Sayfa 231/852 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331731 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üstte Yine bi sürü yazı. Canım sıkılır diye hiçbirini okumayacağım.
    Evet biliyorum sizde benimkisini okumayarak karşılık vereceksiniz. E naapalım katlanacaz.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yılbaşında uzun vadeli tahminlerimden biri neydi. USD 6 TL yi geçmez. Tabi her tahmine tayyip yeni kriz çıkarmazsa diyede ekliyordum, hala da eklemek gerekiyor.

Çünki 6 TL bile bana göre pahalı. Olması gereken 4-5 TL arası bişey diye yazmıştım.

Ancak devlet düzgün yönetilmediği için, halka yük olanlara teşvik, faydalı üretim yapanlara engel olunduğu için(hırsıza teşvik vermen, temiz adama engel çıkarman demektir, bi ara örnekle anlatırım. Zaten medya hırsızların elinde olduundan, diğerlerine engel oluyorlar.) 4-5 TL ye indirmekte kötü sonuçlar doğuruyor, ithalat patlıyor.

Yani rezil bir durumun içindeyiz.

Damat bu sene sonu USD hedefini 5.60 koymasa, yinede USD 5 lere inebilirdi, ama koymadı. Ya bilinçli olarak, yada boş kafalı olduğu için.

Sadece istanbul seçimi iptal edildiğinde 6 TL geçildi ve geri inildi, ihlal oldu.

Eğer büyük bir SİYASİ kriz çıkarılmazsa, önümüzdeki sene ilk 6 ayda 6 TL yi geçmeyecek diye hesaplıyorum. İhlal yine olur, yıl değişince hücum gelebilir ancak yaz aylarına girildiğinde 6 TL veya altında olacağız.
    Neden.? Çünki pahalı.
    Neden? Çünki TLnin karşılığı bu değil.?
    Neden.? Çünki doviz fiyatı anormal olmasa, avrupalı işsizlik maaşı ile gelip 5 yıldızlı tatil yapamaz. Birinci ikinci sınıf TARIM üretimi ihraç edilmez, biz üçüncü sınıf meyve sebze yemeyiz. Tabi millet ne yediğinin farkında değil, oda ayrı konu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün yarın Ankara da S400 radar testleri yapılacakmış.

Bu ne demek. S400 ler faal ve kuruluyor. Kapatılıp dolaba kaldırma kararı henüz alınmamış.

Peki bu ne demek.

abd uşağı yerli medyada, abd yaptırımları yeniden ısıtılacak demek.

Ya bu ne demek.

BIST te alıcıların senetleri üfleyerek ellemesi ve almakta zorlanması demek.?

Peki bu ne demek.?

Sinirden yine gebereceğiz demek.

Ne longcu rahat ediyor nede shortçu. 2 yıldır böyle, hastalıklı bi şekilde ilerliyoruz.

tekrarlayan sızılar Kronik hale gelince, hasta kafayı üşütür.

Peki netçe:
    yerli uşak medya yaptırımları ısıtır sabah akşam beynimize çakarsa. Uşak bankalarda usd seviyesini yükselterek destek olurlarsa, trend değişirmi.?
    Uzun vadeden bahsetmek anlamsız ama önümüzdeki yaza kadar olanki orta vade trend değişmez. Endeks şu ankinden daha yüksekte olur. Seviye veremem, versem tutmaz.
    Ama kısa vadede yükselişi engeller.
    110 u geçmemiz zorlaşır ve üç beş bin puan aşağıları bi kaç kez görebiliriz.

Yani lanet olsun böyle siyasetede siyasetçiyede. Tüm partiler dahil ediyorum lanetime. Halkı hafifletme konusunda hepsi ortaklar.

Peki s400 kurulmasınmı.?

Sorumu bu emşerim yaw.? O konu ayrı konu.. bana kalsa s400 ve f35 lere vereceğim para ile bizim radar ve füze projemiz uzun menzilli hisar projesini geliştiririm. Bi sürü yerli proje var kaynak bekleyen... her neyse..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İçerideki 4millyon suriyeliyi besliyoruz.
    Bizim işgalimiz altındaki Sınırın suriye tarafındaki 3 milyon suriyeliyide besliyormuşuz.
    60 bin civarı öso denen el kaide uzantısı el nusra ordusunu, suriye ordusu deyip onlarıda maaşa bağlamışız.
    Tüm bu kalabalığın sağlık ve eğitim masraflarıda bizden. Alt yapılarını evlerinide yapacağız.

Ama Türk halkına gelince kaynak yok, para yok.

Peki suriyeye girmesemiydik emşerim.?

Yaw bu deli sorularını kim soruyor bilmiyorum, resmen kafa kırmalık.

Neyse para piyasalarını kapatıp işime döneyim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Keçi efsaneliğini bir kez daha konuşturdu sayın seyirciler. "MeEeEe" lemelerimle hepinizi bir kez daha aydınlattım.
    Belediye başkanları eli uzun halk topluluğu nun, efsane keçiye çelenk takmak için yollara düştüğünü sanıyoruz.
    Çünki kayıplar. Bu durumda ya halkın kalan mallarını kontrol ediyorlar, iç edilebilecek değerde olanlarını not ediyorlar, ya Hollanda'dalar, yada çelenk tankmaya keçi yi arıyorlar.

Ne demiştim? ki ben bu lafı hep söylerim.
    yahudi medyası, abd ve avrupa verilerini iyi göstermek için son bir kaç aydır farklı yöntem uyguluyorlar.
    Sebebi de Çin le girdikleri ticaret savaşında psikolojik avantaj elde etmeye çalışmak olmalı.

Bu sonuca nereden varmıştım.?
    abd nin düşen verisine düştü demeyip, beklentilerden iyi geldi diye haber yapıyorlardı. Geçen ay şu kadardı, geçen yıl aynı dönem şu kadardı bu kadarda düştü diye haber yapmıyorlardı.
    Çok düşük açıkladıkları beklenti rakamlarını baz alıp, beklentiden iyi geldi diye haber yapıyorlardı.

Delil arıyordum, delil geldi.
    Bugün Çin e dair veri açıklamışlar. Haberin manşeti çin verisi düştü. Devamında geçen aya göre şu kadar, geçen yıl aynı döneme göre şu kadar düştü, korkunç korkunç diye haber yapmışlar.

Peki TR de neden bu tür maymunların algısını değiştirme haberi yapıyorlar? Bizi bağlayan ne.? Çin de yayınlasana.!

Sebebi, bloomberg, ntv, fox tv, haberturkTV, gibi yahudi kanalları, siteleri, uluslararası haberleri, abd merkezli yahudi ajanslardan alıyorlar.(hoş diğer gerici kanalları daha kötü ya)
    Hali ile bir merkezden tüm dünyadaki yahudi kanal ve gazetelerine yayılıyor. Ülke ayrımı yapılmıyor. Tüm dünyayı hipnoz etmeye çalışıyorlar, savaşta arkalarına almak için.
    Bu kanallarda olanlar sizin dostunuz değil. Sizin ve ailenizin sırtındalar, gelecek kuşaklarınızında sırtında olacaklar.

Bir merkezden tüm dünyaya aynı haber yayılarak algı operasyonu yapıyorlar. Ammaç sizi ve dünyayı sömürmek, köle yapmak.

Yetmiyor, ülkelerdeki TV ve gazetelerindeki yahudi ve yahudi uşağı yorumculara, yazı gönderip, bu yazıyı kendi yazınmış gibi köşende yayınla, TV de anlat diyorlar.

Medya bu kadar önemli.
    Halkı, kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden sürü yığınları haline getirmek için kullanıyorlar.

Bu sürü içinden beyni şartlandırılmış elemanlar çıkıp "biz yapamayız edemeyiz, medya serbest olmalı" gibi möööö diyebiliyorlar... yahudi uşağı haline geldiklerini bile fark etmeden.
    gundi bunu hak etti

medyanın, ülkenin kendi çocuklarının elinde olması çok önemli.!!! ÇOK DAHA ÖNEMLİSİ İSE ÇOK SIKI DENETLENMELİ. En kötü kazığı içeridekilerden yersin.
    Yahudiden parayı alır, sivas ta, menemen de, kahraman maraşta, taksimde aileleri öldürür, ülkeyi karıştırmak ve yahudiden aferim ve para almak için.

Millet ne tür bir pisliğin içinde olduğunu bile anlayamaz.
    Kendi ülkesine ihanet eder, iyi bir şey yapıyorum sanır.

Neden.?
    Maymunsunda ondan. Kolay hipnoz oluyorsun. TV ye 3 dakka baktıktan sonra dışarı çıkıp saldırabiliyorsun, yada TV de 3 dakka kıvıran birini dışarda görünce "ye beni" diye üzerine atlayabiliyorsun, bu kadar maynunsun.

Neyseki keçi varda bi kez daha hepinizi kurtardı.

Dolaylı verilerden gerçeğe ulaşma ustası keçi, halay çekerek buraya doğru gelmekte olduğunu düşündüğüm belediye başkanları güruh unu bekliyor. "tey, tey, tey"
    Son düzenleme : alicemal; 27-11-2019 saat: 10:50.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada dün gece bluumberde yine 2 Özlem vardı. Esmer olanı harika şeyler anlattı. Çünki sürekli ağzı oynuyordu. Biraz kilo almış, rengi ve neşesi yerine gelmiş.
    Sarışın olanını çay kave getirsin diye koymuşlardır diye düşünüyorum. Onunda ağzı arada oynuyordu sanırım "ne alırsınız" filan diyordu.

Oturum yöneticiside eski formuna kavuştu. Hem biraz zayıfladı hemde kendi fikirlerini söylemekten vaz geçti. Yönetici misafiri konuşturur, kendisi konuşmaz. Uzmanı olsa bile konuşmaz eğer her gece TV ye çıkıyorsa. Ayda bir çıkarsın, kendi fikrinide söylersin..

Birde ekoTürk müdür nedir bi kanal var. Ciddi bi şekilde ekonomi kanalı olmaya çalışıyorlar.
    Yanlız ne zaman açsam aynı oturum yöneticisi, kendi fikir ve yorumlarını anlatıp duruyor. Katlanması imkansız.
    Bu türden oturum yöneticileri var, misafirleri tuzluk niyetine kullanıyorlar. Kendi düşüncelerini anlatmak ve onaylatmak için araç olarak kullanıyorlar.

10 yıllardır ekonomi kanallarını izlerim, ntv çok üşüttüğü için onu bi kaç yıldır izlemiyorum. Mesela bloombergdeki yorumculardan aklımda kalan hiç bir şey olmuyor.?

Şaşırtıcı değilmi.
    Bi tek eski topraklar biraz kendilerini dinletiyorlar. Onlardan da bi tek yahudi kafalı sömürgeci olduğunu her programda itiraf eden ege hoca ile Asaf hoca söylediklerini dinletiyorlar. Onların anlattıklarından aklımda kalan bazen olabiliyor.
    Ama 10larca yıldır onbinlerce kez çıkmış diğer yorumcular, resmen deve gibi geviş getiriyorlar.

Bana bişey öğreteni çıkmadı. Siz faydalanmışsınızdır ne güzel. Bana faydaları olmadı.

Haber veriyorlar, muhabir gibiler. Haber veriyorsan sana ihtiyaç yokki.? Sunucuda haberi verir zaten.

Çağrılanların hepsi, yahudilere hizmet eden figüran gibiler. Bir kısmı farkındadır, çoğunluk farkında değildir.
    Kendi firmalarının reklamı için çıkıyorlar. Çıkmak için çoğu para yada reklamda veriyordur.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir geriye gidiş haberi daha.

Özel bankalardan vergi ödemesi yapamayacaksınız. Direk devletin kasasına girmesi için kamu bankaları yada Gelir İdaresi başkanlığı sitesinden yapacaksınız.

Bunun detayı önemli değil. "Tabiki kamu almalı" diyebilirsiniz, yada "işimi zorlaştırdı ne gereği vardı, o zaman neden özele verdin, şimdi neden geri çekiyorsun" diyebilirsiniz. Olay burada değil.

Bu bir gösterge sadece. Geriye gittiğimizin göstergesi. Geriye gittiğimize dair Pek çok gösterge var, bu işlem göstergelerden sadece bir tanesi.

30 yıl geri gittik lafını kaç yıl önce söylemeye başlamıştım.?

Geçmiş yıllarda ne oldu. pek çok kriz oldu. Bizim vergilerimizle krizler bir ölçüde atlatıldı üstü örtüldü.

Krizlerin altında yatan gerçek sebep hep aynıydı. Hırsız devlet.?

Çıkan krizlerin sonunda hep pek çok önlem aldık. Çok dayak yedik, bir daha yemeyelim diye pek çok kanun çıkardık.

Mesela ihale kanununu, hükümet ve bakanların hırsızlık yapamayacağı şekilde değiştirdik.
    Bankaları bakanlar ve hükümet soyamasın diye bir kısmını özelleştirdik, kalanını korumak için de BDDK gibi kurumlar kurduk MB yi özerkleştirdik filan.

Hükümetlerin elini akçeli devlet işlerinden çektirebilmek için pek çok kanun çıkardık.

akp geldikten sonra bu kanunlar birer birer ortadan kalktı.
    ihale kanunu, akp döneminde en son 51 kez değiştirilmişti. Tekrar Hırsızlığa uygun hale getirildi.
    MB ye baskı kuruldu, yöneticisi kanunlara uygun olmayan şekilde değiştirildi.
    devlet bankalarına ve diğer herşeye sayıştay denetimi işe yramaz hale getirildi, sayıştayı kaale alan olmadı.
    varlık fonu kurulup, devletin tüm akçeli varlıkları bu fona aktarıldı ve sayıştay denetimi dışına çıkarıldı.

bunun gibi aklımda bi kaç daha var, aklımda olmayan ama yapılan bir çok maddede siz sayarsınız ama işin özüne dönersek.
    Milletin yediği dayaklar sonucu, bi daha başımıza gelmesin diye aldığımız önlemlerin tamamı yok edildi, eskidende kötü hale getirildi.

Bunu yapanlar fetullah ve akp... birlikte yürüdükleri dönemde birlikte yaptılar.
    Pastayı HALK adına koruyanları ya pasifize ettiler(ordu) yada ele geçirdiler(polis ve yargı). Sonrada pastayı yemeye başladılar. Ardından sen çok yedin kavgası çıktı ve fetullahla akp birbiriyle kavgaya başladı.

Yaw bu anlattıklarım o kadar traji komikki.? İnanamıyorum. neredennereye geldik. Sanki film seyrediyorum yada rüya yaşıyorum.

Kaç yıl önce başlamıştım 30 yıl geriye gittik diye söylemeye hatırlamıyorum. 2006 da devlet enflasyon verisi uydurma dedim. Sonra 30 geri gittik dedim ama yıl kaçtı.?

Başka ülkelerin terörist dediği grupları maaşa bağladıktan sonra, ordu ismini verip suriye ye girince çağ atladık. AMA GERİYE DOĞRU. Bunu en son 100 yıldan daha eski dönemde yapmıştık.
    Sonra birde süresi belirsiz yerleşmeye karar verincede 100 yıl geri gittiğimizi tasdiklemiş olduk. Okullar evler yapacağız.

Hızla geri gidiyoruz ZİHNİYET OLARAK. 40 haramiler dönemi zihniyetine doğru gidiyoruz. Derebeyleri dönemi yaşayacağız yakında...

Komik ama bunlar şaka değil.

Çok yıllar önce 30 yıl geri gittik dediğimde insanlar anlamlandıramamışlardı. Şimdi ufak ufak belki anlamlandırabilirler ancak geç kaldınız bu arada 100 yıl geri gittik.

"Ama TV var, 100 yıl önce yoktu."

Allah aşkına IQ seviye kontrolu yaptırmadan bu topiğe yazı yazıp sinirlerimi bozmayın. ergenler size diyorum. Yaşınız kırkın altındaysa yazmayın, kırkın üstündeyse susun. 40 sada.. kırk ne yapsın yaw.? Bulamadım şimdi.

Şuda varki, akp yerine başka parti gelseydi ne olurdu.? akp hiç kazanmasaydı.!

Fark etmezdi. Yine aynı şeyler olacaktı sadece biraz daha geç olacaktı. Belki bi 10 yıl 20 yıl sonra. yavaş yavaş bu noktaya gelecektik. akp yi suçlamıyorum.
    Sadece olanları yazıyorum, olanların içinde kim varsa. etiket önemli değil.

50 kere yazdım, akp ve diğer partiler sadece ürün. ÜRETİLDİLER.

İçerideki yahudiler, dışarıdaki yahudilerin parası ve desteği ile fabrikayı 1938 den sonra kurdu ve ülkeyi yavaş yavaş ele geçirdiler.
    Önce robert kolej gibi okullarda siyasi yetiştirdiler, sonra o siyasiler aracılığı ile ülkeyi sömürge haline getirdiler.

Ne yazı oldu ama, tarihe özet geçtik.
    @NeAcaipDunya

8. Yahu bende yalan dolan olmaz.Konuşamam ama yazarım,başımdan geçenler gerçektir.Mevzulara katkı yapmadan önce şu telefon olayını aydınlatayım.Evimi satıp ev alma aşamasındaydım,rahmetli babam da biraz katkıda bulunacaktı.Ayrı şehirlerde yaşadığımız için para konusunu (başka kimsenin duymasının mümkün olmadığı ortamda) telefonda görüşmüştük.Akabinde vatandaşın biri babamı arayarak,kendisine baba diye hitap edip,benim konuşmama benzeterek bana para gönderecektin ya,hesap numaramı vereyim" diyor.Neyseki babamın müsait olmadığı bir zamanda aramış,konuşma devam etmiyor.Hesapta beni geri aradığında işi farkediyoruz ve şansa kurtulduk.Konuşmayı yaptığım telefon tuşlu telefondu ve telefon operatörünü arayıp durumu bildirdim.Yetkililerle görüşüp geri dönüş yaptıklarında bunun teknik olarak mümkün olmayacağını ancak apple telefonlarındaki bazı yazılımların şüpheli olduğunu söylediler.Yani telefon operatörleri kendi sistemlerini çok güvenli görüyorlar ve enteresandır en şüpheli olan da en güvenli bilinen apple telefonlarıymış.Sonuçta bir zarar görmedim,apple ile alıp veremediğim de yok,olan biten böyle.

Hemen S400 mevzusuna dönelim.ABD ile poker masasına oturduk.Aslında 4-5 ay önce Vegas'ta olan Vegas'ta kalır diyerek anlaştığımızı zannetmiş ve yaptırımların yırtılıp atılacağı kabulüyle S400 lere müşteri aramaya başlamıştık.Ancak poker face ABD elindeki kartları bırakmayınca biz de elimizdeki kartları tutmaya karar verdik.Son turda 2 taraf da pas dedi.Muhtemelen 2020 baharında bu kartlar bir şekilde açılacak.Tek alternatifi "ben pokerden sıkıldım,gidip biraz da Rus ruleti oynayacağım" diye masadan kalkmak.

Bilmeyen için şu Yahudilik olgusunu da aydınlatalım.Malum Yahudilik en büyük gücünü paradan alır,parayı yönetmeyi bilir,bu yüzden de patron olurlar.Yahudi 10 emirden dolayı hırsızlık yapmaz.Mesela çalışınına hakkını verir,maaşını tıkır tıkır öder.Ama bu kadar dürüst ve düzgün çalışsa nasıl büyük para sahibi olacak? İşte bunun için Yehova'yı kandıracaklarını düşünerek faiz sistemini kurmuşlar.Günümüze kadar da faiz sistemine ait birçok enstrümanlar geliştirmişler.Öte yandan parayı korumak için güç gerekir,mafya bile bunun için varolmuş. Yahudiler de bu gücü en güzeli bildiğimiz gibi sağlayalım diyerek firavun sistemini geri getirmeyi tercih etmektedirler,milletin firavun tebası olmasını isterler. Bu nedenle bu para ve güç sistemi içerisine giren herkes Yahudi veya Yahudi uşağı diye tanımlanıyor ama bu tam olarak doğru değil çünkü başka bir hikaye daha var.

Biri yer biri bakar durumu insanın doğasına aykırı olduğu için, Hristiyanlar bu durumu hazmedememişler. Üstüne üstlük adamlara gelen Peygamberi en vahşi şekilde öldürmeye yeltenmişler.Bu nedenle aralarında ezeli rekabetin ötesinde düşmanlık var.Hristiyanlar da kendilerine gelen "birisi tokat atarsa öbür yanağını da çevir" emrine veren Jesus'a inat en iyi bildikleri anlı şanlı Roma döneminin demir yumruğunun peşindedirler,milletin Roma tebası olmasını isterler.Bu hikayede İslam nerede dersek,öncelikle forum moderatörleri bu konudan bahsedilmesinden hiç hazetmiyorlar,merak etmesinler bahsetmeyeceğim,zaten İslam'ı takan yok.Bu kesimin çoğu ikisini de dene tercihini yap düsturundan yana.Öyle olmasa Araplar konsey toplayıp faizi helal kılmazdı,kadınlarımız ayaklarına roma sandaletlerini giymeye özenmezdi,yağız delikanlılar,kralların soytarılarının giydiği taytlarla dolaşmazdı,Nazi modasına uygun montlar alıp yatak odasına kırbaç sokmazdı,ahali kendimize iyi bir firavun bulalım arayışında olmaz,dünya gözüyle şu faizli kredinin tadına biraz da biz bakalım diyerek ekonomik hayatını şekillendirmezdi.

Velhasıl kelam sağ twixi seçenler sol, sol twixi seçenler sağ twix seçenlere her daim gıcıktırlar.Halbuki adam twixi 2 parça yapmış bölüş ye işte ne kavga ediyosun?

Sayfa 231/852 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •