Sayfa 263/852 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dünki satışı anlamaya çalışıyorum.?

tayyip suriyeye savaş ilan ettiği içinmi, yoksa AB ve ABD ekonomileri verileri iyi geldiği içinmi.? AB ve ABD iyiye giderse merkez bankalarının para vermeyi kesip, faiz artırımı yapması ihtimaline karşı, hemen bir satış geliyor her zaman.

İyide, bizi neden ilgilendirsin ki MB lerin para dağıtması yada çekmesi.? Son bi kaç yıldır TR'ye yabancı para girdiğimi varki.? Hali ile bu korku ile satanlar, şartlı refleks altındadır.

Peki ing bankın TR den çıkma isteği sebebi ile olabilirmi.? HSBC dede bu tür bir olay geçmişmiydi? Öyle hatırlar gibiyim.
    Olabilir, yabancı bankalar TR den çıkmayı düşünüyorlarsa, BIST e satış gelmesi normal. Acaba bu sebeplemi dün satış yedik.? Bunu bilmek benim için imkansız.

En kuvvetli ihtimal, tayyip'in suriyeye şubat sonuna kadar mühlet vermesi.
    suriye kuvvetleri bu tehditi hiç takmadı, ilerlemeye aynı hızla devam ediyorlar. Bizim askerlerin olduğu 3 gözlem noktası, suriye kuvvetlerinin içinde kaldı.

Biz suriye ile kapışsak, üçbeş bomba onlar atar, üç beş bomba biz atarız. Başlarda böyle ilerler, 2 hükümette kendi halklarına destan yazdık masalları anlatırlar. suriye bizle topyekün savaşa giremez, o gücü yok, bizde suriyeyi toptan işgale kalkmayız diye düşünüyorum ama tayyip bu hızla giderse hiç bir şey ihtimal haricinde olmuyor.

En kötü olay, biz suriye kuvvetlerine müdehale ettiğimizde, rus uçaklarınca veya füzelerince vurulmamız olur. Bir kez bizim konvoyu vurdular, ertesi gün tayyip moskovaya koşturmuştu hatırlarsanız. S400 leri o zamanmı almıştık.?

Evet o S400 lere verdiğimiz 2,5 milyar dolarda çöpemi gitti.?
    Kalkmış ASELSAN ın HİSAR-A sından bahsediyor.

Geçen sene Aselsan YATIRIM İÇİN 800 milyon TL sermaye ararken neredeydin.
    Aselsana vermedin gitti ruslara 2,5 milyar dolar verdin. Şimdi hisar-A diyorsun. akp de yüz kızarmıyor.
    kanal için zamana yayılmış en az 300 milyar TL gidecek.

Aselsan da, hisse satarak bu sermayeyi topladı, ancak bu ne demek. Aselsanın cebine girecek kazançların bir kısmı daha hisse sahiplerinin cebine girecek demektir. Devletin cebine her yıl girecek para, kişilerin cebine girecek. Devletin geliri ne kadar azalırsa, bizim vergilerimizde o oranda artar. Giren yine bize giriyor.

Her neyse artık..

Bu suriyeyi tehdit etmemiz çok kötü oldu. şimdi yine abd nin kucağına oturma çalışmaları var.
    Son düzenleme : alicemal; 07-02-2020 saat: 11:55.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    suriye tehdidi sebebi ile BIST belirsiz bir duruma sokuldu.

İşin ne kadar ciddileşeceğine bağlı olarak aşağı gidebiliriz. Aşağıda bu sefer seviye veremezsin. Verdiğim 121 bin normal şartlar altında suriyeye tehdidimiz yokken di.

Artık seviye ne aşağıda ne yukarıda verilir. Olayın belirginleşmesi gerekir. rusya ile anlaşmak gerekir ancak rusya ile olan köprülere, tayyip bey ukraynada iken balta ile daldı. Neye güvenerek daldı oda belli değil.

abd nin kuzey suriyede Türk ordusu önünden çekilmesinden cesaret almış olabilir.

Eski Ağır siklet dünya nakavtçu şampiyonu Mike taysın'a, kalk ordan ben oturacağım desem. Zaten kalkma zamanı gelmişse, bana bir bakar, tartar. Bakarki deliyim kafayı yemişim, hiç bulaşmaz, muhatab bile almaz kalkar gider. Bi sinek için kafasını yormak istemez. muhatab almaz.
    Akıl sağlığın yerindeyse.
    Güçlü isen, kendine güvenin tamsa, zayıfla, sarhoşla, çocukla kavgaya girmezsin. İspatlayacağın bişey yoktur. Ekstra başına bela alırsın, vursan bi yeri kırılsa hem üzülürsün, hem başın belaya girer.
    Siyah kuşaksan, deli gibi bakan beyaz kuşağın önünden çekilirsin.

her neyse... nefes almak yok, mokokoya devam.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    viop tarafında bahsetmişler, twitter borsa dahilerine bakayım dedim.
    2 tanesine şöyle yüzeysel baktım "yuh" dedim.

Borsacıdan çok sahne insanı gibiler.
    Borsa ile alakalı zerre faydaları yok. Magazin sayfası gibi.

Uzun orta vade endeks yönü ve seviyelerini yaklaşık doğru tahmin edebilmek en önemlisidir. En iyi senetleri bile bulsan düşen trend de isen kazanamazsın. Önce orta uzun vade tren di bileceksin. Sonra senet ismi.

Endeks yön söyleyen yok. Tamamen gevezelik.

Neden endeks yön tahmini yapmadıklarınıda tahmin etmek zor değil. başlarda tahminleri yüzünden madara oldularsa, bi dahada endeks yön ve seviye yazmamışlardır.

Senet ismi yazıyorlar, oradan kazanıyorlar. kazandıkları para takipçilerinin parası.

YÖNTEMDE ŞU.

Adamın 100 bin takipçisi var.
    Bir senet adı yazsın, senet küçük olmalı. Takipçilerinden yüz tanesi alsa o senet bi kaç saatlik yada bi kaç günlüğüne yükselir. Sonrada adam haklı çıkmış olur çünki senet yükseldi.

Peki parayı nasıl kazanacak. ?
    Önce senedi alır.
    Sonra senet ismini twitter yada nerden yazıyorsa orada duyurur.

Takipçileri alıp yükselttiğindede elindeki senedi satar.
    Bu şekilde küçük senetlerden para yapar, takipçilerini soyar.

100 bin takipçi ve endeks tahmini yok, yuh yani.?

Ben burada yıllardır endeksin yönünü mutlaka, seviyeyi üç aşağı beş yukarı tutturuyorum, 10 tane okuyan yok. ha bide benim topiğin çiçeği esra kızımız var 11 etti.

Tabi milleti alanen kovalıyorum, o da var.
    Demek milleti kovalamasam, her yazanın suyuna gidip enseye tokat olayını yapabilsem, maymun teorilerimi kendime saklasam, akp ye, fetullaha, yahudilere gibi siyasi konulara hiç bulaşmasam, kendime keçi değilde kartal arslan filan desem, okuyan sayım 20 yi rahat geçecek.

Her neyse... 11 iyidir candır. Onları korusam yeter.

Belki bu 11 kişiye ilerde bir gün kahve daveti veririm. Geldiklerinde odunla dalar kovalarım.
    Yok yaw odun yok, odun iptal.

Not edeyim "40 yıl içinde kahveye çağrılma ihtimali olanların listesi.".
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    viop tarafında bahsetmişler, twitter borsa dahilerine bakayım dedim.
    2 tanesine şöyle yüzeysel baktım "yuh" dedim.

Borsacıdan çok sahne insanı gibiler.
    Borsa ile alakalı zerre faydaları yok. Magazin sayfası gibi.

Uzun orta vade endeks yönü ve seviyelerini yaklaşık doğru tahmin edebilmek en önemlisidir. En iyi senetleri bile bulsan düşen trend de isen kazanamazsın. Önce orta uzun vade tren di bileceksin. Sonra senet ismi.

Endeks yön söyleyen yok. Tamamen gevezelik.

Neden endeks yön tahmini yapmadıklarınıda tahmin etmek zor değil. başlarda tahminleri yüzünden madara oldularsa, bi dahada endeks yön ve seviye yazmamışlardır.

Senet ismi yazıyorlar, oradan kazanıyorlar. kazandıkları para takipçilerinin parası.

YÖNTEMDE ŞU.

Adamın 100 bin takipçisi var.
    Bir senet adı yazsın, senet küçük olmalı. Takipçilerinden yüz tanesi alsa o senet bi kaç saatlik yada bi kaç günlüğüne yükselir. Sonrada adam haklı çıkmış olur çünki senet yükseldi.

Peki parayı nasıl kazanacak. ?
    Önce senedi alır.
    Sonra senet ismini twitter yada nerden yazıyorsa orada duyurur.

Takipçileri alıp yükselttiğindede elindeki senedi satar.
    Bu şekilde küçük senetlerden para yapar, takipçilerini soyar.

100 bin takipçi ve endeks tahmini yok, yuh yani.?

Ben burada yıllardır endeksin yönünü mutlaka, seviyeyi üç aşağı beş yukarı tutturuyorum, 10 tane okuyan yok. ha bide benim topiğin çiçeği esra kızımız var 11 etti.

Tabi milleti alanen kovalıyorum, o da var.
    Demek milleti kovalamasam, her yazanın suyuna gidip enseye tokat olayını yapabilsem, maymun teorilerimi kendime saklasam, akp ye, fetullaha, yahudilere gibi siyasi konulara hiç bulaşmasam, kendime keçi değilde kartal arslan filan desem, okuyan sayım 20 yi rahat geçecek.

Her neyse... 11 iyidir candır. Onları korusam yeter.
    Selâm, uzun vade, geleceği olan biriktirip kenarda tutulabilecek hisse öneriniz var mı, çocuk için hesap açtım kumbara hisse olacak,

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada TR den dışarı gidecek yada kapanacak banka olması TR için avantajdır.

Bir parazit daha sırtımızdan inmiş olur.

Bankacılık sektöründeki asıl sorun aralarında rekabetin olmamasıdır.

Ortakalaşa aynı kararları alıp uyguluyorlar, pastayı bölüşüyorlar.

Gelirlerini ise (10 yıl kadar önce başlayan dünyadaki para bolluğunu saymazsak) kredi vererek değil, müşterilerinden aynı paradan ek gelirler sağarak büyütüyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    delpiero, hisse takip etmiyorum, önerim yok.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Davetli listesinde moruk satırındaki "odunlu servis" i silip, "mermili servis" yazayim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kaveler iptal, kaveler iptal. Bakkala iade edin parasını alın. Longlar zarar yazmaya başladı yine.

Helal balinalar kuma çakıldı.
    Umreyemi gittiler yoksa tıknefes mi oldular.?

Endeks yükselirken bile rahat nefes aldırmadı şu siyasiler. pardon siyasi.

Anlaşılan yabancı satışı devam ediyor olmalı.

TR deki Yabancı bankaların rahatsızlığı. Özel bankaların elindeki beleş gelirler ufak ufak kamuca alınıyor.
    Suriye libya ve akdeniz sorunları.
    Virus u sayma ve son olarakta Suriye yi tehdit.
    Hepside siyasetçinin yarattığı sorunlar. Geçmişte attıkları adımların meyveleri.

Sorunları ise, ondan boeing al, öbüründen s400 al, çözülmüyor öyle işler. Çözülse şirak yüzüne ab kapısını kapamazdı. Ders almıyor.

Hepsi üç beş ay içinde.
    Yabancı zararınada olsa ufak ufak satıp çıkıyor olmalı.

Suriye tehdidi hesapta yoktuda, tehdit gelince hedge yapmalıydım, aklıma gelmedi. Kafa, düşüşü görünce ayıldı.

İnanamıyorum arkadaş yaw... herif bakkalı tehdit eder gibi başka bir ülkeyi tehdit ediyor. Sebep.? İdlib den çıkmam.
    İdlib nerenin şehri.? Bizimmi.? Suriyenin.
    Ülkeyi ateşe atıyor. Vergilerimiz oralarda gidiyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 263/852 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •