler analiz yapıyorlar, yada karar verme aşamasındalar. Naapalım derdinde analistleri dinliyorlar büyük ihtimalle.
    Sora her zaman yaptıkları gibi benim sayfaya girip, ona göre karar vereceklerdir.

Silkelerler yada silkelemezler, ama 1 hafta içinde bi 106 gösterirler.

caatsa olduğu için daha yukarısı zor.

bakalım VOB da sanal hesapla kazanabilecekmiyim.?

Umarım kazanamam yoksa gaza gelip vob hesabımı aktif ederim filan... işin yoksa sinir stres...
    @NeAcaipDunya

7. Dolar düşüyor,borsa düşüyor,altın düşüyor,gayrimenkul düşüyor, faizler zaten düşecek.......eeee ne yükselecek????

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı haklısın.! Böyle ülkelere böyle piyasa normal. İş çok zor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 191/852 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •