Sayfa 198/198 İlkİlk ... 98148188196197198
Arama sonucu : 1579 madde; 1,577 - 1,579 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    1,124
    Almanya son çeyrekte negatif büyüme açıkladı.
    PMI 44 lerde dolanıyor.

fitch in verdiği kredi notu ne.? AAA
    yani en yüksek not. Daha yukarısı yok.

TRnin notu ne.? BB
    Yani yatırım yapılamaz.
    Büyüme artıda.

Niye bize beşpara etmez muamelesi yapılıyorda, Alman yaya kral muamelesi.?

Çünki devletimiz yolsuzluk içinde, yargı, polis, siyasi partiler, medya patronları, büyük kartel oluşturmuş holdingler bu sistemin ortağı durumundalar. Hep beraber çalışan halkı sömürüyorlar. Bunu gizlide yapmıyorlar, tüm dünya görüyor ve biliyor.
    1950 de başlamışlar sömürmeye, dozu artırarak devam etmişler. özal ailesi ile beraber yolsuzluk ayağa düşmüş, gizlemeye gerek duymamaya başlamışlar.

BB notu normal.
    pek çok kriz oldu. Özelde çok batan zarar gören oldu, halk çok zorluk çekti ama krizden sonra maddi sıkıntı çeken milletvekili, bakan, belediye başkanı olmadı. http://www.toyhan.net

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    1,124
    Dün akşam yahudi bluumbergde Ağaoğlu ve Necip Çakır iyi bilgiler verdiler. Halkı bilinçlendirecek bilgiler verdiler. Arada böyle bilgi veren insanlara denk geliyorum.
    Diğerleri her zaman olduğu gibi sistem insanları. İçinde oldukları nehrin en küçük farkında değiller. Nereye gittiklerini bilmeden yüzüp duruyorlar.

Oturum yöneticisi olarak çok başarılı bulduğum kişi ise bir kaç haftadır yorum yapmaya çalışıyor. Bildiği alanın dışına çıkıyor. Her çıkışta saçmalıyor. Yöneticiliğin dışına çıkmamalı. Bi şekilde ayranı kabarmış, artık piştim demeye başlamış.

Yaşar Erdinç ölmüş. Allah rahmet eylesin.
    pek çok kriz oldu. Özelde çok batan zarar gören oldu, halk çok zorluk çekti ama krizden sonra maddi sıkıntı çeken milletvekili, bakan, belediye başkanı olmadı. http://www.toyhan.net

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    1,124
    Necip çakır, dünyanın kast sistemine gittiğinden bahsetti.

Ağaoğluda verilen teşviklerin bir kısmının dolar alımında kullanıldığını söyledi.
    Bunu ben bir kaç ay önce yazmıştım.

Toplamda yüzmilyarlarca TL lik paketler açılıp duruyor. Ekonomi yinede aşağı gidiyor. O zaman o paralar nerede.?
    Ekonomiye gitmediği açık. Yatırım yapılsın diye para veriliyor, yatırım yok.? Nerde o paralar.

Artan ne.? Döviz hesapları.
    Devlet para veriyor, onlarda gidip doviz alıp ülkenin altına dinamit koyuyor. Yani devlet kendi ayağına sıkıyor. O kadar cahilce ve yanlış işler yapıyorlarki.?
    Bu kadar basit bir şeyi göremeyecek kadar akılları kendi ceplerinde. Kendi cepleri doluyormu.? Sorun yok. teşviklerin önemli kısmının onların çevresine gittiğini anlamak için dahi olmak gerekmez.

Sayfa 198/198 İlkİlk ... 98148188196197198

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •