Sayfa 219/852 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

İnanılmaz.
    Kırşehirde adamın biri kaz çiftliği kuruyorum para verin diye milletten para istemiş. yutup dada manzaralı yer ayarlamış.
    Tam 245 kişi 20 şer bin TL vermiş.

Daha inek çiftliği kuran herif yeni kaçtı. Tüm TVler onla dolu, internet dolu.

Göre göre kaz çiftliğine para veriyorlar.

Sahibi diyorki, "ben kaçmadım burdayım."

Lam hıyarağası, para toplama aşamasın da kaçmıyorsun. Bu kadar para yeter dediğin anda soluğu uruguayda alacaksın.

Bu millet... yaw ne desem boş.

Tamam her detayı biliyorum, bu milleti bu hale nasıl getirdiler. Evrimlerini biliyorum, hangi hayvandan nasıl evrildiler. Tek hücreli canlıya kadar indim.

Neyden evrilen nasıl davranır, bu konuda felsefenin dibine vurdum Tonla madde çıkardım, halada çıkarıyorum.

Yinede insan bizzat şahit olunca şaşırıyor.!!!

hakkaten inanılmaz. Herif dalga geçer gibide "kaz" çiftliği kurmuş. Sanırsın dede den kazcı.
    Daha yeni kaz işine girmiş.

vay vay vay...

Yobazların ne kadar kolay para toplayıp holdingler kurduklarıda, bu tür olaylarla ortaya çıkıyor. İnsanlar kandırılmaya ne kadar müsait.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeks şaşırtıcı. fakat daha öncede bu tür hareketlere çok rastladım. Engel gibi görünen şey ortdan kalkıyor ama endeks ters hareket ediyor.

Bu tamamen balinaların pozisyonu ile alakalı olmalı.

Balinalar Alışa geçmezlerse, fon yöneticileride almıyor hatta biraz satıyorlar her ihtimale karşı.

Son haberler herhamgi bir değişiklik yapmaz. Kuzey suriyeden bazı roblem haberleri ile, abd de kabul edilen bazı etkisiz yaptırımlar gibi.
    evet tayyip ve ailesinin abd ve ingilterede GİZLİ ve AÇIK çok para ve yatırımları var. Onlara el konması TR açısından bişey ifade etmez çünki TR ye bir faydası olmayan, TR den çıkarılmış bir para.

Her yıl TR den yasal ve yasal olmayan yöntemlerle, siyasiler, siyasilerle iş yapanlar ve yahudiler tarafından 10 milyarlarca dolar çıkarılıyor.

özal ailesi döneminden beridir böyle.

Sonrada gazeteler, "vay efenim TR de tasarruf yok" diye manşet atıyorlar. Bu manşetler üzerine danşıklı dövüşçü siyasilerde çalışanların maaşlarına el atıp, tasarruf için kesinti yapacağız diyorlar. BES ler ortaya çıkıyor, konut edindirme fonları ortaya çıkıyor.

Bunlar ile, TR den kaçırılan milyar dolarları yeri doldurulmaya çalışılıyor. Bana kalsa asarım hepsini. Hem medyayı hemde özal ve sonrası siyasilerin hepsini. En fazla %20 masum insan ölür, onlar da talan sisteminden pay aldıkları için vicdanım sızlamaz.

Her neyse...

Endeks de büyükler alışa geçmedi görünüyor.
    Neyi bekliyor olabilirler.?

120 sattde doldu, 150 saatde.

FED desen, orda önemli değişiklik yok, gerçek anlamnda bu sefer TR yi bağlamaz tabi faiz artırmazlarsa. Ki artırma ihtimalleri sıfır, o yönde beklenti yok.

Her neyse, bekliyoruz.
    Son düzenleme : alicemal; 30-10-2019 saat: 14:40.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Boeing yeniden zor duruma düştü. Böyle giderse şirket batar.

Daha önce zarara girdiğinde erbakan tarafından bizim paramızla kurtarılmıştı. Arada ne rüşvet döndü ancak tahmin edebiliriz bilemeyiz, erbakanın eli uzun olduğu biliniyor. erbakanda fatih altaylı gibi yarım delikanlı. iyi yönleri var kötü yönleri var. Tam kötü değil, tam iyide değil. yani pazarda limon sattırırsınız ama aile reisi yapmazsınız.

Şimdi tayyip kişisel mal varlığı ile sıkıştırıldı. istarmisiniz gidip 10 milyar dolarlık boeing siparişi versin. Bizim paramızla kendini kurtarmaya çalışsın.

Yaptımı daha önce, sayısız kez. Yani sayamayız, açıkça yaptığı 2 kere var. Gizli yaptıklarını sayamayız.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Suriyede kim kazandı.?

Kaybeden çok, kazanan tek. RUSYA-Putin.

Suriye kaybetti; savaş alanına döndü, ekonomisi çöktü, maden ve petrol sahası haklarını Rusyaya verdiler, Rusya nın sömürgesi haline geldiler.

Türkiye kaybetti; Onlarca milyar dolar harcadı, Türk halkı fakirleşti yeni vergiler çıktı çoğu yolda, 4 milyon Suriyeli ülkede çoğu yardıma muhatç ve her yıl bunlara milyarlarca TLlik emeğimizi harcıyoruz üzerine ucuza çalışarak eski TR halkını işsiz bırakıyorlar. Üzerine bir sürü radikal terör örgütünün yuvası olduk. Suriyeye tüm harekat TR üzerinden gibi göründüğünden Ülke terör yaratan ülke görünümüne ulaştı. Bulgaristan bile negatif faizle borçlanırken, değerimiz dünya gözünde sıfır altında olduğundan biz dünyada anormal yüksek faizle borçlanıyoruz. Ancak bu savaşta kuzey suriyede ki esad a saldıran güçlerle ticari işler yapan tayyip ailesi güzel para kazanmıştır. Bunu söyleyen ben değilim Rusya. Savaş uçaklarını düşürdüğümüzde Putin açıklamıştı. pkk ise zaten bize zararı kuzey Irak tan veriyordu, orada duruyor. Arkasında abd ve batı var ayrıca Rusya da var ve onlarda duruyor.

Savaşa destek veren Arap ülkeleri kaybetti; Destekledikleri durum oluşmadı üzerine 130 milyar dolarlarını kaybettiler.

ABD kaybetti: Hem çekilip küçük alana sıkıştılar, çok daha önemlisi TR ordusu kuzeyden girince kaçar gibi uzaklaşmaları, abd nin dünya ülkeleri gözünde façasını çizdi, itibarı zedelendi. Önümüzdeki 10 yıl içinde pek çok abd sömürgesi ayaklanıp abd ye baş kaldıracaktır. Onlarla boğuşacak ve daha güçsüz düşecek.

Rusya kazandı: Suriyede petrol ve maden hakları anlaşmaları imzaladılar, her yıl suriyeden milyarlarca dolar Rusya'ya akacak ve suriye artık Rusya sömürgesi. nasıl bizden her yıl milyarlarca dolar batıya akıyor, batının sömürgesiyiz, aynısı Suriye için gerçekleşti. Rusyaya teslim oldular.

İran hem kazandı hem kaybetti: Kendi mezhebini korumak amaçlı bazı müslüman ülkelerde faaliyetteler. Suriyede kendi mezheplerine kazandırdılar, ancak bunun İran'a faydası ne.? Her yıl milyarlarca doları bu yolda harcıyorlar halbuki o milyarları ar-ge ye yatırarak dünya gücü olma yolunda ilerleyebilirler.

En büyük kaybeden abd, suriye ve türkiye. HALKLARI. yöneticiler her daim ceplerini doldurur, hiç kaybetmezler. Cahil, bilinçsiz halk hep kaybedendir.

Neyseki ben varım. Umarın eşşeğin heybelerine doldurup gönderdiğiniz altınlarla dovizler yoldadır. Daha kuruş gelmedi.
    Son düzenleme : alicemal; 30-10-2019 saat: 14:56. Sebep: neyseki
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ekonomi kanalları son aylarda bluuumberg liderliğinde ekonomik veri verme yöntemini değiştirdi.

Önceden yeni veriyi haber yaparken, önceki ayda şuydu, geçen yıl aynı ay şuydu, şimdiki veri şu geldi, beklenti şuydu, diye haber yaparlardı.

Kabul edersinizki bu haber içinde zurnanın son deliği olan beklenti verisi.

Ancak bir kaç aydır, özellikle abd ve AB verilerinde, beklenti şuydu veri bu geldi diye haber yapıyorlar.

Örenk istersiniz şimdi;

Veri 8 gelmiş, beklenti 6 imiş.

Bu haberi nasıl algılarsın.?

Tabiki iyi algılarsın. 6 beklenirken 8 gelmiş süper bişey.

Ama bir önceki ay verisi 10 muş. 10 dan 8 e düşmüş. Önceki yıl aynı ayda 12 imiş. 12 den 8 e düşmüş.

Bu şekilde verseler nasıl algılarsın.?

Tabiki kötü algılarsın.

Gördünüzmü hiç yalan söylemeden yalan söylemenin yolunu.

Utanmazlar, önceki ve geçen yıl aynı ay verisini hiç vermemeye başladılar. Bazen en sonda kısaca veriyorlar.

Aynı bilgiyi farklı açıdan görerek, eksik görerek, istediğiniz sonucu çıkartabilirsiniz. Yeterki karşınızdaki kafalar boş olsun.

Son bir yılda 800 tane yeni imam hatip açılmış.
    Hayırlı uğurlu olsun, ne kadar boş kafa, yolsuzluk, hırsızlık, talan, çalışanı sömürü o kadar fazla olur. Boş kafalarla sizi kimin soyduğunu bile anlamazsınız. Seni aileni gelecek nesillerini soyana sağlık dilersin, onun için ölürsün...

Of ya olay hep buraya varıyor... Dağda keşiş olmak lazım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd bir önceki çeyrek %2 büyümüş, şimdi %1.9

Yani kötüye gidiyor.

Ama haber şöyle.
    Abd ekonomisi beklentinin üzerinde büyüdü. 1.6 bekleniyordu, 1.9 geldi.
    1.6 dan 1.9 a büyük fark, süper değilmi havalara uçtuk. Halbuki kötüye gidiyor.

Onlarca cümle yazmışlar, sadece son cümlede bir önceki büyüme %2 demişler. Bunu yazmaları bile lütuf olmuş.

Sonraki Haber şöyle;

"ABD'de özel sektör istihdamı Ekim'de beklentiyi aştı"
    Süper değilmi.? 110 beklenirken 125 gelmiş.?

Önceki ay, 150 bin. Yani çok düşmüş kötüye gidiyor, ama haberin veriliş şekli size bayram yaptırır.

Haberin devamı, önceki ay 150 den 93 e revize edilmiş. Geçen ay 150 diye bayram yapmışlardı, ama gerçekte 93binmiş. Bu ayki 125.
    Yani 93 den 125 e artmış gibi görünüyor, ama bi sonraki ay revize yaptıklarında ne olur.?
    150 den 93 e anormal bir revize olmuş, o zaman 125 den kaça revize olur.

Yaw 150 den 147 ye revize olurda, 93 e olurmu.? Böyle ölçümmü olur.? O zaman verilere göre nasıl yön belirleyeceksin, hep bir ay beklemen lazım acab veri ne kadar revizyona uğrayacak.?

Her neyse... ana konuyu anladınız.

yahudilerin veri haberi verme yöntemi değişti.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TV de 3 yeni ekonomi haber kanalı buldum. Biraz seyredince 2 tanesinin devlet destekli olduğunu, haber veriş yöntemlerinden anladım.
    ne mal olduklarını gizlemek içinde büyük ÇABA SARF ETMİŞLER. Ünlü sunucuları almışlar, ünlü hale gelmiş bazı ekonomistleri çıkarmışlar. Hepside tarafsız gibi konuşuyor.

Ancak kilit haber vermeye gelince bakıyorsun yalanın bini bir para. Aynen suudi katillerin parası ile desteklenen tarikat kanalları gibi.
    Tabi yalanı anlayabilmek için bolca tecrübe, bilgi ve akıl gerekiyor. Yoksa anlayamazsın, möööö diyen sağılan sürüden birisin.

Büyük ihtimalle, akp belediyeleri, gelirlerinin bir kısmını aktarıyorlar bu kanallara. yani çalışanın emeğini aktarıyorlar.

Bir tanesini henüz anlayamadım, tarafsız gibi görünüyor. Kilit haberlerde yakalamalıyım, o zaman anlarım. Bu kanalda süper medeni ve tarafsız gibi görünüyor. Biraz zaman lazım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ....
    ....
    ....

Sayfa 219/852 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon

Yer İmleri