Sayfa 210/852 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. İstanbul'daki arkadaşlara büyük geçmiş olsun,umarım yeraltındaki stres azalmıştır.....ama bana sanki doğal değilde yapay bir depremmiş gibi geliyor.......önümüzdeki günlerde Türkiye gündemi bir anda değişirse ,kafamdakiler bir anlam kazanacak ve borsada ne var ne yok satıp,nakite geçeceğim......zira önümüzdeki günler pek tekin geçmeyecek.....Allah bazı siyasetçileri korusun( her ne kadar alicemal abim onları sevmese de,bir süre daha başımızda olmak zorundalar)

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim topik te 100 misafir yazdı ise,90 tanesi ebleh ve yarı ebleh, 10 tanesi belki akıllı. Eblehler derecelerini hemen belli ediyorlarda, akıllı yı ölçemezsin, yıllar gerekir.
    Bu arada ebleh in anlamını bilmiyorum, halk arasında hiç bir şeyden haberi olmayan anlamına geliyor olabilir. Yani 10 tane çocuğu vardır, 10 taneside başka anne ve babadandır ama haberi yoktur, öyle bişey.

---

her neyse, günlük giydirmelerimize başlayalım.

Dün BIST deprem sebebi ilemi düştü diye akşam yahudi ekonomi kanalına bi bakayım dedim.

Baktım hem sevdiğim hemde gebertmek istediğim ege cansen yine orda. İyice yaşlanmış, alt dudağı masanın altında morarmış, bir gözü sağa bir gözü yukarı bakıyor.
    Yanında geçmişte maille kavga ettiğim asaf hoca var. Allah için asaf hoca, ege cansenin yanında halk adamı gibi kalıyorki bildiğim kadarı ile asaf hoca boğazda yalıda kalıyor. ege cansen in nasıl bir yahudi kafalı olduğunu düşünün artık.

Yaşlandıkça mı açıldı yoksa benmi hiç fark edemedim bilmiyorum ama ege hoca tam anlamıyla yahudi gibi konuşmaya başladı. Dün gece iğrençleştide. Hakkaten iğrençleşti.

Önce fıstık baklavası yapanlar ve fıstık tüccarlarına 20 dakika giydirdi, alay etti. "vay efenim devlet ucuza fıstığı alsında, kendilerine versin, zor durumdaymışlarda"
    Fıstığı devletten isteyenlere dolaylı yoldan hırsız dedi. Güldüler eğlendiler. Devletten mağdurum diye yardım isteyenler böyleymiş, kurnazlarmış, ağlarlarmış. Fıstığı ucuza devletten alsalarda, fıztıklı baklavayı gene pahalı satarlarmış.!!

20 dakka alay ettiler, güldüler. Yalan yok asaf hoca ege cansenin aşağılamalarına çok katılmadı. Ya hesap yaptı okuyucu kaybederim diye ege hoca gibi yüzsüzleşmedi, yada hakkaten lan biz hırsızız zaten başka hırsıza laf etmeyelim bari dedi, yani henüz yüzü kızarabilen cinsten.
    asaf hocaya hırsız demiş gibi oldum ancak, asafla ege hocanın içlerinde olduğu zümre hırsız sömürgeci, asaf hoca hırsızdır değildir bilmem, ancak o bölgedeki bolluktan faydalanıyor olmalı. ege hoca tam yüzsüz çıktı.

Fıstık çılar hakkında söyledikleri her şey doğru. Devlete ağlamak ve başkalarının devlet aracılığı ile hakkını gasp etme geleneği bizde var. Söyledikleri doğru.

Ancak sonra ege hoca iğrenç bir şey yaptı.
    Devlet bankaların elindeki toksik atıkları almalı ve şirketlere bankalar aracılığı ile destek olmalıymış.

Soytarıya bakarmısınız. 20 dakika devletten yardım isteyen tüccarlarla dalga geç, sonra bankalara ve şirketlere devletten direk para iste. Hemde hibe.
    Batık kredileri devlet alacakmış, bankalar rahat edeceklermiş.
    Bankalara vereceğin para, tümdünyadaki fıstık tüccarlarına yapacağın destekten bin kat daha fazladır herhalde.

Bu kadarda yüzsüz. Aynı programda yapma bari. Bu programda fıstıkçılarla dalga geç, sonraki programda bankalara şirketlere para dilen. Bu kadar sırıtmazdı.

Büyük şirketlerle dolayısı ile bankalarla ilgili başka bir hususta şu. Banka 5 yıl çok yüksek kâr etti. Banka sahipleri milyarlarca lirayı kâr olarak servetlerine ekledi, kişisel hesaplarına yatırdı, yurtiçi ve dışında apartmanlar aldı, uçaklar aldı, araziler aldı. Sonraki beş yıl zarar etti battı. Milyarlarca lira borcu var.?
    Banka sahiplerinin servetine malına mülküne evine uçağına arazisine elleyemiyorsun, alacaklılar batık bankadan borçlarını alamıyor. Bankanın tüzel kişiliği üzerine kayıtlı malı mülkü satılır borçların bir kısmı kapanır. Ama kâr ederken milyarları cebe indiren banka sahipleri, borçlardan dolayı sorumlu olmuyor.

Şöyle düşün. Bakkal sahibisin. 5 yıl iyi kazandın gittin ev aldın. Sonraki 5 yıl zarar ettin borçlandın battın. Bakkal borcundan dolayı direk evine haciz gelir. Ama bankalar ve holdinglerde anonim şirketlerde bu yok. Borcundan dolayı kendi üzerine aldığın şeylere ve paraya haciz gelmez. Hemen devletten yardım isterler yani bakkallardan, manavlardan, tarım işçilerinden, hizmet ve sanayi sektörlerinde çalışanlardan. Yani evine haciz gidenlerden.

Bu kanun çıkalıda fazla olmadı, IMF ve Kemal Dervişin çağrıldığı dönemde o zamanki siyasetçiler tarafından çıkarıldı. patronların servetlerine banka battı diye ellemeyelim dediler. Şu ana kadar sürekli hakaret edip aşağıladıkları Kemal Derviş ise, hayır patronlarda borçlardan sorumlu olmalı servetlerini almalıyız dedi, ancak kabul ettiremedi. Şimdi niye tüm partilerin Kemal Dervişe sürekli hakaret ettiklerini anlıyormusunuz. Neyse bu ayrı konu.

İşte böyle bir ahlaksız soygun düzeninde yaşıyoruz. Savunucularıda TV de güle oynaya yüzsüzlüklerini ilan ediyorlar.

Son 15 yıldır bankalar korkunç kârlar elde ettiler, banka sahiplerinin servetleri katlandı. Bu sene kârları biraz azaldı diye devlet yardım etsin diyor ege hoca.
    Lam insafsız yüzsüz yahudi kalfalı, önce patronların gemilere doldurup dışarı çıkardıkları o milyarlarca liralık kârı kullan. Yetmezse devlete aman dile, utanmaz arlanmaz.

Aynısı otomotiv şirketlerinde var. Patron servetlerine ellenmez, hemen devlete koşarlar. Devlet dediğin çalışanların maaşları. 70 milyonu fakirleştirirken 10 milyonu zenginleştiriyorlar.

Tutacaksın adanalının bacağından, savura savura dalacaksın yahudi kanalına, herkesi adanalı ile döveceksin. Vuracaksın adanalıyı kafalarına. Hepsinin beyni çotlayacak.
    Bunlar yurt dışında tedavi olduklarından, en azından bi kaçyıl bu yahudilerden kurtulacaksın. adnalı güme gidecek, onuda sağlık dilediği bu sistemin parçası siyasiler kurtarırlar herhalde.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    "yaw" diceksiniz, "bankalarla otomotivi devlet yardım etmese, BIST çok düşer, %100e yakın senetde olan sende zarar edersin, kendi ayağına kurşun sıkıyorsun."

AYDIN olmak böyle bişey işte. Kendi zararına bile görünse, doğruyu savunacaksın. Ülke ve toplum için doğruyu savunacaksın.

TVlerde gazetelerde gördüğünüz gazeteciler, yorumcular aydın değil, patron hizmetçileri. Ne kadar iyi hizmet ederlerse, halkın soyulmasına ne kadar katkı sağlarlarsa, o kadar çok ceplerine soygun parası giriyor.

Doğrular uygulandığında, kısa vadede ben zarar ediyor gibi görünebilirim, kendi ayağıma kurşun sıkmış gibi görünebilirim. At gözlüğün varsa öyle görürsün. Uzun vadede ülke yükseldikçe içinde olan herkesle beraber bende yükselirim. Çocuğum yükselir, torunum güzel bir ülkeye doğar.

Bu arada ne çocuğum, ne torunum var. Tamamen sizleri, yani sürüyü düşünüyorum.

Desemde yalan.

Zerre umrumda değilsinizde başka türlü düşünemiyorum. Elimde değil, keçi genetiği böyle. Bende istemezmiydim sığır olmak, sütü sağılırken, mahalle kasabına götürülürken bile mutlu olmak. İsterdim tabi. bak gözlerim doldu.

Şanslısınız şanslıııı. Değerini bilin.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay anına endeks ne olmuş, 105 i geçmiş.

Aslında böyle bir hareket gelebilir diye dün yazacaktım. Ayın 2sinden beridir yükselen hacim, düşerken zor, çıkarken eyvah kaçıyor alışları filan.

Ama yazmadım.

Çünki günlük tahmin yapmak akıllıca değil. Bir tutar bir tutmaz, yazmanın anlamı yok.
    İkincisi uzun vadeyi kesin orta vadeyide üç aşağı beş yukarı tutturduğumdan, lafımla alıp satanlar olur, zarar eder, vicdan yaparım.
    Üçüncüsü, günlük haftalık tahminlerde, bazen tuttursanızda tutturamazsınız.?

Bu ne demek. Tahmininiz %100 doğrudur, ancak sizin tahmin yüzünden gelecek değişir ve tam ters hareket olur.

Neden.?

Karşında duvar yok büyük oyuncular var. hatta günlük olarak orta oyuncular bile endeksi yönlendirebilir.

Çok takip edilen ve güvenilen biriysen. Kimdir şu anda böyle biri, atıyorum Şant Manukyan san. yarın yükselecek dersen, alan çok olur ve büyük oyuncuları rahatsız edersin, alanları dökene kadar aşağı sürerler. Ne olmuş oldu. Şant Manukyan doğru tahmin ettiği için tersi çıktı.
    Tabi ben çok okunan ve fon yöneticilerinin takip ettiği biri değilim. Takip edilen için diyorum. Bu tür insanlar tahmin yazarlarsa tutturamazlar. Sebebi hata yapmadıkları için. Bilmiyorum anlatabildimmi.?

Geleceği bilirsen ve söylersen, işine gelmeyenler geleceği değiştirir. Onlara zaman vermiş olursun.

Bu türden söylemediğim kendime sakladığım bir piyasa tahminim var. uzun vadeli yaklaşık 1 yıllık bir tahmin.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Vay anına endeks ne olmuş, 105 i geçmiş.

Aslında böyle bir hareket gelebilir diye dün yazacaktım. Ayın 2sinden beridir yükselen hacim, düşerken zor, çıkarken eyvah kaçıyor alışları filan.

Ama yazmadım.

Çünki günlük tahmin yapmak akıllıca değil. Bir tutar bir tutmaz, yazmanın anlamı yok.
    İkincisi uzun vadeyi kesin orta vadeyide üç aşağı beş yukarı tutturduğumdan, lafımla alıp satanlar olur, zarar eder, vicdan yaparım.
    Üçüncüsü, günlük haftalık tahminlerde, bazen tuttursanızda tutturamazsınız.?

Bu ne demek. Tahmininiz %100 doğrudur, ancak sizin tahmin yüzünden gelecek değişir ve tam ters hareket olur.

Neden.?

Karşında duvar yok büyük oyuncular var. hatta günlük olarak orta oyuncular bile endeksi yönlendirebilir.

Çok takip edilen ve güvenilen biriysen. Kimdir şu anda böyle biri, atıyorum Şant Manukyan san. yarın yükselecek dersen, alan çok olur ve büyük oyuncuları rahatsız edersin, alanları dökene kadar aşağı sürerler. Ne olmuş oldu. Şant Manukyan doğru tahmin ettiği için tersi çıktı.
    Tabi ben çok okunan ve fon yöneticilerinin takip ettiği biri değilim. Takip edilen için diyorum. Bu tür insanlar tahmin yazarlarsa tutturamazlar. Sebebi hata yapmadıkları için. Bilmiyorum anlatabildimmi.?

Geleceği bilirsen ve söylersen, işine gelmeyenler geleceği değiştirir. Onlara zaman vermiş olursun.

Bu türden söylemediğim kendime sakladığım bir piyasa tahminim var. uzun vadeli yaklaşık 1 yıllık bir tahmin.
    Ali cemal abi merhaba,peki özelden yazabilir misin tahminini?Benim pozisyonum belli,değiştirecek değilim,sadece meslek icabı meraklı olduğumdan ....

Ali cemal bey peki borsa ucarsa ne olacak ulke duzene mi kavusacak?

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu topik tam benim kafa imiş ya..
    İsmi lazım değil bir arkadaş dün son sn de yüzde 7 çizilen bir kağıtta
    Ulen dün 100K lot alsa idik le başlayan o bilindik cümleyi kurdu
    Alsan bugün o hareket olamazdı demedim artık..

20 senedir borsadayım..
    Ne zaman yüklü alsam anında düştü kağıt..
    Bu kadar şans olamaz..

Onun için insanlara borsanın mantığını çözün borsa bir ALIŞ ve SATIŞ yeridir diyorum boş boş yüzüme bakıyorlar..
    Yok PD yok teknik analiz bilançolar kar rakamı efendim borçlar eywahh batıyo muyuz..
    Her zaman cepten bomba beklentiler ile batış haberleri çıkabileceğini göz önünde bulundurmanız lazım..
    misal
    sngyo şubat ayında resmen biz battık aslında diye kapa haber yolladı
    6 senedir düşen sngyo o günden beri 3 e katladı..

Endeks de dolarda şunda bunda TA belki çalışır bi nebze ama alım satım kademeleri bi kişinin olan bir kağıtta ??

cuma günkü hareket için şunu soruyorum ve merak ediyorum..
    Alıcı yüklü tamam da bu kadar satıcı nereden çıktı..
    Herkes mi ekran başında idi..
    Adam sabahtan beri alıcı iken derinlik izleyen kurum yetkilileri falan neden ısrarla satış yaptılar..??

Derinlik izlemeyen zaten akşam 19:00 akşam yemeğinden sonra görmüştür ..woaww falan..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw adanalı hakkaten ilginç insansın. Siyasilerin hangi partiden olurlarsa olsun taamını 1 saniyede boğabilecek bir adamın topiğinde siyasilere sağlık diliyorsun, hemde en dipte gördüğüm siyasilere.
    Bu ne demek? bana ne demiş oluyorsun. "Lam keçi, seni adam yerine koymuyorum, hıyarın tekisin demek".
    Sorada benden ayrıcalık istiyorsun.?

Peki bu neyi gösterir. Beynin bağlantıları doğru kuramıyor.!

Maalesef adanalı, üzgünüm ama halkın %80 i içindesin. Yani çok sevdiğin çoban'ın dediği gibi koyunsun. Doğru ile yanlışı, değerli ile değersizi ayırd edemiyen %80 içindesin.
    Yani mutlusun süpersin. Boş yer varsa bende gelebilirmiyim yaw.!!Çok maaadurum, bildiin gibi deil, her gün her dakka acı çekiyorum.
    Sana "altın yapmanın sırrını versem, yapacağın altınla bu ülkeyi batırırsın. Başka ülkelere uşak yaparsın."

Her neyse...

adanalı 2 gün önce siyasileri benim topiğe bulaştırdığından beridir kafam yerinde değil, biraz toparlar gibi oldum. adanalıya fazlada yüklenmeyeyim, bilerek kötülük yapmıyor, özünde iyi insan olmalı, sadece maalesef kötü yöne yönlendirilmiş.

Adanalı.
    Birincisi tahminimin tutma olasılığı %20 bile değil. O sebeple kardeşime bile söylemem, her ne kadar koyunda olsan kötülüğünü istemem.
    İkincisi, yok yaw... ikinci mikinci yok daaalın.
    Her neyse, ihtimal %20 nin üzerine çıkarsa, %51 e filan gelirse, buradan söylerim. Çünki olay dünyayı bağlıyor. TR oyuncuları gıçlarını yırtsa durumu değiştiremez. Benim söylemem ve TR büyük oyuncularının dediğimi yapması bile durumu değiştiremez. O sebeple rahat ça yazabilirim.

Yani merak etme, zaten benim çenemde düşüktür, buradan yazarım. Sadece ayrıcalık isteme. Ayrıcalık yapsam, hangi partiden olursa olsun bu ülkeye zararı olana değil faydası olana yaparım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 210/852 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •