Sayfa 230/852 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Yüz tanıma değil de; telefonun konum servisi açıkken girdiğiniz mağazayı algılıyor, bu adam buraya gitmiş, bu mala ilgisi var diyip ona göre reklam sunuyor. Alışveriş de yapmışsanız zaten telefon numarasına, reklam vs. İzin verdiğinize dair doğrulama kodu geliyor.
    Evet Bu daha mantıklı açıklama. Bi kaç metre farkla yerini biliyor.
    Benim bilgisayarla eşleştirmesi olayında ise, yukardaki açıklamam hala geçerli. Alternatif yok henüz.
    Neyse alternatif seçenekler çıkıyor. Ama kafamı buna zorlamamalıyım, karışık bir işin ortasındayım. İşime döneyim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Evet Bu daha mantıklı açıklama. Bi kaç metre farkla yerini biliyor.
    Benim bilgisayarla eşleştirmesi olayında ise, yukardaki açıklamam hala geçerli. Alternatif yok henüz.
    Neyse alternatif seçenekler çıkıyor. Ama kafamı buna zorlamamalıyım, karışık bir işin ortasındayım. İşime döneyim.
    Ali Cemal abi öğretmenler günün kutlu olsun.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    human naptın yaw...
    kendi kafana göre açık bulup geçirdin galiba.?
    stressmi attın.?
    Böyle çocukça şeylere girme yaw. Gülmek için yazdınsa sorun yok, çünki bende güldüm.

bakalım beni anlayabilen biri çıkacakmı.?

her neyse...

ilginç bir haber.
    Çocuk 9 yaşında üniversiteyi önümüzdeki ay bitiriyormuş. Bölümde teknik bir bölüm. Daha önce 10 yaşında bitirende çıkmış.

Çocuğun IQ 145 miş.
    Kimin ölçtüğüne göre bu IQ derecesi değişiyordur mutlaka.

hırsız olduğunu tahmin ettiğim einstein IQ su için 160 deniyor.
    Hz. İsa içinde Tanrı nın oğlu deniyor. şeyh uçmaz müridi uçururmuydu o laf.

şarkıcı madonna ile Sharon Stone'un IQ larıda ölçülmüş, onlarda 145 çıkmış. Bunu eskiden bi yerde okumuştum. şaşırtıcı değilmi? 2 kadınında zeki olduklarından eminim, sharon hanımın bir röportajını dinledim, hakkatende bana çok zeki geldi. Yanlız 2 kadında cinsellik satan tipler. zeki den çok uyanık demekmi lazım. Belkide 2 kelimede aynı anlama geliyordur... her neyse yaw.

Dünya ortalamasına 72 desek. Öyle bir ölçüm açıklanmıştı ama dünya içinmi yoksa avrupa içinmiydi emin değilim.

En düşük zeka için 80 deniyor. 100 ise normal zekâ'nın üst sınırı.

Bende kendiminkini ölçtüm, cihaz patladı, evde yangın çıktı.

Her neyse, kimin ölçtüğüne bağlı olarak değişiyordur.
    Zekâ bilgi depolama ve o bilgiyi olduğu gibi kullanma yeteneği.
    Akıl ise bilgiden bilgi üretme, doğru ile yanlışı, değerli ile değersizi ayırd edebilme yeteneği. Düşünebilme yeteneği. Olayları, sebep ve sonuçları birbirine doğru bağlayabilme yeteneği.
    Bu tanımlar bana ait, akademik olarak farklı tanımlıyorlardır, onların sorunu.

Neyse gereksiz bi yazı oldu. human bişey yazmasa, sayfayı ve günlük çalışmamı kapatacaktım. human ın suçu.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    Ali Cemal abi sessiz sessiz izlenmedeyim yaw.her yazını okuyom
    ...birseyler ogreniyom işte.ondan sey yaptıydim..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Aynştayn hırsız değildi(r).
    Sırp karısından çaldığında o bilgileri ....
    Evlilik birlikteliği vardı
    yani karı kocayken / aile birliği varkene hırsuzluktan söz edilemez

6. alicemal kendince 2 çıkarımda bulunmuş ya beynim boşmuş yada yahudi uşağı mıymışım neymişim bişiler..
    Birincisi tanımadığın kişiler hakkında 1-2 sözü ile yorum yapma ancak basit insanların işidir..
    İkincisi..Yahudiler hakkında çok yüzeysel ve sağdan soldan duyma bilgilerle yazılar yazıyorsun bu çok belli..
    Bu adamların tarih boyunca bu kadar saldırıya ragmen nasıl oluyorda hayatta kalabiliyorlar..İyi irdelemek lazım..
    Mesela yahudi düşmanlığı yayıp da bunun için şu yolu tutmamız lazım diyenlerinde aslında yahudi uşaklarından olması da bu yollardan birisidir..Toplum sırf yahudi karşıklığı yapıyor diye way be bu doğru bir adam amma çok şey biliyor bu adamlar hakkında ne diyorsa doğrudur diye peşinden gider..debelenir durur.."alicemal yoksa sende onlardan biri misin..nickin kafamı hep kurcalıyor nedense.."

Araba tartışması da böyledir..
    100 senenin üzerinde bir teknolojiye artık son demlerinde doymuş piyasalara milyar dolarlar yatırmak tam bir ahmaklıktır..
    Hiç bir karşılığı olmayacak sadece birilerine bakın ben yaptım diyip oy kazandıracak batak bir yatırımdır..Kazanan bu toplum olmayacaktır..
    Yapılması gereken şey önümüzde 50 yıllık teknoloji trenine şimdiden atlamaktır..
    Tabi bunun için önümüzdeki 50 senenin teknolojileri ne olacak..
    Misal 70 lerde bill gates ler steve wozniak lar jobs lar şunlar bunlar c++ ın apple Microsoft un sun un temellerini atarken "bu nedir loo neye yariy ki" modunda izlediğimiz gibi..
    Şimdi neyin temelleri atılıyor..

sınırsız ve temiz enerji?
    yazılım ve algoritmalar..
    Pil teknolojileri..
    Uzay mühendisliği ve madenciliği?
    bitcoin ve türevleri ?

ne?

aklı ve bilmi takip etmeden , olayı yahudiler ve diğerleri ikileminde değerlendirmek yahudiye en büyük hizmeti sağlar..
    yahudi bi yandan kendisi ilerlerken diğerleri bulundukları çukurdan çıkamasınlar bitmez tartışmalarda debelenip dursun lar ister ki doğru yolu asla bulamasınlar veya kendilerine gösterileni doğru sansınlar..
    çünkü kendi hallerine bıraksa bilir ki eninde sonunda doğru yolu bulurlar..

7. Ben ağa naciz hayatımda şunu anladım
    Fraksiyonların tümü aynı üç aşşa beş yukarıda değil tastamam aynı
    Hepsi hakim güç olmaya çalışıyo en acizi bile yani alicemal abi boşuna obsesyon yapıyo
    Bugün paranın çoğunu adamlar toplamış yarın bahailer ertesi gün bedeviler yani parası olan sözü koyuyo
    Tabi bi takım istisnalar var onları bilahere irdeleruk

8. Mühim olan başkan
    E hakim güç oldun
    Nooldu
    Boyun mu uzadı?

Mutluluk maksimumla çok heyecan tatmak mı?
    Minimumla yetinme sanatı mı?
    Son düzenleme : Moruk; 24-11-2019 saat: 21:28.

Sayfa 230/852 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •