Sayfa 257/852 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen hafta, yabancılar 200 milyon dolarlık hisse senedi almış.
    Daha Önceki hafta 107 milyon dolarlık satmışlardı. 107 milyonluk satış haftasında BIST yine aynı hızla yükselmiş.

Yabancılarında alışa katılması, long pozisyonum konusunda biraz güven verdi. Alnı secdeye değen helal balinanın önündeki en büyük engel, kâfir balinalardı. Topluca satıp çıkmaya kalksalardı, bizim balina dakkada kırk rekat namaz kılsa nafile olurdu.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Neticede BIST'in yuları da yahudinin elinde olmuş olmuyor mu? Hele bir de yahudiye o kadar saydırdıktan sonra? Ku en bi'yi gören titriyordur muhtemelen. Herneyse,başarılar. Ben Bodrum yaşanacak bir yer mi diye soracaktım.Yazları sıcaklar çok kavurmuyor mu insanı? Yaşanabilecek ve tercih edilmemesi gereken mevkiler nereleridir acaba?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesi'de bunama belirtileri var fakat yaşına hürmeten sorduğu sorulara bişeyler söylemek lazım. Karşısındakini tanımadan gereğinden fazla cesur yazıyor. Buda memur olduğunu ve memurluk hayatında orta seviye yükseldiğini gösterir. Cesareti oradan olmalı. "Ben müdürsem, memur haddini bilmeli" düşüncesi.

İyi niyeti ve yaşına hürmeten ne sordu ise cevaplamaya çalışalım. Önce ne yazdığını anlamak lazım.

Bi kere "BIST'in yuları da yahudinin elinde olmuş olmuyor mu" diye sorarken, hanımı tarafından kafasına süpürge ile vurulduğu izlenimi edindim. Bi yandan zopa yerken bi yandanda bilgisayarın klavyesini titretmeye çalışmış. Bunu yanıt vermeye değer görmüyorum. Belkide hanımı ile muhatab olmam lazım. Adamı dümdüz etmiş görkemli bir kadın, öğreneceğim şeyler mutlaka vardır.

Bodrum konusundaki sorusunu nasıl yanıtlayayım bilmiyorum. Bu sorunun cevabı, karşındaki kişinin yaşanmışlığına ve genetiğine göre değişir.

Bodrum eğitimli ve medeni insanlarla dolu. Ortalık çok temiz ve yollar yapılı. Trafiği ise yaz kış İstanbul ile yarışır. Çok kalabalık. Bugün bile bi sürü trafik canavarı ile boğuştum. Yaz kış yollar araba dolu.

İYİ yerde en ucuz ev 1,5 milyon TL den başlıyor.
    Kirada kalayım dersen küçük ama düzgün bir evde(Sahile yürüme mesafesinde, sahile en fazla 500 mt. En az 60 mt kare net kapalı kullanım alanlı, sağlıklı rutubetsiz, yeterince aydınlık, en fazla 10 yıllık bina) yaşamak için 2.500 TL yi gözden çıkarmalısın. Oda yazın 4 ay evden çıkarıyorlar. Sadece kışın yaşarsın 2500 TL ye İYİ evde.

Yazları tabiki sıcaklar kavuruyor İzmir ve güneyinde YAZIN yaşıyacaksan kavurur. Ancak klimalar kurtarıcı. Yeni klimalar ayda 30 40TL ye evini yeterince soğutuyorlar.

Plajlar ise şejlong tutmadan yer bulamazsın. Ancak araba ile şehir dışına çıkarsan restoran yada otelin kapamadığı boş plaj yeri bulursun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün BIST e özellikle bakmadım. Volatil olacağını tahmin ediyordum. Çok sallama ihtimali vardı ve sallamışlar. Ekran başında pek oladığım için etkilenmedim.
    120 binli rakamlara inmiş, 124 bine yaklaşmış.

121.500 çok önemli rakam.

Bu seviyede bir iniş çıkış, işlerin normal yürümediğini gösteriyor. Zaten bunu başından beridir herkes kavramış durumda. Hiç bir şey normal ilerlemiyor. Bunu defalarca yazdık. Hem ben hem başkaları.

Bugün ve dün pozisyonuma ellemedim.

Kendi bilgi ve tecrübeme göre, endeksin yönü hala yukarı.

Bugün ki iniş çıkışlar, ya farklı görüşteki grupların kargaşasıydı, yada günlükçü tokatladılar, yada ani bir haber geldi ve kargaşa oldu. henüz bilmiyorum.

121.500 ü aşağı geçmez, en fazla 118 bin demiştim. Hala aynı fikirdeyim. Uzun vadeci temel analist kolay fikir değiştirmez.

120 bini aşağı geçerse kontrat artıracağımı yazmıştım.

Biraz araştırma yapayım, ne olmuş anlamaya çalışayım. İşlem hacmine bakarsak, yükseltenler kimlerse, hala herşey onların kontrolu altında. Bu, benim için iyi haber.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ab ve Almanya imalat PMI ları Ocak ayı için iyi gelmiş. TR için iyi haber. TRnin ihracatının %50 si bu bölgelere. Onlar kazanacak, bizde satacağız. Hoş bunlara sattığımız kadarda alıyoruz fekat en azından denge var.
    @NeAcaipDunya

6. Borneo ormanlarından Amazon ormanlarına,Alp dağlarından buzdağlarına kadar gitmiş,köpekbalıklarıyla yüzmüş adama memur dedin ya,ağlamakla gülmek arasında kaldım. Ayrıca süpürge işi bende olduğu için,pek kafama yeme ihtimalim de yok. Ne demişler önce tedbir sonra tevekkül.
    Hem göçebe hayatından yerleşik düzene geçmek için,hem de artık şu deprem lanetinden uzaklaşmak için son dönemde ucuz görünen seçenekler acaba fırsat mıdır diye merak etmiştim,ancak iyi yerler 1.5 olduğuna göre 500 denen yerler anladığım kadarıyla hüsran yaratabilir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd 2 haber ajansını yasaklamış. Biri rus, biri İran kaynaklı.

Biz twitter'i yasakladığımızda, batı normlarına uymuyoruz, batı medeni, batı herşey diyen maymunları hatırlıyormusunuz. Hepsi yahudi patronlarca TV ve gazetelere yerleştirilmiş.

Gördüğünüz gibi batı kendini doğru veya yanlış koruyor. Bizimkilerse, sömürgecilerden maaş alan ve sömürgecilere hizmet eden ... yaşam formları. Kendi halkını kendi halkının diğer kesimine düşman eden, aşağılayan vs.. vs...

Halbuki tüm dünyayı ortaya serme hakkı bi tek bana ait diye biliyorum. Tesbit yaparım, dünya maymunları kendilerini aşağılanmış olarak algılar.

Tek yaptığım ayna tutmak.

Aynada keçi göreceklerini sanırken, tüylü bir maymun görüyorlar, "ne bu" diyorlar "ne beyazım nede sakalım var".
    Sensin işte.

Bu arada yahudiye her giydirdiğimde orgazm olan maymun sağ parti tayfası var. yaw siz yahudi ürünüsünüz, dünyayı köleleştirmek için cahil bırakıp yanlış yönlendirdikleri kalabalıklarsınız.
    Yahudi yi ortaya koyarken, senin çobanını ortaya koyuyorum.

her neyse.

Bu arada tipine ve bulunduğu yere bakarak yahudi olduğunu düşündüğüm cem yılmaz, benim gibi yazanları komplo teorisyenleri filan diye eleştirmiş. Tabi onun kast ettiği 2015 den sonra yahudi düşmanı olan cahil kalabalıklar. Eskiden kullanıyorlardı, 2015 den sonra düşman kardeşler oldular.

Komplo teorileri filan diyerek benim gibi yazanları ucuzlaştırmaya çalışıyorlar. Cahilleri kendi sürülerinde kalsın istiyorlar. TV den söyledikleri içinde, hipnoz etkisi yaratan ekranlardan, milleti hipnoz etmeleri kolay oluyor.

İnsanların %80'i TVler karşısında ilginç bir şekilde çok kolayca hipnoz oluyorlar.

2015 den sonra yahudi düşmanı olan bu cahil kalabalıklar, tayyip abd ile anlaşsın, en büyük yahudi dostu olurlar, bana saldırmaya başlarlar. Cahil böyle tehlikelidir.

pkk yı çiçeklerle karşılayanlar, pkk lıları tanık gösterip orduyu hapse atanlar, pkk hamisi barzaninin bayrağını meclise dikip, hadep i meclise sokanlar, bugün en büyük pkk düşmanı.

neler yazıyorum yine yaw.

Araya bi kaç iyi şey serpiştirip kendime geleyim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada akp nin ülkeye verdiği zararı günlerce anlatırsın bitmez ancak kültürel açıdan bir faydası olduki çok önemli aslında.

Türkiye, kültürel açıdan 100 yıldır yahudi medyaca eğitilmişti. Batıdan gelen her şey süperdir, biz zayıfız, biz aptalı filan fıstık. Batı ise güçlü ve süper.

Bizim en iyi eğitimli kesimde aynı şartlandırmanın içindeydi. abd ye baş kaldırılmaz, onla ters gidilmez.
    yahudi medyada sürekli bunu işler dururlar. Özellikle o ekonomist diye dinlediğiniz maymunlar.

tayyip ne yaptı, suriyede abd ye karşı geldi. Buraya kadar normal ama kafalara matkapla dalan kısmı, abd nin geri çekilmesi ve meydanı boşaltması. Tabi abd nin geri çekilmesinin tek sebebi TR değil, trump oradan çıkacam diyordu sebep o. Ancak öyle denk geldiki abd geri çekilince bizde bir kültür şoku yaşandı. abd yi yendik gibi algılandı.

Devamında ne gelir. Bizde güçlüyüz, kurbağa değiliz, prens beklemeye gerek yok. Prens biziz.

Aynısını Ecevit yapmıştı. Kıbrısa çıkarak.
    Kıbrıs ta tüm batı dünyasını yendik zincirleri kırdık. İşin ilginç yanı Ecevit, abd misyoner okulu robert kolej mezunu. O okulda belirledikleri gençleri destekleyip, yahudiye hizmet etmesi için partilere ve devlete yerleştiriyorlar. Ecevit in hanımıda yahudi ve robert kolejli. fetö okullarıda robert kolajlerinin Türkiye versiyonudur. Aynı işi görsün diye kurulurlar.

Kıbrıs çıkarması devamında yahudi dünyası medyası ve bol parası aracılığı ile yine örümcek ağlarını ördü.
    O dönemden tek kazancımız, TUSAŞ(TEİ TAİ) Aselsan, roketsan havelsan gibi savunma saniyii şirketlerimiz. O dönem sonrası kuruldular. 2006 dan sonra ordu akp ve fetö ce kumpaslarla hapse atılınca, bu şirketlere maaaalesef, fetö mensupları ve tarikatlar yerleştirildi.

Suriye de ikinci bir zincir kırması yaşadık.
    Libya da başarı sağlarsak bir zincir kırması daha yaşayacağız.

Ama heveslenmeyin, bu bişeyi değiştirmeyecek. Eski tas eski hamam devam edecek.

Yinede anlatması güzeldi değilmi.? Sözümü tutarım.
    Son düzenleme : alicemal; 25-01-2020 saat: 12:28.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 257/852 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •