Sayfa 235/852 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bişey yazmak için girmiştim. kitapçı ile cumartesi sebebi ile ne yazacağımı unuttum.
    O zaman biraz haber okuyayım. Bakalım dün bizi devlet aracılığı ile nasıl soymuşlar.

Ha hatırladım.

Bu sene kasım 15 e kadar yabancı turiz eksik olmadı. Doviz 6-7 kat yabancıya ucuz olunca, hücum ettiler yurt dışı tatil yapamayacak olanlar ülkemize.

Onlara yaradı. Para geldiği için bizede yaraması lazım ama yaramadı. Neden.?

Çünki otelci vergi kaçırıyor. Bizzat şahit oldum. Üste vergi bile alıyor KDV leri devlete ödemeyerek.
    Parayı yurt dışına kaçırmasalar, hırsızlık parasının yurt içinde kalmasıda avantaj, ama bir kısmı yurt dışına kaçırıyor. Bende olsam büyük ihtimalle bende kaçırırım. Çünki devletin eli uzun. Dürüst namuslu insanları ağır vergilerle çökertiyor. Hırsıza dokunan yok. Bizzat göstersende dokunmuyorlar.

Diğer taraftan cruise gemileride yeniden eski bolluğuna kavuştu.
    10 sene önce kış ayları hariç, ayda en az 3-4 cruise turiz gemisi görürdük limanda.

Son 10 senedir bıçak gibi kesildiler. Bi anlaşmazlık oldu diye hatırlıyorum. 10 değilde 6 senemiydi. Her neyse...

Doviz 6-7-8 TL olunca, yeniden limana cruise gelmeye başladı. Eskisi kadar olmasada ayda 2-3 tane görüyorum.

"Emşerim Niye yeniden geldiler.?" dediniz.
    Büyük ihtimalle yakıt ve yiyeceğ'i TR den alıp, maliyet düşürmek içindir. 10 sene önce TR den aldığı yakıta atıyorum 100bin USD veriyorsa, şimdi 50 bin USD ye düştü onlar için.

KÖYümüzün kuralı neydi. Üretmeden biri kazanıyorsa, o para başkalarının cebinden çıkıyordur. Kazanılan para büyüdükçe, kaybedenlerin sayısı artar. Pozitif korelasyon var. Aynen BIST deki gibi.

Gemi 100 bin yerine 50 bin dolar vermeye başladıysa, aradaki az verdiği 50 bin bizden çıktı.
    Aynı şekide yiyeceğide bizden alıyorsa, bir 20bin USD de bizden çıktı onların cebine girdi.?

"Emşerim Nasıl bizden çıktı, onların cebine girdi." dediniz.?
    Onların cebine nasıl girdiğini öğrendik, 100 bin yerine 50 bin verdiler doviz fiyatları 2 ye katladığı için, peki bizden nasıl çıktı.?

Köy hikayesini okuduysanız ve aklınızdaysa, USD fiyatı düşüp artınca, aynı işi yapıp aynı parayı kazanan insanlar, hayatlarında hiç bir şey değişmediği halde, kendi kontrolleri dışında nasıl fakirleşip zenginleşiyorlar biliyorsunuz.

Şimdi son aylarda çıkıp yiyecek hariç fiyatlara baktınızmı.? Nasıl yükselmişler. Son 6 ayda benim çevremde gördüğüm kadarı ile %50 fiyatlar artmış. Yiyecek hariç. Yiyeceklerin fiyatına devlet müdehale ettiğinden fiyatlar çok oynak ama yıl sonu kalite düşiyor ama fiyat yerinde sayabiliyor. Bu sene öyle geçti.

Ama yiyecek hariç çevremde herşeyin fiyatı %50 artmış görünüyor.
    Ayrıca vergilerimizde arttı. Zamlanan ürünlerde vergininde payı var. Birde direk ödediğimiz, emlak OTV maaş brütten kesintileri gibi vergiler var.

İşte fazladan ödeyeceğimiz o para bizden çıkan para.
    Az verdikleri yakıt ve yiyecek parası, yurt dışına HİBE ettiğimiz para. Çok zenginiz ya, dağıtıp duruyoruz.

Anlattığım gibi, devlet direk gelip senin cebine elini sokmuyor. O sebeple maymunlar fakirleştiklerini hissediyorlar, ama hırsızın kim olduğunu bilemiyorlar.

Hırsız, TV lerde maaşları düşürün diyen .... ler. Nokta yerine aklınıza gelen hoş olmayan bir sıfatı koymanız gerekiyor. Bugün hayvan ismi koymayın, bende koymadım, ismini bilmesekte bir köpeğimiz ölmüş çünki.
    Hırsız, TV lerde yiyeceklerde GDO yok diyen .... ler.
    Hırsız, TV lerde herkesin enflasyonu ayrı diyen .... ler.
    Hırsız, TV lerde eli uzun olduğunu bildiğimiz eski siyasetçileri parlatıp duran .... lar.
    Hırsız, TV lerde bankalara, dev otomobil firmalarına devletin desteği lazım diyen .... ler.
    Hırsız, TV lerde şirketleri birleştirip dev yaratmak lazım diyen .... ler.
    (bunuda ayrı anlatmam lazım. Yahudilerin algı operasyonu. Küçük şirketleri satın alıp kartel olup ülkeyi her türlü sömürecekler. İstedikleri gibi fiyat koyup kural belirleyecekler. Alternatifin küçük şirketler kalmayacağı içinde başka şansı olmayacak bu ülkenin. TV lerde Şirketler birleşmeli diyenler sizin dostunuz değildir.)
    Yakın örnek migroslar, carrefur lar. Devleştiler. Sonuç.? Migros varken a101 BIM şok filan varmıydı.? Yoktu. migros devleşip ne zaman kafasına göre fiyat belirlemeye başladı. o zaman ufak ufak semt marketleri başladı, o marketler büyüdü bugünki BIM oldu bugünki A101 oldu. Migroslar hala kendine gelemedi, nasıl bir gerizekalı yönetim içinde olduklarının farkında bile değiller.

İşte bu aracılar ve TV lerdeki gazetelerdeki beslemeleri devlet yardımı ile parayı bizden alıp cruise gemisine verdiler. Ekonomi güçlü olsaydı, yönetenlerin kapasitesi yüksek olsaydı. USD her rüzgarda, hacı yatmaz gibi ne çok aşağı inerdi, ne çok yukarı çıkardı.
    Almanyaya bakın. ABD, almanya başta avrupaya ticaret savaşı başlattı ama avro hurraaaa sapıtmadı. Ülke Üretimleri nerdeyse %20 düştü ama avro 1 günde sapıtmadı, borsa sapıtmadı.

Her neyse... konuyu anladık değilmi...
    Her geçen yıl sıkıntın artıyor, hep daha ucuz şey almaya ve tasarrufa çalışıyorsan, seni soyuyorlar emşerim.
    Soyanların uşak ları o TV lerdeki yağlı enseliler.

Geçen yine maaşları düşürün diyen ege hoca ile, çok yağlı bi bankacı vardı.
    ege hocanın anlattıklarına çok güldüm ama anlatırken itirafta ediyordu. Biz güçlüyüz, güçsüzü sömürürüz, doğa kanunu bu diyordu.
    ege hoca ile yağlı bankacının kapitalizmle ilgili anlattıkları her şey de saçmaydı.
    Halkı sistem soymaz. İnsanlar soyar. Bunu daha önce anlattım. Kapitalizm, kominizm bunlar sadece cansız sistem. Kurallar bütünü. Sistemin kurallarına uymazda onu yönetenlerin çıkarlarına göre değiştirirsen, ve yorumlarsan, onda sistemin suçu olmaz. Ne abd de nede bizde kapitalizm yada serbest piyasa sistemi yok. Sömürge sistemi var.
    Son düzenleme : alicemal; 02-12-2019 saat: 10:27. Sebep: coloring yaw, eccük de syntax
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. tavşanın vadesi dolmuş abi üzülmeyin
    ctesi abimde maşallah çekim yasası sırrı
    hatta var filmi kitabi vs onu çözümlemiş
    sır zate şu
    zenginler fakirleri habire parmaklıyo
    o da şöyle
    risk alın kaybedin diyolar ama herşeyi hesap edip ona göre yatırım yapıyo zengin tahife
    ctesi abi bunu 7 yaşında yerine 71 yaşında keşfetmiş ossun o da bi başarı
    alicemal abime de saygı hörmet vs hayırlı hafta başları

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Efsanevi bir yazı daha yazdım, resmen muhteşem oldu yaw.. Hayırlı olsun memlekete. Yazıdan afrika ülkelerine de bir kaç paragraf göndermeli.

Bu arada 50 bin dolarımızı geri almak için yarın limanda herkesi bekliyorum cruise gemisine dalma ve kaçma hareketi yapacaz.
    Ganimeti eşit paylaşacaz. Burda eşitlik var.
    Tabi bi yere kadar, netçede bende hayvanım, bi süre sora sırtımızdaki mevcut hayvanlar gibi davranacağım garanti gibi. Onların yerini almış olacağım. Sora zayıflar birleşip beni alaşağı edecek, onlar sömürecek bu şekilde gidiyor. yanlız çevrede yahudiler varsa zayıflar birleşemiyor, nesiller boyu şevkle yahudiye kendini sömürttürüyor. Sanırım uyuşturucu bi salgıları var, onla milleti ebleh e çeviriyorlar. Eğitilse de millet ne olduğunu anlamıyor, bi keçi çıkıpta "haydi yapalım" deyince "yapamayız edemeyiz" diye ağlaşarak, koşarak çığlıklar içinde çevreye dağılıyorlar. İlginç değil mi.?

Yahudilerin uyuşturucu salgısı aynı sülükler ve vampir yarasalar gibi. Onlarında uyuşturucu salgısı var.

Yaw keyfimi kaçırdınız, cruise harekatı iptal, harekat iptal..Herkes evlerine.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    moruk araya girmiş ancak hatamı düzeltmiş. Hakkaten tavşan.
    @NeAcaipDunya

5. biz kitapçıyla geçmişte yazıştıydık anlatırdı tavşanını ordan aklımda yer etmiş yoksa hata olduğunun filan halen daha farkında vs değilim ben yav… hata düzeltme kim ben kiiimm.. gerçi tavşan bilmiyom ki abi ev sıcak gelir gene ölür bu vahşi doğa hayvanı kürklü mürklü bişey işte. ben evde apartman dairesi hayvanata karşı bi bireyim. yalnız ctesi abi muıazzam noktaya değinmiş kapital düzende zengin bi iş yapıcak en ince deliğine dek hesap ediyo sonra bıçağı basıyo yoksulda her işini önce yapıp sonra düzeltmeye zaman para sabır harcarkene heba oluyo vs gerçi bunu kendi yaptığı deprem analizine yapmış olsa da ha deprem ha zenginlik. ne fark var.

6.  Alıntı Originally Posted by moruk Yazıyı Oku
    tavşanın vadesi dolmuş abi üzülmeyin
    ctesi abimde maşallah çekim yasası sırrı
    hatta var filmi kitabi vs onu çözümlemiş
    sır zate şu
    zenginler fakirleri habire parmaklıyo
    o da şöyle
    risk alın kaybedin diyolar ama herşeyi hesap edip ona göre yatırım yapıyo zengin tahife
    ctesi abi bunu 7 yaşında yerine 71 yaşında keşfetmiş ossun o da bi başarı
    alicemal abime de saygı hörmet vs hayırlı hafta başları
    yok ölmedi dostum
    darıca kuş cennetine bıraktılar evdekiler
    ben evden kaçıp izmirde kaldım oğlumun yanında kıyamıyorum diye
    6 kişilik çekirdek ailede 5 imiz çok seviyoruz
    gitmesi dert değil
    hadi parasını da dert etmiyorum, kişi başı 55 kayme imiş giriş
    sadece uzaktan bakabiliyor kucağına alamıyormuşsun
    bi ayrıcalık da tanımıyorlar bizim bırakmış olmamıza rağmen.
    geriye alamazsınınız ö şartla alıyoruz diye de imza attırmışlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Asgari ücret belirlenecek, en az 20 milyon kişiyi ilgilendiriyor.
    Hazinede Para yok diye çok düşük belirleyecekler ege hoca göbek atmaya başlayacak.

Para yok çünki geçen gün içişleri bakanı ve diyanet, uçak kiralayıp başka bir ülkeye cami açmaya gitmişler. Sırf uçak masrafı 744 bin TL.
    Hastanelere okullara para yok, tamir yok, cihaz yok.
    Para yok çünki 1 tek kişi için yapılan saray da, 1 yıllık karabiber, kimyon ve nane harcaması 118 bin TL.

petrol zengini şeyhlerde bile bu varmıdır bilmem. İnanılır gibi değil. Zaten adamın kafaya bi şekilde dubai şeyhlerinin yaşam tarzı girmiş. Dikkat eden varmıdır bilmem, dubaide ne oluyorsa benzerini yapmaya çalışıyor.
    Orası inşaatla kalkınmaya çalışıyor. Petrol parası olduğu gibi inşaata, dolayısı ile o inşaatları yapan yurt dışı müteahhitlere gidiyor. Petrol bitsin, o gökdelenler kumlar altında kalacak, hepsi boşalacak.
    tayyip de sadece inşaatla kalkınacağını sanıyor.
    Şeyhlerin harcaması padişah harcamalarından fazladır. Alışveriş için sokakları kapatırlar. Aynısını bizim tayyipin hanımı paris te yaptı.
    Şeyhlerin parası süper lüks uçakları vardır, har vurup hesapsızca harcarlar.
    Aynısı erdoğanda var.

şeyhlerle erdoğan arasındaki fark ne.?
    şeyhler petrol parası harcıyor, çalışanın emeğini değil. Bizimki çalışanın emeğini harcıyor.

asgari ücrete para yok. emekliye para yok, çalışana para yok...

Para yok derken hakettikleri para verilmiyor. 10 çalışıyor, 5 kazanıyor. Aradaki fark birilerinin lüks hayatına gidiyor... millet seyrediyor yetmiyor büyük bir kesim alkışlıyor.

Neyseki benim odunlu yaz kampım var. Yaz gelsin halledecem.. Bu yaz olmadı, gelecek yaz garantisi var. Bende.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ana okulu çocuklarına din eğitimi için MEB de adım atılmış.

Patron temsilcisi için 600 km yürüyenlerin, bu karar için dünyayı 300 kez turlamaları gerekir. Tüm ülkenin geleceğini karartan kararlardan biri daha.
    Millet kodlama öğretir, bizimkiler hadis ezberletecek. "bizden olmayan kötüdür. Bizden olmayan kötüdür. Bizden olmayan kötüdür."

Aslında ilk yola çıkışları "ilk okullara kodlama öğreteceğiz" diye idi. Ben inanmadım, eğri değnekten doğru iş çıkmaz. Adamların yaptıkları yüzlerce iş ortada dururken, ilk okullara ciddi anlamda kodlama öğretmesi işine ancak kim inanır.? Sanırım bi tek ben inanmadım. Neden. Keçiyim. Siz niye inandınız, maymunsunuz. Yani sizin suçunuz değil, tamamen şans olayı.
    Kodlamayı Duyanlarınızdan çoğu inandı. gelinen nokta bu. Ana okullarına din eğitimi. Şimdilik ufaktan başlatıyorlar, ses gelmeyince vurup öldürecekler. Hep öyle yaptılar. Sağ gösterip soldan kafa kırdılar. tabi gelecek nesillerin kafalarını hep kırdılar. İngilizler yahudiler bayram yapıyordur.

Öğrettikleride ingiliz uydurmaları, gerçek kuran değil.

Hangi din kitabında "benim gibi düşünmeyenleri, öldürmek, soymak, tecavüz etmek, onları ganimet gibi görmek helaldir." diye yazıyor.?

Hangi din kitabında yazıyor yaw.?

Bırak başka dini, kendi dininin mezheplerine karşı saldırıyorlar, yetmiyor aynı mezhepteki kendi elini ayağını öpmeyene saldırıyorlar.

Ancak şeytana hizmet edenler böyle bir şey uydurur ve ona inanır.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 235/852 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •