Sayfa 259/852 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bi kaç gündür, günlükçüleri dövüyorlar gibi.

Günlükçüler felç hale geldiklerinde, yukarı yada aşağı bi tarafa gidecekler. Felçleşmiş günlükçüler hareketi görselerde korkudan kıpırdayamayacaklar.

Öğrenilimiş korkumuydu. Öğretilmiş çaresizlikmiydi. Keçiye güçleri yetmediğinden, maymunların psikolojileri ile oynuyorlar.

Bunu daha öncede görmüştüm.

Belkide değildir. Helal ve kâfir balinalar kapışmıştır.

Yada planlı hiç bir şey yoktur, benim beynim gereğinden fazla çalışmıştır, hayal üretmeye başlamışımdır. Beynin bu türden acaip marifetleri var.

Netçede benim açımdan işler iyi, hatta hafif bir serinlik bile var, iyi geldi.

Düşerse kademeli long alma planı hala devam ediyor. Bazende artizlik yapıp, ölü yerlere bi kaç kontrat long yazıyorum. Çoğunlukla BISTi takip etmiyorum. Ekran takip edersen kafayı yemek işten bile değil. Günde bi kaç kere VİOP işlemler ekranını açıp "allaaam yarappim yandık" deyip kapıyorum. Sora annemi arayıp "helallik istiyorum". Günde beş kere arayıp helallik isteyince telefonun açılmadığı oluyor.

Bol şans bana, yaw size zırnık yok.
    Son düzenleme : alicemal; 29-01-2020 saat: 16:57. Sebep: coat style
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün akşam FED haberlerini biraz dinleyince, piyasalar için kötü bişey olmamasına rağmen, bugün bizim endeksin düşeceğini tahmin etmiştim.
    FED bize çok yarayan şeyler söyleseydide düşecekti. Belki önce yeşil sonra kırmızı yaparlardı direk kırmızıya girmezlerdi.

Olay tamamen balinaların pozisyonu ile alakalı olmalı.

Artık dip oluşumunu beklemekten başka çare kalmadı. Maalesef süre uzadı.
    TR ekonomisinde çok iyi şeyler olmadığından, zamana yayılarak çıkış normal.

Bunu yazmıştım ancak 130 bin civarından bekliyordum ciddi bir realizasyonu. Sanırım virus sorunu realizasyonu öne çekti.

130 bin beklediğim için, hedge konusundada karar vermemiştim, hangi araçla hedge yapayım.?

Artık kabullenmek ve hazmetmek zamanı.

Nuri Sevgen geçen gün TV de, VİOP30 145.000 altına inerse longunuzun %20 si kadar short gidin demişti. Bana mantıklı geldi. Tabi elindeki longla aynı vade için short gidemezsin, farklı vadede gitmen gerekir. Bende BIST30 long var, belki bir şirket seçip onda short gitmeli. Bunu biraz düşüneyim, aslında geç kaldım ancak yinede mantıklı öneri.
    Son düzenleme : alicemal; 30-01-2020 saat: 12:08.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün virus hakkında DSÖ çok kötü açıklama yaptı.
    USD 2 gündür yükseliyor, 5.98 e çıktı.
    Yabancılar geçen hafta 118 milyon USD senet satmış, görünen oki bu haftada satıyorlar.

Endeks çakılacağı yerde, hafifte olsa yeşil kapadı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haber
    "İhracat, 2019 yılı Aralık ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %6,4 artarak 14 milyar 694 milyon dolar, ithalat %14,9 artarak 19 milyar 19 milyon dolar olarak gerçekleşti."

Ne demiştim? Ne dediğimi hep hatırlatırım.

USD 6 değil 20 TL olsa ülkede bişey değişmez. Önce devlet yolsuzluğunu bırakacaksın. Hırsızları meydanda kırbaçlayıp.... öhö tatlıyı bi yana bırakalım öze dönelim.

İhracatta imalat sanayisinin payı %93.

Peki yüce büyük imamla damadı ithalattan yakınırken çözüm ne üretiyor.
    "her kes evde ceset yıkamasını bilecek."

Pardon bu daha önceki muhteşem önerisi idi.

Millettem 300 milyar TL toplayıp, kanal ve çevresinde şehir inşa edecem.?

Peki bu kanal ve çevresindeki şehir döviz kazandıracakmı.?

Tam tersi, 10 TL döviz girişi yapacaksa, 20 TL çıkış yapacak. Çünki orada yapılacak kanallar köprüler önemli ölçüde yabancı şirket yapacak. Yapılan şehrin betonu bizden ama ince işleri ve ev döşemelerinin lüks kısmı ithal olacak.

Orada iş yapacak bir kaç bin kişi ve arsa sahiplerinden başka hiç kimsenin işine yaramayacak bir kanal ve parası tüm milletin vergilerinden çıkacak.

Daha az asgari ücret, daha az emekli maaşı, daha çok vergi, daha az devlet hizmeti, daha çok paralı devlet hizmeti.

Maaşlı çalışan her kes fakirleşecek. Bu kişilerin cebinden çıkacak para her yıl bu bir kaç bin kişinin cebine girecek.

Hayırlı olsun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de ne dönüyor tahminim, yabancılar satıyor, helal balinalar alıyor. Bu tahmin tek bana ait değil, gören çok kişi var.

Helal balinalar, yabancı satışını aşağıda karşılamaya çalışıyor ama dışarıdan görenler ne der diyede fazla aşağıya inmesine izin vermiyor.

Tabi bazı fetöcüler gibi din adamlarının helal anlayışına göre ben haram yada kafir hamsi sayılırım. Bunlarda hırsızlık, çalışanı soyma helal, toplu ve tek tek adam öldürme helal, kendilerine eğitsinler diye teslim edilmiş çocuklara gençlere tecavüz helal, kumpas kurarak hayat karartmalar helal.

Din adamı olmadığımdan, hangisi doğru bilemem tabiki. Benmi şeytana hizmet ediyorum yoksa bunlarmı.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ölü seviyelere tek kontrat yazmaya devam. 118 e gelirken bir kaç kontrat daha long aldım. Yine iyi yerlerden.

Kısa vade alım yeri arıyorsan teknik analiz şart.

117 ve 118 aralığı ilk seviye dönüş yeri gibi görünüyor. Daha aşağıda 112 - 113 aralığı. Buralarda biraz daha fazla kontrat yazabilirim.

Ortalama maliyete göre hala epey zarardayım.
    yarın bilanço günü ve VİOP tarafında sıkıntı verecek ölçüde zarardayım. Böyle günlerde bilançoya bakmak çok zor oluyor.

Gelen virus haberlerine görede yabancı satışı yoğunlaşıyor olmalı. Bittiğinde işler yeşillenecek. Umarım yani. Virusun kontrole alınamaması ihtimalide var.

Öyle durumda zaten ne olur bilemiyorum, paranın pek önemi kalmaz gibi. Biraz bakliyat makarna filanmı stoklasam.? Şaka gibi görünsede önümüzdeki haftalarda gerçeğe dönebilir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Long alışa çok fazla izin verdiler. Pek iyiye işaret değil.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ölü seviyelere tek kontrat yazmaya devam. 118 e gelirken bir kaç kontrat daha long aldım. Yine iyi yerlerden.

Kısa vade alım yeri arıyorsan teknik analiz şart.

117 ve 118 aralığı ilk seviye dönüş yeri gibi görünüyor. Daha aşağıda 112 - 113 aralığı. Buralarda biraz daha fazla kontrat yazabilirim.

Ortalama maliyete göre hala epey zarardayım.
    yarın bilanço günü ve VİOP tarafında sıkıntı verecek ölçüde zarardayım. Böyle günlerde bilançoya bakmak çok zor oluyor.

Gelen virus haberlerine görede yabancı satışı yoğunlaşıyor olmalı. Bittiğinde işler yeşillenecek. Umarım yani. Virusun kontrole alınamaması ihtimalide var.

Öyle durumda zaten ne olur bilemiyorum, paranın pek önemi kalmaz gibi. Biraz bakliyat makarna filanmı stoklasam.? Şaka gibi görünsede önümüzdeki haftalarda gerçeğe dönebilir.
    Ali Cemal bey.
    Vuris çok hafife alınıyor ama .yakında milletler marketleri yagmalayacaklar.avm ler okullar tatil olabilir.
    Tek bir vakaya bakar memleketimizde
    Ben cuma günü dolarlarimi çektim.15 günlük te market alisverisimi yaptım.
    Çin borsası açılırsa sert satışlar olabilir.
    Açılmasa da bu sefer neden açılmadı diye satışlar olabilir
    Ölüm oranlarını saklıyorlar.koca şehirler hayalet görünümünden
    İnşallah benimkisi sadece bir korkudan ibarettir.
    Virüs daha da artmaz

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

Sayfa 259/852 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •