Sayfa 225/852 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Dinazora döndü. Çok yavaşladı, çok fazla kaynak tüketiyor. Dahada kötüsü google reklamları. Sayfalarda sürekli bi reklam hareketi sağlıyor. Tıklayacağınız yeri tıklayamıyorsunuz, bakmışsınız alakasız yeri tıklamışsınız. Ayrıca dikkatiniz sürekli dağılıyor. Bol reklam koymanı anlıyorum, yazılar ortada ufacık kalıyor ama o reklamları sabit tut. kaza ile reklama tıklayalım diye olsa gerek, sürekli reklamlar gidiyor geliyor, sayfa yukarı aşağı sağa sola kayıyor. Her yıl kazandığı yüzlerce milyarı, biraz daha artırmaya çalışıyor.
    Bence bu kadarıyla kalsa dua edin.Şu birkaç örnek daha ürkütücü.Mesela bir teknoloji mağazında merak edip buzdolaplarına bakmıştım,eve döndüğümde kapağını açıp incelediğim buzdolabının reklamı bilgisayarımdaydı.Evde pil lazım olduğunda pil konusunu konuştuktan sonra yine bilgisayarıma pil reklamı düşmüştü.Evini satın aldığım kişi tapu işlemlerinin ardından facebook arkadaşı olarak tanıyor olabileceğim kişilere düşmüştü.Telefonla yapılan görüşmelerdeki bazı bilgileri kullanıp dolandırıcılık girişimini saymıyorum,kredikartıyla yaptığınız alışverişler zaten otomatik toplanıyr.Paranoyaklık olmayan birşeyi olacak zannetmektir ama olan şeylerden bahsettiğim için sağlığımda bir sorun yoktur diye düşünüyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesi bana bi sürü akıl vermiş. Hiç bilmediğim şeyler olduğu için süper faydalandım. Hele buzdolabının kapağını aç PC de reklamını gör.
    Müthiş faydalandım. Bunları TV de teknoloji programlarında aktarıyorlar. Demek HEPSİ cumartesi'nin hayatından kesitlermiş. cep tel'inin ve laptop unun kamerasını bantladığını yazmayı unutmuş.

her neyse.
    BIST e gelelim.

Gelecek bişeyde yok ya.
    Biraz artı açmış... Batı ülkelerinden kötü haber gelmezse, balinaların da pozisyonu uygunsa 106 bini geçmemiz lazım. Son 1 aylık siyasi gelişmeleri atın. BIST hacimlerine bakın, 106 bini geçmeye çok istekli. Son 1 aya siyasi gelişmeleri ekleyin, durum bu hale geliyor.

Dün iyi haberler çoğunluktaydı, endeks güzel düştü.
    Bugün işsizlikle ilgili kötü haber var, endeks yeşil.

Belkide dünle bugünki hareketler, tekniktir, veya sürü tokatlama hareketleridir, bilemeyiz.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şenol Güneş'ten bahsetmesem olmaz.

Takıma bakın.? İlk 11 içinde Kaç GSli kaç BJKlı kaç FB li var.? Ben bilmiyorum.

Luçeskudan önce kimdi milli takımın başında. Bi ara fatih terimdi, bi ara ersun yanal dı bi arada başakşehiri çalıştıran siyasi torpilli vatandaştı.

terim, yanal ve torpillinin ortak noktası neydi.

Üç büyük takımdan eşit sayıda futbolcu alıp oynatıyorlardı. İlk 11 de genelde ikişer yada üçer tane büyük takım oyuncusu olurdu. Bu ne anlama gelir.?

Birincisi Zayıf karakterli insanlar oldukları, ikincisi kazanmayı değil futbolda etkili camialara yaranmayı düşündükleri anlamına gelir.

Sonuç ne oldu. Milli takımda yüksek maaş almaktan başka bir işe yaramadılar, takım döküldü, bunlar ceplerini doldurdu.

Peki ya şimdi.? Sizce Şenol Güneş büyük takımlara yaranma derdindemi, yoksa kazanma derdindemi.?
    İlk 11 Futbolculara bakarsan kazanma derdinde. Çoğu yurt dışında oynayan genç oyuncular.

Futbol federasyonu akp başa geldiğinden beri FB nin yatak odası oldu(Kontrol delisi tayyip, fanatik FBli). O odada milli takım ve Türk futboluna elleyip durdular. Sonuç sürekli aşağı giden bir Türk futbolu. Sıralamada dünya üçüncülüğünden bi ara 40 lara kadar düşmüştük diye hatırlıyorum, şimdi bilmiyorum.

Şenol Güneş sayesinde(Temeli atan Luçesku) yeniden toparlanıyoruz. Umarım bu hocaya üç büyük takımdan veya trabzonspordan bize gel teklifi gelmez. Hırsızlar Şenol hocayı Rahat bıraksınlarda, biraz keyif sürelim.
    Son düzenleme : alicemal; 15-11-2019 saat: 11:22.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bence bu kadarıyla kalsa dua edin.Şu birkaç örnek daha ürkütücü.Mesela bir teknoloji mağazında merak edip buzdolaplarına bakmıştım,eve döndüğümde kapağını açıp incelediğim buzdolabının reklamı bilgisayarımdaydı.Evde pil lazım olduğunda pil konusunu konuştuktan sonra yine bilgisayarıma pil reklamı düşmüştü.Evini satın aldığım kişi tapu işlemlerinin ardından facebook arkadaşı olarak tanıyor olabileceğim kişilere düşmüştü.Telefonla yapılan görüşmelerdeki bazı bilgileri kullanıp dolandırıcılık girişimini saymıyorum,kredikartıyla yaptığınız alışverişler zaten otomatik toplanıyr.Paranoyaklık olmayan birşeyi olacak zannetmektir ama olan şeylerden bahsettiğim için sağlığımda bir sorun yoktur diye düşünüyorum.
    Benim gibi yapın akıllı telefon kullanmayın..
    İnternet bağlantısı olmayan 15 sene evvelki telefonlardan kullanın..
    Bu sorunların çözüldüğünü göreceksiniz..
    sosyal medya hesaplarınızı tamamen kapatın..
    İsm soyisim ile hiç bir hesabınız (hatta mail hesabı) bile olmasın..

O akıllı telefonların nelere kadir olduğunu yazsam aklınız şaşar..

ex-machine (film) seyredin..Orada bir sohbet geçiyor özellikle o kısıma dikkat edin..
    google netflix microsoft apple ..her deliğe internet sokulmasının amacının bilgiyi yaymak değil TOPLAMAK olduğunu anlamak lazım..
    google tesla şu bunun projelerini iyi inceleyin..
    uydu dan bedava internet projeleri sizce o yörenin insanlarını çok sevdiklerinden mi..??

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Benim gibi yapın akıllı telefon kullanmayın..
    İnternet bağlantısı olmayan 15 sene evvelki telefonlardan kullanın..
    Bu sorunların çözüldüğünü göreceksiniz..
    sosyal medya hesaplarınızı tamamen kapatın..
    İsm soyisim ile hiç bir hesabınız (hatta mail hesabı) bile olmasın..

O akıllı telefonların nelere kadir olduğunu yazsam aklınız şaşar..

ex-machine (film) seyredin..Orada bir sohbet geçiyor özellikle o kısıma dikkat edin..
    google netflix microsoft apple ..her deliğe internet sokulmasının amacının bilgiyi yaymak değil TOPLAMAK olduğunu anlamak lazım..
    google tesla şu bunun projelerini iyi inceleyin..
    uydu dan bedava internet projeleri sizce o yörenin insanlarını çok sevdiklerinden mi..??
    Sayın GUNDAWE :O akıllı telefonların nelere kadir olduğunu yazsam aklınız şaşar.. Mrk ettim.Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Şenol Güneş'ten bahsetmesem olmaz.

Takıma bakın.? İlk 11 içinde Kaç GSli kaç BJKlı kaç FB li var.? Ben bilmiyorum.

Luçeskudan önce kimdi milli takımın başında. Bi ara fatih terimdi, bi ara ersun yanal dı bi arada başakşehiri çalıştıran siyasi torpilli vatandaştı.

terim, yanal ve torpillinin ortak noktası neydi.

Üç büyük takımdan eşit sayıda futbolcu alıp oynatıyorlardı. İlk 11 de genelde ikişer yada üçer tane büyük takım oyuncusu olurdu. Bu ne anlama gelir.?

Birincisi Zayıf karakterli insanlar oldukları, ikincisi kazanmayı değil futbolda etkili camialara yaranmayı düşündükleri anlamına gelir.

Sonuç ne oldu. Milli takımda yüksek maaş almaktan başka bir işe yaramadılar, takım döküldü, bunlar ceplerini doldurdu.

Peki ya şimdi.? Sizce Şenol Güneş büyük takımlara yaranma derdindemi, yoksa kazanma derdindemi.?
    İlk 11 Futbolculara bakarsan kazanma derdinde. Çoğu yurt dışında oynayan genç oyuncular.

Futbol federasyonu akp başa geldiğinden beri FB nin yatak odası oldu(Kontrol delisi tayyip, fanatik FBli). O odada milli takım ve Türk futboluna elleyip durdular. Sonuç sürekli aşağı giden bir Türk futbolu. Sıralamada dünya üçüncülüğünden bi ara 40 lara kadar düşmüştük diye hatırlıyorum, şimdi bilmiyorum.

Şenol Güneş sayesinde(Temeli atan Luçesku) yeniden toparlanıyoruz. Umarım bu hocaya üç büyük takımdan veya trabzonspordan bize gel teklifi gelmez. Hırsızlar Şenol hocayı Rahat bıraksınlarda, biraz keyif sürelim.
    Ali cemal abi, sen ekonomi yorumla, hayatı yörümla, zevkle okuyalim, futbolu pas geç abi.

Söylediklerinin bi kısmı doğru ama eksiği daha çok.

Milli takımda büyüklerden ( bize gore büyük, yoksa bi büyüklükleri falan yok) milli takım kurmak kaçınılmaz bi iştir, is idi eskiden. Şenol hoca da 2002 de senin eleştirdiğin şekilde kurdu milli takımı, çoğunluğu gs takımından ve başarılı oldu. Dünya üçüncülüğü elde ettik. Diğer hocalarda mecburen büyüklerden oyuncu aldılar, almak zorundadırlar cunku başka şansları yoktu. Şu anda azıcık üretimin faydasını görüyoruz. Bzm topraklarda yetişen oyuncular bzm büyükleri geçti artık. Juventustalar, romandalar, ingilteredeler, ispanyadalar. Oyuncular büyük takımları aşınca, milli takım antrenörü de ıyi olanları seçiyor doğal olarak. Şenol güneş hoca, ıyi bir jenerasyona sahip ki bu jenerasyonda lucescu hocanın da etkisi büyüktür. Şu anda ersun hoca da, fatih hoca da, x hoca da olsa aynı oyuncular olacaktı.

Her olayı, kişiyi kendi şartlarına gore değerlendirmek lazımdır yoksa değerlendirme doğru olmaz maalesef.

Akp geldiğinden beri futbolda olanlar malum. Bu işten fenerbahcenin yatak odası sonucunu nasıl çıkardın abi. En büyük mağduriyeti yaşayan kulüp fenerbahçe. Malum olaylar unutulmasın. Hükumetin de bunda payı çok fazladır.

Futboldaki, en azından milli takımdaki yükselişi şahsen üretime bagliyorum. Futbolcu üretmeye başladık son zamanlarda, cengiz, merih, umut, çağlar ilk örnekleri bu üretimin. daha gidilecek çok yol olmasına rağmen, üretimin etkisidir yaşadıklarımız.

Bu üretimin bu kadar denetlenmesinde yabancı serbestliginin olmasının da etkisi büyüktür, ki şimdi federasyon bunu bozmaya çalışıyor, hiç şaşırtmadan. Bu kural sayesinde, oyuncularımız yurtdışına daha kolay açılıyor, aksi durumda şu an çağlar, cengiz gibi oyuncular, yüksek ücretler karşılığı bzm buyuklere gidecek ve yatmaya alışacaklardı. Milli takım hocası da kim olursa olsun, üç büyüklerden oyuncu alacakti.
    Bu konu, üretim ile ilgili gibi abi, sen futbolun ekonomisini yorumla abi en iyisi.

Saygılar.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Sayın GUNDAWE :O akıllı telefonların nelere kadir olduğunu yazsam aklınız şaşar.. Mrk ettim.Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    İşlemci gücü olarak apollo programında kullanılan bilgisayardan daha güçlü..
    O kadarını diyim..
    Ben PC üzerinde AAA oyun ları en yüksek detayda oynayan bir gamer ım ..
    İşin ilginci 2016 yılında aldığım ekran kartı şuan 2K da güncel oyunları en yüksek grafik ayarlarında oynatıyor..
    Oyunlar PC yi en fazla yoran yazılımlar..
    2016 dan sonra en az 4-5 seri yeni ekran kartı çıktı..
    Keza işlemcilerden günden güne gelişiyor..
    Neden..
    5 senelik bir işlemci bile bütün işlerimizi mükemmel bir şekilde yaparken neden daha yüksek işlemci gücü üretiliyor..
    Yazılım da inanılmaz gelişmeler var..
    Algoritmalar özellikle..
    Misal facebook un inanılmaz bi database aynı zamanda..
    Kaç milyar üyesi var..
    Misal bir ülkeye savaş açıldığı zaman o ülkede insanların duygusal gelişmeleri analiz takip ve bu yönde politikalar geliştirmek mümkün mü..?

Bir cismi 3 metre yukarıdan attığımız zaman yere çarpma hızı havadaki nem dünyanın dönüş hızı cismi atan elin derisinde o anki minik kas hereketleri elin nem oranı atan kişinin gücü yer malzemesininin üretim teknikleri mm nin 100 de birindeki maddesel yoğunuş şu bu
    10.000 lerce değişkeni hesaplayarak yüzde 99.9 oranında atılan cismin tam olarak ne şekilde düşüp nereye yuvarlanacağını hesaplayabilir sek..
    Geleceğe seyahat etmiş olur muyuz..

Bu süre hesaplama süresi 10 sene olursa hayır..
    Ama cisim daha yere düşmeden 1 sn den kısa zamanda olursa evet..

Bunun için de işlemci gücü ve süper algoritmalar lazım..

Cep telefonları yeni nesilde adeta usb dan kablo ile bağlanılmışcasına ellerinden düşmüyor..
    cep telefonu ile kanlı canlı bir organizmanın tüm duygu düşünce dürtü algı tepki planları hayalleri..
    Bunları elde edebilir miyiz..?
    Edersen bu bilgiyi ne amaçla kullanabiliriz..?
    Misal daha hayal aşamasında bu hayalleri onlara satabilir miyiz.
    Daha satış aşamasında bu hayallerin gerçeğe döndüğü andaki hayal kırıklıkları için ne gibi dahiyane çözümlerimiz var..
    Siz yaşadığınız hayatı kendi tercihleriniz mi sanıyorsunuz..??

Topiğe rahatsızlık verdik sanırım uzun yazarak..
    Bu işlerin ardında tekrar yazıyorum..
    Bilgiyi yaymak değil..(bu kadar bilgi toplumunda bu kadar cahillik zaten)
    Amaç bilgiyi toplamak..

İçten yanmalı motorun bilinmediği bir yerde petrol un değerini anlayan çıkmaz demi..

ex machine diyorum yeniden..izleyin..

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    cumartesi bana bi sürü akıl vermiş. Hiç bilmediğim şeyler olduğu için süper faydalandım. Hele buzdolabının kapağını aç PC de reklamını gör.
    Müthiş faydalandım. Bunları TV de teknoloji programlarında aktarıyorlar. Demek HEPSİ cumartesi'nin hayatından kesitlermiş. cep tel'inin ve laptop unun kamerasını bantladığını yazmayı unutmuş.
    Kesitler aktarmamın amacı akıl vermek değildi,akıl aldıysan ne mutlu.Okuyan kişinin benzer birçok ihtimali gözönüne alarak bir gün dolandırılması gibi bir durumda gözünü açık tutması için uyarıydı.Hatta kişinin kendisinin uyanık olması da yetmez bir yakını da dolandırılabilir.Artık neyin alınganlığındaysan? Benim izlemeye karşı önlem almamı gerektirecek bir durumum yok.Gerçi laptopum ve kameralı cep telefonum yok doğru ama ihtiyacım olmadığı için kameram yok,fotoğraf çekeceğimde fotoğraf makinası kullanıyorum.

Sayfa 225/852 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •