Sayfa 266/852 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Savaşa girmek üzereysen endeks seviyesi şurası burası filan hesap etmenin anlamı olmayacağını yazmıştım.

Umarım rusya uçakları ile kapışmayız.
    Geçen haftalarda 4 rus istihbarat askeride kuzey batı suriyede birileri tarafından öldürülmüş.

2 kez tayyip sayesinde dayak yedik suriyede, bi kaç dayak sonra yalama oluruz ve BIST yükselmeye başlar.

Neyi biliyoruz Aynı olay tekrarlarsa, endekse etkisi azalır ve bir müddet sonra yok olur.

Sorun şurdaki rusya ya karşılık verirsek o zaman bu yeni ve çok önemli bişey olur. Kağıtlar yeniden karılır.

Şu ana kadar ruslara saldırmadık. Sanırım nereye gittiğini sonucunun ne olduğunu bilmeden kontrol noktalarından bomba attık hepsi o.

Artık endeks düşerse 115-118 aralığında long alamam. Çünki önceki düşüşte üçte bir oranı geçtim.
    Şu an ancak 112-115 binlere inersek long kontrat artırırım. Bi yandanda ciddi bir savaşa girmeyelim diye dua etmek lazım tabi. Yoksa su içersin viop taki para üzerine.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    rusya nın israil le anlaştığınıda biliyormuyduk.?

Son 1 yıl içinde israil uçakları ellerini kollarını sallayarak şam'ı 4-5 kez vurmadılarmı.? Vurdular.

Meğerse rusya israil anlaşmış, israil uçaklarına ruslar elleşmiyormuş. Onlarda suriye hava sahasına rahatça giriyorlar.

Bizim uçaklarsa bir kaç gündür suriye hava sahasına giremiyor, rus uçakları engelliyor, bizimkilerde tırıs dönüyormuş.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ankara ve İstanbul'u kazanan chp, seçimi kazandıktan sonra aylar boyunca önceki akp li belediye başkanlarının yolsuzluklarını anlattılar durdular.
    Anlatılanlar belediye başkanlarını idama götürecek cinsten. Tabi bizde değil.

Peki sonuç.?

Kaç dava açıldı.?

Tek dava açıldı Ankara belediyesince oda başka chp li sinan aygün e karşı. Korkutmak amaçlı. akp lilere dava açıldımı.?

HAYIR.?

Sebep.?

akp de chp li belediyelerin pisliğini ortaya döker diye.

Para konusunda danışıklı dövüş var gibi. Kayıkçı kavgası ile milleti uyutuyorlar.

İstanbul eski belediye başkanı kadir topbaş hakkında Israrlı bir dava süreci var. 90 milyon TL yi zimmetine geçirmiş diye.?(devede pire gibi bişey ama başlangıç için fena değil.)

Davayı açan kim.? imamoğlu ve chp mi.?

HAYIR.

HKP isimli halkın kurtuluşu partisi.

Bu ismi 1980 den önce epey duyardık, 40 yıldır ilk defa bu dava ile duydum. Amaçlarıda bu olsa gerek, isim duyurmak.

perinçek de isviçre de ermeni davasında ismini duyurdu. Ama boşa çıktı çünki adamı dava sebebi ile inceleyince, 15 yaşında bir çocuk kafası olduğunu gördük. ermeni davasına hiç girmeyip dikkatleri üzerine hiç çekmeseymiş daha iyiymiş, hiç olmazsa çevresindeki insanlar ve partililerinin saygısı devam ederdi, bu duruma düşmezdi. köyünün ağalığını devam ettirirdi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    uni credit italya da 6.000 kişiyi işten çıkaracakmış. Bu banka yapı kredininde ortağı, yapı kredi hisselerini, italyada zora düştüğü için satıyor olmalı. Paraya ihtiyacı var gibi.

USD 6 üzerinde duruyor. Normalde hükümetin hedeflerinin içinde normal bir seviye. Siyasi olaylarla birleşince BIST deki oyuncuları ve yatırımcıları korkutuyor olmalı.

Elimde yeterince long olduğundan, ölü yerlere long kontrat yazamıyorum. Üstte dediğim gibi 115 bin aşağı geçilirse 112 bina kadar bir miktar daha long alır, %40 'a çıkarım. Tabi ciddi bir savaşa girmemişsek.

İdlib sebebi ile bir miktar daha yabancının BIST den çıkmasını normal karşılamak gerekir. Çıkanlardan bir kısmı ülkedende dolar alıp çıkabilirler, bunuda normal karşılamak gerekir.

USD seviyesinden çok, idlib konusu önemli. rusya ile kapışacakmıyız. Delimiyiz değilmiyiz.

suriyelilerin yaptığı gibi ülkemizi koruyor olsak, rusya ile değil dünya ile kapışalım. Şu an ise sadece oraya sonradan gelen radikal dinci grupları korumak için çırpınıyoruz. Olcak şey değil.

Umarım buda çabuk geçer. Bi kaç tokat daha yersek BIST yalama olur ve sonraki tokatları saymamaya başlar. hali ile biraz toparlarız.

EN BAŞINDA abd çekildikten sonra suriye de uzun süre kalma planı yapmayıp, Rusya ve suriye ile anlaşıp İdlib den ve suriyenin tamamından onurunla çıksan, rusya ile Libya konusundada büyük ihtimalle anlaşacaktın.

Bugün erdoğan kahraman olacaktı, abd ye diz çöktüren adam olarak. Kuzey suriyede bizim önümüzden abd ordusu çekilmişti.
    Suriye ve kuzey ırakla yeniden ticarete başlar kalkınırdık. Zaten IHA lar sayesinde pkk yı ezdik, kıpırdayamaz hale getirdik.
    erdoğan kahramandı şimdi.

Peki durum ne, hergün suriyeden dayak yiyen ülke durumuna düştük. tayyip kahramanlıktan, kulağı çekildikçe ağlayan çocuk pozisyonuna düştü.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hayrettin bir durum, kılıçdaroğlu yazımın silinmesini beklemiyordum doğrusu.? Daha soft bi şekilde yeniden deniyelim.

Baykal ın gazetecilere dağıttığı arsaları kanıtlarım. kanıtlamayacağım şey yazmadım.

Kılıçdaroğlu bu hareketleri, ilk orduya saldırının başladığı an, Albay Çiçek davasında yapmalıydı.?

Çok geç kaldı. Hiç yoktan iyidir ama 7-8 yıl bekle, sonra bu hareketi yap. Ciddiyeti ve samimiyeti hakkında kuşkuya düşülür.

Bu şekilde devam ederse, İYİ lider olabilir. Liderin iyisi vardır kötüsü vardır.

Lider demek, iyi ve başarılı insan anlamına gelmez.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Fırsattan istifade, IMKB30 şirketlerinden birinde, elimdeki long kontrat sayısının %5 i kadar kontrat short gittim.

yarın tayyip erdoğan iyi bişeyler açıklayacak anlamına gelmiyor.

Putinle görüşmesinde 2 tarafta ısrarcı olabilir ve geri adım atmazlarsa, değişen bişey olmaz.

viop da hedge olayına ilk adımımı atmış oldum.
    Hedge de planladığım bu değildi, ancak şartlar buna itti... Yarını bekleyeceğiz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada, hiç işlem yapmadığım günlerde bile, banka hesabımdan, viop hesabım adına 4-5 TL para kesiliyor.

Yeni gördüm.

Kazanırken sorun olmuyorda, kaybederken 1 TL bile rahatsız ediyor.

Günlük kesinti yanlış hatırlamıyorsam eskiden yoktu, yeni icad galiba.

Para BIST kuruluşuna gidiyormuş.
    BIST yönetimi her yıl sonu, endeks nerede olursa olsun, yatırımcı sayısı kaç olursa olsun, borsaya giren para ne kadar olursa olsun, yıllık ciro dan BIST yönetimi prim alıyor.. Ne kadar çok ciro, o kadar çok parayı kişisel ceplerine indiriyorlar.

Öğle arasını işleme açma, akşam seansları filan. Hep ciroyu artıracak kurallar geliyor. yetmemiş, işlem yapmasan bile para kesmeye başlamışlar.

Aç gözlülüğün sınırı yok. Her devlet kurumunda ayrı talan kafası var.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün akşam haber kanallarını seyrettim.

Programlardaki akp liler, Şam a kadar gidelim diyorlar. Bunların hepsinin servetleri yurt dışında, çocuklarıda savaşa girmeyecek. Olurda rusyaya yenilirsek bunlar yurt dışında rahat yaşayacaklar. İstedikleri yönetim biçimi olan Mısır yada suudi arabistan'a değil, servetlerini ingiltere ve abd ye depoluyorlar.

akp lilerden bir tanesi, tayyipin İdlib de beslediği 50 bin kişilik ÖSO(aslında HTŞ militanları imiş) ordusunun kontrolunun tayyip te değil abd lilerde olduğunu ağzından kaçırdı. Çok konuşunca arada kaçırabiliyorsun.
    htş nin %80 ninin kontrolu abd de dedi. abd nin suriyeye soktuğu el kaide alt grupları. İsimlerini değiştirip htş yapmışlar. htş bir üst grup gibi bişeymiş ve abd kontrolunde.

Tayyipin bunlara Silah bıraktıramama sebebi bu olsa gerek.

Kontrolu abd de olan bir grup DIŞARIDAN GETİRİLMİŞ radikal dinci'nin maaşını bizim vergilerimizle ödüyor.

Bu orduyuda her ne hikmetse bırakmıyor.?

Bu sebeple ülkemiz savaşa girecek, ülke belki parçalanma ve bölünmenin yolu açılmış olacak.

hitlerde tüm ülkeyi dünyayı yöneteceğiz diye yola çıkardı, sonra 250 milyon kişi öldü, almanya abd kontrolune girdi, tüm şirketleri, gizli servisleri, merkez bankaları abd, dolayısı ile yahudi kontrolune girdi.

Fakat şimdi bizden daha iyiler yaw... belkide tayyip doğru yapıyordur. Bizdende bi 50 milyon kişi ölse, 30 milyon kadına tecavüz edilse, 60 yıl sonraki nesil zengin olacak gibi. Düşünmeye değer.

İşin ilginç yanı, Suriye de abd ve rusya paslaşıyor.

Ülkeyi paylaşıyorlar. esad zaten ülkeyi rusyaya teslim etti, aynen 2. dünya savaşında yenilen almanya japonya gibi. Sıra bizde. Zaten şirketlerimiz yahudi elinde, ilaveten istedikleri şey topraklarımızın bölünerek küçülmesi.

Büyük ülkeleri parçalayıp küçültüyorlar.
    Mesela bizim Türki Cumhuriyetlerle ilişki kurmamızın sürekli önüne geçtiler. Bunuda mesut yılmaz gibi bizim siyasi liderlerle yaptılar. Medyan ve ekonomin yahudide ise, yuların onların elinde demektir.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 266/852 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •