Sayfa 251/852 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Düşündüğün için sağol adanalı. 1989 dan beri arada sırada para piyasalarına giriyorum.

Hiç kaybetmem. ÇOK Sağlam oynadığım için fazla kazanmam ancak UZUN VADE de hiç kaybetmem. Kısa vade zaten oynamam.

1 istisna var. Onuda yazmaya gerek yok çünki hem kişisel hemde ekstra bir durumdu. Piyasa veya oyun tarzımla alakası yoktu.

Zaten tamamını kaybetsemde beni etkilemeyecek bir para ayırdım.
    Ana para hala hisse FON da.

Amacım malı götürmek de değil. Bendeki Hisse FON, son bir aydır endeksin yükselişinin yarısının biraz üzerinde kazandırıyor. Sinir bozucu bir durum. Aradaki farkı kurtarmaya çalışacağım.

Yanlız işler iyi giderse kontrat sayısını ve koyduğum parayı yavaş yavaş artırırım.

Hep beraber göreceğiz.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Düşündüğün için sağol adanalı. 1989 dan beri arada sırada para piyasalarına giriyorum.

Hiç kaybetmem. ÇOK Sağlam oynadığım için fazla kazanmam ancak UZUN VADE de hiç kaybetmem. Kısa vade zaten oynamam.

1 istisna var. Onuda yazmaya gerek yok çünki hem kişisel hemde ekstra bir durumdu. Piyasa veya oyun tarzımla alakası yoktu.

Zaten tamamını kaybetsemde beni etkilemeyecek bir para ayırdım.
    Ana para hala hisse FON da.

Amacım malı götürmek de değil. Bendeki Hisse FON, son bir aydır endeksin yükselişinin yarısının biraz üzerinde kazandırıyor. Sinir bozucu bir durum. Aradaki farkı kurtarmaya çalışacağım.

Yanlız işler iyi giderse kontrat sayısını ve koyduğum parayı yavaş yavaş artırırım.

Hep beraber göreceğiz.
    Vioba giris dersleri gibi olacak. Benkm gibi bu konulari bimeyen arkadaslara guzel bir ornek teskil edecektir.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yarım saat boş bıraktık hemen 2 yazı eklenmiş, yok artık.

cumartesi yazında "Mollalar düzenini kurmuş, İran halkını rahatça sömürüyorken,İran.." demişsin. İran'ın içini bilmediğim için soruyorum, mollalar nasıl sömürüyor delilleri ile açman gerekir.? tayyipin özenle seçtiği anlı secdeye değen bakanlardan biri(muammer güler), "yerde çamur varsa geçsin diye zarrab'ın önüne yatarım" demişken, zarrab'ın İran'daki ortağı zencani miydi, yakalanıp idam'a mahkum edildi. Bizim muammer güler dahil 4 bakan ise meydanlarda geziyor, hatta birini büyük elçi yaptılar. Bizimkilerin ne mal olduğu açık da, İran hakkında hiç bilgim yok çünki odağımda değil. Sadece İran tarihini biraz biliyorum, son 100 yıllarını bilmiyorum.
    Neyse cevap verme zorlama olacak, faydası olmayacak...İran ilgi alanımda değil.

gundwane, şiilik hakkında pek bilgim yok, konuşmam doğru olmaz. Ama bildiğim kadarı bile seninkinden fazladır bundan eminim. Yazış tarzından anladım.
    İnsanların radikal olmalarının sebebi zeka yetmezliğidir. Dinler içindeki radikallerde kendi dinlerini uçururken, diğer dinleri karalar ve yalanlarla aşağı çekmeye çalışırlar. mezheplerde aynıdır.
    Maalesef yetersiz bilgiye sahip insanlarda bunlara inanırlar. Tabi aptal olanları hemen inanırda, akıllı olanları "dur bakalım, yeterli done yok, tarafsız yerlerden de bilgi gelsin öyle inanayım" derler. Senin öyle dediğinden de eminim. En azından bundan sonra dersin. ismin hiç bir önemi yok, Alevi isimlerine sahip yüzbinlerce vahabi, selefi, yahudi var. Türk ismine sahip binlerce yahudi var. yahudi ismine sahip çok Türk var.

Bu cevaplarla istemedende olsa İran'ı savunmuş gibi oldum. Alakası yok. İran'a ait pek çok olumsuz yön yazarım.
    Sadece kötü niyet sezince sinirleniyorum.
    İran'da devlet memuru ve devletle iş yapanlar haricindekilerin gelirleri bitik duruma gelmiş,yani iş yapmaya kalkan kar edemiyor veya tahsilat yapamıyor,bu şekilde ekonomi kilitlenmiş durumda,sonucu da malum işsizlik ve gelir darlığı.Her ülkeden göç almamıza rağmen,bu göçe İranlıların katılma sebebi bu.Sermayesini batırmadan kaçabilen yurtdışına kaçıyor,kaçamayan kapana sıkışmış durumda,bu yüzden sokağa döküldüklerinde mermi dahi yediler malum.Son 5-6 yıldaki gelişmelerle bu hale gelmişler,özellikle doların 2500 tümenden 20bin görmesinden sonra 12500 de sabitlenmesinden sonra.Hangi gelişmeler derseniz,en büyük sebep,mollaların devamlı "rabbenna hep bana" duası okumaları.Bir yerlerden tanıdık falan geldiyse, tamamen kişinin kendi hezeyanlarından dolayıdır,yoksa başka bir ülkede benzer şeyler olmuyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İran hakkında detay bilmediğim için bişey yazmayacağım. Sadece kötü yanları görünüyor. Bir dönem pkk yı koruması, hatta beslemesi, başka ülkelerde askeri faaliyet göstermesi, petrol parasını savaşlara harcaması filan.
    Kötü görünüyor ama bunlar hakkındada yorum yapacak deneyime sahip değilim. Haddimi bilirim. Belki uzun vade açısından bu ülkeleri savunması gerekiyordur. Bilmiyorum. Bizde şu an ne yapıyoruz, Suriyeye girdik, Libya ya girdik filan.

Bunlar çok tecrübe ve bilgi gerektiren konular. Girmek doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum. Dikkat etti iseniz Libya ya asker gönderme konusuna hiç girmedim. Şu an için doğru görünsede, 20 yıldır rumlar ve yunan lılar akdenizde açık faaliyetler kaydederken biz seyrettik. her şey gözümüzün önünde oldu. Bizim süperman'imiz tayyip, fetullahla beraber ülkeyi parsellemiş paylaşıyorlardı. Paylaşma kavgası çıkınca abd ye karşı geldik ve doğru işler gibi görünen şeyler yapmaya başladık. İş iştende geçmişti. her şey çok aptalcaydı.
    Okulun hademesini, okulu yönetmesi için koyduk gibi bi şey oldu. Hoş hademeleride üzeceğim bak canım yandı şimdi. Hademe yerine ne koysak acaba.? Okulda kötü ne var. Bir tür Uyuşturucu satıcısı, olmaz. Kantinci, olmaz her neyse bulamadık.

Her neyse artık olan oluyor...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son 30 yılda, suriye deki siyasetçi ve çevresindeki iş adamları 100 ila 200 milyar dolar arası halkı soymuşlar. Aynen bizdeki gibi kamu şirketleri ve ihaleler ve ithalat vasıtası ile.

Suriye yüzölçüsü ve ekonomisi açısından bizimle kıyaslarsan çok küçük bir ülke.

Suriyeye bakın, bizi hesap edin bizim siyasetçiler ve ithalatçı yahudi şirketler, ortakları medya, hep beraber bizi ne kadar soymuşlar.?

Tahminime göre yılda 5 ila 10 milyar dolar arası sömürüyorlar. Sadece siyasetçi ve çevrelerindeki iş adamları değil, yahudi şirketlerinide katacaksın. Onlarda ülkenin gelişmesini engelleyerek, ithalat yolu ile TR parasını her yıl dışarıdaki yahudi şirketlere aktarıyorlar.

Bu sebeplerle kalkınmada ve zenginlikte 1960 lı yıllarda bizim gerimizde olan ülkelerin bir kısmı geldi bizi geçti. Singapur, Taiwan, Çin, Japonya, Güney kore, Hindistan ve başka ülkeler.

İlk hırsızı cezalandırmazsanız, zamanla namuslu insanlarda hırsız olmak zorunda kalır. 1980 den sonra siyasetçide ar haya kalmadı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada internete bakıyorum BIST konusunda doğru dürüst NET bilgi veren hiç bir EKONOMİST yok.

"Aşağı giderse aşağı gider, yok eğer yukarı giderse yukarı gider." gibi bilgilerle dolu.

Hemde para kaznma amaçlı you tube da yayınlıyorlar. Hiç bir bilgi vermeden para kazanmaya çalışıyorlar. Bilgiden kastım yön, dip, tepe filan.
    Yoksa bilgi diye anlattıkları çok şey varda, yorum analiz yok. İşinize yarayacak yorum yok. Sadece haberlerden siz yorumlamanız gerekiyor.
    Tabi birde sürekli aynı şeyi söyleyenler var. Onun söylediği yöne eni sonu endeks dönecek, dönüncede "ben söylemiştim ama beni adam yerine koymamıştınız" diyerek ortalığı ayağa kaldıran amatörler var.

Kendime bakıyorum.

BIST endeks 90binlerde burası dip diyerek maliyetlenmeye başlamışım. Tüm alışları da ÖNCEDEN yazmışım. Tüm okuyanlara dib'i göstermişim.
    Altın konusunda ilk yarı maliyetlenmişim, aldığım yerlerde ons altın'ın orta vade dibi. 1220usd lerde başlamışım almaya ve aldığımıda sattığımıda hep bir gün önceden yazmışım.

Sonra BIST hisse ye çok iyi yerde geçmişim, 90 binden 100 bine kadar mal almışım her alışı bir gün önceden yazmışım.

Kritik anlarda BIST e etkisini analiz edip yorumlamaya çalışmışım. Alım satımlarımı takip etti iseniz, kritik anlardaki işlemlerimde şu ana kadar ÇOK BARİZ hatalı işlem yapmamışım. Suriye ve libya konuları çok kritikti ama satmadım. Şüphelerimi her zaman yazdım. Yorumdan çok alım satımı'mı takip etmeniz gerekir. Neticede işler kötüleşiyor desemde satmamışsam, o durumu göğüslemeye karar vermişim demektir.
    Zamanlamada hatalarım oluyor. uzun vadeci iseniz zamanlama FAZLA sorun teşkil etmiyor.

Şu anda full hissede (ve birazda VOB a ayırdım) devam ediyorum...

PARA VERDİĞİNİZ İNSANLARDAN BU KADAR NET VE DOĞRU BİLGİ ALAMAZDINIZ. varmı alanınız.?

TV de, gazetelerde ve internette gördüğünüz 5 para etmez maaşlı ekonomist sürüsünü toplasanız, benim verdiğim faydayı vermez. Üstelik bazıları maaşlı patron parlatıcıları. Sizi kötü ve sağlıksız ürünlere yönlendiren aşağılık ilkel maymun sürüsünden. Sizi bitcoin e yönlendirerek yahudi uşaklığınızı devam ettirmeye çalışanlar var. Devleti soyan hırsızları parlatan ilkel maymunlar var. Diğer hırsız partilere yönlendirmeye çalışanlar var. Kendi hırsız partilerini savunanlar var. Ne arasan var o pisliğin içinde...

Bana ne kadar dua etseniz azdır.
    Hoş benim bir teyzem var. üç beş yılda bir karşılaşırız. Ne zaman deseki "senin için dua ediyorum". Bir kaç ay içinde mutlaka başıma ağır bir olay gelir.

O sebeple sakın dua edeyim demeyin, darılırım.

Bu arada forum'un VOB tarafından da bazen gelişen önemli haberlerle ilgili bilgi almaya çalıştığım oluyor. O tarafta bilgi paylaşanlarada teşekkür ederim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd'yi kimin yönettiğine dair bir delil daha sunalım.

obama denen, terörist ülkenin katili, seçilmeden önce ne diyordu "ortadoğudan askerlerimizi çekeceğim."

Çekebildimi.? Çekemediği gibi birde arap baharlarında yüzbinlerce insanın ölümünden, on milyonlarca insanın sefaletinden sorumlu hale geldi.

deli trump denen, terörist ülkenin katili, seçilmeden önce ne diyordu "ortadoğudan askerlerimizi çekeceğim."

Çekebildimi.?

Irak'a ilave asker gönderdi, İran'lı generali vurdurdular ve çekilmek bir yana, "orada kalacaksın"'ın temelleri atıldı, Suriye dede petrol sahalarına yerleşti, tam olarak çıkmadı.

Bir iki olay daha olur, dahada yerleşir hatta İran la kapışmaya devam eder.

İzin vermiyorlar ortadoğudan çekilmeye. abd ülkesinin halkını ve sermayesini, israil'in askeri gibi kullanıyorlar.

Tabi bu olaylar, savaşlar, abd li silah şirketlerinin silah satmasını sağlıyor, oradanda avantajları var.

300 yıl kadar önce, son 300 yılın katliamcısı ve soykırımcısı rothschild ailesi ne öğrendi.?
    Savaşlardan çok büyük para kazanılır. Son 300 yılın tüm savaşlarının sebebi bu şeytan aile ve çevresindeki aileler olmalı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ayın 9 undan bu yana seans içi realizasyon yapıyorlarmış gibi bir görüntü var. Şöyle sağlam bir realizasyon iyi olurdu da, balinalar niyeti bozmuş.

Bunlar helal balinaydı değilmi.

VİOP hesabıda açılmadı gitti.! Kaç günde açıyorlar acaba.?

Belki hiç açmasalar daha iyi, çok vaktimi alacak gibi görünüyor.!
    @NeAcaipDunya

Sayfa 251/852 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •