Sayfa 195/852 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bluumbergin oturum yöneticisi hafiften şımarmayamı başladı ne.? Dolar alanlardan bahsedilirken sürekli "bunlar" dedi. Herifi fazla övdük, otokontrolu gevşedi sanırım. Yönetmek yerine yorum yapmaya çalıştı. Yorum yapmaya kalkarsa kısa sürede batar söyleyeyim. Oturum yöneticiliği başka, yorumculuk başka. Yorum işi akıl gerektirir. Yöneticilikde ise zeka ve disiplinle idare edebilirsin. Yoruma kalkınca akıllı olmadığı çabuk ortaya çıktı.
    Karşısında tek kişi vardı. Boş olmayan ve dinlenebilecek adamlardan biri. Esmer jöleli geri yatık saçlı, asya tipli bir adam. rıdvan dilmen gibi hızlı konuşuyor. Şant Manukyan da iyidir, boş adam değil, kendine güvenli.

her neyse..

murat muratoğlu bir ara formdaydı, son günlerde işi sadece saldırıya indirgedi. üç beş yazıda bir millete hakaret ederse, muhalif siyasi şeklini tutturmuş olur.

Kendi çapında delikanlı fatih altaylı, tüm halkın elektrik paralarından futbol kulüplerine para istemiş. Bu herifte tavuk kadar beyin yok ama kazandığı paranın haddi hesabı yok. Medyada önde gelenlerden.
    Kural neydi. Üretim olmadan kazanan varsa, hırsızdır. Bilerek yada bilmeyerek başkasından çalıyordur.
    altaylı bu fikirleri söylemese, altaylının koltuğu boş kalsa bu ülke ne kaybeder.??? SIFIR. Demekki kazandığı para, çalışan üretenlerin cebinden çıkıyor.
    altaylı gibilerin çalıştığı medyamız toptan ortadan kalksa, bu ülke bırak zarar görmeyi, faydası bile olur. Bizim medya tamamen yolsuzluğa batmış olanlarla ortak çalışan bir grup. hep kendi hırsızlarına çalışan bir sürü insan. İçlerinde temiz dürüst olanlarda var ama %10 u geçmez bence.

abd olayına şaşırıyorum. Sanayi verileri aylardır aşağı giderken, işsizlik verileri sürekli iyi geliyor. Sanayi ve finans işten adam çıkarıyor ama birileri işe adam alıyor. Hizmet sektörü olmalı. İşin aslı detayı bilmiyorum bilmem gerektiğinide şimdilik düşünmüyorum. Bi yerde analiz okursam öğrenmiş olurum.
    İmalat düşerken sanayi ve finanstan adam çıkarılırken, ben abd nin yokuş aşağı gittiğini görüyorum, ama dünya başka şeylere bakıp abd iyi gidiyor diyor... Tabi şaşırıyorum.!!! abd gibi bir dev, dışarıya kapı kapar ve dünyayı tehdit ederse batar. Hemde hızla batar.

Düşünün, forumda herkes erkek olduğuna göre bu örnekte sakınca yok.
    Genel ev işletiyorsun, rakiplerinde var ama sindirmişsin.
    Derken çalıştırdığın kadınları tehdit etmeye başlıyorsun, elinde odunla kafa göz yararım deyip duruyorsun. Yetmiyor rakip genel ev patronlarınada odun sallıyorsun.
    Onlarda bu cehennemden kurtulmak için alretnatif planlar yapıyorlar. O patronla O genel ev uzun süre yaşarmı.? Üstelik çalışan kadınların %60 şişman ve tembel. Sadece yiyorlar. Parayı, haraca bağladığın rakip genelevlerden kazanıyorsun. Rakipler ise bıkmış, kendi ellerindeki gıcır kızları piyasaya sürmek için hazırlanıp duruyorlar.

Neyse örneği beğenmedim... daha iyisini yazabilirdim... bakalım göreceğiz.. abd TV lerin dediği gibi iyiyemi gidiyor yoksa sıyırmak üzere olan belkide sıyırmış keçinin dediği gibi kötüyemi.?

Yanıldığım da görülmemiştir. İsreketi mutlaka tuttururum, detayda farklılıklar olabilir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    vay vay ortalığı boş sanıyodum, kalabalıkmış.
    Doktor önerileriniz için sağolun varolun. Ama ben çözümü biliyorum. ABD bi mikrodalga silah geliştirmiş diyorlar. Düğmeye basıyorsun, tüm canlılar kumpir oluyormuş.
    O silahın düğmesini buldummu iş biter. Sorun hallolur.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cüneyt başaran süzmesi kendi ayağına kurşun sıkmış. hem dünyayı soyan yahudi firmada çalış, hırsızlık parası ye, hem dünyaya merkez bankalarının saçtığı tonlarca dolardan faydalanan medyanın merkezinde en çok beslenenlerden ol, hemde "dağıtılan para gelir dağılımını bozuyor" de. Buda dünyada olup bitenden, kendisinin büyük ölçüde haramzade olduğundan haberi yok.
    altaylı gibi tam haramzade diyemem çünki bu adam bilgi analiz edip üretmeye çalışıyor. Kazandığı gelir ve olanakların küçük bir kısmı haram değil diyebilirim.

her neyse... durumu nihayet çözer gibi olmuş. Ben bu dingilin dediklerini, dağıtılan paraların nereye gittiğini görünce 2008 ve 2009 yıllarında yazmıştım. İkinci krizin geleceğini ve sebeplerini kılıçdaroğlunada mail olarak atmıştım. O zaman bu adam başgan değildi. Başgan olunco kuvöz içine aldılar.
    Demek o dönemler kurtuluş ümidini hala taşıyormuşum, saf ve temizmişim... ne günlermiş be.!!!
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Merkez medya nın yalan söylemeyen kısmını okuduk.
    Tabi bunlar da süt değil, yalan yok ama işine geleni, işine geldiği dönemde, işine yarayacak şekilde yazıyorlar. Bunlar da nitelikli dolandırıcı. Yalancı medya ise bildiğin adi hırsızlar.

Cuma düşüşüde bilinmeyen bişey yok. Anlaşılan sadece powel ın konuşması etkilemiş.
    Ekonomistlerin konuşmadan anladıkları, 2020 de yeniden faiz artırımları başlayacak. Hortum kesilecek o sebeple panik yapmışlar.

Şu anki durum ne.?
    FED 2019 da faiz artırmayacak, piyasadan para çekmeyecek. Belki bir 0.25 daha faiz indirecek.

Hırsızların FED den para beklemesi rezil bir ortam ama mecburuz aynı ortamda bunlara katlanmaya. Yorumlamak zorundayız.

Evet, FED in faiz artırmaya geçmesi ve para çekmeye devam etmesi özellikle batıyı ve dolayısı ile dünyanın geri kalanını çok etkiler. Dolayısı ile bizide etkiler.

Balonlar PATLAR.

Cevaplanması gereken soru, hangi ülkede, hangi sektörde, ne kadar balon var. Bizde balon varmı? Varsa ne büyüklükte.

Yine zor bir soru sordum ve yükün altına girdim.

batıda balon olduğu açık. En büyük balon abd borsasında. Avrupadada balonlar büyük, kötü verilere rağmen sürekli yükseldiler. Onlarda düşüş, geçendede söylediğim gibi SON DERECE NORMAL.

Bizde balon ne kadar emşerim.?

Balon büyükse, gümlemeside şiddetli olur.

Bizde BIST de balon bence yok. Tabi olay göreceli, ülke yi tayyip yarın İran la savaşın eşiğine getirir, bizim BIST şu anki hali ile birden bire balon halini alır... akp ile herşey mümkün. Yarın ne olacağı belli değil.

İnşaat sektöründe balon vardı. Finansta balon vardı ancak o balonlar fazla şişmedi kanaatindeyim. batması gerekenler halkın paraları ile yaşatılıyor. Ancak BIST, batı borsaları gibi uçup kaçmadığından, bu balonların patlaması büyük olmaz.

Oda patlarsa tabi.

Hoş sektörleri fazla takip etmediğimden, onlar konusunda balon analizi yapmamda abes oldu. Ancak TR de, batıdaki gibi balon olmadığı açık. Ekonomimiz kötü ve gelecek aydınlık görünmüyor çünki yöneticilerimiz kötü. 4 sene sonra muciza olmazsa gidecekleri garanti gibi. Ancak FED çok para dağıtırda, TR yede bolca doviz girer, doviz tekrer 3 TL nin altına iner, millet ve ülke olarak tekrar bolca borçlanmaya başlarsak. yeniden feraha ulaşmış gibi oluruz ve akp yaptı zanneder bizim cahil millet, yeniden akp kazanabilir... onun haricinde ihtimal yok gibi.

Her neyse, odaktan uzaklaşmayayım..

Evet, FED olayını ciddiye almak gerekir, ancak bizde hangi sektörlerde ne kadar balon var, bunu çözmek gerekir... Bizim batı kadar etkilenmeyeceğimiz açık.

Mucize oluda, tayyipin IQ su50 puan birden yükselirse belki bişeyler olabilir. yada adam hazstalanırda konuşamaz ve yazamaz hale gelirse, acaba bu ülkede bişeyler olurmu.? Yerine geçecek olana bağlı tabi.!!! akp de adam yok yaw.. kim geçse daha beter.

her neyse... işin içinde çıkamadık ama FED in bu haftalardaki etkisini görmüş oldum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Merkez medya nın yalan söylemeyen kısmını okuduk.
    Tabi bunlar da süt değil, yalan yok ama işine geleni, işine geldiği dönemde, işine yarayacak şekilde yazıyorlar. Bunlar da nitelikli dolandırıcı. Yalancı medya ise bildiğin adi hırsızlar.

Cuma düşüşüde bilinmeyen bişey yok. Anlaşılan sadece powel ın konuşması etkilemiş.
    Ekonomistlerin konuşmadan anladıkları, 2020 de yeniden faiz artırımları başlayacak. Hortum kesilecek o sebeple panik yapmışlar.

Şu anki durum ne.?
    FED 2019 da faiz artırmayacak, piyasadan para çekmeyecek. Belki bir 0.25 daha faiz indirecek.

Hırsızların FED den para beklemesi rezil bir ortam ama mecburuz aynı ortamda bunlara katlanmaya. Yorumlamak zorundayız.

Evet, FED in faiz artırmaya geçmesi ve para çekmeye devam etmesi özellikle batıyı ve dolayısı ile dünyanın geri kalanını çok etkiler. Dolayısı ile bizide etkiler.

Balonlar PATLAR.

Cevaplanması gereken soru, hangi ülkede, hangi sektörde, ne kadar balon var. Bizde balon varmı? Varsa ne büyüklükte.

Yine zor bir soru sordum ve yükün altına girdim.

batıda balon olduğu açık. En büyük balon abd borsasında. Avrupadada balonlar büyük, kötü verilere rağmen sürekli yükseldiler. Onlarda düşüş, geçendede söylediğim gibi SON DERECE NORMAL.

Bizde balon ne kadar emşerim.?

Balon büyükse, gümlemeside şiddetli olur.

Bizde BIST de balon bence yok. Tabi olay göreceli, ülke yi tayyip yarın İran la savaşın eşiğine getirir, bizim BIST şu anki hali ile birden bire balon halini alır... akp ile herşey mümkün. Yarın ne olacağı belli değil.

İnşaat sektöründe balon vardı. Finansta balon vardı ancak o balonlar fazla şişmedi kanaatindeyim. batması gerekenler halkın paraları ile yaşatılıyor. Ancak BIST, batı borsaları gibi uçup kaçmadığından, bu balonların patlaması büyük olmaz.

Oda patlarsa tabi.

Hoş sektörleri fazla takip etmediğimden, onlar konusunda balon analizi yapmamda abes oldu. Ancak TR de, batıdaki gibi balon olmadığı açık. Ekonomimiz kötü ve gelecek aydınlık görünmüyor çünki yöneticilerimiz kötü. 4 sene sonra muciza olmazsa gidecekleri garanti gibi. Ancak FED çok para dağıtırda, TR yede bolca doviz girer, doviz tekrer 3 TL nin altına iner, millet ve ülke olarak tekrar bolca borçlanmaya başlarsak. yeniden feraha ulaşmış gibi oluruz ve akp yaptı zanneder bizim cahil millet, yeniden akp kazanabilir... onun haricinde ihtimal yok gibi.

Her neyse, odaktan uzaklaşmayayım..

Evet, FED olayını ciddiye almak gerekir, ancak bizde hangi sektörlerde ne kadar balon var, bunu çözmek gerekir... Bizim batı kadar etkilenmeyeceğimiz açık.

Mucize oluda, tayyipin IQ su50 puan birden yükselirse belki bişeyler olabilir. yada adam hazstalanırda konuşamaz ve yazamaz hale gelirse, acaba bu ülkede bişeyler olurmu.? Yerine geçecek olana bağlı tabi.!!! akp de adam yok yaw.. kim geçse daha beter.

her neyse... işin içinde çıkamadık ama FED in bu haftalardaki etkisini görmüş oldum.
    aslında dünyada balon oluşurken bu ekonominin kötü yönetilmesinin tek karı bistin şişmemesi oldu.Yabancı ciddi girişler yapmadı.Onlar bile çok tereddütlü...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Abi senin ekonomiyle ilgili yazılarını okuyayım diye kaydoldum geldim ama şimdi 195 sayfa yazıyı görünce tırstım yahu. Maşallah her sayfada da en az 2-3 A4'e yetecek kadar yazı var. Kitap haline getirsek 600 sayfayı bulur, klavyene bereket ) En baştan başlayamicam sanırım, ömrüm yetmez o kadarına. Ben bu mesajımdan itibaren bakarım artık unutmaz ve fırsat bulursam )

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay dinlex gelmiş. Hoşgeldin. Site bu yıl sonu bitecek gibi.

---

Bi kaç gün internete ve piyasalara ara verdim, komşulara işlerinde yardım ettim halada edeceğim. Evet doğru tahmin ettiniz. Süper ötesi yardımseverim.

Dün dow %3 düşmüş, AB borsaları şu an yeşilde o ilginç olmuş. Bizimkinin yeşil olması normal, kırmızıda olabilirdi oda normal olurdu. Ama dediğim gibi, batı kadar düşersek o normal olmaz. Satanları aşağıdan toplarlar.

Açılışta aşağıdan başlamadıklarına göre, her neyse yaw... kafa bi kaç gündür başka yerlerde... fazla BIST yorumu yazmayayım.

Çin le anlaşma olmayacağı baştan belli idi. Çin e teknolojiden çekil şartı koymuşlar. Sömürgemiz olacaksın cümlesinin farklı söylenişi.

abd yaşlanmış ve dişlerinin bi kısmı dökülmüş aslan. Çin genç aslan, henüz yaşlı aslan ve sürüsü ile baş edemez ama, baş edebilecek güce ulaşması yakındır. Yakından kastım 20 yıl falan. Ülkeler söz konusu ise kısa vade bile 5-10 yıldır.

TR de ise 2 yıldır bi problem bitiyor diğeri başlıyor. Çok sıkıcı ve rahatsız edici.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen ayın gelirinden artan nakiti senet FON alım emri girdim.

Fazla düşünerek hareket etmedim.

Avrupa ve abd nin ekonomileri kötü gidince, "ekonomi kötü olduğu için merkez bankaları para dağıtacak" diye borsaları yükseltiyorlar. Ekonomiler iyi gidincede, "ekonomi iyi" diye borsaları yükseltiyorlar.
    Bunun bi yerde kırılması gerekir. abd, avrupaya göre daha embesil. O sebeple avrupa nın önce kırılma ihtimali daha yüksek çünki azda olsa zeka kırıntıları var.

Tam maymunların uygulayabileceği bir sistem.

Bizim borsada yabancı kuklası olduğu için, yabancıya teslim olursan yükseliyor, direnirsen düşüyor. Bizimki de afrika ülkeleri sistemi olsa gerek.

Üç beş gündür haber takip etmiyordum...

Yılbaşında portfoyu, seçimlerden sonra IMF anlaşması olur mantığına göre kurduk. Seçim sonrası BIST, altından fazla kazandırır diye hesap yaptık.

tayyip in, IMF nin yüzüne baktığı yok. Yinede yeterince artıdayım ama maalesef moralim pekde iyi sayılmaz.

Son umut Eylül ayı.
    Eylül ayındada çıkışa geçmezsek, bu seneyide kaybettim demektir. Zarar yazmam, geçen seneki gibi çoğunluğun kötü gittiği bir senede bile yazmadım, bu senede yazmam. Ama amaç zarar yazmamak değil, enflasyon üzeri kazanmak..

Her neyse yaw.

Ons Altın güzel yükseldi.
    Gram altın ise hala benim son partiyi sattığım fiyat olan 265 TL nin altında.

Her neyse, Eylülde gel...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 195/852 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •