Sayfa 264/852 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu kadar kötü haberin yanında 2 de iyi haber var.

Birincisi, Rusya dan bir heyet geliyor, bugün yarın toplanacaklar. Şubat bitene kadat bir orta yol bulunur gibi görünüyor. Çok hızlı hareket ettiler. abd ve ab ise, TR nin yanında sayılabilecek laflar söylediler. Sadece laf da olsa, masa başında TR için avantaj. Tabi 1 milyon göçmen gelecek diye korkuyorlar yoksa doğru nedir ona göre hareket etmiyorlar.

İkincisi. Çin deki virus ve Çin'e koyulan abd sınırlamaları sebebi ile, batı ülkeleri, Çin den aldıkları siparişlerin bir kısmını Türkiye'ye kaydırıyorlar. Fabrika kurma anlaşmaları yapanlar bile var. Bunda doviz'in yüksek değerde olmasının payıda büyük. Çin'den almış kadar olurmu bilmem ama çok ucuza gelecek olacak onlar için.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tam bir talanın içindeyiz. Savaşta kaybetsek talan konusunda buna yakın olur.
    Ahlaklı geçinen chp belediyelerinde bile aynı durum.

Belediyeler, kendilerine bağlı GEREKSİZ ek şirketler kuruyorlar. Sonra belediye başkanları, belediyenin meclis üyeleri bu şirketlerin yönetim kuruluna adlarını yazdırıp maaş alıyorlar. Bir kişi, yönetim kurulu üyelikleri sebebi ile ayda birden fazla maaş alıyor. 50 YERDEN MAAŞ ALANLAR VAR.
    Ahlaklı geçinen chp de böyle ise akp de, mhp de, iyi parti de bu durum nasıldır siz hesap edin.(ben biliyorumda, başıma iş almayayım diye yazamıyorum. chp de az da olsa utanma var, kendisi suçlu iken sana saldırmaz, ama diğer partiler hıyar a "hıyar" diyene direk saldırır. Saldırmakla kalmaz kendisi hükümette ise seni direk içeri aldırır. Böyle rezil bir düzen. Bu aralar forumda "hepinizi şikayet ederim, devlet bakanı dayım olur" diyenlerin sayısında artma var. Tırsmamak elde değil.)

Yetmiyor kamu kurumlarında, adam bir yerde kamu kurumu başkanı, diğer 10 yerde yönetim kuruluna üye. Yapmadıkları işlerden, katılmadıkları yönetim kurullarından, kırk yılda bir katılsalar, işe yaramadıkları kurullardan her ay maaş alıyorlar.

Kurumun kırk yılda bir bu adamın bilgisine ihtiyacı oluyorsa, o zaman maaşa bağlama, gerektiğinde danış, danışma ücreti ver.

Bizim hukuki sorunumuz olduğunda gidip bir avukata ücreti karşılığı danışıyoruz. Avukatı maaşamı bağlıyoruz.?

Sanki düşman ülkesindeler, korkunç bir talan düzeni var.

özal ve ailesini yargılamadık, sonuç buraya vardı.
    O sarı öküzü kesip yiyeceedik, sonuç buraya varmayacaktı. Du yaw, fıkra böyle bağlanmıyordu.?
    Kafamı kalıyor insanda.
    Neyseki ben keçiyim insan değilim.? (tüh gitti yine bir miktar takipçi.?)
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son 1 yıl içinde EKONOMİK SIKINTI SEBEBİ İLE intihar eden ve kendini yakanların sayısı 30 kişi civarında. Dün bir gazete sitesinde listesi vardı.
    Son 2 yıl içinde TBMMnin çatısına çıkıp, "İşsizim açım kendimi atarım" diyenlerin sayısı 29 du. Şimdi artmıştır.

20 yıl önce, esnafın biri yazar kasa attı diye, o zamanın güçlü yahudi medyası hükümeti değiştirmişti, aynı medya kitap fırlatıldı diyede hükümet değiştirmişti.?

O günler, bu günleri doğurdu.

Şimdi kendini yakan yakana, küçülmüş olan yahudi medyası ses çıkaramıyor, ele geçirilmiş olan diğer medyada ise haberi bile olmuyor.

Zevzeğin biri ne demişti "medyayı fazla büyütme."
    Arada onada çaktığımız iyi oldu.

Du yaw, moruğada çaktık. Yahudiyi fazla büyütme demişti bi tarihte.

Delilleri ile yazıyorsun yazıyorsun, (ki mahkemelik olmamak için daha detay ve isim veremiyoruz) yazdıklarımı okuyan hala kendine ezberletilene inanıyor.? hayatı gırgır a dökmekten başka çare varmı.?

2 hafta önce bir adamla tartıştım.
    Normalde gülüp geçeceğim bir durumdu ancak hafif içkiliydim. gerçekten hafif.
    O içki kendimi tutmama engel oldu, cevap verdim cahil'e. Ertesi gün onu üzdüğüm için özür dilemem gerekti. Netçede iyi insanız hepimiz ancak hepimiz zararlıyız. cahil olanlarımız ve keçi dinlemeyenlerimiz, verdikleri zararın farkında değil.

Adamı yeni tanıdım, kendisinin ve arkadaşlarının anlattığına göre 30 yıl önce evli çocuklu, evi var, orta sınıf araba almış, ticaretle uğraşıyor maddi durumu çok iyi, orta sınıfın hafif üstünde biri.

Derken son 15 yıl içinde işi batırıp yardıma muhtaç hale gelen milyonlarca kişiden biri haline düşmüş.
    Pek çoğu gibide emlekçılığa başlamış.

Araba gitmiş, ev gitmiş, devletten kömür yardımı alır durumda. Arkadaşlarından arada sırada para istiyor karnını doyurmak için.

Adamla grup içinde muhabbetteyken, "ülke çok kalkındı, köprü, yol, kanal filan uçuyoruz, kaçıyoruz" demeye başladı.

Normalde muhatab almam, konuşmam güler "hiho" diyerek diğer gülenlere katılırım. İçkiliyimya kendimi tutamadım.

"Ya boşver TV de gördüğün zenginleşenleri. Sen söyle, son 20 yıl içinde durumun nasıl gelişti, zenginleştinmi.?"

Masadaki herkes eski arkadaşı, biliyorlar eski durumunu ve şuanda devlet yardımına muhtaç olduğunu, bana anlatanlarda onlar zaten.

"Tabiki eskiye nazaran durumum daha iyi." dedi. Cahil böyledir, konuşmayı savaşa çevirir, savaşı kazanmak içinde her türlü yalan dolan serbesttir.

"Tamam" dedim. "Konuşma bitmiştir. Kolay yalan söyleyenle YAPICI tartışma yapılmaz. Uzatmanın değeri olmaz."
    Yalan söyleyene karşı her türlü susmak zorunda kalırsın eğer sende karşı yalan söylemiyorsan.(Al bi özlü sözler dizisi daha. Not et, not et. Kabul etmek zorundayım yaw, resmen efsaneyim.)

Karşındakinin her söylediğinin yalanmı doğrumu olduğunu bilemezsinki yalanını ortaya çıkarabilesin. Bi tane ispatlayabileceğin BÜYÜK yalan yakalamışsan, teşhisi koyar çekilirsin. uzatırsan karşındakinin yalanları altında sinmek zorunda kalırsın.

Sonuca gelelim.
    Çevremde akp döneminde işsiz kalmış ve emlakçılığa geçmek zorunda kalmış en az 4 kişi var. İkisi iyi üniversitelerden mezun, orta sınıf aile çocuğu.
    Bilinçsiz olan ise, üniversite bitirse, iyi eğitim almış olsa bile TVlerden kolaylıkla HİPNOZ edilerek ŞARTLANDIRILABİLİYORLAR.

Ne söylemiştim. İnsanların 10 da sekizi çok kolay hipnoz edilebiliyorlar.
    Evrildikleri maymun ırkı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Teorim neydi, 3 tür maymun grubundan evrildik. Üç türden iki türü ilkel ve insanların maalesef %80 i bu daha geri maymun türünden evrilmişler.
    Bunlara öğretemezsin, ezberletirsin.
    Sonrada havuç sopa (cennet cehennem) ikilisi ile doğru yolda tutman gerekir.

Evet kalan takipçileride kaybettikten sonra rahat nefes alıp işlerime dönebilirim.

Bu arada akp sayesinde "uçuyoruz kaçıyoruz, yollar, kanal" filan diyenlerin ayağını yere bastırmak için benim taktiği kullanabilirsiniz.
    "kendinden bahset emşerim, boşver zenginleşenleri, sen zenginleştinmi.? 15 yıl öncesine göre durumun nasıl.?"

2 kişiye son 2 ayda bu cümleyi kurmak zorunda kaldım. Birincisi kadındı ve durdu düşündü, ayağını yere bastı ve sonrasında anlattıklarımı dinledi.
    Bu adam ise sanırım kalabalık ve arkadaş içinde olduğu için düşünmek yerine refleks saldırıya geçti.

Yanlız kadın olup durumu kavradığını sandığınız kişi 1 ay kadar sonra yine aynıydı. Sadece beni "uçuyoruz, kaçıyoruz" saçmalığına inandırmaya çalışmıyordu.

Demem oki, şartlandırılmış kişiye yeni bişey öğretemezsin. Zopa yada şekerle ezberletirsin. Şeker verdiğin, zopa tuttuğun müddetçe senin gösterdiğin yolda yürür. Arkanı döndünmü eyvah eyvah...
    Hz. Muhammed den sonraki durum ortada. Dİndarım diyen tarikat liderlerinin Kuran ile alakaları kalmışmı.?

Amma yazı oldu yaw... Allahtanki "bakan dayım var ayağınızı denk alın" diyen sinirdaş benim topike girmiyor.
    Son düzenleme : alicemal; 09-02-2020 saat: 11:16.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ocak ayında 875 milyon USD lik, DİBS ve Hisse senetlerinden yabancı çıkışı olmuş.
    Yinede BIST de yaklaşık 4bin puan lık yükseliş olabildi.!
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST.

Yaw yeni gördüm. Yukarda fonadam'ın yazısı var. Bi kaç sayfa geride.

Bazen bu topik de yazan başkalarının yazısını okumuyorum, "o kadar ağır yazıyorum, normal olarak bana hakaret etmiş olabilir." filan diye okumadığım oluyor.
    Sonuna kadar hak ediyorum bana yapılan hakaretleri. Onlara kızgın değilim. Kendim kaşınıyorum.

Yanlız fonadamın bir cümlesi var.
    Bir yazımda endişemi dile getirmişim. Düşecek iması vermişim ve oda satmış. Ama endeks yükselmiş.

Buna üzüldüm.

Fakat buna karşı önlem yazıları yazmıştım.

Demiştimki. Endişelerimi dile getiririm, söylediklerime değil alıp sattıklarıma dikkat edin.
    Düşecek diye satmışsam, yükselecek diye almışsam, zaten burada yazıyorum, o zaman dikkate alın. Endişelerimi dikkate almayın diye yazmıştım.

Düşme ihtimali şu sebeplerle var demişsem ve sattığımı yazmamışsam, pozisyonu koruyorum demektir.

Lütfen bana fazla sorumluluk yüklemeyin, kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyorum.

Tekrar söylüyorum, laf larıma değil, alım satımıma dikkat edin.

Endişelensemde portfoye ellediğimi yazmamışsam, riski göze almışım veya riskin zararını yükleneceğim demektir.

FON alıp satarken bir gün önceden yazıyordum zaten.
    VİOB da ise anında alım satımlarımı yazmıyorum. Çok stresli ve sinir bi şey.

Yazsam ve bana uysanız, büyük kayıp riski var. Bu sebeple anında yazmam. Bi kaç kez ölü yerlere yazdığımı söylemiştim. Bunun riski çok az.
    Riske karşı önlemimi almışımdır, siz almamış olabilirsiniz.

FON dan tamamen çıktığımı yazdım bi kaç gün önce. Şu an sadece VİOP daki para ile devam ediyorum
    VİOP da alım satımlarımı anında net yazmıyorum.

Sadece pozisyonumun yönü ve endeks tahminimi yazıyorum. Lütfen sadece endeks tahminimi ciddiye alın. O konuda geçmişte çok iyiydim, halada iyiyim, ancak bu yanılmayacağım anlamına gelmiyor.

Son durumum. Elimde tamamen long var. Trendin hala yukarı olduğuna inanıyorum.
    Ne demiştim. 130 a kadar çıkarız, sonrası çok yavaş olur. İn çıklar olur, zamana yayılarak yukarı devam ederiz.
    Ekonomik durumumuz hızlı çıkışı desteklemiyor. Şu ana kadarki HIZLI çıkış, dipten zıplayıştı.

Şu an endeks olması gereken seviyelerde, dipten zıplayış bitti. Artık uçmak kaçmak yok, trend yukarı ama yavaş yavaş.
    Long kontrat sayım, yatırdığım teminatın üçte birinden biraz fazla. Sanırım %38 filan civarı.

Her seferinde ne ekledim. Suriyeye savaş ilan etmemiz gibi bir siyasi sorun çıkmazsa.
    Virus ve siyasi sorun, 130 a kadar rahat çıkarız tahminimi çöp etti.

Dördüncü kez söylüyorum, olayları sayıp aşağı yada yukarı ihtimalleri yazabilirim. Bunları alım satım için dikkate almayın.
    Trend tahminimi dikkate alın.
    Oda yanılacağımı hesap ederek dikkate alın. netçede hepimiz hayvanız.
    kararınız kendi kararınız olsun.
    fonadam da zaten beni suçlamamış hatta savunmuş. Ancak çok pis vicdan yaparım. Nerden gördüm o yazıyı yaw.

Bide viop çok pis bir yer, kaybeden büyük kaybediyor. Benim yüzümden kaybeden olsa çok zor bir durumda hissederim.
    Allahtan sadece ekstra kazançtan olmuş, zarar etmemiş.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Orta-Uzun vade oynayana kendi kapasitem ölçüsündeki uyarı.
    viop ta en az 20 bin puanlık ters hareketi karşılayabilecek teminatınız olsun. FULL GİRMEYİN. Aç gözlü olmayalım.
    Kısa sürede batarız.

Yüksek teminat, sağlıklı düşünebilmenizi sağlar. Panik yapmazsınız. Ne demiştim, kalabalıkların paniği balinaların dostudur.

Şu hedge olayını tam uygulayamıyorum. geçen yılın ilk yarısı gram altınla portfoyumu güzel hedge lemiştim.

viop da hedge li çalışmanın alışkanlığını edinmeliyim.

Fakat ekonomi dışı gelişmeler, bir türlü fırsat vermedi. Önce virus, sonra suriyeyi tehdit etmemiz. Şurada hedge yaparım dediğim seviyelere getiremedi.

Ben hedge olayını viop da henüz beceremedim. Umarım siz becerebiliyorsunuzdur.

Uygun yer yakalarsam, endeks long'u, long sayısının %20'si kadar şirket short ile hedge leyeceğim.

Short açacağım şirketde, endekse birebir paralel hareket bir şirket olmasına dikkat edeceğim.
    Short hedge in bilançoya büyük zarar vermemesi için, realizasyon yerlerinde almalıyım.

Realizasyon yerini tutturamadım. virus ve tehdit...
    Son düzenleme : alicemal; 09-02-2020 saat: 13:33.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada bir iyi haber daha gördüm.

"Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, Moskova'nın kimsenin Rus-Türk ilişkilerine nifak sokmasına izin vermeyeceğini söyledi."

5 şubatta suriyeyi tehdit etmiştik. 7 şubatta bu konuşma olmuş. Dünde rusya Türkiye toplandı.

Umarım bir kaç gün içinde anlaşma sağlanır.
    @NeAcaipDunya

8. Sayın Alicemal bey..
    Borsanın bu kadar sorunun içinde neden ayakta durduğunun cevabını buldum..
    Cevap katarlı Balinalar..
    Ne varsa almışlar..
    Hem de 4 tane..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 264/852 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz