Sayfa 197/852 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. batılı paradigmalarla yerli çözümler üretemezsin. ikide birde belge diyorsun sorular zor mu geliyor...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Yetersiz belge ile topiğe giriş yapan bir kişi daha engellendi.? red listesine eklendi.

Olayı kişisele indirmek istemediğimden espri ile karışık mesajı veriyorum ama almak istemiyor. Yapacak bişey kalmamıştı.

Yorgunum, bezginim. Küçük hesaplara girecek durumda değilim. Kimseye karışmıyorumki, banada karışan olmasın.

Umarım takıntı huyu yoktur.
    ayne rumuzlu forumdaştan yeni kurtulduk. Bak yaw ayne diye ismini andım damlar şimdi. Eyvah 2 oldu.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,303
    Bende bunlari anlamıyorum..Topic de oku ,yararlan çek git...birşey ispatlamak gibi bir derdin mi var ?fikirleri tart biç ..İlla Topic sahibine yorum mu yapmak lazım
    ...ilginç..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    human sağol...
    Problemli kişiye durumu izah etmek gerektiğinde, eğer destek veren olmazsa, insanda güç kalmıyor. Eni sonu "Bana ne yaw" diyorsun.

Bugün kavganın eşiğinden döndüm yine. Rakip yaşlı olduğundan fiziki kavga olmayacaktı ama tatsız durum olacaktı.
    Cahil cesaretine sahip kişiler, doğru ve yanlışı ayırd edemediğinden, bazen hataya düşebiliyorlar. Doğruyu göstermek istiyenide düşman olarak görüyorlar. Maalesef insanın doğasında bu var.

Son 2 ayda bir kaç kez sıraya uymayan, dolayısı ile sırada bekleyenlerin HAKKINI GASP EDEN kişiye denk geldim ve 2 tanesinde kendimi tutamadım.

Sıraya uymayani sıra bekleyene saygı göstermeyip onu geçmeyi maarifet sayan az gelişmiş ezber beyinliler var. Maalesef eğitemiyoruz bu kişileri. Hayat içinde karşına çıkıyorlar.
    Gelir dağılımı düzgün olsa, herkes aynı eğitimi alacak ve problem kalmayacak. Ya herkes kaynak yapacak, ya herkes sıraya uyacak sıra bekleyene saygı gösterecek.

geçen gün 1 yıldır gittiğim fırında, sıraya uymayan orta yaşlı adamı, sırasını gasp ettiği kadının biri fırçalamış. Hakkı gasp edilen kadın, hışımla çıktı ben girdim. Fırça yiyen adamla, ona sıraya uymadığı halde ekmek veren 20 yaşlarındaki kız, kadının arkasından konuşuyorlar.
    Çıkan kadının sırasını gasp eden adam bişeyler söylüyor, kız bişeyler söylüyor.

Ben sinir küpü haline geldim. Bi yere kadar kendimi tuttum sora patladım. Hem adama hemde kıza verdim allah verdim. Hormonlar tavan yaptı. Adam cevap verse, elimi kolumu tutamayacağımdan kaçıp gideceğim. Adam allahtan fazla ileri gitmedi. Kızla adamın ağzının payını verdim.

Ancak önümde sıra bekleyen embesil, sıraya uymadı, o esnada bizi sağlayıp geçenler oldu. O kadar sıra bekleyin nutku attıktan sonra sıra bozulunca, fırından çıktım gittim. Bi dahada o fırına gitmedim.

Bugünde daha tehlikeli olay oldu.

Araba ile kasaba girişinde gidiyorum tarfik tıkanmış. 2 şerit biri gidiş, biri geliş. Geliş kısmı boş, ancak gidiş kısmı sıra bekliyor. Sebep belli değil.

Z80 belgesi olmayan yani geri zeka sınırı olan 80 IQ nun altında olanlar, geliş kısmını boş görünce, cehil cesareti ile harekete geçebiliyorlar. Soldan basıp gidiyorlar, karşılarına araba çıkınca, sağa girmeye çalışıyorlar, o arada kaç araba geçtilerse, onların hakkını gasp etmiş oluyorlar.

Sıra beklerken önümdeki ve arkamdaki bi kaç araba, o şekilde soldan bastı gitti. Karşılarına araba çıkınca sağ tarafı sıkıştırıp, kuyruğa dahil olmaya çalıştılar. Hırsız bunlar. Hakkını gasp ediyorlar. kendilerini akıllı sanıyorlar. Halbuki akıllı olanın yapacağı şey, başkasının hakkını gasp etmemek. Ancak bu ülkede bu mümkün değil.

başka bir lüks arabada soldan basmış gelmiş, tam benim yanımda iken karşısına araba çıkmış, benim arabanın arkasına girmeye çalışıyor. geri zekalı kadın şoför bana sinyal çakıyor bi kaç santim gitte araya gireyim diye.

Sol cam açıktı, elimi çıkardım şak diye parmak işaretini çaktım. Tabi kendimde değilim. O esnada sinir küpüyüm, hormonlar tavan. Olay ani gelişmese, boşver deyip hırsıza yol vereceğim ama olay ani gelişti, refleks olarak şak diye hareketi çektim.
    Ne yaptığımın bilincinde değilim o esnada. refleks olarak gelişti.

Şoför Kadın şaşırdı. Gasp etmeye o kadar alışmışki, benim gibi biri ile karşılaşınca dumura uğradı. Aynadan saniye saniye kesiyorum.
    Yanında iri kıyım bir adam var, emniyet kemerini çözmeye yeltendi arabadan inecek.

İnse olay var.

Allahtan kadın bişeyler söyledi, iri kıyım adamdada azcık zeka kırıntısı varmışki arabadan inmedi. Yoksa almıştık başımıza belayı. Son bi kaç yılda 2 kez daha böyle olay oldu. Birinde 3 genç vardı arabada, indiler benim arabanın kapısınıda açtılar. Ben çıktım, kavgadan vazgeçtiler.
    İkincidede yapılı bir adam indi arabadan ben çıktım, adam laf söyleyip döndü gitti. Allahtan ağzım bozuk değil, tek kötü laf etmem. Sadece Dinlerim ve durumu tartarım. Krşı taraf küfürleri sıralar, rahatlar ve gider. bende arabama biner giderim. Karşı tarafın küfürlerinden etkilenmem. Çünki anlıktır. Eve gidince hatasını umarım anlar diye düşnürüm.

Sadece 1 kez karşımdaki durmadı. yaşım 30 u geçmiş. Ticari bir taksi şoförü, elinde odunla üzerime yürüdü. Olay ankara da gerçekleşti. ben kaçtım kaçtım, peşimden geldi. Kaçışımı zayıflık olarak algıladı. Tüm zeka yetersizler öyle algılar. Geri çekilirsen zayıflık olarak algılarlar ve daha cesur üzerine gelirler.

Kaçacak yer kalmayınca, elinde odunlu ticari taksi şoförü ile birbirimize girmek zorunda kaldık. Hayatımdaki tek olaydı. Allahtan o kadar geri zekalı başka biri çıkmadı.
    Poliste olaya girdi, ama şahit çoktu. Elinde odunla üzerime saldırmıştı ben uzaklaştığım halde. Hali ile o olaydan kolay yırttık.

Maalesef her 10 insandan 8 tanesi bilinçsiz eğitimsiz, doğru ile yanlışı ayırd edemeyen, karşısındakinin ölçüsünü tartamayan, dünyanın kendi çevresinde döndüğünü sanan insan var. Sık sık karşı karşıya geliyorsunuz.
    Eskiden sidik yarıştırırdım ama bi işe yaramadığını gördüm. Bir tanesini o anlık bilinçlendirsen, karşında 50 milyon daha var. Üstelik her yılda çoğalıyorlar.

Anlamsız yani.

Ben kendi işime bakayım.

Sende topik aç kendi fikirlerini anlat.

Forumda kimseye kişisel olarak bulaşmıyorum ki cevap hakkı doğmasın diye.
    Bizi yönetenler ve ekrandakilerin yanlış olarak gördüğüm yerlerini eleştiriyorum. Bu benim hakkım. TV de çıksam, gazetede MAAŞLI köşe yazsam, sizde beni eleştirin. Bizi yönetenleride eleştirmek benim doğal hakkım. Herkesin doğal hakkı.

Her neyse...

Gereksiz ve anlamsız biri yüzünden, gereksiz ve anlamsız bir yazı daha.

Aman diyim siz benim yaptıklarımı yapmayın. Hırsıza yol verin. Benim çoluğum çocuğum yok, eşim yok. Yanlızım. başıma bela gelse arkamdan ağlayacak kimse yok. Kaybedecek bir şeyim yok.
    Aman ha deliye uymayın ve hırsıza yol verin. Sürüye uyun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Aslında gerçek şu ki.
    İnternette bir fikir sunuyorsam, karşımdakinin eleştirisinide dinlemeliyim.

Ancak internetin kötü tarafı şu ki. Akıllı adam sana eleştiri yöneltmiyor. Fanatik biri sinirlenip sana eleştiri yöneltiyor. Bakıyorsun adamın aklı tavuk kadar.
    Fanatik çıkar gruplarının yalan ve uydurma haberlerini okumuş, yanlışı ayırd edecek beyin yok, tecrübe yok, bilgi çeşitliliği yeterince yok, karşına çıkmış.

Şimdi bunla niye vakit kaybedip doğruları öğretmeye çalışasın.???

Eskiden yapardım. Yorgunum ve bi işe yaramadığını gördüm. Artık 80 IQ altı ile uğraşmıyorum, 80 IQ üzeride zaten bana bulaşmıyor çünki yalan yazmıyorum. Devletin ve dünyanın gerçek verileri ne ise onları yorum luyorum. yalan olmadığı için akıllı adamın söyleyeceği şeyi olmuyor. Aptallar karşıma çıkıyor.

Umarım bu tür yazıları bi daha yazmak zorunda kalmam. 1 ay sonra, eski yazıları okumamış biri yine karşıma çıkacak...

Naaaparsın, internetinde olumsuz yanı bu...

Dolar almayın çocuğunuza kazık atıyorsunuz diye elli tane yazı yazdım. yerine altın alın aynı şey dedim.
    80 IQ nun altında biri kalktı beni dolar almaya özendiriyorum diye devlete şikayet etti.?
    Şimdi siz söyleyin ne yapayım.?

Söylemeyin yaw susun... Yeterince derdim var zaten.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,303
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aslında gerçek şu ki.
    İnternette bir fikir sunuyorsam, karşımdakinin eleştirisinide dinlemeliyim.

Ancak internetin kötü tarafı şu ki. Akıllı adam sana eleştiri yöneltmiyor. Fanatik biri sinirlenip sana eleştiri yöneltiyor. Bakıyorsun adamın aklı tavuk kadar.
    Fanatik çıkar gruplarının yalan ve uydurma haberlerini okumuş, yanlışı ayırd edecek beyin yok, tecrübe yok, bilgi çeşitliliği yeterince yok, karşına çıkmış.

Şimdi bunla niye vakit kaybedip doğruları öğretmeye çalışasın.???

Eskiden yapardım. Yorgunum ve bi işe yaramadığını gördüm. Artık 80 IQ altı ile uğraşmıyorum, 80 IQ üzeride zaten bana bulaşmıyor çünki yalan yazmıyorum. Devletin ve dünyanın gerçek verileri ne ise onları yorum luyorum. yalan olmadığı için akıllı adamın söyleyeceği şeyi olmuyor. Aptallar karşıma çıkıyor.

Umarım bu tür yazıları bi daha yazmak zorunda kalmam. 1 ay sonra, eski yazıları okumamış biri yine karşıma çıkacak...

Naaaparsın, internetinde olumsuz yanı bu...

Dolar almayın çocuğunuza kazık atıyorsunuz diye elli tane yazı yazdım. yerine altın alın aynı şey dedim.
    80 IQ nun altında biri kalktı beni dolar almaya özendiriyorum diye devlete şikayet etti.?
    Şimdi siz söyleyin ne yapayım.?

Söylemeyin yaw susun... Yeterince derdim var zaten.
    Ali cemal abi eleştirsinler , eleştirmesinler diyen yok.Ama önce şöyle bir anlamaya çalışsınlar.Mutlaka ki her söyleneni tasdik etmeleri de gerekmiyor.Ama hiç bir çaba sarfetmeden, sorgulamadan da trollüğünde anlamı yok.Sonra bir de üslüp önemli.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Neyse ekonomiye dönelim.

Benim yan tarafa yeni komşular taşındı, akşamları oturup sohmet neyim ediyoruz. Kafalarını fizik biyoloji ve felsefe ile doldururken, bende rahatlıyorum. Artık burada o konulara girmeme gerek kalmıyor.
    Komşular evi satılığa çıkarıp kaçana kadar, burada fizik, tarih, felsefe gibi meraklı olduğum konularda yazma hevesim olmayacak gibi görünüyor.

İmdi ana konuya dönelim.

BIST neden yükselmiyor emşerim.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Buna direk bir cevap bulamayacağız çünki TR verileri nispeten önceye göre iyi geliyor ve kavgalı olduğumuz abd yede teslim olduk. Her dediğini yapıyoruz. Yinede BIST düşüyor.

O zaman dolaylı yoldan olaya yaklaşmamız gerekiyor.

BISTi yada hisse borsalarını düşüren etkenler nelerdir.?

* Uzun vadede trendi belirleyen, ülkenin gelecek yıllardaki ekonomik beklentileri.

Biz dibi gördük, eğer tayyip savaş çıkarmazsa, şu yaşadığımız çeyreklerden daha kötüsü zor görünüyor. Tabi öyle bir talan varki, devletin parası, gerçek harcamalara yetmez hale geldi. Fakat bu kısımda biraz sis bulutu var.

* Diğer önemli sebep ise belirsizlikler. O aylarda-haftalarda ekonomiyi etkileyecek parametrelerde belirsizlik varsa, fon yöneticileri alımları durdurur hatta bir miktar satar ve güvenli limandan mal alarak beklemeye geçer. Genelde güvenli liman altın olur.

Peki belirsizlikler neler.? Aslında şu aylarda hem bizde hemde dünyada epey belirsizlik var.
    En önemlisi, para piyasalarının ağzı açık beklediği FED kararları. Faiz indirecekmi indirmeyecekmi.? Para dağıtacakmı dağıtmayacakmı.? Bu konuda söyleyecek bişey yok, tüm gelişmeler açık ve düşürüp düşürmeyeceği net değil. ABD verileri bana göre çok kötü geliyor, para piyasalarına göre yiy geliyor ki borsası son haftaya kadar zirvelerde dolaştı.

Dünyada diğer belirsizlik, trump ile karşısına aldığı dünyanın ticaret savaşı. O konuda belirsizlik pek kalmadı, herkes saflarını belirledi. Çin geri çekilmedi, trump kendini dev sanırken öyle olmadığını görme aşamasına kadar geldi. Ekonomik veriler suratına çarpmaya başladı. FEDle kurtulmaya çalışıyor. tayyipin yaptığı gibi merkez bankasını suçluyor.

Bizdeki belirsizlik ne.?
    Bizde BIST şirketlerinde belirsizlik pek yok, olması gerekenden daha kötü fiyatlanıyorlar, balon yok.
    Bizdeki sorun şurdaki, muhalif medya ve ekonomistleri, ülkenin kısa süre içinde batacağını savunuyorlar. Batış sonucu USD uçacak beklentisi var.

Haklılarmı.?

Haksızlar diyemezsin. Haklılarda diyemezsin.
    Haksızlar diyemezsin çünki ülkeyi 12 yaşındaki çocuk yönetse daha kötü olmaz. En azından danışman lafı dinler.
    Ülke 500 milyar dolara yakın borç içinde, kamu malları satılmış, arazileri şirketleri satılmış, yetmemiş yap işlet devret(YİD) lerle geleceğimiz borçlandırılmış. Önceden batılılar bizim burnumuzu sürtmek ve istediklerini elde etmek için sanal kriz çıkarır, kısa sürede çıkardık. Çünki boğazımıza kadar borç içinde değildik, kamu mal ve şirketlerimiz vardı. ŞİMDİ YOK.

Maden haklarına kadar herşeyimizi yabancılara sattık, bi kaç bin kişi direnmeye çalışıyor.

Bugün O direnenler asgari ücret belirlenirken direnselerdi, ülke bu hale gelmezdi.

akp gibilerini eğitimsiz garibanlar başımıza getirdi.

Eğitimliler, geçmişte garibanları ezecekleri yerde kalkındırmaya çalışsalardı ülke bu hale gelmezdi. Artık iş işten geçti.

Neyse BIST e dönelim.
    Görünen oki, TR deki sis perdesi BIST in yükselmesini engelliyor. Batıdaki balon sebebi ile borsalarının düşmesi bizi etkilememeliydi, ancak bizdeki sis perdesi, endişeleri artırıyor. Muhaliflerin dediği gibi USD uçacakmı.? Öldükte haberimizmi yok.? Zombi miyiz emşerim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 197/852 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •