Sayfa 196/852 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nihayet milli piyango özelleşti.?

Bilmeyeniniz varmı.? Milli piyangoya bağlı oyunların büyük ikramiyeleri uzun süredir hile ile birilerinin cebine giriyordu.? Oynayan vatandaşa gitmiyordu. Ben uzun süredir sayısal süper filan oynamıyordum.
    Bir tek yılbaşıları bilet alıyordum belki onda hile yoktur diye ama ondada hile olduğu ihtimali ortaya çıkmıştı. Hemde bariz bi ihtimaldi.

Ülkenin her yerinden pislik akıyor.

Milletin umudu ile oynayacak kadar aşağılık kim olabilirki.?

Netçede özelleşmiş ancak alanlar pek güven verici değil. 2 ortak almış, ortaklardan biri Türk ve %51 payı var. Diğeri İtalyan.

Türk olanı, para kazanmak için herkesle ortaklık ve yalakalık yapabilcek zihniyetteki demirören grubu.
    İtalyan olanını tanımıyorum Sisal diye bir grup. İtalyada temiz sayılmaz. Kara para aklama olayı onlardada yaygın. Yasadışı dönen işleri çok fazla.

Kuzey avrupalılar kazansaydı ve Türk ortak olmasaydı daha iyi olurdu. Belki dolandırıcılık biterdi.

Yinede en azından ilk bir yıl, millet alışana kadar hile yapmayabilirler. Kazananları filan bol bol TVlerde internette gazetelerde gösterirler. Hem reklam olsun diye, hemde bakın kazananlar sizden birileri görüntüsünü beyinlere kazımak için.
    Biliyorsunuz milli piyango, süper loto sayısal loto çekilişleri filan karanlık odalarda yapılıyordu. Naklen yayını kesmişlerdi. Belki bunlar büyük reklam eşliğinde naklen yayınlara geçerler. Netçede demirören grubunun medya ayağıda var.

İlk 1 yıl oynanabilir, sonra gidişata bakmak lazım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    5 gündür yazmamışım.

Dow yine düşüşe geçti. 27300 den 25400 e. %7 düşüş.

FED para dağıtma hikayesi olmasa bi daha 27 bini 10 yıl sonramı görür, 20 yıl sonramı yoksa hiçmi göremez bilemezdik. İç savaşla parçalanana kadar dow düşüş yaşayabilirdi.

Şu an acaip bir balon var abd de. Devletin yaşattığı bir finans kesimi ve finans kesiminin saçtığı paralarla yaşayan sektörler var.

2008 de Bir kez trilyonları dağıttılar. Neye yaradı, buraya geldik. Merkez bankasının ayakta tuttuğu ekonomi.

Tekrar dağıtacak, finans kesimi ve bu kesimin para saçtığı sektörler yine bir miktar daha yaşayacak.

Ama neyi biliyoruz.

Aynı olay tekrar ederse piyasada etkisi azalır.

FED tekrar para dağıttığında yine bayram olmayacak. Endişeli bir yükseliş olacak. trump gibi bebek zihinli birinin kurtaracağı bir durum değil. Yada arkadaki yahudi derin devletinin kurtarabileceği bir durum değil. Zaten onlar getirdi buraya, aynı kişiler kurtarıcı olamaz.

Göründüğü kadarı ile, abd nin har vurup harman savurmasından en çok faydalanan ülke Almanya imiş. abd savurganlığı azalınca, ilk sinyali veren almanya ekonomisi oldu. Her sorundan çabuk çıkan Almanlar bakalım ne yapabilecekler.

AB ve abd borsalarından çıkan paranın bir kısmı ons altına geçebilir.
    Son düzenleme : alicemal; 15-08-2019 saat: 10:02.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Batıda negatif faizde olan para 15 trilyon doları bulmuş. İnsan bu rakamı yazınca acaba yanlışmı okudum diye şüpheleniyor.

Öyle rezil bir ülkeyizki, paralarına %7,5 üzeri faiz veriyoruz yinede gelen giden yok. Negatif faizde tutuyor parasını bize gelmiyor.

Danimarkada negatif faizle konut kredisi alıyorsun.

100 bin TL lik konut kredisi aldın, bankaya 99 bin TL geri ödüyorsun... Dünya bu halde.

Biz öyle rezilizki, öyle bilinçsiz ve cahil bir halka sahibizki, her yer hırsızlık yolsuzluk dolu, halkda destek veriyor. Kimi azılı hırsızlara destek veriyor, kimi nitelikli dolandırıcılara. Dürüst temiz insan isteyen yok. Halkı bu hale getirmişler.

El fenerleri ile temiz insan arıyoruz siyasette ve devlette. Bulamıyoruz.

Acaba bumu dendi, yoksa bumu deniyor... yok yok...

Medya denen gazete, haber siteleri ve TV lerde kendi hırsızlarını destekliyorlar. Oralarda temiz diye pazarlananlar, pazarlayanların hırsızı.

Ne ülke ama.

Evet 5 gün bayramda kafam rahat etmişti. Şimdi mecburen haber okumaya başladım ve her okuduğum haber beni delirtme aşamasına yaklaştırıyor.

Borsadan en kısa sürede çıkmam lazım... Umarım bu yıl son olur.
    @NeAcaipDunya

4. halkı bu hale kim nasıl getirdi ? hiç düşündünüz mü...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    hayta benim topiği baştan sona oku, bilip bilmediğimi öğrenirsin.
    Bizim milletin özelliklerinden biride okumadan yazma meraklısı olması.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Batı borsalarına satış geldi.? Bizim balinalar(BIST e yön veren en büyük oyuncular) ne yapacaklar.?

Dowun geçen haftaki %3 lük düşüşünde, BIST in fazla düşmesine izin vermemişlerdi. BIST i düşükten açıp Bi yerden almaya başlamışlardı.

Peki ya bugün.?

İlave bir haber daha var. Bizim hükümet dünyaya göre çok yüksek faizlerle yabancı ülke tefecilerinden borç dileniyormuş. Hoş bu haber aylar öncede vardı ama hükümetin para aşkı bitmiyor. Netçede kendileri ödemeyecek.

Sırf suriyeli ve garanti verilen yap işlet devret(YİD) inşaatlarına her yıl 50 milyar hazineden veriliyordur. Sırf YİD ler geçen yıl ekstradan 32 milyar yutmuş. üzerine suriye hikayesini ekle. Birde kötü yönetimi har vurup harman savurmayı ekle.

Bu duruma gelmek son derece normal.

Böyle bir ülkeye dışarıdan sağlam para gelmiyor. Negatif faize koyuyor, yinede TRye gelmiyor. Gelirse TR mafyası, dışarı kaçırdığı kara parayı aklamaya bu ülkeye para sokuyor, yada hedge fonlar vur kaça geliyor.

Batının düşüşü, hükümetin tefeci kapılarını çalması, arjantin hikayesi, BIST i biraz ürküttü. Normal.

Satış yoğunluğu azalınca, balinalar ufaktan alıma geçecektir.

Eylülü beklemeye devam.
    @NeAcaipDunya

7. senin topiği okudum yanlış pencereden bakıyorsun

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw hayta, sen şu benim topiğe belgesiz giriş yapan forumdaş değilmisin.?

Z80 ve DU2077 belgelerin yok ama yazmaya devam ediyorsun.

Aç bi topik yaz orda benim gibi, bizde öğrenelim. Benim topik belgesiz girişlere yasak. Boşa vaktimi çalma.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 196/852 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •