Special Days Image
Sayfa 209/852 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd verileri yine kafa karıştırıcı geldi. Tabi abd verilerini yakın takip etmeyen biri için. Takip edenin kafa karışık değildir.
    Her haber sitesi olaya farklı yönden bakıp yazınca, benim kafa karışıyor.

geçende ISM PMI gibi bi değinmiştim.
    Bakmıştım abd büyümesi %75 hizmet sektöründen kaynaklanıyor diye bilgi var. Hem TV de biri söyledi hemde internette ciddi bi yerde okumuştum.
    Tamam dedim %75 hizmet gelişmiş ülke için anormal ama, elindeki veri bu, mecbur bunu değerlendireceksin. Doğru veya yanlış diyecek bilgin HENÜZ yok.

Bugün açıklanan verilerde bambaşka...

Akşam yada yarın, abd nin tüm PMI verilerini grafik halinde inceleyeyim.
    Medya abd li yahudilerin elinde olunca, herşeyi kendi çıkarları doğrultusunda veriyorlar. Cımbızla gerçeğe ulaşmak bana kalıyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ege cansen bu günkü yazısı ile açıkça ben hayvanım demiş.
    ...
    Çünki biz insanız. Hayvandan ayrılan yönlerimiz var.

Hoş hangi yönler ayrılıyor, onuda araştırıyorum. Bulursam paylaşırım. Umudum pek yok, fazla heveslenmeyin.

...
    .
    Bu lafı ettik. Hakkatende uzun yıllardır aklımda olan bir konu. Bizi hayvandan ayıran ne.?
    Soru yanlış oldu. Bizi hayvandan ayıranı bildiğimi sanıyorum. HAFIZA.
    maymun dalda gezerken bizim marsa cihaz indirmemz, tamamen hafızamızın hayvandan biraz daha fazla olduğu için diye düşünüyorum.

Bakın kesin söylemedim, düşünüyorum dedim. Böylede süpermenim yani. Ancak bu tezlerim hep doğru çıkıyor. O ayrı konu.

Gelelim ana konuya.
    Şu an hayvandan farklı ne yapıyoruz. Tabi özde ne yapıyoruz. Huy olarak ne.? ÖZDE NE FARKLI.?

Hem bilim adamları tarafından hemde benim tarafımdan söylenen şeyler, hep boş çıktı. Ne yapıyorsak hayvanlarda yapıyor.

Plan kuruyoruz, hayvan kuramaz dedik. Zamanla bir sürü hayvan türünün plan yaptığını gördük.
    Alet kullanıyoruz, hayvan alet kullanamaz dedik. Zamanla bir sürü hayvanın alet kullandığını gördük.
    Bizde olan huylar,
    nefret? Hayvanda var.
    Kin tutma.? Hayvanda var.
    Alet kullanma? Hayvanda var.
    Kumpas kurma? Hayvanda var.
    Tuzak kurma? Hayvanda var.
    Aldatma? Hayvanda var.
    Sevgi, aşk? Hayvanda var. (bunlar sürü oluşturma ve üreme ile ilgili duygıulardır.)
    Sanat? Eser üretme.? Bu konu tartışmalı, düşünmek lazım. Sanat neye denir? Bunun cevabını verirsen, eser nedir cevabını verirsen, hayvanında yaptığını göreceksin.! Tartışılır bir konu.!

Matematik, felsefe, fizik, edebiyat filan fızstık hepsi hafıza ile ilgili konular, temel huylar değil, bunlar yüzey. İnsanın hafızasını kısalt, gittikçe hayvana döner. tamamen bilgi birikimi ve onu hatırlama ile ilgili ilgili olay. hafızan varsa bilgi birikimin olur.
    2x2=4 dü sonraki nesle öğretirsen, 2x3 ü sonraki nesil ekliyor, öyle gidiyor.

Netçeye gel. Bugün bir farkımızı bulduğumu sanıyorum.
    Gelecek nesle faydası olacak bişeyler yapmak için yük altına girmek. tabi buda hafıza ile ilgili bişey olabilir. Hafızası azcık daha fazla bir hayvanız yaw...

Her neyse... hayvanız yaw... uzatmayın işte. 3 kuruş hafızan fazla diye maymun değilim diyorsun. Maymunsun.
    İstersen ucuz gibi görünen kızların çevresinde toplanan mart erkeklerine bak. nasıl birbirlerini ezmeye çalışıyorlar. Kızışmış dişi çevresinde dolanan erkek köteklerden fark göremeyeceksin.
    yada yemek gören insanlara bak. Nasıl %80i toplanıyor yemek çevresinde.

Eğitimlide olsan fark etmiyor. Dünyaca ünlü teknoloji firmalarının bazı toplantılarına katıldım. Toplantı öncesi yada sonrası sandalyesiz yüksek masalarda toplantı başlamadan önce yada sonra aperatif türü yiyecekler verirler. nasılda saldırır o dünya çapında eğitim almış gençler, sürü olduklarının farkında olmadan.

Evet boş masa bulamadım aç kaldım o sebeple burada giydirmeyi uygun buldum. 20 yıldır bu günü bekliyordum, sonunda geçirdim ve rahat ettim. zıkkım yiyin adiler.
    Bu arada zıkkım, Balıkesir yöresinde üretilen hafif acımsı bir sos gibi bi şey. Kahvaltıda yiyorlar.(İL hatalı olabilir, aklımda bu kaldı)
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST, 100 ün üzerinde şimdilik tutundu Ancak hemen rahat nefes almamak gerekir.
    Şu 2 haftalık hedef netleşmeli. 2 hafta sonra, eğer abd ile tayyip uyuşamazsa ne olacak.? Netleşmedikçe, yükseliş trendine devam edemeyiz.

2-3 gündür YETERİNCE haber takip edemiyorum. Netleşirse haberim olmayabilir. abd ile anlaşabilirler, 2 tarafta ödün verir filan.

İnglizlerin ve abd nin doğurduğu, besleyip büyüttüğü herkes, sonunda onların toprağında ölüyor. Yani akp ve diğer partiler, abd ve yahudilerden kopamaz.

Döner dolaşır, yine göbeklerini yerleştirirler batının kucağına.
    İstereseniz yahudi ve abd düşmanı gibi görünen yobazların servetlerine bakın. Servetleri suudi arabistandamı yoksa İngilteredemi.?(abd ve ingiltereyi ayırmayın.)
    Son padişahın halife padişahı vetorunlarına bakın. suudi arabistandamı yoksa abd demi.?
    Şu an suudi arabistanı yöneten sülaleye bakın. Servetleri nerede...

Tüm servetleri ve gelecek planları abd de.(ingiltereyi ayırmayın dedik.)
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    1 Haftadır açık süte geçtim.

İmdi bunun önemini anlatayım, sonundada yahudiye bağlayayım, medya nın nasıl uşak olduğunu güneşe sereyim.

Hemde gerçek örnekle. Yaşı yetenler vereceğim örneği anlayacaktır. "Yaw" dicekler, "o günlerde bizi soyma hazırlığı yapıyorlarmışta, bizde mal konumunda seyrediyormuşuz."

TV ve gazetelerde gördüğünüz insanların, size akıl ve haber veren insanların, hırsızdan hiç bir farkları yok. Sadece gözlerinde bant yok ve yaptıkları işi, okullarda iyi eğitim aldıkları için nitelikli olarak yapıyorlar. Sizin eğitiminiz hemen anlamaya yetmiyor. Ya sofra başında oluyorsunuz, yada kızların etek altlarını hayal ediyorsunuz. Yani meşgul beyin ve mideleriniz. Mazeretiniz var.

Devletide kendileri şekillendirdiğinden, kanunlar ve kurallar bunlara ve siyasetçiye işlemiyor. O şekilde düzenliyorlar.

Vereceğim, tam hayattan, yaşadığınız, içinde olduğunuz ve tren seyreder gibi seyrettiğiniz örneği görünce. "Hakkatende keçi doğruyu söylüyor. Hepimiz sığırmışız" diyeceksiniz. Yetmeyecek, camı açıp bağıracaksınız "ben sığırııııım" diye. hatta evi arayıp hanımınıza, "hanım ben öküzün önde gideniymişimde haberim yokmuş diyeceksiniz", yetmeyecek "hepimiz eşeğiz şiirini sokaklarda okuyarak."

Evet bayağı bi sinirim geçti.
    Yazmak işe yarıyor.

İmdi, daha 20 yıl geride, her yerde açık süt satan kamyonetler varken, "neden ortalıktan kayboldular emşerim." Konusunu deşelim.
    Onları yok eden neydi.? Kayboldular nereye gittiler.?
    Bunun ülkeye etkileri ne oldu.?

Yaw, bu konuyu anlaşılır şekilde anlatabilmem için, önce medya nın yani gazete ve TV lerin, insan üzerindeki büyük etkisini anlatmam gerekir.
    Özellikle TV lerin korkunç etkisi var insanlar üzerinde, hipnoz etkisi yaratıyor. Paraya kavuşmuş Bütün hırsız ve katillerin TV kanalı, gazete veya haber sitesi sahibi olmaya çalışması bu yüzden.
    Medya gücünü anlatmadan, açık süt olayını anlatmam, yeterince vurucu olmayacak. Yaralı bırakacak.

Bayağı bi uzun işin içine daldık. Yazmasammı.? Nasıl olsa bişey değişmeyecek. Zaten stresim de gitti sayılır.
    Keşkül kıvamı değil ama peynir kıvamına geldim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Habere bak. Yine soygun haberi.

Dün varlık fonunun üç müteahhiti kurtardığı haberi vardı.
    Bugünde kamu bankalarının, yerli(yersen yerli) araba alacaklara özel kredi verecekleri haberi var. Borçlandıracaklar, araba firmalarının satışlarını artıracaklar.

Önce gidin o araba firmalarına sorun. "kardeşim yılbaşından buyana %20 zam yaptın, Neden.? Dovizde yerinde saydı, enflasyon desen 8 aylık enflasyon senin yaptığım zammın yarısının altında.

Ben seni niye paraya boğayım.

Hükümette bu soruyu soracak beyin yok maalesef. Yada ortaklar bu firmalarla. Ortak değillerde beyin yok.
    Varlık fonu içinde yüzmekten, ülkede ne döndüğünü anlayamıyorlar.

HALKA KAZIK ATAN ARABA FİRMALARINA, HALKI BORÇLANDIRARAK YARDIM EDİYORLAR.

Artık fiyatda indirmezler. Normalde arabanın liste fiyatı 150 binse, almaya gidip pazarlık yaptığınızda 15-20 bin düşüyorlar. Bu %10 u da düşürmeyecekler hali ile, kredili ucuza alıyorum derken, normal fiyatında üzerine alacaksınız. Giren yine araba almayan vatandaşa girecek çünki kamu bankaları çok düşük faiz verip kasa boşalınca, yine işsizlik fonu, BES fonu, emekli maaşlarınız, oralara dalacaklar. Biraz daha fakirleşeceksiniz. Sizden çıkan kadar para miktarı, araba firmalarının cebine girecek.

Hayırlı olsun, bir deli dumrul uygulaması daha. Ev fiyatına araba almaya devam.

Adamın altında 200bin TL lik SUV var ama inşaatda harç karıyor. Tam Türkiyenin geldiği noktayı özetliyor.

Atadan kalma, yani kurtuluş savaşı ile kazandığımız tarlasını satmış, ev almış, SUV araba almış.
    SUV arabanın yakıtını vergisini karşılayabilmek içinde inşaatda harç karıyor, taş taşıyor. Mesleği yok, emekli maaşı yok çünki vergi ödememiş, ülkeye sıfır katkısı olan biri hep yemiş, eğitimi yok.

Atatürk ün kazandırdığı tarla ile ev araba almış, yobazların şekillendirdiği ülkede aç, harç karıyor. Atatürkün en büyük düşmanı, durmadan küfür edip duruyor. Bizi bu hale o getirdi diyor.

Ülkenin eğitim seviyesinin geldiği durumda bu. Bu işçiyi geçende bi gün anlatmıştım. Kendini soyanlar için hayatımı veririm diyor, Atatürk ü temsil eden şeylere sokak ortasında bağırarak küfür edecek kadarda kara cahil.
    Son düzenleme : alicemal; 26-09-2019 saat: 11:10.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    YERLİ, Türkiyede üretilen fiat egea sedan full modeli, yılbaşında 114bin, şimdi 148 bin TL. Bu arada arabanın satışı çok düşmesine rağmen bu zammı yapmışlar.

Dahada kötüsü İthal aynı sınıf alman, fransız, italyan arabası ile aynı fiyat. Avrupada maliyet 3 kat daha fazla. Nasıl oluyorda yerli dediğiniz araba aynı fiyat.? İthalat masrafları yok, maliyetin normalde 3 kat düşük olması lazım. Devletin aldığı avrupadan daha yüksek vergi ile ancak kazık kısmın %33 ünü açıklarsın, kalan %66 kazığı açıklayamazsın.

Soran yok.? Halktan al bunlara ver.

renaultda fiyatlar dahada kazık.

Buyrun yasal soygun.

Millet gitmiş 180 ay vade ile, arabayı ne zaman alacağın belli olmayan kura çekişli firmalardan ev araba almaya çalışıyor. Kamu Bankaları aracılığı ile kuradan ümit bekleyen O insanlardan paralar çekilip hırsızlara aktarılıyor.
    Bu firmalar son 10 yılın ürünü, son 2 yılda koptu gittiler. Yeni yeni firmalar kuruluyor. fakirleştiğinin açık göstergesi. İlaveten kurumsal dev firmalarda ikinci el araba işine girdi her yer reklam dolu. Fakirleştiğinin bir göstergesi daha. bakarsan, kör değilsen görüyorsun.

Millet o kadar cahil bırakılmışki, kendisini ev fiyatına araba almaya mecbur bırakan insanlar için hayatımı veririm diyor.

Peki süper eğitimli elit kaymak tabaka CHP vekil ve medyası araba firmalarına, kardeşim neden bu halde bu sektör diye soruyormu.?
    Hadi diğer partiler cahil yobaz filan sormuyorlar tersine faydalanıyorlar, peki kendini ayrı yere koyan CHP neler döndüğünü araştırıp soruyormu.?

Hayır tam tersine, onlardan medyada olanları bu arabaları test edip ne güzel araba yapmışlar diye reklam yapıp artık ne kapıyor arkada bilmiyoruz, siyasilerde araba patronları ile yemekte, tatilde, kolkola.

Düzenin parçası olmuşlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen gece zararlı olduunu düşündüğüm abdurrahman yıldırım yağlı ensesi ile yine TV deydi. Bu herifi sık çıkarıyorlar.
    İnsanların çoğu, cehaletlerinden bilinçsiz zararlıdır. Çok yüksek eğitimde almış olsalar böyledir. Çok az kısmı ise bilinçli zararlıdır. Ne halt yediğini bilerek yaparlar.

abdurrahman yıldırım da bilinçli olanlardan diye düşünüyorum. Geçen aylarda Türkiyede GDO tohum yoktur diyen zibidi. Halbuki ülkemizde GDO suz tohum yok. Detayını anlatmıştım.
    Bu lavuk Kime sormuş da GDO yok diyor.? Tohum fabrikaları temsilcisine. Bu herif ne oluyor o zaman. Patron uşaklığı yapanlardan.

Geçen gecede ağzını doldura doldura, kameraya nefretle bakarak şu sözleri ard arda yineliyordu. "neden servet düşmanlığı yapıyorsunuz."

Lam ne idüğü belirsiz yaşam formu "milleti soyarak servet yapıyorsun, servete değil adi hırsızlığa düşmanlığım. Ahlaklı çalıştın servet yaptında laf söyleyenmi oldu.?"
    Ülkede halkı soymadan servet sahibi olanmı var. 100 kişi varsa 80 tanesi adi hırsız. 20 tanesi temizdir, alın teri ile hak ederek kazanıyordur.

Herifi görünce tüylerim diken diken oluyor. Süzme patron adamı. fatih altaylı gibi yarım yamalak patron adamı değil tam patron adamı.

Yobazın palalı kara cahilinin karşılığı bu herif. pala yerine ağzını kullanıyor.
    Pala ile saldıran bi kaç kişiye zarar verir, bu herif konuşması ile milyonları zehirliyor. Yani pala lıdan çok daha zararlı bir yaşam formu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet keşkül kıvamına geldim. Birazda BIST e döneyim.

Geçen ay aylık gelirden artanı BIST e gömmemiştim, bu aykinide gömmeyeceğim. 100 bin üzerinde senet almak mantıklı gelmiyor. IMF veya benzeri kurumla anlaşma olmazsa, birde abd ile hala horoz dövüşü yapıyor olursak, endekste 110 bini geçmemiz zor.

Çok uzun vadede ONS altının krallığını görüyorum.
    Zaten geçen yıldan beridir altın alıp sattığımı biliyorsunuz. Altın her yıl yeterince kazandıracak. Ancak daha uzun vadede yeterincedende fazla kazandıracak gibi görünüyor. Yani 3 veya 5 yıllık bir zaman sonra ons altının yükselişi hızlanacak.

Daha erken olma ihtimali yokmu.?
    Var ama ihtimal sadece, kesinlik yok.
    Muhtemelen Önümüzdeki bi kaç yıl tam tersini gösteriyor gibi olacak. Altın alanlar ne yaptım ben borsalar uçtu kaçtı gibi dönemlere girecekler. O dönemlerde çok daha fazla altın toplamalı çünki ucuz olacak. Sora kaos ve altın yukarı. Yılı bilemiyorum, 3-5 yıl uygun gibi duruyor. Zaten kim bilebilirki. Yeni bir karar alınıyor, trump gibi yada tayyip gibi biri çıkıyor, çok şey değişiyor, yeni analiz ve tahminler gerekiyor.

Portfoyde her daim altın bulunmalı, yıl geçtikçe artırılmalı. Tabi çok uzun vadeciler için söylüyorum. Yatırım amaçlı ev alacağına altın almak daha mantıklı. Keçi söyledi dersiniz.
    Tabi TR de altın alırsan doviz fiyatları direk kazancını etkiliyor. Yurt dışında özellikle batıda yaşıyor olupta ons altın almak çok daha avantajlı olacak. Çünki orada doviz sorunu yok ve parana faiz vermiyorlar. Nüfus artışıda olmadığından emlakta uçup kaçmıyor. Bi ara kaçıyordu, bu ara kaçmıyor diye biliyorum.

Şu an neden altınım olmadığınıda biliyorsunuz, seçim ve sonrası hesabı yaptım. Altını satayım sonra alırım dedim, BIST orta vadede altından daha çok kazandıracak dedim.
    Çıkarılan bi kaç ek krizle o tahminim henüz tutmadı. USD düşüşü sebebi ile gram altın çok yükselemedi, krizler sebebi ile BIST yükselemedi. Elimdeki altın duruyor olsaydı, benim açımdan çok bişey değişmeyecekti.

Bakanlık çağırmış 2 aydır IMF ile görüşülüyormuş. Ciddi bişeymi değilmi bilmiyorum. Tayyip yuları IMF ye bırakmayacağını bu sene içinde bi kaç kez gösterdi.

Maaştan artan para nakit olarak duruyor. Altında gözüm. Uygunlaşırsa ki o zaman BIST de yükselmiş demektir, altın FON alırım. Altın fon gram altından hesaplandığından doviz fiyatlarıda önemli.

Her neyse artık, bol şans.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 209/852 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •