Sayfa 260/852 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Virüs vakası artarsa paranın da önemi kalmaz diye düşünüyorum
    Devletler bu tür durumlarda nasıl bir önlem alabilir
    Onuda bilmiyorum.. çünkü hazırlıklı değiller.
    Mesela herkes parasını çekmeye gitse bankalar cevap veremeyebilirler.

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

2. Bu arada Migros kısa poz açtım.garan sortlarimin yanina

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

3. Alicemal beyin yazım tarzı böyle hakaret içerdiğine katılmıyorum ve ben komik bularak eğleniyorum Sadece forumunda çıkıntılık yapılmasını sevmiyor.
    By akıl Ali beyin senden akıllı olduğuna eminim. Yalnız akıl herşey değildir. Alibey BİST 108-110 bin civarında iken PİSKOPAN İn fikirlerinide paylaşarak satış ima etti. Ve ben sattım. Ama yinede kızgın değilim ve severek izliyorum.

VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by fonadam Yazıyı Oku
    Alicemal beyin yazım tarzı böyle hakaret içerdiğine katılmıyorum ve ben komik bularak eğleniyorum Sadece forumunda çıkıntılık yapılmasını sevmiyor.
    By akıl Ali beyin senden akıllı olduğuna eminim. Yalnız akıl herşey değildir. Alibey BİST 108-110 bin civarında iken PİSKOPAN İn fikirlerinide paylaşarak satış ima etti. Ve ben sattım. Ama yinede kızgın değilim ve severek izliyorum.

VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Benden daha akıllıdır ya da değildir ,bilemem. Siz , bundan nasıl emin oldunuz , anlamış deyilim. Benim , bir yazımı mı okudunuz? Bu olamaz , çünkü , bu sayfada , hiçbir yazım olmadı..... Ayrıca , akıl tek başına yeterli değildir. Başkalarına da tahammül etmek , onun fikirlerine de , saygı duyup , saygı kuralları içinde , cevaplamak gerekir. Herşeyi ben bilirim , duygusuna kapılmak ve başkalarının görüşlerine aldırış etmemek ,bir kişinin yapabileceği en büyük yanlıştır. Bu düşünüş ve tutum , kişiyi felakete sürükler.

5. Şangay borsası an itibariyle -%8,34, amerikan futurları artılarının bir kısmını geri verdi,uzak doğu borsalari hafif artı açmıştı,şimdi yine eksi......bist yine aşağı.….....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İdlib de 4 askerimizi Suriye devleti öldürmüş. İdlib suriye toprağı ve o topraklarda son derece anlamsız bir şekilde askerlerimizi tutuyoruz.
    resmen cinayet ve cinayetin sorumlusuda orada asker tutanlar.
    Anlamsızca tutmayada devam ediyoruz.

Rusya ya gücün yetiyorsa tut. Tabi zorbalığa girer. Orada pyd var. Evet abd ile anlaşıp suriyeye sen saldırdın diye pyd var orada. Sen ve abd ortak yaratıp güçlendirdiniz.

rusya nın gücü nasıl suriye topraklarındaki abd ye yetmiyor çünki petrol sahalarını geri alamıyorlar, bizimde gücümüz rusya ya yetmez.
    pyd ve ypg yok olmasını istiyorsan, Suriye resmi devletine ver orayı ve çık. Başka ölen olmasın.

Bu herif asker tutuyor, askerler ölüyor, ölen askerlerin şehit maaşınıda yine biz vereceğiz. Hatayı yapan başkası, suçlu biziz.
    Savaş esnasında bu hesabı yapamazsın ama şu anki durum tamamen deli saçması.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ay değişti.
    Zararda iken bilançoya bakmayı sevmiyorum ancak bi kere başladık yazmak lazım. Artıda iken yazması kolaydı, eksideykende yaz delikanlı keçiymiş desinler.

VİOP -%16,51
    BIST hisse FON +8,49

Şu anki zararı geçici gördüğümden ŞİMDİLİK sadece VİOP da devam etmeye karar verdim. Bu sebeple BIST hisse FON'ları satışa koydum.

FON dan gelecek gelirin fazlasını VİOP dan alacağımı düşünüyorum. BIST fonların geliri viop yanında anlamsız kalıyor. Şu an sadece VİOP daki para ile devam edeceğim.

---

VİOP da şu ana kadar ne öğrendik.?

Teminatının en fazla üçte biri kadar kontratla oynayacaksın.

Şu an bende üçte birde, endeks 112bine kadar inseydi %50 ye kadar(teminat olarak yatırdığım paranın) bile çıkardım. Tabi o zaman batma riskine girmiş olurdum. O riski alırdım.

Başka ne öğrendik, hedge araç kullanacaksın. İniş benim için ani olduğu için hedge e girmeye fırsat bulamadığımı söylemiştim.

Bunları VİOP konusunda ilave şeyler öğrenmek isteyenler için yazdım. Normalde profesyoneller bilir ve herkes kendi çapında ve bilgisi tecrübesi doğrultusunda uygulamaya çalışır.

Haydi bana bol şans.
    Son düzenleme : alicemal; 03-02-2020 saat: 11:51. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada ben FON dan çıktım VİOP a geçtim diye kimse VİOP a geçmesin. Kısa sürede %90 ınınız batar. Tüm paranız gider.

Ben keçiyimde siz değilmisiniz, çok mu gömdüm.?
    Hayır gömmedim.

Birincisi ben 4 yıl üniversitede ekonomi okudum. Hoş başka teknik meslekle devam ettim. Fakat mesleğim icabı sürekli hesap kitabın içindeyim, ağır problem çözme işini her ay yapıyorum 30 yıldır. Mesleğim ve eğitimim para piyasalarına uygun. Mesela millet teknik analiz diye çizgi takip eder, ben o çizgilerin arkasında yatan gerçeği bilirim.

İkincisi ilk hisse borsaya girişim 1989 civarı. Hisse ve viop aralıklı olarak geçmişte hep oynadım, işlerimden fırsat buldukça. Meslek ağır olduğundan çoğunlukla kenarda durdum.

Üçüncüsü, 1984 den beridir sürekli günlük gazete okurum. Hemde ne okuma. Gazetenin reklamları dahil tümünü okurum. 35 yıldan fazladır sürekli gelişmeleri takip etme ve yorumlama alışkanlığı olan bir beynim var. Bu genetik sanırım, annem babamda aynıydı.

Yani bende para piyasalarında kısa sürede batmayacak teknik altyapı mevcut. 1 kez hariçte hiç kayıp yaşamadım tabi UZUN VADEDE. Kısa vadede kaybedilenler uzun vadede çıkar eğer batacak kadar kaybetmemişsen. Uzun vadeden kastım 6 ay ile 1 yıl arası civarı. Kaybım olan 1 kezde daha önce yazmıştım, özel bir durumdu. Para piyasaları ile alakası yoktu, dış etkenli kişisel tercih diyelim. Kaybı telafi etmeden çıktım.

Netçe: Ben viop a girdim diye aman ha kimse girmesin, sora suçu bana atmayın.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 260/852 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •