Sayfa 265/852 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    FİBO bilgi için sağol.

Yukardaki tabloya göre hiç yabancı çıkışı olmamış, tersine yüklü giriş olmuş.
    Listedeki tutar artışının %20 sini endeks yükselişine bağlasan, kalanında yeni doviz girmiş olması gerekir veya yabancıların yerlileri donlarına kadar ütmüş olması gerekir.

Ağustostan bu yana yabancı yerli oran ve tutarını görebileceğim bi yer olsaydı, kafama tam oturtabilirdim. Böyle eksik kaldı.

TBMM sitesinden son 3 aylık yabancı payına tutar olarak bakıyorum. 30 milyar USD den 33 milyar USD ye çıkmış. Yani %10 artmış.
    Endeks zaten bu 3 ayda %20 den fazla arttı. Kur da biraz arttı. Sonuçta hiç para girmemiş görünüyor son 3 ayda. Artan %10 'u endeks yükseliş ve kurla açıklayabiliriz. Tabi 3 ay yetersiz 6 aya bakmak lazım.

Son aylardaki yükselişin, geçmiş tecrübelerimizle karşılaştırınca farklı olduğunu görmüştük. Katarlıların olması mantıklı. Ancak bu milyar dolarların sahibine katarlı demek ne kadar doğru bilmem. Adamların çocukluklarından itibaren hayatlarının çoğu londra new york da geçiyor. Oyun tarzları, batılılarla aynı tarz olmalıydı desemde fikir yürütmem doğru olmaz. Daha bizim dinCİ ler nasıl müslüman onu çözemedik. Mal mülkleri çocuklarının eğitimi batıda.

Her neyse, kafam yeterince karışık.
    Aslında kadının yazdığı 1milyon 200 küsür yatırımcı ile MKK da yazan 4 milyon yatırımcı rakamlarıda uyumsuz.??? Bu arada 1milyonu KY diye okumuştum bir yerde. KY nin tutar oranı kaçtı yaw.%5 miydi 5 milyarmıydı, tam hatırlamadım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aslında kadın, gazetedeki yazısının sonunda Yabancı payı 7 ayda %65 den %60 a düşmüş yazıyor, senet sayısıda azalmış. Ama tutar olarak bakarsan tutarlar çok yükselmiş. ???

Kafa başka yerde, fazlada bu konuda kalmak istemiyorum ya. ? Acaba yanlışmı yorumluyorum, şu an kafada o var.
    Buradan bakınca Acaaaip bi çelişki görünüyor. Katarlılar yerli pozisyonumu aldılarki.? o zamanda... her neyse..
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Tam bir talanın içindeyiz. Savaşta kaybetsek talan konusunda buna yakın olur.
    Ahlaklı geçinen chp belediyelerinde bile aynı durum.

Belediyeler, kendilerine bağlı GEREKSİZ ek şirketler kuruyorlar. Sonra belediye başkanları, belediyenin meclis üyeleri bu şirketlerin yönetim kuruluna adlarını yazdırıp maaş alıyorlar. Bir kişi, yönetim kurulu üyelikleri sebebi ile ayda birden fazla maaş alıyor. 50 YERDEN MAAŞ ALANLAR VAR.
    Ahlaklı geçinen chp de böyle ise akp de, mhp de, iyi parti de bu durum nasıldır siz hesap edin.(ben biliyorumda, başıma iş almayayım diye yazamıyorum. chp de az da olsa utanma var, kendisi suçlu iken sana saldırmaz, ama diğer partiler hıyar a "hıyar" diyene direk saldırır. Saldırmakla kalmaz kendisi hükümette ise seni direk içeri aldırır. Böyle rezil bir düzen. Bu aralar forumda "hepinizi şikayet ederim, devlet bakanı dayım olur" diyenlerin sayısında artma var. Tırsmamak elde değil.)

Yetmiyor kamu kurumlarında, adam bir yerde kamu kurumu başkanı, diğer 10 yerde yönetim kuruluna üye. Yapmadıkları işlerden, katılmadıkları yönetim kurullarından, kırk yılda bir katılsalar, işe yaramadıkları kurullardan her ay maaş alıyorlar.

Kurumun kırk yılda bir bu adamın bilgisine ihtiyacı oluyorsa, o zaman maaşa bağlama, gerektiğinde danış, danışma ücreti ver.

Bizim hukuki sorunumuz olduğunda gidip bir avukata ücreti karşılığı danışıyoruz. Avukatı maaşamı bağlıyoruz.?

Sanki düşman ülkesindeler, korkunç bir talan düzeni var.

özal ve ailesini yargılamadık, sonuç buraya vardı.
    O sarı öküzü kesip yiyeceedik, sonuç buraya varmayacaktı. Du yaw, fıkra böyle bağlanmıyordu.?
    Kafamı kalıyor insanda.
    Neyseki ben keçiyim insan değilim.? (tüh gitti yine bir miktar takipçi.?)
    Sessiz ve derinden takip ediyoruz..
    Rahat ol.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    FİBO bilgi için sağol.

Yukardaki tabloya göre hiç yabancı çıkışı olmamış, tersine yüklü giriş olmuş.
    Listedeki tutar artışının %20 sini endeks yükselişine bağlasan, kalanında yeni doviz girmiş olması gerekir veya yabancıların yerlileri donlarına kadar ütmüş olması gerekir.

Ağustostan bu yana yabancı yerli oran ve tutarını görebileceğim bi yer olsaydı, kafama tam oturtabilirdim. Böyle eksik kaldı.

TBMM sitesinden son 3 aylık yabancı payına tutar olarak bakıyorum. 30 milyar USD den 33 milyar USD ye çıkmış. Yani %10 artmış.
    Endeks zaten bu 3 ayda %20 den fazla arttı. Kur da biraz arttı. Sonuçta hiç para girmemiş görünüyor son 3 ayda. Artan %10 'u endeks yükseliş ve kurla açıklayabiliriz. Tabi 3 ay yetersiz 6 aya bakmak lazım.

Son aylardaki yükselişin, geçmiş tecrübelerimizle karşılaştırınca farklı olduğunu görmüştük. Katarlıların olması mantıklı. Ancak bu milyar dolarların sahibine katarlı demek ne kadar doğru bilmem. Adamların çocukluklarından itibaren hayatlarının çoğu londra new york da geçiyor. Oyun tarzları, batılılarla aynı tarz olmalıydı desemde fikir yürütmem doğru olmaz. Daha bizim dinCİ ler nasıl müslüman onu çözemedik. Mal mülkleri çocuklarının eğitimi batıda.

Her neyse, kafam yeterince karışık.
    Aslında kadının yazdığı 1milyon 200 küsür yatırımcı ile MKK da yazan 4 milyon yatırımcı rakamlarıda uyumsuz.??? Bu arada 1milyonu KY diye okumuştum bir yerde. KY nin tutar oranı kaçtı yaw.%5 miydi 5 milyarmıydı, tam hatırlamadım.
    Sn.Alicemal benim MKK da kayitli görünen 7 adet yatirim hesabi gözüküyor.Bunlardan sadece bir tanesi aktif, digerleri gecmiste açıp kullandigim ve kapattigim hesaplar.
    Kapattigim diyorum çünkü banka bana kapattigini söylüyor.
    Ama bu hesaplar MKK kayitlarinda halen gözüküyor, çünkü MKK bana her ay ekstre gonderiyor.
    Demem o ki Aktif yatirimci sayisiyla MKK daki kayitli yatirimci sayisi arasinda inanilmaz bir fark var.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bosh yatirim haklısın MKK sayıları hakkında.

MKK sitesinde toplam kapalılar dahil kayıt sayısı varda, 47 milyon filan. Bide 26 milyonluk bi rakam var. Birde bakiyesi olan hesaplar var. Bakiyeliler 4küsür milyon.

Bende işbankta iken devlet kağıdı almıştım. Alırken küsürlü alabildim ama satarken küsürlü satamadım, site kabul etmedi. hali ile üç beş TL lik tutara karşılık gelen devlet kağıdı hesapta kaldı. O küsürat yüzünden banka hesabımıda kapayamadım. kapatın dedim, küsüratı satıp kapatamadılar. Sanırım önce küsürat kağıt alıp tam'a tamamlayacaksın. Sonra satacaksın. Uğraşmadım.
    Her halde bu türdende bir sürü kayıt vardır.

MKK sitesinde 1milyon 200 bin hariç tüm rakamları yazmışlar. Hoş bilmeninde çok fazla bir anlamı yok.

Bakalım endeks bugün ne yapacak.
    Son yumuşama haberlerine bakılırsa iyi bir artı açması lazım.
    Yok arada görmediğim bir kötü gelişme olduysa, yine ızdırap dolu günler haftalar demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün odaTV de yanıltma bir haber okudum.

Turan Dursun isimli eski bir din AYDIN'ı, 1966 da öldürülmüş. Öldüren kişi önce Almanya'ya sonrada İran'a kaçmış.

odaTV bu haberi İrandaki molla rejimine bağlamış.

oadaTV nin sahibi ermeni. Ancak son 1 yılda Türkiyeli'den daha çok Türkiyeliyi savunuyordu. Dünyada ve Türkiyedeki tüm yahudi dolaplarını yazıyordu. halbuki ermenileri 1900 lü yıllarda önce ruslar osmanlı ya karşı kullandı, üzerimize saldırttılar, Kurtuluş Savaşından sonrada ingiliz ve abd liler kullandılar.

Ermeni çocuklarını robert kolej gibi misyoner okullarında eğitip devlete soktular. Devlette iyi yer alsında kendilerine hizmet etsin diye.

her neyse uzatmayayım konya döneyim.

Bu ermeni 1 yıl önce ciddi ölüm tehditleri almaya başlayınca, abartılı bir şekilde Türkiye yanlısı yazılar yazmaya başladı. Öncedende yazıyordu ama abartılı değildi.

Bu molla haberi ise tamamen CIA ya hizmet eden bir haber.

Haberi görünce şaşırdım çünki son yıllarda öğrendikki, Türkiyede geçmişte yapılan tüm aydın ve gazeteci cinayetleri, 1 Mayıs taksim, K.Maraş katliamları, Sivas katliamları, Genral ve siyasetçilerin kaza gibi öldürülmeleri, teorik fizikçlerimizin toplu katliamı. hepsinin arkasında CIA üretimi aşırı sağ partiler ve fetö var.

asala pkk ve pyd gibi Türkiyeyi aşağı çeken örgütlerin arkasındada CIA var.

Ülkemizdeki tüm pislik ingiltere ve CIA kaynaklı. Çoğunlukla parayı suudi arabistana verdiriyorlar. tarikatları besleyip büyüten direk CIA parası değil, CIA emri ile harekt eden suudi ve bae parası.

Haberi görünce şaşırdım çünki çağdaş din adamı ve aydın Turan Dursun'un ölümünü İran mollalarına bağlamışlar.

İlk akla kim gelir. Yine tarikatlar, aşırı sağ yada CIA gelir.

Hemen kısa bir araştırma yaptım. Gerçek kabak gibi ortada. Turan Dursun un ölümünün arkasında yine CIA var.

İngiliz BBC sitesinde açıkça itiraf etmişler. İrandaki şah rıza pehleviyi darbe ile biz getirdik demişler. Açıklanan abd devlet belgelerindede pehlevi yi sahipleniyorlar. şah rıza pehlevi abd ninde kabul ettiği gibi CIA adamı.

Turan Dursun'un öldürüldüğü 1966 da şah rıza pehlevi başta. Mollalar 1973 de darbe ile indiriyorlar şah rıza pehlevi yi. Ondan önce İran, bugünki medeni modern bir görüntü altında. Tüm kadınlar açık ve çalışıyorlar. Aynen bizde 20 sene önceki durum gibi.

Katil önce almanyaya kaçmış.

Almanya hakkında ne biliyoruz.

1945 ikinci dünya savaşında abd ye kaybedince, abd tüm almanya kurumlarına yerleşiyor. Japonyayada yerleşiyor. Merkez bankası ve gizli servislerini kuruyorlar. Hala japonya ve Almanyanın merkez bankası ve gizli servislerinin CIA kontrolunde olduğu söyleniyor. Almanya ve japonyaya ordu kurma izni bile verilmiyor. Bu 2 ülkenin hızlı kalkınmalarının sebeplerinden biride ordu beslememesidir.

Turan Dursun un katili Tamamen CIA kontrolundeki Almanya ya kaçıyor sonra yine tamamen CIA kontrolundeki İran'a.
    odaTV suçu 1973 de başa geçen mollalara atıyor.

Artık bilerekmi yapıyorlar, bilmeyerekmi bilmem ama çok iğrenç gibi görünen bir YÖNLENDİRME ÇABASI.

ermeni hırant dink'i öldürende fetö cüler. Buda çok açık. Yani CIA öldürmüş. TR deki Tüm öldümler ve katliamlar, tamamen CIA ve ingiliz düzenlemesi ve amaçda ülkede karışıklık yaratıp, ülkeyi geri bırakmak. Aç ve fakir bırakmak.
    pkk yüzünden suriye yüzünden harcadığımız paranın haddi hesabı yok.

İyi tarafı ordu sürekli antrenman yapıyor ve bir sürü silah geliştirdik. Bunuda ülkemizdeki medeni modern ahlaklı aydınlara borçluyuz. Şu sürekli öldürülen aydınlara. selefi vehhabi yobaz olmayan insan gruplarına borçluyuz.

Aynı gruplardan İran dada var ve dünyada teknoloji üreten 2 müslüman ülke varsa bunlarda İran ve Türkiye. Bu 2 ülkedeki dinCİ olmayan insanlara borçluyuz. dinCİ ler ise ülkeyi ayaklarından aşağı çekiyorlar. Kullanıldıklarının farkında olmayacak kadar bilinçsiz ve cahil bırakılmışlar.
    @NeAcaipDunya

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    bosh yatirim haklısın MKK sayıları hakkında.

MKK sitesinde toplam kapalılar dahil kayıt sayısı varda, 47 milyon filan. Bide 26 milyonluk bi rakam var. Birde bakiyesi olan hesaplar var. Bakiyeliler 4küsür milyon.

Bende işbankta iken devlet kağıdı almıştım. Alırken küsürlü alabildim ama satarken küsürlü satamadım, site kabul etmedi. hali ile üç beş TL lik tutara karşılık gelen devlet kağıdı hesapta kaldı. O küsürat yüzünden banka hesabımıda kapayamadım. kapatın dedim, küsüratı satıp kapatamadılar. Sanırım önce küsürat kağıt alıp tam'a tamamlayacaksın. Sonra satacaksın. Uğraşmadım.
    Her halde bu türdende bir sürü kayıt vardır.

MKK sitesinde 1milyon 200 bin hariç tüm rakamları yazmışlar. Hoş bilmeninde çok fazla bir anlamı yok.

Bakalım endeks bugün ne yapacak.
    Son yumuşama haberlerine bakılırsa iyi bir artı açması lazım.
    Yok arada görmediğim bir kötü gelişme olduysa, yine ızdırap dolu günler haftalar demektir.
    Lotalti dedigimiz bu kusuratlardan kurtulmak icin.
    Hesabinizin bulundugu yatirim kurulusuna virnan yapiyorsunuz, basimin gozumun sadakasi olsun diyorsunuz sorun cozuluyor.
    Cozuluyor daa hesap 0 (sifir) gozuktugu halde hesabi kapattik diyorlar.
    MKK dan ekstre gelmeye devam ediyor.

Acaba burda kim yalanci.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yine başa döndük.

Haftalar önce 118 aşağı geçilirse şöyle yaparım 112 de böyle yaparım diyordum. Sonra endeks yükseldi rahat nefes almıştımki, geri döndük.

Dün ne olduda geri döndük herkes biliyordur herhalde.

3 problem oldu,
    haftasonu virus söylentileri vardı, Çin asıl rakamları ve görüntüyü saklıyor diye.
    Bankalara yeni sınırlamalar geldi.
    İdlib konusunda belliki anlaşma henüz olmamışki, bi grup dayak daha yedik millet olarak. 5 askerimiz daha öldürüldü.

En önemlisi idlib deki durum tabiki. 2 kez vurulduk ve karşılık veremedik. Hava sahasını bize kapamışlar. Bizim uçakları, Rus uçakları geri çeviriyormuş.

Bu doğru olmalı yoksa bize bomba atanların bulunduğu yerleri IHA larla tesbit eder, F16 veya SIHA larla vururduk, görüntüleride çoktan ortaya çıkardı. Ama tayyibin laf salatasından başka bişey yok. "Mahfettik aman dilediler" filan.

Orada kaldıkça dayak yiyeceğiz. Belliki rus uçağı vurmaya bizim büyük kahraman israil fatihi tayyibin cesareti yetmiyor.

Bu arada tekrar abd bize yardım etsin diye imamlar duaya oturmuştur herhalde.

abd ve AB bize gazı verip rusya ile yada suriye, İran ile kapıştırmak ister. 100 yıldır tek amaçları bizim güçsüz kalmamız. Bunu büyük ölçüde başardılarda. TR deki yahudi şirketler sayesinde her yıl milyarlarca dolar birikimimiz yurt dışına ithalat olarak çıkarılıyor. Aynı yahudi şirketler diğer şirketlerin gelişmesinide devleti ve medyayı kullanarak engellemişler.

Her neyse artık. Elimizde bu var. Nasıl sağlıklı iş yapacağım onu hesap etmeliyim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 265/852 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •