Sayfa 233/852 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Borsaya girdiğimden beri altın ve BIST yorumu yapıyorum. Hatta altın direk USD ye bağlı olduğu için onla ilgilide uzun vade tahminler yazıyorum.

Bu sayfada bile var.

Son beş sayfada BIST diye tarama yapabilirmisin.? Orta uzun vadeli elmas değerinde analizler bulacaksın.

Aman diyeyim diğer yazıları okuma yoksa hayatın kararabilir. Çelik gibi irade lazım. Bak dün gencecik yaşta mausolos'u kaybettik. Yok yere telef oldu. Sanıyorum evde yanlızken yukarıdaki "Bir geriye gidiş haberi daha." cümlesi ile başlayan yazımı okumuş. Ailesi eve geldiinde 'mevta'yı camdan atlarken görmüşler.

"Allah rahmet eylesin" dicem ama Allah'ada emir vermiş oluyosun, ne diyeceğim arkasından bilemiyorum. Yeni nesle allah değilde evren'li cümle kursak daha iyi. "Evren ne istiyosa tiz göndersin, kuantum düşüncesi yanında olsun. Amin"

İmdi sen biliyorsunda bilmeyenler için söyleyeyim. Sayfada tarama yapmak için klavyede ctrl ve F tuşlarına aynı anda basıp bırakıyosun. Gelen küçük pencereye BIST yazıp entere basıyosun. Sayfadaki tüm BIST kelimelerinin arka planını sarı renk yapıyor.

Bu arada ben altın ve hisse FON alıp satıyorum. Senet alıp satmıyorum, sitene göz gezdirdimde.

Fakat senet alanların orta uzun vade trendi bilmeleri şart. Günlükçü vob oynayanlarında trendin yönünü bilmesi avantajlarına.

Siten güzelmiş. Senmi yazdın.? Hazır siteye benziyor. (sen'li yazmama aldırma alışkanlık, birazda yüzsüz hale gelmiş olabilirim.)
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2019 saat: 09:06. Sebep: coloring
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Hala nefes almaya devam ediyorum şükür. Henüz mevta olmamışım. Hanım söyledi.
    Yazdıklarını okurken, bir taraftan acı acı gülerken bir taraftan da sinir küpü oluyorum. Çoğu doğru ya da doğru olma ihtimali yüksek çünkü.
    Yani tam bir şizofrenik durum söz konusu. Delilik ile aramızda ince bir sınır var. Öbür tarafa geçmemek için ciddi gayret sarf ediyoruz.
    Neyse, paylaşımlarınız güzel; ilgi ile okumaya devam...
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yuh yanlızım sanıyordum.? mausolos şaka kaldırabilirsin diye biraz kurcaladım.

her neyse...

Şimdi esra kızımıza dönelim, kız çocuğu olduğundan özen göstermeye çalışıyorum.

Son sayfalara baktımda hakkaten BIST yorumu pek yok.

Tabi uzun vadeci olarak her dakka BIST le yatıp kalkmıyorum sebep o.

Alıp satarken 1 gün önceden yazıyorum.

Her ay başındada bilançoyu açıklıyorum.

Son sayfalarda BIST analizi olmadığından Bu durumda özet geçeyim.

En son ne demiştim.?

Mali yılbaşına kadar BIST yükselir, aradaki kısa vadeli iniş çıkışlar teknik olur. 110 bini rahat geçeriz.
    Noel baba rallisi yapmaya çalışıyorlar. Alıcılar, Yıl içi sorun yaptıkları gelişmeleri bir kaç haftadır ciddi sorun olarak görmüyorlar.

Portfoy full olarak banka ve şirket hisse FON u ile dolu.
    Yıl ortasında kadar altın FONlarından kademeli çıktım. Yeniden alış için henüz erken, tabi benim için. Önümüzdeki yaza kadar, en az altın kadar senet de kazandıracağı için erken diyorum. Altın düşecek yada çıkacak demiyorum.
    Sadece şu an BIST daha avantajlı diyorum.

Tüm bunları yazarken sebeplerinide yazmıştım. Şimdi o detaylara giremem. Detay öğrenmek isteyen düzenli takip eder.

USD yide yazmıştım. Bu yılbaşı ne demiştim.? Bu yıl 6 yı geçmeyiz.
    Geçen haftalardada önümüzdeki yıl için tahmin yaptım. İlk 6 ay, USD den kazanamayacaksınız. Tabi eğer tayyip yeni kriz üretmezse. Üretsede MB dolar alanların karşısında fazla sağlam durmaya başladı. Londradaki swapçılarıda son olayda tokatladığından, USD fazla oynak davranamıyor.

Önümüzdeki yıl ikinci yarı için ise tahmin vermiyorum çünki yarın ne olacağı bu ülkede net değil.
    Normalde USD için önümüzdeki yıl iş yapmaz, enflasyon altında kalır, hatta düşmesi lazım derim. Ancak diyemiyorum çünki hem siyasi krizler ard arda geliyor hemde hükümet USD yi aşağıda istemiyor gibi davranıyor.

Özet böyleydi. Sebepleri geçmiş sayfalarda aramalı ama zor iş tabi. Sitenin arama kısmı çok verimli değil. Yada ben verim alamadım.

Tabi tüm bu analiz ve tahminler, yeni bir siyasi krizle yön değiştirebilir. Bunu her seferinde söylüyorum.

TR ekonomik göstergeleri, önümüzdeki yaza kadar yada en azından ilk çeyrek sonuna kadar hisse senetleri açısından iyi görünüm sergiliyor.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2019 saat: 10:52. Sebep: coloring
    @NeAcaipDunya

4. ali cemal abiye bi hatırlatma sadece
    altın dolarla paralel hareket ediyormuş gibi algılanır ama öyle değil
    algılanır da ne demek diye fırça atmayınız bana
    baksanıza siz bile öyle dedikten sonra.
    1.999'da 1 ons altın 250 dolar civarıydı
    şimdi nerede?

Alicemal Bey;

Babacan nihayet pistlere dönüş yapmış ve tvye çıkmış. Hükumet Habertürk'e çıkmasına izin vermiş diyelim.
    Sizin gibi, gündemi yakından takip eden birinden bu sıcak konuda yorum alamamak şaşırtıcı.
    Davutof'a karşı gösterdikleri agresif tutumu Babacan'dan esirgiyorlar.
    ileride kendine tabi olacağını mı düşünüyorlar acaba?
    Ben programı seyredemedim, twitterdan takip ettim biraz.
    Sizin bu konudaki yüksek öngörü ve kıymetli düşüncelerinizi alabilir miyiz?
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kitapçı, altının ons değeri ayrı şey. TR deki altın değeri hesaplanırken USD devreye giriyor. Her neyse bu konu önemsiz.

mausolos babacan da değersiz biri. Dinlemeye yada takip etmeye değecek biri değil. Mecliste öyle biri varmıdır emin değilim. Çok aramak lazım.

babacan Tamamen abd yörüngesinde. abd, darbeden beridir dinci kesimde tayyipin yerine geçecek adamı arıyor.
    tayyip özal ın yerine geçti, özal da akp de abd ye TAM BIAT etti. darbeye kadar.

şimdi tayyip batıya karşı arıza çıkardı o sebeple yerine adam arıyorlar. Adam lafı yanlış oldu UŞAK demek lazım. yahudi kanallarıda yeni UŞAK bulunursa parlatmaya hazırlar.
    Kalabalıkların oy verebileceği kadar karizmatik ama aynı zamandada abd ye tam uşak olacak adam lazım. Arıyorlar.

Zaten batı hizmetçisi olmayan parti yok. Yani mecliste yok.

Aralarındaki fark eğitim farkı. Eğitimlilerde(chp) biraz ölçü ve azda olsa utanma duygusu oluyor, diğerlerinde ölçü yok, vurup öldürüyorlar.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2019 saat: 10:28.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    babacan'ı akp içinde diğerleri ile kıyaslarsan, tayyip ve diğerlerinin çok üstünde. İyi Eğitimli ve eli uzun değil.
    mhp ve iyi partidende daha iyisi çıkmaz.
    ancak babacan tamamen abd projesi. davut, gül vb. diğerleride öyle. akp zaten abd projesi. Hoş, olmayan varmı o da ayrı konu.

babacan ın kötü tarafı benim standartlarımın çok altında.

Başa geçerse, özal gibi batı ne derse onu yapacak. Yahudi medyasıda adamı süper parlatacak, ne güzel yaptı ne başarılı filan diye. özal ve akp dönemlerindede bolca alkışadılar. Kullandıkça alkışladılar. Her şeyi iyi gösterdiler. Ülke yahudi medyasının esiri olmuş. Şimdi durum azcık farklı ama diğer grup yahudi medyasındanda kötü.

Babacan başa geçerse, Batı parası babacana destek için bu ülkeye girecek, hali ile herşey süper görünecek. Yahudi medya bas bas bağıracak, "her şey ne kadarda güzel" diye. Tonla örnekde gösterecekler.
    O arada halka ait devletin neyi varsa yahudilerin eline geçecek.

Aynen özal ve akp dönemlerinde bolca olduğu gibi.

Ama tayyiple kıyaslarsan, tayyip, babacan ın tırnağı olamaz.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2019 saat: 10:42. Sebep: syntax und plus
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu "bağyan" hikayesi var. Ne zamandır TV de entel danteller "bağyan" diyenlere kızıyorlar.

Haklılarda. Nedendir bilmiyorum hoş bir kelime değil.

Eeeeee
    Peki ne diyeceğiz.?

Erkek te sorun yok. 3 yaşındada olsa, 90 yaşındada olsa erkek diyoruz.

Peki bu TV de yer kapmış entel dantel sürüsü ne dememizi istiyor.?

Kadın.!

İyide erkeğin karşılığı kadın değilki.?

tamam gönlünüz olsun diye kadın dedik. Peki üç yaşındaki kız çocuğunadamı kadın diyeceğiz.?

erkek kelimesinin tam karşlığı dişi.

Dişi dememiz gerekir. Onuda anladığım kadarı ile istemiyorlar.

neden.?
    Valla bilmiyorum, ancak tahmin edebilirim.

Belki kimse TV deki bir dizide, dişi lerden birine dişi dememiştir. O sebeple bizim entel dantellerin aklına gelmiyor.

İngilizcede male, female kullanılıyor. İngiliz olmadığımdan tam anlamını bilmiyorum. Bizde dişi ve kadın kelimesi tam karşılığını biliyorum ama kullanamıyoruz. yani dili bilmek yetmiyor, kültürü bilmek lazım.

hastahanede bebek doğuyor, bakıyorsun aaaa kadın doğmuş.

Hırt ın biri TV de aşkım dedi. yeni nesil bu kelimeyle doğdu, yayıldı gitti. Hiç bir anlamı olmayan bir kelimeydi. Canım kelimesinin yerine koydular. Zorla anlam yüklediler.
    Hırtın diğeri, yine TV de her soruya" yaani" demeye başladı. kelimeye 15 anlam birden yükledi. Her farklı sorunun cevabı "yaaani". Aaaaa yeni nesil yani demeden nasıl yaşamış hayret. Anında yayıldı.
    Kumarbaz beşiktaşlı hırt TV de "açıkçası" diyerek Türkçe nin ebesini belledi. Şimdi herkes açıkçası diye cümle içinde kullanıyor.
    Eski Emniyet Amiri Delikanlı odunun biri TV de "noktasında" demeye başladı. Kelime Koptu gitti.

Hepsine alıştık... Kadın kelimesinede alışırız.
    Türkiyede Suriyeden göç eden kadınların, 500 bin erkek ve kadın doğurduğunu biliyormuydunuz.? Bak şimdiden alıştım sanki, yadırgamadım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 233/852 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •