Sayfa 2/852 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    Ne yaptın bea memleketin anasını aglattın 5 satırda
    yaşayında görün gardaş ne deyem :D
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    dolar yukarı gidecek para çekiliyor faiz ve dolar sarmalına girecek gelişmekte olan ülkeler. Bizde gireceğiz.

Ekonomi kötüye gidecek enflasyon yukselecek faizler artacak dolarda aynı sekılde, kıtlık işsizlik nakit sıkıntısı çekeceğiz.

BU devirde hisse senedi almak hatta ev araba vesaire hele hele kredi çekmek çok büyük risk almak demek.

Ev araba vesaire alanların elinde patlayacak mallar. Nakit yani "kıtlık" sıkıntısı yüzünden herkes elinde ne var ne yok ucuza satmaya calısacak bu da ne demek eger ev araba birşey alırsan fiyatlar aşağı çekileceğinden hemen nakit almak isteyeceğinden insanlar, bütün fiyatlar tabana vuracak kimsede para olmayacak.

zaten borç içinde yüzüyoruz. Ekonomık kriz şiddetli geçecektir. doların anlık olarak 9 lıraları gorebılecegını düşünüyorum.

"BANA KALIRSA"
    Doğru, hepsine az yada çok katılıyorum.

Bankalarımız ve büyük şirketlerimiz yahudilerin ve yabancıların elinde olmasaydı, çoktan dolar 20 TL yi bulmuştu.
    Şu an yapamıyorlar çünki, dolar 20 TL oluncada kendi şirketleri ve bankaları zarar görecekti belki batacaktı. O sebeple kriz çıkaramıyorlar eskisi gibi.

Eskiden ABD nin hoşuna gitmeyen bişey yapalım, hemen gazeteler bağırmaya TV ler çığlık atmaya başlardı. O zaman hepsi yahudilerindi. Akabinde piyasada bi kaç yüz milyon dolarla bir hareket çekerlerdi, doları üçe katlarladı vbir günde, borsası londrada çünki, aynı gazete TV ler yine çığlık çığlığa, kriz geldi mahvolacağız bu kararlarla yürümez...

Hop batı ne istemişse aynen yapılır. hükümetler değişir, bakanlar değişir. batıya hizmet edecek olanı gelir....

Böyle böyle tüm bankalarımızı tüm şirketlerimizi ellerine geçirdiler, petrol ve maden arama haklarını ellerine geçirdiler...
    Şu an onların sömürgesi durumundayız.. Her yıl on milyarlarca dolar şirket kârı, yolsuzluk parası, ithal otomotiv olarak yurt dışına çıkarılıyor.
    Sonra bi kısmı bizim borsaya bıyıklı yabancı diye geri dönüyor. Türkiyeye sokacaksan neden dışarı çıkarıyorsun.

Dışarı çıkarıyor çünki, ingiliz parası olarak ingiliz bankası aracılığı ile gelirse, bu devlet o paraya el koyamaz, savcısı ile para sahibini korkutamaz, üstünede yerliden aldığı vergiyi yabancıdan almıyor bu devlet. Üstelik ingiliz devleti vergi ve olanakları bu devletten çok daha elverişli... bizim devlet yakaladığından normalin 2-3 katı vergi alıyor. Yani parayı dışarı çıkarıp yabancı para gibi gelmek çok kârlı.

%62 dene yabancı payına ait paranın belkide hepsi bu milletin emeğidir, yurt dışına kaçırılmıştır... Bu sebeple bu ülke belini doğrultamıyor...

Türkiyenin yıldızı, bu halkın malı Aselsan'ın 1 milyar dolara ihtiyacı var, veren yok. Mecbur kaldılar hisse satmaya... Hisse satmak ne demek.? Aselsan ın yıllık kârının, bu halkın değil, hisse sahiplerinin cebine girmesi demek. Aynen TAInin mühendislerini transfer edip IHA yapan bayraktar lar gibi. Halkın cebine yani TAI nin cebine girmesi gereken para, bayraktar holdingin cebine giriyor şimdi. Her alanda böyle. bayraktar istesin, devlet bankaları milyar dolar krediyi hemen verir. Ama aselsan a yok.
    Her yıl ilaç firmalarının bizden fazladan aldığı-çaldığı para milyarlarca dolar...
    Son düzenleme : alicemal; 25-07-2018 saat: 10:06. Sebep: eklemeyi severim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Neyse,

borsaya gelirsem.

Geçen hafta sürekli MB ye baskı yapıldı faiz artırması için. Haber kanalları NTV ve bloombergHT hala yahudilerin elinde. Nedense haber kanallarını ellerinden bırakmıyorlar.!!! anladınız siz onu. Bizim yahudi holdinglerde reklam vererek finanse ediyorlar.

Birde normal kanal fox ellerinde. İnternet haber sitelerinden hangileri ellerinde bilemiyorum. Şimdi mecburen oraya ağırlık vermişlerdir.

Faizimiz yüksek olduğu halde daha fazlasını istediler. Belki haklılar belki değiller, ama bu ülkenin çıkarına haber yapmıyor o kanallar. O kanallarda çıkan yorumcular bu ülkenin çıkarına konuşmuyorlar. Hepsi, yahudilerin işlerine yarar sözler söyleyen piyasa adamları.

Suni bir baskı oluşturdular, MB faiz artırmazsa, ülka batacakmış gibi... MB nin faiz artırmayacağı yüksek ihtimaldi, bunuda piyasa BÜYÜK oyuncuları biliyor. Ama haber kanalları rüzgâr yaratınca, aklı başında olan bile SÜRÜ psikolojisi sebebi ile bu rüzgâra kapılabiliyor.

Netçede faiz artmadı. Ancak baskı yapanlar bir avantaj sağladı. İlgili tüm beyinlere faiz artmadı korkusu soktular. Bu korku ile bir dahaki MB toplantısına girilecek ve aynı baskı ile faiz artacakmı artmayacakmı etkilemeye çalışacaklar. Bu kez sürü psikolojisindeki halk da yahudilerin arkasında olacak.

Beyinler iç güdüsel olarak, "faiz artsada kurtulsak" diye düşünecek.

Artarmı artmazmı bilemem, çok etkili bir devlet başkanı var, o arttırma derse arttırmayabilir. Tabi eski gücü kalmadı ama yinede bilinmez.
    MB ye kalsa 10 kere artırmıştı.

Dün faiz artmayınca büyükler borsayı aşağı çekip satacak olanları beklediler. Hepsini aşağıdan toplayınca, tekrar yönü yukarı döndüreceklerini düşünüyorum.

Yıl sonu 110 bini görürüz diye hesap yaptım. Sırf bankaların bu yılki bilançoları iyi görünsün diye. Piyasayı yönlendirenlerle, bankaların sahipleri aynı grup.

Sonrada borsanın iflah olacağını sanmam. Sadece batının kucağında oturmaya hevesli bir zihniyet devlet başında olursa borsa yeniden ayaklanır.
    Belki şu anki devlet başkanıyla bi şekilde barışırlar, yada bunu gönderip diğerlerinden birini getirirler. Diğerleri dünden razı batı kucağına oturmaya.

Bu yıldan sonra borsa dikiş tutmaz.
    Sahte devlet verileri bile artık dikiş tutmuyor.

Sanayi durumu aşağı doğru.
    İnşaat sektörü serumla ayaklta duruyor. Verdikleri serumda devlet bankaları ve hazineden, yani bizim cebimizden. Gittikçe fakirleşiyorsanız şaşırmayın.
    Son düzenleme : alicemal; 25-07-2018 saat: 10:19. Sebep: ince ayar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Tabi dikkat etmek lazım, gün içi bi kaç silkeleme yapabilirler.

MB faiz artırmadı batacağız düşüncesinde kalmış olan varsa, onlarında mallarını AŞAĞIDAN almak için.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,209
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Neyse,

borsaya gelirsem.

Geçen hafta sürekli MB ye baskı yapıldı faiz artırması için. Haber kanalları NTV ve bloombergHT hala yahudilerin elinde. Birde normal kanal fox ellerinde. haber sitelerinden hangileri ellerinde bilemiyorum. Şimdi oraya ağırlık vermişlerdir.
    iyi ki ATV kanalı var da,

"doğru ve nitelikli" bilgiyi kaynağından alabiliyoruz..

yoksa halimiz duman olurdu..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,209
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Neyse,

borsaya gelirsem.

Geçen hafta sürekli MB ye baskı yapıldı faiz artırması için. Haber kanalları NTV ve bloombergHT hala yahudilerin elinde. Nedense haber kanallarını ellerinden bırakmıyorlar.!!! anladınız siz onu. Bizim yahudi holdinglerde reklam vererek finanse ediyorlar.

Birde normal kanal fox ellerinde. İnternet haber sitelerinden hangileri ellerinde bilemiyorum. Şimdi mecburen oraya ağırlık vermişlerdir.

ne güzel "konulara" girmişin hemen.. ))))

biraz "acelen de" var galiba.. ))))

kızma ama,,

daha 7. mesajında

senin

kafa yapını da

kimin adamı olduğunu da

hangi tarikata hizmet ettiğini de

"hepsini çözdüm" gitti.. ))))))

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    ne güzel "konulara" girmişin hemen.. ))))

biraz "acelen de" var galiba.. ))))

kızma ama,,

daha 7. mesajında

senin

kafa yapını da

kimin adamı olduğunu da

hangi tarikata hizmet ettiğini de

"hepsini çözdüm" gitti.. ))))))
    Mutlaka çözmüşsündür.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,209
    bir gün hiç unutmam

bizim bi eski "müdür" vardı..

ben de o zaman teknik işlerden sorumluyum.

nasıl olduysa oldu

bir müşterinin siparişinde yanlış işlemden dolayı

80 bin'lik bir "döt'e girme" durumu hasıl oldu..

tam da sene sonuydu.. yani patronların hesaplara göz attığı dönem.

ben 80 bin'lik zarardan rahatsız olmuştum..

şimdi - patron hesaplara bakınca fırçayı yeriz kesin diye bekliyordum..

dediğim gibi de oldu.. patron hesaplara baktıktan sonra beni yanına çağırdı.. )))

- afferim, bu sene güzel iş yapmışsınız, güzel de kar yazmışsınız, sana eksra 10% zam daha yazdırıyorum muhasebeye dedi.. )))

işte o gün anladım ki, bizim müdür patronun önüne giden rakamlarda çok pis oynuyor )))

zararı silmiş, bide ekstra geçirmiş departmanı.. )))

zaten önce yazlık aldı, 6 ay sonra da arabayı sıfırla değiştirdi. )))

millet kıllanmasın diye de ; - kayınpeder köyde tarla satmış, o yardım etti.. diyordu.. )))

işte o gün bu gün,

ben ne önüme gelen raporlara,

ne de müdürlere hiç itibar edemiyorum ne hikmetse.. )))

İşin başında duracan, kendi gözünle görücen, gerisi hikaye...

neyse,,,

konu çok dağıldı...

ama sen yazmaya devam et alicemal ağbi.. )))

ben gelir ara sıra okurum yine seni.. )))

Sayfa 2/852 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •